Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kredi Kartı İle Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır? (Bayiler Burda)

Her ne kadar da BDDK kredi kartı ile cep telefonu almayı kaldırmış olursa olsun. Öyle kartlar ve imkanlar var ki, 2023 yılında da cep telefonu aldıklarında taksitlendirme olanakları sağlamaktadır.

Kredi Kartı İle Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır? (Bayiler Burda)

Cep telefonuna kredi kartına taksit yasağı kanunu dahilinde, izin verilen o kartların sahipleri olanlar. Bir çok alış veriş internet sitelerinden 12 aya varan eşit taksitler ile arzu ettikleri cep telefonlarının sahibi oluyorlar. Şayet sizlerde verilen bu imkanlardan yararlanmak isterseniz. 3 ile 12 aya varan taksitlerle kredi kartınız ile nasıl cep telefonu alabilirsiniz. İşte sizler için yanıtı..

Cep Telefonu Taksit Yasağı Kalktı Mı?

Bilindiğiniz üzere Ticaret Bakanlığı kredi kartına taksit imkanlarında bir düzenlemeye gitti. Yapılan bu düzenleme ile artık cep telefonları kredi kartlarına taksit imkanları kaldırılmıştır. Bu düzenleme resmi gazete de yayımlanarak halkımıza bildirilmiştir. Ancak, yine 22 TEMMUZ 2019 tarihinde yayımlanan resmi gazete de cep telefonlarının 6 ay vadeli olarak satışına olanak sağlanmıştır. 6/08/2016 tarih ve 29793 sayılı resmi gazete de yayımlanan bu tebligat ile kredi karsız cep telefonlarını 6 ay sınırlı olarak artık taksitli olarak satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir çok ”TİCARİ KREDİ KARTI” sahipleri de elektronik eşya satan mağazalardan cep telefonlarını 9 ile 12 aya kadar varan vadeler ile sayın alabilmektedirler. Şimdi hem kredi kartsız olarak 6 ay hem de kredi kartı ile 12 ay varan taksitler ile cep telefonu nasıl satın alınır? Haydi gelin şimdi bunu sizlere anlatalım.

Kredi Kartına 12 Ay Taksitli Cep Telefonu Nasıl Satın Alınır?

Şayet esnaf iseniz ve A.Ş yani Anonim şirketi yada LTD Limited Şirketi sahibi iseniz kredi kartına 12 ay taksitli cep telefonu satın alabilirsiniz. Ama sadece kredi kartına 12 ay vadeli olarak cep telefonu satın almanız için ne yazık ki esnaf olmanız yetmiyor. Bir de sizin de aşağıda görmüş olduğunuz gibi 12 ay taksitli cep telefonu satın alabilmeniz için ” Ticari Kredi Kartına” sahip olmanız gerekmektedir.

blank

Ticari kredi kartına sahip olmak için başvurunuzu İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Şayet herhangi bir şahıs şirketi sahibi iseniz bu karta evinizden dahi çıkmadan sahip olabilirsiniz. Ticari kartların imkanları sadece sizlere cep telefonu alımlarında sağladığı taksit olanakları ile kalmamaktadır. Bunun yanı sıra diğer bireysel kredi kartlarına göre sağlamış olduğu bazı büyük avantajları şunlardır.

 1. Akaryakıt, Gıda ve GSM harcamalarınızı taksit erteleme yapabilirsiniz.
 2. Çok daha avantajlı bir şekilde nakit avans kullanabilirsiniz.
 3. Düzenli olarak SGK ödeme olanaklarından istifade edebilirsiniz.
 4. Şirket harcamalarını 48 aya kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bu ve bundan fazla bir çok olanaklardan yararlanmak için ticari kredi kartı başvurularını bazı bankaların adresleri ile yer verdik. Açılan formu doldurmanız halinde ticari kredi kartınız size en kısa sürede gelecektir.

 • Akbank Axess Business Kredi kartı başvuru formu
 • Garanti bankası Business kart başvurusu formu burada. (Destek hattı: 444-0-333)
 • Türkiye İş Bankası Maximiles Business kredi kartının başvurusu buradan

Diğer farklı bir bankaya ait ticari kredi kartı düşünüyorsanız ilgili bankanın İnternet sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartsız 6 Ay Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Kredi kartsız olarak cep telefonlarını 6 aya kadar taksitli alabilirsiniz. Bir çok İnternet sitesi özellik ile fiyatı 3.500 TL ve üzeri cep telefonu alımları için 6 ay taksit imkanı sağlamaktadır. İnternet siteleri ve bir çok mağaza bunu yine resmi gazetede sizin de aşağıda görmüş olduğunuz mevzuatta göre yapmaktadır. Daha açıkçası İnternet sitelerinin yada alış veriş merkezlerinin cep telefonlarını 6 ay taksitli olarak satması tamamen yasaldır.

blank

Kredi-Kartsız-6-Ay-Taksitli-Cep-Telefonu-Nasıl-Alınır

Sizin de okuduğun üzere sadece cep telefonları değil, bir çok elektronik alet kredi kartsız olarak 6 aya kadar taksit ile satıla bilmektedir. Peki 6 taksit ile İnternet siteleri ve mağazalar kredi kartsız sizlere cep telefonu nasıl vermektedir? hemen açıklayalım. Bunun için İnternet siteleri veya alış veriş mağazaları çeşitli bankalar ile anlaşma yapmaktadır. Yapmış oldukları bu anlaşmanın maddeleri ve sizlere sağlanana avantajlar genel olarak şu şekilde oluşur.

 1. En az 500 yada 750 TL ve üzeri yapılacak olan alış verişler taksitlendirme yapılır.
 2. Sepetinde altın ekli olmaması gerekir. (Yada yasa kapsamında taksitlendirme yasağı olan ürünlerden olmaması gerekmektedir.
 3. Herhangi bir sigorta masrafı ödemeden kredi imkanlarından yararlanırsınız.

Kredi kartsız olarak İnternet üzerinden cep telefonuna 6 taksit uygulatmak için şu adımlar yapılması gerekmektedir.

 1. İlk olarak cep telefonu alacağınız siteye kayıt olmanız
 2. Daha sonra almak istediğiniz cep telefonunu sepetinize eklemeniz
 3. Ödeme ekranına geçtiğiniz vakit ”Alış Veriş Kredisi Kullan” demeniz gerekmektedir.

Bundan sonraki süreç banka ile alış veriş yapacağınız siteye kalmaktadır. Banka Kredi Notunuz sorunsuz ise kredinizi onaylar ve direk alış veriş sitesine aktarır. Yaptığınız alış veriş onaylanarak kargo ile evinize kadar gelir. Kullanılan kredinin ödemelerini ise alış veriş sitesi ile anlaşma yapılan bankaya ödeme yaparsınız.

Telefonda Kredi Kartına Taksit Yapan Yerler Hangileri?

Biraz öncede belirtmiş olduğumuz gibi kredi kartsız olarak İnternet sitelerinin yanı sıra bazı alış veriş mağazaları de sizlere 6 ay taksit uygulamaktadır. Türkiye’de elden taksitle satış yapan mağazacılık hizmetinin başında EV-KUR gelir, genellikle bütün illerde şubesi bulunmaktadır. Bu mağazanın yanı sıra sizlere 6 ay taksitli olarak kredi kullandıracak diğer firmalar şunlardır.

 1. Bimeks: Türkiye İş Bankası üzerinden kredi kullandırmaktadır.
 2. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone faturanıza telefon fiyatını bölerek yansıtıp kredi imkanı sağlar.
 3. Mediamarkt: Denizbank üzerinden kredili bir şekilde cep telefonu alabilirsiniz. Ayrıca 3.500 TL kadar olan cep telefonları için 12 ay fiyatı 3.500 TL üzeri olan cep telefonlarına 3 ay taksit uygulamaktadır. Başvuru işlemini ise hemen buradan yapabilirsiniz.
 4. TEKNOSA: ING üzerinden 3.500 TL üzeri telefonlar için peşin fiyatına 3 taksitli olarak kredi kullana bilirsiniz. Yine 3.500 TL kadar olan telefonlar için ise 12 ay vadeli kredi kullana bilmektesiniz.
 5. Vatan Bilgisayar: Fibabanka ile sizlere yine kredi imkanı sağlanmaktadır. Başvuru için yapmanız gerekenler ilk olarak VATAN yazıp bir boşluk bırakın, T.C kimlik numaranız girerek mesajınızı 3422 gönderin. Şayet başvurunuz olumlu ise doğru Vatan Bilgisayarın yolunu tutun. Mesajı görevliye gösterin ve istediğiniz cep telefonunu beğenip satın alın.

Bu kredilerde herhangi bir kredi tahsis ücreti yada işlem veya sigorta masrafı ödemezsiniz. Sadece faiz ödersiniz… Cep telefonları için bu ismini saymış olduğumuz bankaların ŞUBAT 2023 güncel faiz oranları ise;

 • Türkiye İş Bankası: 0 ile 36 aya kadar aylık %2.05 faiz oranı uygulamaktadır.
 • Denizbank: Bütün vadeler için aylık %3.27 faiz
 • ING: 12 ay için %1.24, 24  ay için %1.59 ve son olarak 36 aya kadar aylık ise %1.89 faiz oranları uygulamaktadır.
 • Fibabanka: 12 ay için %2.19, 24 ay için %1.89, 36 ay için ise %1.99 faiz uygulamaktadır.

Cep telefonu almak için vade uygulayan bu bankalardan sizler için biz bu ay ING bankasını seçtik. Banka TEKNOSA üzerinden alacağınız bütün marka ve model cep telefonları için aşağı da yer alan tablomuzda ki geri ödeme olanaklarını sizlere sağlamaktadır. 12 ay için %1.24, 24 ay için %1.59 ve son olarak 36 ay için ise %1.89 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna göre uygulamış olduğu 12 ay faiz oranları ile birlikte geri ödemeler ise şu şekildedir.

7.500 TL ING Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
3 2.577,90 TL  7.733,70 TL
5 1.570,47 TL 7.852,36 TL
6 1.318,68 TL  7.912,10 TL
7  1.138,88 TL 7.972,17 TL
8 1.004,06 TL 8.032,50 TL
9 899,24 TL 8.093,16 TL
10  815,41 TL 8.154,13 TL
12 689,74 TL 8.276,92 TL

Faiz oranlarını ve ödeme şekillerini ayrıntıları ile birlikte sizlerle paylaştık. Buraya kadar hepsi tamam. Kredi kartı ile taksit yaptırım hayalimdeki telefonu almak istiyorum. Fakat kendime ait bir kredi kartım yok diyorsanız. Hiç üzülmeyim bu konuda da sizlere yardımda bulunabiliriz. Nasıl mı? Sadece bir mesaj kadar kolay işlemler ile. Yapmanız gereken tek şey SMS atmak. Bunun içinde SMS İle Kredi Kartı Başvurusu Numaraları (Veren Tüm Bankalar) sizlerle paylaştık. Linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Sıra geldi sıklıkla sorulan ve merek ettiğiniz sorularınızı cevaplamaya.

 • Kredi Kartına Kaç Taksitli Cep Telefonu Alınır?
  • Şuan için sadece tek çekim ile cep telefonu satın alabilirsiniz.
 • Ticari Kredi Kartına Kaç Taksitli Cep Telefonu Alabiliriz?
  • 12 Ay vadeli olarak istediğiniz marka ve model cep telefonu ticari kredi kartınız ile satın alabilirsiniz.
 • Hangi Mağazalardan Ticari Kartım İle Taksitli Cep Telefonu Satın Alabilirim?
  • Cep telefonu satan bütün mağazalardan ticari kredi kartınız ile taksitli cep telefonu satın alabilirsiniz.

Farklı sorularınız var ise aşağıda bulunan yorumlarda bizlere iletebilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlanmış olacaktır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın