Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

5 Kredi Kartı Limit Arttırma Sorgulama Düşürme (Destek Numarası)

5 Kredi Kartı Limit Arttırma Sorgulama Düşürme (Destek Numarası)

Hayatımıza iyice yerleşen kredi kartları hakkında bir çoğumuz yeterince bilgi sahibi ne yazık ki değiliz. Öyle ki halen bile Kredi Kartım Nerede diye sorgulama işlemlerini hiçte güvenilir olmayan sayfalardan yapmaya devam etmekteyiz. Bu nedenden ötürü kredi kartları ile hem bilinmesi gereken hemde sıklık ile sorulan bir çok sorunun yanıtını doğru bir şekilde vermek istiyoruz. Özellik ile en çok tercih edilen bankalara göre limit arttırma yada diğer eş anlamı olarak yükseltme soruna geniş çaplı yer ayırdım. Bunun ile birlikte ise adınıza tanımlanmış olan kredi kartı limit sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağına değineceğim.

Neler Var?

Müşteri Limiti Ne Demek ? Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

İlk olarak müşteri limiti ne demek bu sorunun yanıtını vermek istiyorum. Türkiye Bankalar Birliği tarafından alınan karar ile her bireyin kendine has bir müşteri limiti vardır. Bu limiti belirleyen ana husus ise almış olduğunuz kanıtlanabilir gelir buna ilaveten ise hiç kuşkusuz olarak kredi notu değeriniz tir. Kredi konut nedir ? diye soranlar için daha önce detaylı bir şekilde buna cevap verdiğimden ötürü ben doğrudan kredi kartı limiti ne kadar olacağını belirleyen gelir hesaplamasına geçeceğim.

blankSadece kredi kartı değil, bütün bireysel kredileri alabileceğiniz bir limit vardır. Bu limit sizin hane geliriniz ile belirlenir. 2 Yöntemle Ne Kadar Kredi Alabilirim Sorunun Cevabı yine aynı şekilde hesaplama yaparak yüzdelik oranları ile vermişti. Şimdi ne kadar kredi kartı limiti arttırabilirsiniz bunun hesaplamasını yapacağım.

 • İlk sene çalışma hayatına girenler için kredi kartı limiti aylık gelirinizi en fazla 2 katı olur.
 • 2. sene için ise gelirinizin en fazla 4 katı kadar kredi kartı limitine sahip olursunuz.
 • 3. yıl için ise aylık gelirinizin en fazla 8 katı kadar kredi kartı limitine sahip olabilirsiniz.

Maaşınıza göre kendinize ait kredi kartı limiti ne kadar hesaplama işlemini sizde artık kolaylık ile yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Maaşın Kaç Katı Olur? Nasıl Belirlenir ?

Kredi kartı limitini belirleyici en önemli husus aylık maaşınız dır. Maaşınızın yanı sıra ise Findeks Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan not ortalamanız da kredi kartı miktarını belirleyici önemli faktörlerdendir. Dolayısı ile kredi kartı limitim nasıl belirlenir diyorsanız bunun yanıtı bulmak için;

 1. Aylık maaşınızın miktarı
 2. Kredi Notu değerine

göre bu belirlenir. Şayet kredi notu değerinizi bilmiyorsanız bunu 5 Dakikada Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ? de bulabilirsiniz. Kredi notu değeriniz risk içeren bölgelerde değil ise maaşınıza göre kredi kartı üst limitinizin hesaplamasını şu şekilde yapabilirsiniz.

 • İş hayatında ilk seneniz ise kredi kartı limitiniz maaşınızın en fazla 2 katı olacaktır. Buda 2.500 TL bir maaşa sahipseniz kredi kartı limitiniz en fazla 5.000 lira olur.
 • İş hayatınızda şayet ikinci senenizde iseniz o zaman kredi kartı limitiniz maaşınızın 4 katı olacaktır. Buda şayet maaşınız 2.500 lira ise 4 * 2.500 = 10.000 lira olacağı anlamına gelir.
 • Yine aynı şekilde meslek hayatınızın 3 yılında iseniz o zaman kredi kartı üst limitiniz maaşınızın en fazla 8 katı olacaktır. Buda yine yapmış olduğumuz hesaplamaya göre maaşınız 2.500 lira ise en fazla 20.000 lira olacağı anlamına gelecektir.

Kredi Kartı Limiti Sorgulama

Sizin adınıza tanımlanmış olan bir kredi kartı üst limitiniz vardır. Bu limit diyelim ki 50.000 TL ise bu limiti ister tek bankadan isterseniz ise ayrı ayrı bankalardan toplamda 50.000 TL olacak şekilde farklı kredi kartları ile kullanabilirsiniz. Örneğin 5 bankadan üst limiti 10.000 lira olan farklı kredi kartları alabilirsiniz. Bu hatırlatmadan sonra sizde benim düşmüş olduğum bu konudaki hataya düşüp sağda solda kredi kartı dağıtan kişilerden kullanmayacağınız kredi kartını alıp kullanacağınız kredi kartının limitini bağlamayacağınızı umut ediyorum. Şimdi gelelim mevcut kredi kartınızın limitini sorgulama işleminin nasıl yapılacağına. Bunu öğrenmenin bir çok yolu yordamı vardır. Bu yolları sıralarsam.

 1. İnternet bankacılığı
 2. Banka şubesi
 3. Müşteri hizmetleri
 4. ATM
 5. e-Devlet uygulaması

En çok tercih edilenleri tir. Kredi kartı limiti sorgulama işlemlerinden biz en çok tercih edilen İnternet bankacılığı üzerinden sorgulama işleminin nasıl yapılacağına değinelim. Sonrasında diğer yöntemlere de kısaca değineceğim.

 • Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım ? CEVAP verdiğimiz gibi kredi kartı limitini sorgulama içinde sorgulama yapacağınız bankaya ait bir İnternet bankacılığı giriş şifresine ihtiyacınız vardır.
 • İnternet bankacılığı giriş şifreniz varsa ister bankaya ait İnternet bankacılığına cep telefonu yada bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden isterseniz de Android market üzerinden uygulama indirerek giriş yapmalısınız.
 • Bankanıza ait İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra ise ” KARTLARIM ” menüsüne girmelisiniz.
 • Daha sonra ” KREDİ KARTLARIM ” menüsüne giriş yaparak, mevcut kredi kartınıza ait kalan kullanım bakiyesini ve bütün taksitler ile harcamalarınızı anında görebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer?

blankAdınıza tanımlanmış bir kredi kartı limitine sahip iseniz bunu istediğiniz vakit kullana bilirsiniz. Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Yapı Kredi Bankası uygulaması gibi limit yükseltme uygulamaları da bankalarda mevcuttur. Kredi kartı limit yükseltme işlemi ne kadar sürer diyorsanız bu işlem bankalara göre değişiklik göstermiş olsa da en faz 5 dakika sürmeyecektir. Sizin yapmış olduğunuz başvuru sonrasında yeni kredi kartı limitinizin aktif olması en fazla 5 dakikadır. Kredi kartınızın limit yükseltme işlemlerini en basit olarak İnternet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı bir şekilde bu işlemlerinizi bankaya ait müşteri hizmetlerini de arayarak yapabilmektesiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden yapmak için yapmanız gereken 3 adımlı işlem şu şekildedir.

 1. İnternet bankacılığına giriş yapalım
 2. ” BAŞVURULAR ” bölümüne girelim
 3. Kredi Kartları bölümüne giriş yapalım
 4. Resimde de gözüktüğü gibi ” AYLIK ORTALAMA NET GELİR ” ve ” YENİ KREDİ KARTI LİMİTİ ” bölümünde olmasını istediğiniz yeni kredi kartı limitinizi giriniz.

2 ile 5 dakika içerisinde yeni kredi kartı limitiniz aktif olacaktır.!

Kredi Kartı Limiti Düşürme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limitiniz artık siz istemeden kesinlik ile yükseltilmez. Daha önceleri siz talep etmeseniz bile kredi kartı limitiniz otomatik olarak artıyordu. Yapılan son düzenleme ile birlikte artık siz onay vermeden asla kredi kartı limitiniz banka tarafından yükseltilemez.! Şayet buna rağmen var olan kredi kartı limiti düşürme yapmak istiyorsanız bunun nasıl yapılır sorusunun tek yanıtı müşteri hizmetlerinden geçmektedir. Ne ATM neden İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı limit düşürme işlemi kesinlik ile yapamazsınız. Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar dahi bu işlemleri sadece bireysel müşteri hizmetleri departmanlarından yada müşteri hizmetleri telefon numaraları üzerinden aramanız dahilinde yaparlar.

👉 Aşağıda kredi kartı kullanımı için en çok tercih edilen bankaların müşteri hizmetleri telefon numaralarını paylaştık. Bu numaraları 7/24 arayarak kredi kartı miktarınızı yükseltebilir aynı zamanda düşüre bilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Arttırma Ziraat Bankası

blank

Kamu bankası olmasına rağmen 20 Bin Lira Sigortasız Kredi Veren Bankalar arasında yerini alan Ziraat bankası kredi kartı kullanımı içinde en çok tercih edilen bankalar arasında ilk sıralardadır. Esnaf’dan ziyade daha çok bireysel ve çiftçiye sağlamış olduğu avantajlar ile ön planda olan Ziraat bankası kredi kartı limit arttırım işlemleri doğrudan İnternet bankacılığı üzerinden de yapılabilmektedir. Hafta sonu yada mesai saatleri dışında şayet Ziraat bankası ” BANKKART ” kredi kartınızın limitini yükseltmek istiyorsanız size bu işlem için iki yol tavsiye ederim.

 1. Ziraat bankası İnternet bankacılığı
 2. Ziraat bankası müşteri hizmetleri departmanı 444-00-00 & 0-850-220-00-00

Bu iki yoldan şayet Ziraat bankası İnternet bankacılığı tercihinde bulunursanız o zaman cep telefonunuz ile bunu yapmak için ” Ziraat Mobil ” uygulamasını indirmeniz gerekir. Mobil uygulama haricinde Ziraat bankası kredi kartı limit yükseltme işlemi için İnternet tarayıcınızdan BURAYA GİRİŞ yaparak da işlemleri aşağıdaki sıralama ile yapabilirsiniz.

 • Sol menüden ” BAŞVURULAR ”
 • Bankart-Kredi Kartı bölümün altında ” Limit Arttırımı ” blank
 • Talep edilen limit ile gelir bilginizi giriniz ” DEVAM ” deyiniz.
 • Oturma ev bilgisini giriniz.

İşleminiz bu kadar basit. Başvuru limitiniz şayet Ziraat bankası tarafından uygun görülür ise en kısa sürede onay alır ve limitiniz yükselir. Bu arada Ziraat bankası icralık ikinci el araç satış ihalesi başlama tarihlerini de sizler için güncelleme yaptığımızı belirtmek isteriz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme İş Bankası Numarası

Yıllardır benimde büyük bir mutluluk ile kullandığım kredi kartı Türkiye İş Bankasına aittir. Hatta Murat YALÇINKAYA yani bana ait İş Bankası kredi kartımın bir resmini de büyük bir zevkle bu neden ile paylaşmak istedim. Resmini de paylaşmış olduğum Türkiye İş Bankasına ait Maximum kredi karının limit yükseltme işlemini bende bir çok kullanıcı gibi zamanında bir kaç defa yaptım. Nasıl limit arttırma işlemini yaptım diye sorarsanız bunu ben iki yöntem üzerinden farklı zamanlarda sağladım.

blank

Bu yöntemlerden,

 1. İlk olanı doğrudan 0-850-724-0-724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak
 2. Diğer yöntem olarak ise İŞCEP MOBİL UYGULAMASI üzerinden

Mobil uygulama üzerinden yapmanız için şu adımları sırası ile sağlamanız yeterlidir.

 1. Giriş yaptıktan sonra ” BAŞVURULAR ” sayfasına giriş yapalım
 2. Daha sonra ” KREDİ KARTI LİMİT ARTIŞI ” bölümüne girelim.
 3. Sizi aşağıdaki resimde olduğu gibi bir alan karşılayacaktır. Bu alana yeni kredi kartı limitimizi girelim.blank
 4. Sonra ” DEVAM ” diyelim.

Türkiye İş Bankası kredi kartı limit arttırmak için yapmanız gereken bütün işlemler bu kadar arkadaşlar.

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Garanti Bankası

Reklamlarda sıklık ile kendini gösteren Garanti bankasına ait kredi kartı Bonus Card limit yükseltme işlemleri için de sizlere hızlı yanıt vermektedir. Garanti BBVA Mobil Uygulaması yada doğrudan 444-0-333 numaralardan kredi kartı limit yükseltme işlemini anında yapabilirsiniz. Yada arzu ederseniz Garanti bankası Bonus kartınızın limit yükseltme işlemini şu şekilde de sağlaya bilirsiniz.

 1. Size en yakın Garanti bankası şubesine gidiniz.
 2. Bireysel müşteriler departmanı için sıra alınız.
 3. Sıranı geldiği zaman ilgili memura kredi kartınızın limit arttırma işlemi için geldiğinizi beyan ediniz.

Bu şekilde herhangi bir belge ve kefil istemeden bu işlemi hemen sağlayabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın