DEVLET Kredi

Ziraat Bankası Koyun Kredisi (2020 Faiz Oranları)

Ziraat Bankası Koyun Kredisi (2020 Faiz Oranları)

Ziraat bankası çiftçilerimize ilk defa yatırım yapmaları halinde 5.000.000 liraya kadar FAİZSİZ  kredi imkanlar sağlamaktadır. Ayrıca İŞLETME döneminde olan koyun besiciliği için ise %75 varan kredi faiz desteği ile 12 aylık vadelerde senelik %4 den faiz imkanları yine çiftçilerimize sağlamaktadır. Tarım Kredi Kooperatiflerinin de destek vermiş olduğu aylık olarak % 0.33 faize tekabül eden imkanlardan yararlanmak isteyen çiftçilerimizin bazı şartları yerine getirmesi yeterli olacaktır.

100.000 liraya kadar %2 yıllık faiz oranların ile ödeme planı siz çiftçilerimiz için oluşturduk. Talep etmeniz durumunda bu ödeme planlarına ilaveten eklemeler yapılacaktır.

Ziraat Bankası Faizsiz Koyun Besicilik Kredisi 2020

Küçükbaş hayvancılık denildiği zaman ilk akla koyun besiciliği gelmektedir. Süt üretimden çok etinden gelir elde etmek isteyen çiftçilerimiz koyun besiciliğine oldukça önem vermektedir. Özellik ile yonca ve fiğ üretimi için 50,60 dönümde araziye sahip bir traktör ile bir kaç da yardımcı alet edevata sahip iseniz koyun besiciliği oldukça karlı bir iştir. Her türlü mevsime uygun olan koyun yetiştiriciliğinde işini büyütmek yada sıfırdan işletme kurmaya niyetlenen çiftçilerimize devlet faiz desteği sağlamaktadır. Sağlanan bu destek öyle böylede değildir. İlk defa koyunculuk yapmak isteyen 5.000.000 liraya kadar %100 faiz desteği uygulanırken yine aynı miktar için 12 ay vade’de ise sadece %2 yıllık faiz uygulanır. Aylık olarak %0,16 faiz imkanları ile koyun kredisi için Ziraat bankasını tercih edenlerin bazı şartları sağlaması gerekir. Bu şartlar alınacak olan koyundan ve sizden olmak üzere iki başlık halinde oluşmaktadır.

5-Kurumdan-Küçükbaş-Koyun-Kredisi-Alabilirsiniz

Ziraat Bankası Küçükbaş Koyun Kredisi Başvuru Şartları Nedir ?

Ziraat bankası küçükbaş hayvan alımları için vermiş olduğu kredinin faizini devletten almaktadır. Sizlere ise ana parayı vermektedir. Bu imkanları sizlere sağlarken bazı şartları riayet etmenizi sizden istemektedir. Talep edilen şartlar genel anlamda aslında olması gerekilen şartlardır. Bu şartlar ise hem siz hemde almak istediğiniz küçükbaş hayvan da olmak üzere 2 başlık halinde yer alır. Aranan bu iki başlık altındaki şartlara uygun iseniz sıfırdan bir koyun sürüsü sahibi rahatlık ile olabilirsiniz. Peki, Ziraat bankasının aramış olduğu bu 2 başlık altındaki şartları nelerdir ?

1- Koyunlarda Aranan Temel Nitelikler

Ziraat-Bankası-Koyunlardan-Aranan-Temel-Şartlar-Nedir

Ziraat bankası küçükbaş hayan almak için koyun türünü tercih eden çiftçilerin alacakları hayvanda bazı temel niteliklere dikkat etmektedir. Bu nitelikler yayımlanan 8 mayıs 2018 tarihinde yayımlanan RESMİ GAZETE‘de yer alan şartlardan oluşmaktadır. Resmi gazetede’de yer alan bu şartlar ise 2 tanedir.

 1. Faiz desteklemesinden istifade edecek olan anaç koyunların yaşlarının en az 15 aylık en fazla ise 90 aylık olması gerekir.
 2. Alınacak olan anaç koyunların küpeli ve küpe numaralarının da TÜRKVET ( Hayvan Bilgi Sistemi ) de olması şarttır.

Bu 2 şarta uygun nitelikte küçükbaş hayvan almayı kabul ediyorsanız iş sizden aranan şartlara kalmaktadır. Peki, Ziraat bankası sizler’den ne tür şartları arar.?

Çiftçilerden Ziraat Bankası Aradığı Şartlar Nedir ?

Ziraat bankası veya Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden koyun kredisi kullanacak olan çiftçilerimizden de bazı şartlar aranır. Bu şartların bazıları resmi gazete yer alır bazılarını ise banka tarafından talep edilir.

 1. Başvuru yapacak olan çiftçimizin mutlaka DAMIZLIK KOYUN / KEÇİ YETİŞTİRİCİLİĞİ BİRLİĞİNE üye olması gerekmektedir.
 2. Başvuruda bulunacak olan çiftçimizin KKB kredi notu değerinin İYİ seviyede yani en az 1500 puan ve üzerin olması gerekir.
 3. 2 çalışan kefil maaş bordroları ile istenilmektedir. Kefillerin eşleri de koyun kredisi sözleşme formunu imzalayacaklardır.
 4. Devlete vergi borcunun olmadığı gösteren yazıyı e-devlet üzerinden yada vergi dairelerinden alması lazımdır.
 5. Şayet halen koyun besiciliği yapıyorlarsa var olan koyunlara ait küpe numaralarını rehin göstererek kredi başvurusunda buluna bilirler. İlk defa koyun kredisi kullanacaklarsa mutlaka İPOTEK ( Rehin ) istenilmektedir.

Ziraat Bankası Koyun Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır ?

Göçer koyun besiciliği yapanlar dahil olmak üzere başvuru işlemlerin başlatılabilmesi için çiftçimizin ilk olarak üyesi olduğu birliği bir dilekçe ile müracaat etmesi gerekir. Başvuru dilekçesi yılının sonuna kadar Koyun Keçi Birliği Sistemine kayıt edilir. Birlik 12. ayın 1 itibarı ile yapılan başvuruları 5 iş günü içinde Tarım İl/İlçe Müdürlüklerine ibraz eder. Yapılan başvuru incelenir ve alınacak olan koyunlar veteriner kapsamında kontrol edilir. Kontroller sonrasında herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmazsa yapılan başvuru onaylanır. Başvuru’da son onayı verecek olan merci Ziraat Bankasıdır. Şayet yukarıda belirtilen şartları uygun iseniz çok büyük ihtimal ile banka başvurunuza onay verecektir.

Ziraat Bankası Koyun Kredisi Faiz Oranları 2020 Nedir ?

Ziraat bankası küçükbaş hayvan alacak olan çiftçilerimiz için çok düşük faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Sıfırdan küçükbaş alacak olan çiftçilerimize faizsiz kredi vermektedir. İşletmesini büyütmek isteyen çiftçilerimize ise senelik uygulana faiz oranı %4 dür. Bu oran aylığa vurulduğu zaman %0.33 gibi bir oran ile karşımıza çıkmaktadır. Şimdi sizler için hiç bir yerde bulamayacağınız bir kaç hesaplama yapacağız.

 • 50.000 lira kullanacak olan çiftçilerimiz 60 ay boyunca aylık olarak ödemleri 937,89 TL olacaktır. Senelik olarak ödeme istemeleri halinde ise bu rakam 937.89 * 12 = 10.545.635 lira olacaktır.
 • 75.000 lira koyun kredisi alacak olan çiftçimizin 5 sene boyunca yıllık ödemesi 16.872.19 TL olacaktır.
 • 100.000 lira kullanmak isteyen çiftçimiz ise 5 yıl boyunca her sene aylık 22.509.36 lira ödemesi çıkacaktır.
 • 125.000 TL kredi kullanmak isterseniz iseniz o zamanda yıllık ödemeniz 28.136.76 lira bir ödeme ile karşılaşırsınız.
 • 150.000 lira için ise senelik taksit ödemeniz 33.756.00 lira olacaktır.

Daha yüksek rakamlarda Ziraat bankasından koyun kredisi kullanmak isteyen çiftçilerimiz bizlere taleplerini yorum halinde bırakabilir. En kısa sürede sizler için gerekli hesaplamaları uzaman arkadaşlarımız yapacak. Geri dönüşler tarafınıza sağlanacaktır.!

Ziraat Bankası Koyun Kredisi (2020 Faiz Oranları) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. hasan arda dedi ki:

  kucuk bas hayvan kredısı ve hıbe

  1. Admin dedi ki:

   Hasan bey şuan küçükbaş hayvancılık için Ziraat bankası ilk defa başlayacaklar için faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır.

DEVLETKredi.Com