Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2023 (Transfer İşlemeleri)

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2023 (Transfer İşlemeleri)

Bankalara kredi borcu olanları biraz rahatlatmak istiyoruz. Nasıl mı? Mevcut ihtiyaç kredinizin transfer ediyoruz. Düşük faizlerle yeniden taksitlendirme yapıyoruz. Aylık taksit ödemeleriniz böyle hem düşüyor, hem ise ilk taksit ödemeniz tam 3 ay sonra başlıyor. Harika dimi? Sizde bizim ile hem fikirseniz, o zaman tek yapmanız borç kapatma kredisi veren bankalara başvuru yapmanız. Böylelikle 2023 yılında kredi borçlarınız yeniden yapılandırılmış olur. Sizlerde bir rahat nefes almış olursunuz.

Neler Var?

Kredi Birleştirme, Borç Yapılandırma Nedir?

Bankalar sürekli olarak müşterilerine çeşitli olanaklar sağlamaktadırlar. Sağlanan bu olanaklar sadece finansman paketleri ile sınırlı kalmayıp tüketiciyi rahatlatıcı adımlarda olmaktadır. Müşterisini rahatlatıcı olarak atılan bu adımların belki de en iyileri kredi birleştirme ve yapılandırma hizmetleridir. Tüketiciler tarafından çok fazla bir şekilde yada doğru olarak bilinmeyen kredi birleştirme yada borç yapılandırma tam olarak nedir? Sizler ilk olarak bunun doğru ve anlaşılır olarak yanıtı vereceğiz daha sonra ise  5 En İyi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yapan Bankalar da sağlanmış imkanlar gibi bireysel krediler için de sağlanan ‘birleştirme, yapılandırma’ fırsatların neler olduğuna değineceğim.

 • Kredi Birleştirme: Aslında adından da anlaşılacağı gibi bu bir birleştirme işlemidir. Bu işlemi ancak mevcut bankada yer alan farklı kredi borçlarınızı bir araya getirmek için kullana bilirsiniz.
 • Borç Yapılandırma: Bu uygulama ise farklı bankalar dahi olsa bütün kredi borçlarınızı bir araya getirmek için bankalar tarafından yapılan bir uygulamadır. Tüm borçlarını tek bir çatı altında toplamak isteyenlerin sıklık ile tercih ettiği bir yöntemdir. Ayrıca borç yapılandırma işlemlerini mevcut bankadaki kredi borcunun vadesini uzatarak taksit ödemelerini düşürmek isteyenlerde tercih etmektedir. Bunun yanı sıra düşen faiz oranlarından yararlanmak isteyen tüketiciler de başka bir bankaya borçlarını transfer edebilmektedirler.

Kredi birleştirme yada borç transfer işlemleri için bankalar kesinlik ile sizin elinize borçlarınızın karşılığını nakitti vermezler. Başvuru işleminiz sonrasında ilgili bankalar diğer bankalarda yer alan mevcut kredi borçlarını analiz eder ve sizin onayınız ile ödeme işlemini gerçekleştirirler.!

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç kapatma kredisi kimlere verilir? diyorsanız bunun için ilk aranan nitelik başka yada mevcut bankaya kredi borcu olanlara verilir diyebiliriz. Şayet farklı yada aynı bankaya ait bireysel kredi yada taşıt veya kredi kartı borcunuz var ise bunları kapatmak için kredi kullana bilirsiniz. İster aynı bankadan isterse farklı bankalardan bu kredi imkanlarından yararlana bilmektesiniz. Peki, borç kapatma kredisi veren bankalar bu imkanı sağlarken nelere dikkat ediyorlar.

 1. Kredi Notu değeriniz
 2. Ödemek için talep etmiş olduğunuz kredinin miktarına.

Kredi notu nedir? bilmeyeniniz yoktur sanırım! Ama ödeme miktarını eminim bir çoğunuz bilmiyorsunuz. Gelin buna örnekler ile bir bakalım. Bankalar kredi miktarını belirlerken gelirinizi göz önünde mutlaka dikkate alır. Çünkü kanun gereği başvuru yapacağınız kredinin aylık ödemesi hane gelirinizin %50 oranına geçmemesi gerekir. Bakın hane geliri diyorum, yani buna varsa kiralık dükkanınız ve iş yerinizin kontrattaki kira bedelleri dahil olabilir. Buna da bir örnek vermek gerekir ise;

 1. 2.000 TL bir aylık geliriniz varsa aylık ödemeniz 1.000 TL geçememesi gerektiği için siz aylık ödemeniz 1.000 TL üzeri olacak bir borç kapatma transfer kredisi kullanamazsınız.
 2. Yada 3.000 TL bir gelire sahipseniz aylık taksit ödemeniz 1.500 TL olacağı için aylık ödemesi 1.500 TL geçen bir kredi kullanamazsınız.

Bunun için yüksek tutarlarda borç kapatma yada birleştirme kredisi kullanacak iseniz mutlaka hane geliriniz de yer alan gelirleri de bankaya beyan etmelisiniz. Aksi taktirde kredi notunuz ne kadar yüksek olur ise olsun borç transfer krediniz banka sistemleri tarafından onay almayacaktır.

Borç Kapama Transferi İçin Hangi Şartlar Gereklidir?

Borç kapatma kredisi için bankalar başvuru sahiplerine bireysel ihtiyaç kredisi olanaklarından yararlandıracağını lütfen unutmayınız.! Bu neden ile başvuru sahiplerine uygulana şartlar ihtiyaç kredileri ile nerede ise bire bir aynı olmaktadır. Bu şartların neler olduğunu ayrıca borç transfer kredisi hakkında bilmeniz gereken önemli detayları sizler için aşağıda maddeler halinde yer verdim. Bu maddelerde en çok merak edilen borç transfer kredileri hakkında soruların yanıtlarında bulabilirsiniz.

 • Daha önce borcunuz olan bankanın kredileri, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, ek hesap ve kredi kartı borcu olmalıdır.
 • Konut kredisi ve KMH borçları borç transfer kredisine dahil edilmez.
 • Borcunuz transfer edildiğinde transfer edilen miktar borcunuzun tamamıdır. Eksik ya da fazla transfer yapılamaz.  Karşı bankaya yapılan transfer işlemi 1 iş günü sonra gerçekleştirilmektedir.
 • Geçmiş borcunuzdan daha düşük miktarda borç kapatma talebiniz kabul edilmez. Şartlar dolayısıyla borcunuzun tamamını kapatmış olmalısınız.
 • Bankalar arası transfer işlemi için ücret talep edilmez. Herhangi bir ücret ödemezsiniz.
 • Kredi transferi işleminiz sonunda mutlaka borç dekontunun teslim alınması gereklidir.

Bu vermiş olduğumuz cevaplara rağmen hala aklınıza takılan sorular olur ise yine de bizlere çekinmeden iletebileceğimizi lütfen unutmayın.

Borç Kapatma Transfer Kredisi Belgeleri Nelerdir?

Borç kapatma transfer kredileri ne yazık ki İnternet üzerinden yapılmamaktadır. Bunun en büyük sebebi ise diğer mevcut bankalar da olan borçlu kredilerinizi sizin onayınız olmadan yapılandırma yapacak olan bankanın görememesidir. Dolayısı ile banka şubelerinden yapılandırma yapacağınız toplam borçlarınız için bankalar sizlerden bazı evrakları elden teslim edecektir. 12 Eylül 2019 yayımlanan resmi gazetenin MADDE 5 de yer aldığı gibi kredi borçlarının katılım bankaları ile faktoring firmaları dahil olmak üzere yeniden yapılandırma yapıla bilmesi için şu belgeler istenilir.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Düzenli maaşı olduğuna dair gelir bordrosu
 • İkametgah adresinizle birlikte 3 aylık abonelik faturası gerekmektedir. (elektrik, su, doğal gaz, İnternet, telefon faturası vb.)

Eğer bu belgeleriniz eksiksiz ise doğrudan ilgili evraklar ile borç transfer kredisi veren bankaya başvuru yapabilirsiniz. Bankanızın vereceği ön onayla kredi işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Bu belgeleri tanzim edenlerin kredi notu değerleri sorgulanır. Riskli bölgede değilseniz başvuru işlemlerinin anında başlatılır. Aylık gelirinize göre ve sizin talebiniz de göz önünde bulundurularak bir borç kapatma kredisi ödeme planı oluşturulur.

Her ne kadarda borç transfer kredisi başvuru işlemleri banka şubelerinden yapılıyor olsa da ön başvuru almak için bu işlemleri aşağıda yer vermiş olduğumuz bankalara ait İnternet sayfaları üzerinden yapabilirsiniz.

Borç kapatma diğer adı ile transfer kredisi ile birleştirme kredisinin ne olduğunu gördükten sonra artık bu imkanı bizler ile en iyi şekilde sağlayan bankaların fırsatları ile tanışabiliriz.

Borç Transfer Kredisi Ziraat Bankası 2023 Başvuruları

Ziraat bankası borç transfer kredisi kullanacakların belki de en gözde bankaları arasında 1. sırada yer almaktadır. Kuşkusuz ki! bunun en büyük nedeni sergilemiş olduğu düşük faiz oranlarıdır. Lakin banka özellik ile kredi kartı borç yapılandırmaları sadece kampanya kapsamında sağlamaktadır. Ama diğer farklı banka yada aynı bankaya ait ek hesap, ihtiyaç gibi bireysel krediler için sizlere 60 ay kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Düşük faiz imkanları ile bu fırsattan yararlanacaklar başvurularını Ziraat bankası şubelerine yapmaları çok daha doğru olacaktır. Detaylı bilgiyi ayrıca ücretsiz olarak 0-850-220-00-00 numaralardan da öğrene bilirsiniz. Başvuru neticesini Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama üzerinden kolaylık ile yapabileceğiniz bu imkanların peki faiz oranları ne kadardır?

 • OCAK ayında tüketici kredisi için 36 ay vadelere aylık %1.89 faiz oranı uygulamaktadır. Maaşlarını Ziraat üzerinden alan çalışanlara uygulanan faiz oranı ise %1.85 oranındadır. Buna göre maşlarını Ziraat üzerinden alıp, borç transfer kredisi kullanacakların ödeme tablosu da şu şekilde oluşur.
Ziraat Bankası 20.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 1.927,67 TL 23.132,13 TL
14 1.688,59 TL 23.640,30 TL
15 1.593,13 TL  23.897,00 TL
18 1.370,98 TL 24.677,55 TL
21 1.213,03 TL  25.473,75 TL
24  1.095,22 TL 26.285,40 TL
30 931,82 TL 27.954,83 TL
32 891,40 TL 28.524,68 TL
34 855,92 TL 29.101,50 TL
36 824,57 TL 29.684,71 TL

Sizde şayet farklı vade ve miktarlarda kredi yapılandırma hesaplaması yapmak istiyorsanız bu hesaplama makinesini kullana bilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi 3 Ay Ödemesiz!

Vakıfbank başka bankalara olan bireysel ihtiyaç kredileriniz ile kredi kartlarınızı borç kapatma kredisi ile yapılandırma olanağını sizlere sağlamaktadır. Kredi kartları için en fazla 18 ay ihtiyaç kredileriniz için ise 60 ay vadeli olarak bu imkanlar sağlanmaktadır. Ayrıca VAKIFBANK müşterine bireysel kredilerin de şimdi kullan ödemelerini 3 ay sonra başla gibi harika bir imkanda sağlamaktadır. Şimdi Al 3 6 Ay Yada 1 Yıl Sonra Ödemeli İhtiyaç Kredisi veren bankalar içerisinde en iyi imkanı sağlayan bankanın kredi ve kart yapılandırma olanakları ise şu şekildedir.

Kredi Kartı Yapılandırma İşlemleri İçin;

 • En fazla 18 ay vade
 • En üst limit olarak 20.000 TL kredi
 • 3 ay sonra taksitleri ödeme olanağı
 • Değişken taksit miktarlarında ödeme kolaylığı

müşterilerine sağlamaktadır. Bunun haricinde ise bir de ister Vakıfbank’ta olsun ister ise diğer bankalarda olsun mevcut kredilerinizi 36 aya kadar yapılandırma imkanı sağlamaktadır. Üstelik başvuruları İnternet sitesi üzerinden de kabul etmektedir. Siz yeter ki borç transfer kredisi için gerekli şartları taşıyın! İşte bankanın bu ay sizlere sağlamış olduğu imkanları

Bireysel Kredi Yapılandırma İşlemleri:

 • En fazla 36 ay vade
 • 3 ay sonra ödeme imkanı

Bankanın bireysel krediler için belirlemiş olduğu OCAK ayı için faiz oranı ise aylık olarak %1.91 oranındadır. Bu faiz oranına göre 45.000 lira 3 ay ödemesiz olarak 36 ay vadeli örnek ödemeniz ise şu şekilde olur.

VAKIFBANK 45 Bin TL 36 Ay Vade 3 Ayda 1 Ödemeli Kredi Hesaplaması
İlk Taksit Sonraki Taksitler Maliyet
3.552,7 TL 1.849,32 TL 66.575,79 TL

Farklı tutarlardaki 3 ay ödemesiz taksit yapılandırma için kredi hesaplama işlemini https://bit.ly/2Bi3NVX den yapabilirsiniz.

AKBANK Borç Kapatma Kredisi Fırsatları Devam Ediyor

Diğer bankalara ait kredi kartı borçlarınızı Akbank’a transfer ederek taksitlendirme yapabilirsiniz. AKBANK farklı bankalarda yer alan kredi kartlarının toplam ödenmesine karşın 👉 5 ile 12 aya kadar taksitlendirme yapmaktadır. En az 1.000 TL en fazla ise 20.000 TL kadar olan bütün kredi kartı borçlarınızı AKBANK Axess kredi kartına transfer edebilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemler için AKBANK sizden hiç bir ücret talep etmemektedir. Farklı bankalardaki kredi kartı borçlarınızı tek bir çatı altında Akbank’ta bir araya getirmek için 2 yolu tercih edebilirsiniz.

 1. Akbank Mobil İnternet şubesi
 2. Size en yakın olan herhangi bir AKBANK şubesi

Bu her yol üzerinden işlemlerin sağlana bilmesi için ilk etap da bir Axess kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Güncel olarak KREDİ KARTI yapılandırma faiz oran tablosunu buradaki sayfadan da takip edebilirsiniz. AKBANK kredi kartının haricinde başka bankalardaki ”Bireysel Kredi” borçların transfer edilmesine de ayrıca olanak sağladığını lütfen unutmayınız.!

Bu ay kredi kartı borç yapılandırma için AKBANK tarafından belirlenen 12 ay vadeli faiz oranı %1.99 aylık olurken 24 ay vadeli 1.93 ve 36 ay vadeli oranı ise %2.00 olmaktadır.

 • Bireysel kredilerin 36 aya kadar yapılandırılması için ise belirlenen kredi faiz oranları;
AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.23 %2.26

OCAK ayındaki faiz oranlarına göre geri ödemeniz şu şekildedir.

25.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 2.479,80 TL 29.757,59 TL
15 2.062,11 TL 30.931,63 TL
18 1.785,22 TL 32.133,90 TL
20 1.647,55 TL 32.951,11 TL
24 1.448,50 TL 34.763,95 TL
28 1.303,98 TL 36.511,59 TL
31 1.221,12 TL 37.854,78 TL
34 1.153,69 TL 39.225,38 TL
36 1.115,39 TL 40.154,20 TL

12 Ay Akbank Kredi Kartı Yapılandırma için yapmış olduğumuz hesaplama işlemleri de ilgili sayfamızda yer almaktadır.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank borç kredisi ile tam 100.000 TL kadar olanak sağlamaktadır. Diğer bankalarda yer alan kredi, kredi kartı veya mevduat hesabınızdaki eksi bakiyeleri dahil bu olanaklar ile tek bir çatı altına taşıya bilir 60 aya varan taksitler ile geri ödeye bilirsiniz. Banka sadece bu imkanı sağlarken sizden 500 TL bir işlem ücret kesintisi uygulamaktadır. Onun haricinde mevcut kredinizde yer aldığı gibi hayta sigortası da sizlere uygulamaktadır. Şekerbank’ın sağlamış olduğu bu imkanların faiz oranları ve örnek hesaplama tablosu ise şu şekildedir.

 • OCAK ayı için bankanın borç transfer kredisi için belirlemiş olduğu tüm vadelere faiz oranı tablomuzda olduğu şekildedir.
ŞEKERBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%3.17
%3.33

Geri ödemeleriniz,

16.500 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 1.754,29 TL 21.051,47 TL
18 1.299,42 TL 23.389,59 TL
24 1.100,26 TL 26.406,39 TL
28 1.008,85 TL 28.247,84 TL
32 942,34 TL 30.155,25 TL
36 892,37 TL 32.125,63 TL

İlk taksit ödemesinin 3 ay sonraya kadar ödeme imkanı sağlayan Şekerbank borç kapatma kredisinin örnek geri ödeme tablosu ise şöyledir. Güncel faiz oranları ile yasal kesintilerin olduğu SAYFA BURADA yer almaktadır.

QNB Finansbank Borç Kapatma Transfer Kredisi Faiz Oranları

Diğer bankalardaki borçlarınızı QNB Finansbank ile ücretsiz olarak EFT yaparak kapatabilirsiniz. Farklı, farklı bankalardaki borçlarınızı bile birleştirerek yine isterseniz QNB Finansbank çatısı altında bir araya getire bilirsiniz. Banka bu amaç ile başvuruda bulunacak olan müşterilerine esnek geri ödeme imkanları sağlamaktadır. QNB Finansbank borç transfer kredisinin koşulları ise şu şekilde yer almaktadır.

QNB Finansbank Transfer Kredinin Koşulları Nedir?

 1. Diğer bütün bankalarda mevcut durumda olan bireysel kredi ile kredi kartlarının borçlarını ”Borç Transfer Kredisi” QNB Finansbank’a aktara bilirsiniz.
 2. Hangi bankada olur ise olsun bütün bireysel ihtiyaç kredisinin tamamına yine transfer ederek mevcut kredi faiz oranlarından istifade edebilirsiniz.
 3. Şube ekranını da gözüken bütün borçlarınızın tamamını transfer edebilir, kredi kullana bilirsiniz.

Borçlu olduğunuz bankaya nakit transfer işlemi 1 iş günü içinde gerçekleşecektir. Transfer işlemi yapılmadan önce başvuru sahibinin borçlu olduğu banka ile irtibata geçmesi gerekir. Borç kapatma transfer kredisi ile sadece kredi kartları ile bireysel ihtiyaç kredileri kapatılmaktadır, KONUT KREDİLERİ bu kapsama dahil değildir. Bu kapsamda banka müşterilerinin kredi notu değerlerine göre faiz oranları belirlemektedir. Şayet kredi notunuza güveniyor iseniz bizce borç transfer kredisi veren bankalar içerisinde tercih edeceğiniz ilk banka QNB Finansbank olması gerekmektedir.

 • OCAK ayı için bankanın belirlemiş olduğu tüm vadelere 10.000 TL için aylık %1.74 dan başlamaktadır. Kredi notu skorunuza göre diğer bor transfer kredisi güncel olarak faiz oranları buradaki bağlantıdan sizlerde göre bilirsiniz.
10.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 968,27 TL 11.619,23 TL
15 801,03 TL 12.015,36 TL
20  634,70 TL 12.694,13 TL
25 535,83 TL 13.395,81 TL
26 520,72 TL 13.538,84 TL
30  470,67 TL 14.120,07 TL
33 441,38 TL 14.565,48 TL
36 417,19 TL 15.018,71 TL

olacaktır. HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Borç kapatma kredisi ile alakalı aklınıza takılan sorular varsa eğer aşağıda bulunan yorumlar kısmına yazarsanız. Sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlamış oluruz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 6 Yorum
 1. İbrahim Temiz dedi ki:

  Garanti bankasından emekli maaşını almaktayim. Bu bankadan 35000 ve 31000 TL
  toplam 66000 TL bireysel kredi aldım. 25.01.2019 tarihinde 24 aylık Ziraat Bankasından taksitli tüketici kredisi aldım. Garanti bankasından çekmiş olduğum krediyi kapatıp, ziraat bankasında toplamak istiyorum. Bankadan 66000 TL kredi çekmeyi talep ettiğimde kefil talep ettiler. Kefilsiz kredi cekebilirmiyim. Emekli maaşını da Ziraat Bankasından almak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Çekmek istediğiniz miktar çok yüksek olduğu için kefil istemişler. Emekli maaşını borç kapatma kredisi kullanmak istediğiniz bankaya taşırsanız kredi için kefil talep etmezler.

 2. Mesut dedi ki:

  İcralık emekliye borç transfer kredisi veren banka varmı maaşı tasima sözüyle. Mevcutta Ptt aktif bankta aşırı yüksek faizli. Kredim.

  1. Admin dedi ki:

   Evet, gerçekten PTT ile anlaşmalı bankaların kredi faiz oranları çok fazla. Denizbank ile hiç görüştünüz mü? Emekliler için ciddi faiz indirimi sağlamaktadır.

 3. Nuray Yüksel dedi ki:

  Bende m iş bankasına 113 bin kredim var ve garanti bsnkasina da 25 bin tüketici kredim var tek çatı altında Vakıfbank maaş aldığım bankada toplamak istiyorum.ayrica yaşlı babamın raporu var engelli ona araba alacağım borç transferi yaparken 70 bin daha kullanabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   113 bin TL miktarda olan konut kredisi mi? Eğer öyle ise konut kredisini farklı bir bankaya transfer yapamaya bilirsiniz.

Bir Yorum Yazın