5 En İyi Kira Kredisi Veren Bankalar Burada

5 En İyi Kira Kredisi Veren Bankalar Burada
25 Ağustos 2019 tarihinde eklendi, 32 kez okundu.
Kira, ev sahibi olamayan herkesin maalesef mecbur kaldığı bir seçenektir. Elbette ki kimse başka bir insanın evinde hem para verip hem de geçici oturmak istemez. Lakin yaşamsal kurallar dahilinde her ay belirli bir ödeme karşılığında geçici bir ikamet, eviniz olmadığı sürece gerekiyor. Dediğimiz gibi kiracılık da tamamen şans meselesidir. İyi bir ev sahibinizin olması ise sizin her ay kiranızı düzenli yatırmanıza bağlıdır. Olanakların yetersiz olduğu zamanlar olabilir. İşte bu noktada maddi sıkıntınızı giderecek bir fırsat size bankalar tarafından sunulmakta. Bizlerde bugün kiracı okurlarımızı düşünerek kira kredisi nasıl alınır? Araştırdık. 5 En iyi kira kredisi veren bankalara burada yer verdik.

Kira Kredisi Nedir?

Kira-Kredisi-Nedir

Kira-Kredisi-Nedir

Bu sistem esasında ülkemizde çokça bilinmiyor. Hatta çoğu okurumuz böyle bir kredi olduğundan bile habersiz. Ev sahipleri ve kiracı vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu konuyu kapsamlı bir şekilde anlatacak olursak, kira kredisi 90′ lı yılların sonunda yurt dışında başlayan hem ev sahibini hem de kiracıyı korumaya yönelik bir adımdı. Son 5 yıldır ülkemizde de güncel olan bu kredi ev sahibi ile kiracının arasında bir sözleşme düzenleyerek bu sözleşme ile bankaya başvurup oturan kişinin oturacağı 1 yıl için ödemesi gereken miktarı bankadan peşin alıp kiracının sonrasında bu ödemeyi taksit taksit bankaya yapmasıdır. Hem ev sahibi kiracısının kira ödememesinden korkmuyor. Hem de kiracı ödeyeceği miktar bankaya olacağından, ödemesi toplu bir şekilde yapıldığından daha indirimli bir ödeme gerçekleştiriyor. Yabancı ülkelerde hemen her ev sahibi kira ödemesini garantiye almak adına bu sistemi uyguluyor. Ancak toplu bir ödeme olacağından dolayı bankanın ev sahibine % 10′ luk bir indirim uygulatması ev sahiplerinin hoşuna gitmiyor. Kredi başvurusuna pek yanaşmıyorlar. Peki bu başvuru nasıl gerçekleştirilir?

Kira Kredisi Nasıl Alınır?

Kira-Kredisi-Nasıl-Alınır

Kira-Kredisi-Nasıl-Alınır

Ülkemizde bankalar arasında müşteri sayısını artırmak adına büyük bir rekabet var. Bu sebepledir ki birçok alanda yeni kredi seçeneği sunuluyor. Bunlardan bir tanesi de kira kredisidir. Banka için gereken prosedür, ev sahibi ile kiracının belirli bir fiyat üzerinden anlaşıp kendi aralarında aylık ücret belirlemesidir. Bu işlemleri başlatırken kira sözleşmesini hazırlamanız gereklidir. Burada ev adresiniz, kiralanan ev içerisinde bulunan demirbaşlar, sonrasında aylık ödenecek kira tutarı yazılır her iki tarafında onayı alındığına dair imzaları atılır. Kimlik belgenizin fotokopisi,maaş bordrosu, evin tapu fotokopisi ve bu sözleşme ile bankanıza gidip müracaat etmeniz yeterlidir. Aynı zamanda bu krediyi banka size verdiğinde sigorta işlemi de uygular. Böylece herhangi bir işsizlik, kaza gibi durumlarınızda kiranızı bankanız sizin adınıza ödemiş olmaktadır.

Vakıfbank Kiram Güvende Sistemi ile Kira Kredisi Alın

Bu sistemde kiracı ve ev sahibi uzlaşma sağlayıp bankaya giderler. Tapu, kira sözleşmesi, DASK poliçesi ve kimlik belgeleriyle başvuruda bulunurlar. Ev sahibinin isteğine göre banka ya ödemeyi peşin bir şekilde veya isteğe bağlı aylık taksit taksit alabilir. Ev sahibinin ödemesi her ay düzenli gerçekleşeceğinden, kiracıda banka güvencesi altında ödemesi gerçekleştirildiğinden her iki tarafa da fazlasıyla fayda sağlayacaktır. Bu sistemde kira ödemeleri için belirlenen süre sade 12 aydır bunu da belirtmeden geçemeyeceğiz. Her yıl yeniden banka ile sözleme yapmanız gerekmektedir. Bu bağlamda bankanızın size sunduğu faiz oranı da değişiklik gösterecektir. Vakıfbank kiram güvende kampanyası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İş Bankası Kira Kredisi Şartları Neler?

İş-Bankası-Kira-Kredisi-Şartları-Neler

İş-Bankası-Kira-Kredisi-Şartları-Neler

İş bankası birçok alanda müşterisine kapsamlı kredi imkanı sunmaktadır. Hatta kira kredisi olanağını tanıyan ilk bankalarımızdan. Faiz oranlarını incelediğimizde de özel sermayeli bankalar arasında en uygun olanlarındandır.  Kira kredisi dahilinde ev sahibinden onaylı kira kontratı, evin tapu fotokopisi ve yapılmış olan sigorta poliçeleri başvuru esnasında istenecektir. Kiracının ise gelir belgesi beyan etmesi çalışmıyor dahi olsa başka ek gelirinin olduğunu belge ile göstermesi gerekir. Gerekli görüldüğü taktirde kefil şartı da aranmaktadır bunu da belirtmiş olalım. Bankanın kredi kontratı süresi 24 aydır. Kredinin size tahsis edilecek miktarı sizin çekeceğiniz kredi tutarına bağlıdır. İş bankası kira kredisi başvurusu için tıklayınız.

TEB’ den Kira Finansmanı Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası maksimum 12 ay vade seçeneğiyle kira kredisi veriyor. Bu krediye başvururken ihtiyaç kredisi olarak başvurmak sonrasında kira finansman desteği olarak belirtmeniz gerekiyor. Diğer bankalardan farklı olarak da çekmiş olduğunuz krediyi 3 ay erteleme imkanınız da var. Bu sizin için yeni bir eve taşınırken depozito, nakliye, badana gibi birçok giderinizi kolaylıkla karşılamanızı kiranızı 3 ayda olsa geç ödemenizi sağlayacaktır. Maddi sıkıntısı olan kiracı kardeşlerimiz için bu seçenek büyük nimet diye düşünüyoruz. Aynı zamanda kiracısından yana kaygılı olan ev sahipleri içinde güzel bir güvence olduğunu da söylemiş olalım.

QNB Finans Bank Kira Kredisi

QNB-Finans-Bank-Kira-Kredisi

QNB-Finans-Bank-Kira-Kredisi

Ülkemizde çokça rağbet gören QNB Finans bank kira kredisinde de kefil şartı aramadan kredi veren sayılı bankalardan. 12 aylık ödeyeceğiniz kira miktarı hesaplanır. Bu ödeme ev sahibinin isteğine bağlı olarak ister peşin isterse aylık ödeme olarak gerçekleştirilir. Kiracı bu süreçte banka ile anlaştığı miktarı her ay öder. Ödeyemediği zamanlarda bankaya talimat vererek erteleme hakkına da sahiptir. Bu yönden uygun faiz oranları dışında ayarlanabilir vade seçenekleri de müşteriyi çeken cazip bir özelliktir.

Albaraka Türk Bankası Kira Finansmanı

Özel bankalar arasında katılım bankalarının hizmetleri büyük. Faizsiz kredi almak isteyenlerin ilk seçeneği katılım bankalarından yana oluyor. Kiracı dahi olsanız faize bulaşmak istemiyorsanız 12 ay taksitle buradan kira kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Ev sahibiniz ile anlaşıp gereken evrakları teslim etmeniz halinde eğer koşullar uygunsa başvurunuz 2 gün içerisinde onaylanacaktır. Kirada oturmanın sorumluluğu bankada olacak her ay kirayı gününde ödeyemedim korkunuz olmayacaktır. Bizce yapılan tüm kampanyalar arasında kira kredisinin avantajı daha büyük . Olur olmaz zamanlarda ödeme yapmak yerine işlemlerinizi banka üzerinden yapmak her iki tarafı da garantili bir ödeme sistemine kavuşturacaktır.

Bir önceki yazımız olan 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Almak İçin Kaç Ay Sigorta İsteniliyor ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git