DEVLET Kredi

6 Banka Bireysel Emeklilik BES İptal Ettirme Numaraları

28.09.2019
98
6 Banka Bireysel Emeklilik BES İptal Ettirme Numaraları

Son yıllarda bireysel emeklilik adı altında birçok banka her yıl yeni sözleşmeler düzenliyor. Fakat yatırım amacıyla yapmış olduğunuz bu güvence zamanla size külfet haline gelmiş olabilir. Ya da yapmış olduğunuz ödemeleri devam ettirecek gücünüz mü yok. Üzülmeyin birkaç adım ile kolayca bireysel emeklilik iptalini gerçekleştirebilir. Bilhassa  çalışan vatandaşlarımız aylık bu ödemeleri  yapmak istemiyor ise içeride birikmiş olan paranızı da tahsil ederek bu prosedürden kurtulabilirsiniz. Siz okurlarımız için yapmış olduğumuz detaylı araştırmalar ile  6 banka’ nın bireysel emeklilik BES iptal ettirme numaralarına ulaştık ve sizler için bu süreç nasıl işliyor kaleme aldık.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Bireysel-Emeklilik-Sistemi-Nedir

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir

Çalışma hayatı boyunca tasarrufa önem veren ve emeklilik döneminde rahatlık yaşamak isteyenler için eşsiz bir fırsattır bireysel emeklilik. Bireyin çalıştığı süre içerisinde bir sözleşmeye bağlı kalarak aylık belirli miktarlar ödeyerek zamanı geldiğinde bireysel olarak emeklilik yaşamasıdır. Üstelik devletimizin tanıdığı imkanlar dahilinde artık  SGK’ lı ve memur olarak çalışan vatandaşlara 3 sene boyunca bu ödemeleri gerçekleştirmesi halinde %25 lik bir katkı desteği sağlanacak. Ancak her yıl için devletin sağladığı katkı payı farklıdır. Buna göre devletin %’ lik katkısı 3 yıl için %15,  6 yıl %35, 10 senelik bir süreç için % 60’dır.  Sözleşme sonunda dilerseniz ödemenizi toplu alabilir, isterseniz emekli maaşı olarak her ay maaş olarak alabilirsiniz. Bu demektir ki normal bir emeklilik maaşının yanı sıra size ek bir maaş daha verilecek. Bize kalırsa ödeme gücünüz var ise muhteşem bir imkan. Lakin aldığınız maaşa ve bulunduğunuz zamanın koşullarına göre ödemeleriniz ağır geliyorsa bu anlaşmanın iptalini isteyerek bu güne dek yatırmış olduğunuz ücretleri toplu bir şekilde alarak yine değerlendire bilirsiniz.

BES İptali Nasıl Yapılır?

BES-İptali-Nasıl-Yapılır

BES İptali Nasıl Yapılır

Yukarıda da söylediğimiz gibi herhangi bir nedenden dolayı bireysel emeklilik iptalini istemeniz çok normal. Peki bu süreç nasıl işliyor hangi adımlar gerekli. İlk önce zorunlu bir maaş kesintisine ile BES’ e sahip iseniz maaşınızı aldığınız bankaya, özel istekle bireysel emeklilik yapmış iseniz sözleşme yaptığınız bankaya başvurmalısınız. Banka şubesine giderek müşteri hizmetlerine kimlik bilgilerinizi, hesap bilgilerinizi vererek cayma hakkınızı kullanmak istediğinizi belirtin. Zorunlu olarak yaptırılan bir BES için 60 günlük bir sürede iptal etme hakkınız bulunmaktadır. Kendi isteğinizle yapılmış olan bireysel emeklilik sözleşmenizi de bir imza atarak sonlandırmak mümkün. Bunun yanı sıra benim şubeye gitmeye vaktim yok bu işlemlerin daha kolay bir yolu yok mu derseniz tabi ki var. Telefon ile bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak mazeret bildirip, iptalini istiyorum demelisiniz. Hesap bilgilerinizi ve doğrulama kodlarını onaylamanız halinde poliçeniz iptal edilecektir. Belirttiğiniz hesap numaranıza en geç 20 gün içerisinde transfer edilecektir.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Garanti-Bankası-Bireysel-Emeklilik-İptali

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Çalışmış olduğunuz işletmenin anlaşmalı olduğu veya kendi isteğinizle tercihiniz olan Garanti Bankası, birçok alanda hizmet devidir. Müşteri memnuniyetini öncelik alan bankanın esnek ödeme planları ve uygun taksitlendirme seçeneği ile bireysel emeklilik içinde çok uygun. Dilediğiniz zaman ödemelerinizi dondurup, yeniden devam edebilirsiniz. İster bankaya bizzat gidersek isterseniz 444 0 336 numaralı telefondan Garanti BES sözleşmenizi birkaç talimatla iptal edebilirsiniz. Bir diğer kolay iptal etme yönteminin de İnternet adresinden yapıldığını söylemeden geçmeyelim. Garanti Bankası’ na bu husus da buradan kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

İş Bankası BES İptali Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası düzenlemiş olduğu kredi seçeneklerinin yanı sıra, emeklilikte de size büyük olanaklar tanımak amacıyla bireysel emeklilik işlemlerini Anadolu Hayat Emeklilik ile birlikte yürütmektedir. Geleceğe yönelik emeklilik ve yatırım planları taşıyorsanız muhakkak tercihiniz İş Bankasından yana olmalıdır. Ancak herhangi aksi bir durumla karşılaşıp BES iptali yapmak istiyorsanız basit talimatlar ile şubeden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Telefon üzerinden de iptal talebinizi oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine  0-850-724-55-00 numaralı iletişim hattından ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Vakıf Emeklilik İptali

Kamu bankalarımızdan bir tanesi olan Vakıfbank yapmış olduğu Vakıf Emeklilik seçeneği ile herkese bireysel emeklilik fırsatı sunuyor. Çalışmayan kimseler için bile oluşturdukları ödeme planları ile herkesin çokça tercih ettiği bir bu uygulamayı iptal etmek isteyenlerde olabilir. Başlangıç yaparken nasıl tüm kolaylıklar sağlanıyor ise iptal etmeyi düşünenlere de kolaylık sağlanır. İşte tüm bu konu hakkında detaylı bilgi almak ve BES iptali talimatını vermek için  bu numarayı 0-850-222-92-37 kullanabilirsiniz.

Akbank Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Bizzat kendimizin de müşterisi olduğumuz Akbank, bir müşterinin bulabileceği her anlamda donanım ve müşteri memnuniyetine sahiptir. Bireysel emeklilik konusuna da ayrı bir özen gösteren bir bankadır. Bu amaçla AVİVASA  firması ile birebir çalışarak en kapsamlı hizmeti sunmaktadır. Ancak herhangi bir sorununuzda veya BES iptali için 444 25 25 – 444 11 11′ den iletişim sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden kolayca iptal işlemlerini başlatmak için ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik İptali

Yapı-Kredi-Bireysel-Emeklilik-İptali

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik İptali

Senelerce çalışıp tek emeklilik ile kendinizi mükafatlandırmak yeterli gelmiyorsa üzülmeyin. Yapı Kredi bankası müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına Bireysel emeklilik işlemlerini ALLİANZ firması ile birlikte yürütmektedir. Başvurunuzu bankanın şubesinden bizzat yapabileceğiniz gibi ALLİANZ müşteri hizmetlerini (0850 399 99 99) dur. İletişim için bir diğer kullanılan numara ise 444 91 17′ dir. Bu numaralardan ulaşarak BES bilgilerinizi onaylayarak bireysel emeklilik iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

                                                            Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Birçok kredi alanında olduğu gibi bireysel emeklilik işlemleriniz içinde gönül rahatlığıyla Ziraat Bankasını seçebilirsiniz. Devlet bankamız olan bu bankanın sözleşmeleri diğerlerine göre daha esnek ödeme planı ve daha uygun fiyata bireysel emeklilik fırsatı sunar. Her bankada olduğu gibi tabi ki burada da bireysel emeklilik iptali geçerlidir. Telefon ile birkaç adımda hemen iptali başlatabilir. Birikmiş olan bedeli 20 günlük bir sürede hesabınızda bulabilirsiniz. İletişim için 0-850-222-97-00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

6 Banka Bireysel Emeklilik BES İptal Ettirme Numaraları HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com