Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

5 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz Parasız İş Nasıl Kurarım?

5 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz Parasız İş Nasıl Kurarım?

Kendi işinizi kurmak istiyorum diyenlerin en çok yakındığı nokta sermayelerinin olmamasıdır. 5 kuruş dahi sermayem yok. Ama parasız iş nasıl kurabilirim diyorsanız, bunun çözümünü size 4 farklı yolla göstererek çözebilirim. Hiç paranız yok. Ama açacak harika bir iş fikrine sahipseniz, sizlere vereceğim yöntemler ile rahatlıkla bir işiniz olacaktır. Üstelik iş yeri açmak için sermayesi olmayanlar için göstereceğim bu yol sayesinde 70.000 ile 100.000 TL kadar faizsiz kredi sahibi dahi olacaksınız. Devletimizin istihdamı sağlamak amacıyla sermayem ve param yok diyenlere sağlamış bu harika imkanlar peki nelerdir? 2021 yılı içinde başvuruları nasıl yapılır. Tüm detayları ile birlikte paylaşacağız. Sizlerde bu imkanlardan yararlanıp kendi işinizin sahibi olabilirsiniz?

Neler Var?

Parasız İş Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Emin olun ki herkes iş kurarken belli bir sermaye ile bu hayallerini gerçekleştirmiyor. Şayet siz kuracağınız işte başarılı olacağınıza eminseniz size devletimiz bir çok sermaye imkanı sağlamaktadır. Böylece parasız iş kurmak istiyorum diyenler için bu artık bir hayal olmaktan çıkmaktadır. Peki, parasız olarak iş kurmak isteyenlere devlerimiz nasıl sermaye imkanı sağlamaktadır? sorusuna cevap verecek olursak, bunun için iki tane seçeneğiniz bulunmaktadır. Seçenekleriniz ise şunlardır.

  1. TESKOMB tarafından sağlanan 100.000 TL faizsiz girişimcilik kredileri
  2. HALKBANK tarafından meslek kollarına göre vermiş olduğu faizsiz kredileridir

Her iki imkanın başvuruları için şartlar farklıdır. Parasız iş kurmak istiyorum diyenler için emin olun ki bu iki seçenekten muhakkak bir tanesi sermaye sıkıntılarını çözüm olacaktır. Yüksek miktarlarda kredi olanağı sağlayan bu iki kurumun imkanların neler olduğuna geçmeden önce kadın girişimcilere bir hatırlatma yapmak istiyorum.

blank Şayet evinizin konforunu terk etmeden bir iş fikri için sermaye ihtiyacınız var ise hiç bir kredi imkanlarına başvuru yapmanız lüzum yoktur. Bu iki seçeneğin yerine faizsiz olarak mikro kredi de kullana bilirsiniz. 1.000 TL Mikro Kredi Nasıl Alınır? da 10.000 TL kadar faizsiz kredi imkanlarından bahsettiğimi bilmenizi isterim. Çünkü biraz sonra bahsedeceğim faizsiz olarak iş yeri kredileri GİB ve Belediye ruhsatlı iş kurmak isteyenleri ilgilendirmektedir.

Dükkan Açmak İstiyorum Sermayem Yok

Ayakkabıcı, ev yemekleri tarzı lokanta yada giyim üzerine hiç fark etmeksizin dükkan açmak istiyorum ama hiç sermayem yok diyorsanız size bir çözüm yolumuz var. Bu da TESKOMB üzerinden HALKBANK tarafından verilen 100.000 TL sermaye kredisidir. Böylece dükkan açmak için 100.000 TL kadar bir para ihtiyacınız varsa kesinlikle çözümlenmiş olacak. Üstelik esnaf olup daha sonra işiniz büyütmek istemeniz durumunda bile TESKOMB bünyesinde yer alan ESKKK odalarıyla yanınızda olmaya devam edecek.

blank

Dükkan-Açmak-İstiyorum-Sermayem-Yok

Böylece arzu ederseniz ESKKK yani Esnaf Kredi Kefaleti Kooperatifi üzerinden 200.000 TL kadar düşük faizli kredide kullana bileceksiniz. 200 bin TL meslek odası tarafından verilen bu kredinin geri ödeme hesaplamasını yapmak istiyorsanız Esnaf Kefalet Kredileri Hesaplama Makinesi kullana bilirsiniz. Şimdi gelin ilk önce dükkanımızı açmak için TESKOM tarafından verilen 100.000 TL faizsiz kredinin imkanlarına bir bakalım. Bakalım şartlar bize uygun mu? Onun için ilk olarak şartların neler olduğunu sıralamak istiyorum.

  1. 30 yaş altında genç girişimci olmanız gerekir.
  2. KOSGEB Girişimcilik Destek Programın dan yararlanmamış olmalısınız.
  3. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almış olmanız gerekir. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır? da detayları öğrene bilirsiniz.
  4. İş fikrinizi KOSGEB birimine onaylatmanız gerekmektedir. KOSGEB İş Planı Örneği bağlantısına örnek projeleri bulabilir, nasıl bu belgeyi oluşturabileceğinizi öğrene bilirsiniz.

Şayet TESKOMB tarafından aranan bu 4 şarta uygunsanız tek yapmanız gereken size en yakın TESKOMB bünyesinde faaliyet gösteren meslek odasına başvuru yapmanızdır.

blank

Daha sonra TESKOMB resmi İnternet sitesinde http://www.teskomb.org.tr/index.asp?p=35 burada da yukarıda da resimde de bahsetmiş olduğumuz faizsiz dükkan açma kredisi olanaklarından kolaylıkla yararlana bilirsiniz. Sermayem, param yok diyen girişimciler için önereceğim diğer sermaye yolu da HALKBANK dan geçmektedir. Şimdi gelin bir de Türkiye Halk Bankasının sağladığı bu olanakların neler olduğuna bir bakalım

HALKBANK Girişimci Kredileri İle İşinizi Kurabilirsiniz

Türkiye Halk Bankası kendi işini kurmak isteyen ama param, sermayem yok diyenlere ilaç gibi bir kaç kredi paketi oluşturmuştur. Oluşturmuş olduğu bu 4 harika kredi paketiyle 1 yıl ana para ödemesiz olarak 75.000 TL kadar kredi kullana bilirsiniz. İlk okul, üniversite ve kendi mesleki alanında ustalaşmış olan girişimcilere sağlanan bu kredilerle iş kurmak için sermaye sorununuzu kökünde çözüme oluştura bileceksiniz.

blank

HALKBANK-Girişimci-Kredileri-İle-İşinizi-Kurabilirsiniz

Üstelik işinizi bu imkanlarla kurduktan sonra HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama Ödeme Planı da yer vermiş olduğumuz harika imkanlarla işletmenizi büyütme imkanlarında yararlanabilmektesiniz. Peki, HALKBANK tarafından kendi işini kuracak sermesi ve parası olmayan girişimcilere sağlanan, 2021 yılında verilen, bu 4 imkan nedir?

  1. Genç Girişimci Kredisi: Üniversitede mezun olan kendi işini kurmak isteyen girişimciler için oluşturulan bir kredi paketidir. Kurmak istediğiniz işe ait üniversite diplomanız varsa ve 30 yaşını aşmadıysanız bu kredi paketinden yararlana bilirsiniz. Genç Girişimci Kredisi imkanlarından böylece 50.000 TL kadar 1 yıl ana para ödemesiz olarak 36 ay geri ödemeli olarak faydalana bilmektesiniz
  2. Cesur Girişimci Kredisi: Üniversite mezunu ve tahsil gördüğü branştan 2 sene deneyimli 35 yaşını aşmamış girişimcilere verilir. Kredinin miktarı 75.000 TL geri ödemesi ise 1 yıl ödemesiz 48 ay vadelidir.
  3. Usta Girişimci Kredisi: Kurmak istediği iş için mesleği eğitim diploması olan en az 5 yıl deneyime sahip 30 yaşını aşmamış girişimcilere sağlanan olanaklardır. 30.000 TL üst limitle verilen kredi yine 1 sene ödemesiz 36 ay vadelidir.
  4. Mucit Girişimci Kredisi: KOSGEB, TUBİTAK ve TTGV gibi kurumlardan projesi sayesinde hibe almaya hak kazanmış, 30 yaşını aşmamış girişimcilere verilen kredilerdir. 75.000 TL üst limite sahip olan kredinin geri ödemesi 1 yıl ödemesiz 48 ay vadeli olmaktadır.

HALKBANK tarafından sağlanan bu imkanları https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Girisimcilere-Ozel/Info-Girisim/Halkbank-Girisimci-Kredileri/1626 adresinden sizlerde görebilirsiniz. 5 kuruş param yok sermayesiz iş nasıl kurarım diyenlere harika 2 tane para bulma yolu gösterdim. Devlet hazine destekli sağlanan bu imkanla iş yerinizi sıfırdan kuracaklara ise aşağıda ciddi tavsiyelerde bulundum. Mutlaka işinizi kurmadan bu önerilerimi göz atın derim.

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Tavsiyelerim

Herkes kendi iş yerini işletmek ve kendi işinin patronu olmak ister. Bu genel olarak herkesin hayali olmaktadır. Bu konu hakkında benim de sizler için çok ciddi katkı sağlayacak bir önerim var. Sıfırdan kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımıza ilk önerim. Bu tavsiyemi dinlerseniz hem işinizi sıfırdan kurarken hem de işletmenizin ilerleyen dönemlerinde, maddi anlamada çok rahat edersiniz. Sıfırdan kendi işini kuracaklara bu tavsiyem ne diyorsanız ‘Kesinlikle Kuracağınız İş Fikri KOSGEB Tarafından Destek Alan Bir İş Olsun’ derim. Bunun benim için iki tane nedeni var. Birincisi kuracağınız iş için açılık ve makine alımları için hibe alabilmektir. İkinci ise işletmemin ilerleyen dönemlerde nakit ihtiyaçlarını faizsiz olarak karşılaya bilinmesidir. Peki, sıfırdan kendi işini kurmak isteyenler KOSGEB’den destek alıp alamayacaklarını nasıl öğrenebilirler.

Bunun için tek yapmanız gereken KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? sayfasını ziyaret edip, iş fikrinizi orada bahsetmiş olduğumu şekilde sorgulama yapmanızdır.

Bu sorgulama sonrasında iş fikriniz NACE kodları içerisinde şayet yer alıyorsa KOSGEB den konu ettiğim hibe ve faizsiz kredi imkanlarından kolaylıkla istifade edebilirsiniz. KOSGEB tarafından sağlanan açılış giderleri ve makine alımları için başvuruların nasıl yapılacağı da ayrıca 1 Defada KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır? da yer verdiğimi bilmenizi isterim. Daha sonra verilecek olan faizsiz kredi için başvuru programı ise aşağıda tabloda yer alan imkanlara sahip olan KOBİ Finansman Destek Programı olmaktadır.

blank

Tabloda sizlerin de görmüş olduğu gibi 50.000 TL den başlayıp 500.000 TL kadar faizsiz krediyi 36 ay vadeli olarak daha sonra kullana biliyorsunuz. Programın detaylarını buradaki bağlantıdan bulabilirsiniz.

Değerli girişimciler bu içeriğimiz de sizlere 5 kuruş sermayem yok parasız nasıl iş kurarım sorularını en iyi şekilde yanıtladığımızı düşünüyorum. Konu hakkında sormak istediklerinizi bizlere hiç çekinmeden mutlaka yorumlarda iletebileceğinizi de bilmenizi isterim. Allah şimdiden açacağınız iş yerleri için bol müşteriler nasip etsin.

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın