50 bin TL ipotekli ihtiyaç kredisi anında veren bankalar

50 bin TL ipotekli ihtiyaç kredisi anında veren bankalar
26 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 51 kez okundu.
Artan ihtiyaçlar, yükselen fiyatlar her geçen gün vatandaşı borçlanmaya sürüklüyor. Acil nakit ihtiyacını eşten dosttan bulamayan kimseler haliyle ilk önce bankaların yolunu tutuyor. En uygun faiz oranı hangisinde ise o kurumu tercih ediyor. Özellikle büyük yatırımlar söz konusu olduğunda bunlar ev, araba, tarla gibi ödemelerin yüksek olmasından kaynaklı acil paraya daha fazla gereksinim duyarsınız. Toplu para olanağı için ise en güvenli yol ipotekli alımlar olduğundan herhangi bir taşınmazı teminat göstererek kredi kullanabilirsiniz. Bizler bugün 50 bin TL ipotekli ihtiyaç kredisi anında veren bankalar hangileri ele aldık. Güncel ipotekli kredi faiz oranları tablosuna da yer verdiğimiz yazımızda kredi notum düşük diyorsanız, her bir detaya yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2019 Yılı ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

2019 Yılı ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

2019 Yılı ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

Kredi verme yolunda genellikle bankalar arasında büyük bir rekabet vardır. Hele son 1 yıldır yüksek faiz oranlarından kaynaklı bankalar büyük oranda müşteri kaybına uğradılar. İşte bu durumu bertaraf etmek isteyen kimi bankalar çeşitli kampanyalar adı altında faiz oranlarında indirime gitti. İpotekli ihtiyaç kredisi olanağı sundular. Bilhassa kredi notu düşük olanlar ve kırmızı kalem yemiş olan vatandaşlarımız için kredi almanın tek seçeneğidir ipotek. Bu gayrimenkul teminatı ile 50 bin lira ihtiyaç kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Halk bankası
 • Ziraat bankası
 • Vakıfbank
 • Garanti bankası
 • Akbank
 • Deniz bank
 • HSBC bankası şuanda göstereceğiniz teminat ile en uygun taksitli ihtiyaç kredisi seçeneğini sunmaktadır. Bu bankaların her birinin faiz oranı ve kampanya seçeneği farklıdır. Bu bankaların kredi özelliklerinden bahsedeceğiz. Fakat öncesinde ipotekli ihtiyaç kredisi alabilmeniz için neler gerekli bir bakalım.

İpotekli ihtiyaç kredisi alımı için aranılan şartlar neler?

 • İpotekli ihtiyaç kredisi alımı için aranılan şartlar neler

  İpotekli ihtiyaç kredisi alımı için aranılan şartlar neler

  Kredi başvurusunda bulunduğunuz ilk andan itibaren aranılacak ilk özellik yaşınız (18 yaşından büyük olmak) ve sizin geçmişe yönelik banka ödemeleriniz olacaktır. Yani bu ne demektir. Şöyle  kredi kullanacak olan müşterinin kredi notunun en az 800 – 900 arası olması ve geçmiş kredi sicilinin iyi olması gereklidir. (Ancak yüksek teminatlı ipoteklerde anlayış gösterilebiliyor.)

 • Kredi alacak kimsenin düzenli bir gelirinin bulunması, sigortalı bir işte çalışıyor olması veya nafaka, kira geliri gibi maaşları var ise gelir belgesi göstermesi gereklidir.
 • Teminat gösterilecek olan gayrimenkulün çekilecek olan kredi miktarının yaklaşık olarak % 80 ine tekabül etmesi gereklidir.
 • İpotek gösterilecek teminat başvuru yapan kimsenin adına olmalıdır.
 • Teminat gösterilen mal üzerinde haciz veya başka bir ipotek olmamalıdır. Eğer kişi saydığımız tüm koşulları sağlıyor ise 3 gün içerisinde 50 bin liralık başvurduğu kredisini kolaylıkla alabilecektir.

Halk bankası ipotekli bireysel destek kredisi

Birçok alanda müşterisine yardımcı olan Halk bank ihtiyaç kredileri (başvuru için buraya tıklayınız) hususunda da her yıl yeni bir kampanya düzenliyor. Benimsemiş olduğu misyonu ile vatandaşa her alanda yardımcı olan banka en son sicili zayıf kimseler için gayrimenkul teminatlı bir fırsat seçeneği düzenledi. Bu kampanya mortgage yasası dahilinde özellikle konut ve değeri yüksek arazi, iş yeri teminatı göstermeniz halinde banka başvurduğunuz teminatın % 80 i kadar ekspertiz değeri sunuyor. Maximum geri ödeme vade süresi 48 ay olmakla beraber şuan en güncel faiz oranı %1.85 dir.

 • Kısa bir hesaplama yapacak olursak 50 bin liralık ihtiyaç kredisi için 48 ay vade ile aylık ödeme tutarınız 1.703.92 liradır. Geri ödeyeceğiniz miktar toplam 81.788.15 dir.

Ziraat bankası teminat şartlı ihtiyaç kredisi

Devlet destekli bir banka olmasından kaynaklı en çok kullanılan, emekli ve memur kesimimizin maaşını buradan almasından dolayı da çok cazip kampanyalar bu bankamızda bulunmaktadır. Başvurduğunuz kredi tutarını karşılamak amacıyla teminat şartı arar. Teminatın %80 i kadar ekspertiz değeri imkanı sunar. En uzun vade seçeneği 48 aydır. Buna binaen ipotek edilen gayrimenkulde kredi borcu bitene kadar banka kapsamında deprem, hayat ve konut sigortaları mutlaka yapılır. Borç bitiminde ipotek teminat üzerinden kaldırılır. Şuan ki faiz oranı %1.53 dür.

 • En güncel verilerle hesaplayacak olursak 50 bin liralık ihtiyaç kredisi için 48 ay vade süresince aylık 1.576.17 TL ödemeniz gerekecektir. Geri ödenecek toplam bedel ise 75.656.37 liradır.

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi

İhtiyaç kredisi diğer kredilere oranla daha düşük miktarlı olsa dahi kredi notu yetersiz kimselerde maalesef teminat gerektirir. İşte tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda düşük bir geliriniz mevcut ise banka sizden teminat isteyecektir. İpotek bu anlamda sizin için çok önemli bir avantajdır. 3 aylık erteleme seçeneği ile 48 ay vade imkanıyla kredi seçeneği sunmaktadır. Şuan en güncel Vakıfbank ihtiyaç kredisi oranı %1.69 dur.

 • 50 bin lira ihtiyaç kredisi çeken bir vatandaş aylık 1. 639.39 TL ödeyecektir. Toplam geri ödenecek miktar ise 78.691.04 liradır.

Garanti bankası teminat şartlı ihtiyaç kredisi

En acil zamanda ihtiyacınız olan maddi desteği bankalardan ipotek yoluyla almanız artık çok kolay. Garanti bankası %2.25 faiz oranı ile maksimum 36 ay vadeli geri ödeme seçeneği bulunmaktadır. İpotek edilen gayrimenkulün en fazla %80 i kadar ekspertiz değerince kredi alabilirsiniz.

 • 50 Bin lira ipotekli ihtiyaç kredisi için %2.25 faiz oranı üzerinden aylık ödeme miktarınız 2.188.84 liradır. Toplam geri ödeme miktarınız 78.798.09 dur.

Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu

Özel sektör içerisinde en çok tercih edilen banka sunduğu kampanyalar sebebiyle Denizbank dır. Vade seçeneği maksimum 48 ay olmakla beraber teminat olarak göstermiş olduğunuz malınızın değerinin %80 i kadar kredi alabilirsiniz. En güncel faiz oranına baktığımızda ise %2.79 ile yüksek oranlı bankalar arasında yer almaktadır.

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi ödemeleri

Maksimum 36 ay vade imkanı ile ipotekli kredi kullanımınızı Akbank dan gerçekleştirmeniz oldukça kolay. Herhangi bir değerli gayrimenkulünüzü teminat olarak bildirerek kredi alabilirsiniz. Ancak tüm bunların yanı sıra ödemelerinizi aksatmayacak düzenli bir gelire sahip olmalısınız.

 • Şuan %2.28 olan ihtiyaç kredisi faiz oranı ile birlikte aylık ödemeniz 2.200.88 liradır. Geri ödemeniz ise 79.231.50 liradır. Bahsettiğimiz tüm bankalarda işlem yapabilmeniz için teminatınıza ait tapu fotokopisi ve başvuru yapacak kimsenin kimlik fotokopisi yeterlidir. Sicil sorununuz varsa ipotek şartının yanı sıra ek bir kefilde istenebilir. 

[table id=1 /]

Bir önceki yazımız olan Kart aidatı olmayan en iyi kredi kartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git