Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Kefilsiz, Düğün Finansmanları)

Evlilik hayatınızı değiştirecek olan çok ciddi kararlardan bir tanesidir. Şayet bu mukaddes kararı aldıysanız kesinlik ile doğru kişiyi bulduğunuza inandığınız içindir. Kendinize ait sıcak bir yuva kurmak her erkeğin ve bayanın en büyük hayallerinden bir tanesidir. Tabi bu hayalin gerçek olabilmesi için sadece iş doğru kişiyi bulmakla kalmıyor. Maddiyatta bu hayalin gerçekleşe bilmesi için son derece önemlidir. Maddi eksiklerin telafisi ise en hızlı çözüm olarak yine bankalardan geçmektedir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Kefilsiz, Düğün Finansmanları)

Bankalarsa özellik ile düğün sezonlarında bir çok kredi kampanyasını bu amaç ile düzenlemektedir. Yılın 12 ayı içinde ise yuvasını faizsiz helal yollar ile inşa edeceklere de katılım bankaları finansmanı ‘Düğün Desteği’ adı altında sağlamaktadır. Peki, bu her iki finansmanın sağladığı imkanlar tam olarak nedir? 2023 yılında nasıl alınır? Şartları nelerdir? Merak etmiş olduğunuz tüm sorularınızın cevabı yazımızın içeriğinde mevcuttur. Şimdiden sizlere hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Neler Var?

Evlilik, Düğün Kredisi Veren Bankalar 2023 Listesi

Belli dönemlerde bankalar özel kredi imkanları düzenlerler. Bankaların özel günler için düzenlemiş olduğu bu kredi imkanların asıl amacı herkesin de tahmin ettiği gibi yeni müşterilere ulaşmaktır. Özel gün denildiği zamanda evlilik kuşkusuz ki listemizin en başında gelmektedir. Bu neden ile bankalar yeni evlenecek olan çiftler için bir çok kredi fırsatı sunalar. Düğün masrafları, balayı ve mobilya ihtiyaçlarının karşılanması için de katılım bankaları da boş durmamaktadır. Katılım bankaları da helal finansman desteği sağlayarak yine yeni yuva kuracakların yanında yer almaktadır. Peki, evlilik yapacaklar için düğün kredisini faizli yada faizsiz olarak hangi bankalar vermektedir?

blank

İşte en iyi imkanlar ile bu imkanı sizlere sağlayan bankalarımız.

Listemiz de yer alan bu bankaların bir kısmı özel bir kısmı devlete ait olurken bir kısmı ise katılım bankacılığı ile faaliyet göstermektedir. Katılım bankacılığı ile faaliyet gösteren bankalar ‘HELAL FİNANSMAN’ desteği ile yuva kuracaklar için aşağıda başlıkta belirmiş olduğum şekilde faaliyetlerini icra etmektedirler.

Faizsiz Helal Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz ve helal evlilik kredisi kullanmak istiyorsanız size tek yol ”Katılım Bankaları” üzerinden geçtiğini belirtmek isterim. Bu amaç ile kurulmuş olan Türkiye’de bir çok katılım bankası mevcuttur. Bu bankalar bir çok din adımına göre helal yöntemler ile sizlere para verildiği kanısında işlev sağlamaktadır. Katılım bankaların sizlere sağlamış olduğu nakit olanakları ‘Finansman Desteği’ adı altında kar marjı ile verilmektedir. Verilen bu finansmanlar ile düğün ihtiyaçlarınızı helal yoldan satın alabilirsiniz. Peki, katılım bankaları helal yöntemler ile ne tür imkanlar sağlamaktadırlar? Ayrıca, sağlanan bu finansmana nasıl başvuru yapabilirsiniz.

 • Düğün Salonu Masrafları: Evlilik denildiği zaman ilk akla gelen harcama düşün salonudur. Günümüzde düğün salonları yeni evlenecek olan çiftlere her şey dahil konsept ile hizmet sağlamaktadır. Katılım bankaları belki de en çok gider kalemi olarak gözüken düğün salonu ihtiyacınız için finansman desteği sağlamaktadır. Bu desteği sağlarken de görevli memurları sizin yerinize düğün salonunu tutar ve ödemesini yapar. Sizler ise katılım bankasına düğün salonu ödemesini taksitli bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Gelinlik, damatlık ve kına elbise alımları: İster özel dikim ister ise kiralama yöntemi ile satın almak istediğiniz gelinlik, damatlık ve kına elbiselerinizin faturalarını katılım bankaları üzerinden kolaylıkla taksitlendirme yapabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken şey faturanızı katılım bankasına teslim etmenizdir.
 • Balayı masraflarınız: Düğün sonrası yine faturalandırılmış olarak yapacağınız balayı otelinin ödemelerini arzu ederseniz katılım bankasına teslim ederek taksitlendirme imkanlarından yararlana bilirsiniz.
 • Beyaz eşya ve mobilya alımları: Düğün masrafları içerisinde ciddi bir şekilde yer alan beyaz eşya ve mobilya eşyalarınızı katılım bankalarına teslim ederek 60 aya kadar yine taksitlendirme yapabilmektesiniz.

Faizsiz ve helal olarak sizlere nakit olanağı sağlayan ”Katılım Bankaları” tüm bu ihtiyaçlarınızı sizin adınıza yapıp kendi kar marjlarını da ekleyerek taksitlendirme yapmaktadır. Bankaların sağlamış olduğu bu imkanlar tıpkı 36 Ay Vadeli Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar da olduğu gibi işlemektedir. Peki, yeni evlenen çiftlere bu imkanları sağlayan katılım bankaları hangileridir?

 1. Ziraat katılım
 2. Vakıf Katılım
 3. Türkiye Finans
 4. Kuveyt Türk
 5. Albaraka

Katılım bankaları ne kadar helal olarak evlilik kredisi verdiğini ”TRT Diyanete Soralım”  da cevabını aşağıdaki videoda yer verdim. Lütfen videoyu izleyelim, böylece bende bunun vebalinde kalmamış olayım.


Faizsiz ve helal olarak finansman sağladığını söyleyen bankaların imkanlarının neler olduğunu sizlere bahsettikten sonra şimdi diğer bir konuya geçebiliriz. Bu da hiç bir gelir belgesine sahip olmayan ve kefili bulunmayan çiftler için kredi imkanı sağlayan bankaların hangileri olduğudur.

Kefilsiz, Evraksız, Sigortasız Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkemizde ne yazık ki bir çok kişi gelir belgesiz ve sigortasız olarak kazançlarını sağlamaktadırlar. Bu durum en çokta yeni evlenirken kredi başvuruları sırasında önlerine engel olarak çıkmaktadır. Halbuki kefilsiz, evraksız ve sigortasız olarak evlilik için krediyi bankalardan çok rahat bir şekilde bahsetmiş olduğumuz şekilde çekebilirler. Ben her ne kadarda bu yöntem ile evlilik masraflarım için kredimi bu bankalardan almadı isem de. Bahsedeceğim bankalardan bir keresinde 40.000 lira birinde de mevcut kredimin olmasına rağmen 38.500 TL kredi aldım. Dijital bankacılık sayesinde siz yeni evlenecek olan çiftlerimize 5 en iyi gelir belgesiz kredi sağlayan bu bankaların hangileri olduğunu ise aşağıdaki listede yer verdim.

 1. AKBANK
 2. ENPARA
 3. ING
 4. TEB
 5. Garanti Bankası

Acil ihtiyaçlarınız için 20 Bin Lira Sigortasız Kredi Veren Bankalar haricinde düğün giderleriniz için sizlere hızlı finansman sağlayan bu harika 5 bankamızın sağladığı imkanlar ise şu şekilde yer alır. Kefilsiz ve şartsız olarak evlilik kredisi veren bankalar hangileri artık biliyorsunuz. Peki, konu hakkında merak edilen sorularınızın yanıtları neler biliyor musunuz? İşte, onu da hemen aşağıda sizler için yer verdik.

 • Evlilik Kredisi Başvuru Şartları Nedir?
  • En büyük başvuru şartları bütün krediler de olduğu gibi Findeks Kredi Kayıt Bürosu tarafından takip edilen Kredi Notu değeridir.
 • İnternet Üzerinden Evlilik Kredisi Başvurusu Yapabilir Miyim?
  • Eğer ki! helal evlilik kredisi kullanacaksanız faturalarınızı banka şubesine getireceğiniz için sadece ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Diğer türlü bütün bireysel kredileri için İnternet üzerinden kredi başvurunuzu yapa bilirsiniz.
 • Evlilik Kredisine Kimler Başvura Bilir?
  • Bankalar tarafından verilen evlilik kredileri devlet destekli olmadığı sürece kredi notu olumlu olan herkes başvuruda buluna bilir.

Bu arada siz değerli okurlarımla bir bilgiyi de paylaşmak istiyorum. Özellikle kendim yararlanmış olduğum bir bankadan bahsedeceğim. Benim hiç bir gelir belgem yok. Ama bu şartlarda yine de 100.00 TL kredi çektim hem de kefilsiz. Nasıl mı? Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? tüm detaylarıyla bu adres içeriğinde paylaştım. Sizlerin de bu fırsattan faydalanın isterim.  Merak ettiğiniz soruları da yanıtladıktan sonra evlilik kredisi veren bankaların olanaklarına geçebiliriz.

QNB Finansbank ENPARA Evlilik Kredisi Bence Süper!

Akbank A.Ş de mevcut 40.000 TL devam eden bireysel ihtiyaç kredim olmasına rağmen QNB Finansbank tarafından dijital kredi ile nakit akışı sağlayan ENPARA bana tam 38.500 TL kredi verdi. Her iki banka tarafından bana sağlanan bu kredi imkanlarına sizler de gelir belgesiz olarak evlilik giderlerinizi karşılamak için başvuruda buluna bilirsiniz. Sigortasız, hatta kefilsiz olarak düğün ihtiyaçlarınız için yapacağınız kredi başvurusunun nasıl yapıldığına geçmeden önce her iki banka tarafından almış olduğum kredilerin dekontlarını da sizler ile paylaşmak istedim.

blank

blank

Evet, sanırım size yukarıda bahsetmiş olduğum iddiayı bu iki resim ile kanıtladım. Yok bu hesaplar sana ait değil diyorsanız IBAN numaraları gözüküyor atın 3, 5 kuruş açıklamaya da notunuzu yazı burada sizler ile paylaşayım.  😊 Peki ben nasıl oldu da evlilik kredisi olmasa da sigortasız, kefilsiz ve evraksız ENPARA uygulamasından 38.500 lira kredi alabildim. Şimdi bunları adımlar halinde sizlere listeleyeyim. Uygulaması artık size kalmış..

 1. https://www.qnbfinansbank.enpara.com/basvuru-amaciniz adresine girelim.
 2. Adreste seçeneklerden ”EFT, havale ve ödeme işlemlerimi hiçbir masraf/ücret ödemeden gerçekleştirmek” için seçeneği üzerinden ENPARA başvurusunda bulunalım.
 3. Ücretsiz olarak ENPARA kartınız evinize kadar banka görevlisi tarafından gelecektir. Size birde ENPARA giriş şifresi yine aynı memur tarafından sağlanacaktır.
 4. ENPARA uygulamasına giriş yaparak hemen kredi başvurusunda buluna bilirsiniz.
 5. Adınıza tanımlı olan kredi anında hesabınıza geçecektir. Cumartesi Pazar hafta sonu dahi olsa kredinizi bu yöntem ile alabilirsiniz.

Peki ENPARA tarafından 50.000 TL kadar sağlanan gelir belgesiz kredinin ŞUBAT ayı için faiz ve geri ödemeleri nasıl?

ENPARA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.99 %2.09 %2.39

Geri ödeme;

45.000 TL ENPARA Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 4.293,95 TL 51.527,45 TL
18 3.040,79 TL  54.734,34 TL
24 2.419,27 TL 58.062,63 TL
29 2.100,96 TL  60.928,06 TL
31 2.003,14 TL  62.097,22 TL
36 1.807,71 TL 65.077,72 TL

Uygulamayı buradan indirip de başvuruda buluna bilirsiniz. Umarım vermiş olduğumuz bilgilerden yararlanıp, en kısa süre içerisinde sıcacık yuva sahibi olabilirsiniz. Çorbada bizimde biraz katkımız olur ise ne mutluluk verici bir duygu. Konu hakkında bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa eğer aşağıda bulunan yorumlar kısmında paylaşım yaparsanız, sizlere en kısa süre içerisinde dönüş sağlamış oluruz. 😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. DENİZ dedi ki:

  GERÇEKTEN VERİLİYOR MU SİGORTASIZ. SİGORTAM HİÇ OLMADI AMA MAAŞIM İYİ VERİRLER Mİ?

  1. Admin dedi ki:

   Ben 2 defa sigortasız olduğum halde aldım. Bunu bir çok videolarım da anlattım ve ispatladım. İnternet üzerinden başvuru yapın!

Bir Yorum Yazın