5 En İyi Banka Borç Kapatma Transfer Kredisi Veriyor

5 En İyi Banka Borç Kapatma Transfer Kredisi Veriyor
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 2.419 kez okundu.
Başka bankalarda mevcut kredi borçlarını daha düşük faiz oranları ile bir başka bankaya transfer edebilirsiniz. Böylece hem kredi vade süresini istediğiniz gibi yeniden yapılandırma yapabilirsiniz hemde daha düşük faiz imkanlarından istifade etmiş olabilirsiniz. Ayrıca, sizlere tanıtacağım bu 5 harika bankadan yapılandırma için kullanacağınız kredinin taksit ödemelerini arzu ederseniz 3 ay sonra ödemeye başlaya da bilirsiniz. Borçlarını kapatma şartı ile taşıyan bireyseller rahat bir nefes almak istiyorsanız sonuna kadar bu içeriği dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ederim.

Kredi Birleştirme, Borç Yapılandırma Nedir ?

Sizlere 5 En İyi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yapan Bankalar hakkında bilgi vermiştik. Şimdi sıra geldi başka bankalar üzerinde mevcut bireysel borçlarının nasıl birleştirme yada yapılandırma yapılır bundan bahsedeceğiz. Ama öncelikli olarak kredi birleştirme ile borç yapılandırma nedir.? buna değinelim..

 • Kredi Birleştirme: Aslında adından da anlaşılacağı gibi bu bir birleştirme işlemidir. Bu işlemi ancak mevcut bankada yer alan farklı kredi borçlarınızı bir araya getirmek için kullana bilirsiniz.
 • Borç Yapılandırma: Bu uygulama ise farklı bankalar dahi olsa bütün kredi borçlarınızı bir araya getirmek için bankalar tarafından yapılan bir uygulamadır. Tüm borçlarını tek bir çatı altında toplamak isteyenlerin sıklık ile tercih ettiği bir yoldur. Ayrıca borç yapılandırma işlemlerini mevcut bankadaki kredi borcunun vadesini uzatarak taksit ödemelerini düşürmek isteyenlerde tercih etmektedir. Bunun yanı sıra düşen faiz oranlarından yararlanmak isteyen tüketiciler de başka bir bankaya borçlarını transfer edebilmektedirler.

Kredi birleştirme yada borç transfer işlemleri için bankalar kesinlik ile sizin elinize borçlarınızın karşılığını vermezler. Başvuru işleminiz sonrasında ilgili bankalar diğer bankalarda yer alan mevcut kredi borçlarını analiz eder ve sizin onayınız ile ödeme işlemini gerçekleştirirler.!

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir ?

Borç kapatma kredisi kimlere verilir diyorsanız bunun için ilk aranan nitelik başka yada mevcut bankaya kredi borcu olanlar diyebiliriz. Şayet farklı yada aynı bankaya ait bireysel kredi yada taşıt veya kredi kartı borcunuz var ise bunları kapatmak için kredi kullana bilirsiniz. İster aynı bankadan isterse farklı bankalardan bu kredi imkanlarından yararlana bilmektesiniz. Peki, borç kapatma kredisi veren bankalar nelere dikkat ediyor diyorsanız.

 1. Kredi Notu değeriniz
 2. Ödemek için talep etmiş olduğunuz kredinin miktarına.

Kredi notu nedir ? bilmeyeniniz yoktur sanırım.! Ama ödeme miktarını eminim bir çoğunuz bilmiyorsunuz. Gelin buna örnekler ile bir bakalım. Bankalar kredi miktarını belirlerken gelirinizi göz önünde mutlaka dikkate alır. Çünkü kanun gereği başvuru yapacağınız kredinin aylık ödemesi hane gelirinizin %50 oranına geçmemesi gerekir. Bakın hane geliri diyorum. Yani buna varsa kiralık dükkanınız ve iş yerinizin kontrattaki kira bedelleri dahil olabilir. Bu neden ile örnek vermek gerekir ise;

 1. 2.000 TL bir aylık geliriniz varsa aylık ödemeniz 1.000 TL geçememesi gerektiği için siz aylık ödemeniz 1.000 TL üzeri olacak bir borç kapatma transfer kredisi kullanamazsınız.
 2. Yada 3.000 TL bir gelire sahipseniz aylık taksit ödemeniz 1.500 TL olacağı için aylık ödemesi 1.500 TL geçen bir kredi kullanamazsınız.

Kredinin aylık taksit ödemesini vade ile faiz oranı belirlemektedir. Şayet krediniz kredi notunuz yüksek olmasına karşın onay almıyor ise size tavsiyem kredi vade süresini uzatın..!

Borç Kapama Transferi İçin Hangi Şartlar Gereklidir?

Borç kapatma kredisi için bankalar başvuru sahiplerine bireysel ihtiyaç kredisi olanaklarından yararlandıracağını lütfen unutmayınız.! Borçlarınızı bir tek banka altında toplamak isteyenlerin aşağıdaki şartlara uygun borçlu olması gerekmektedir.

 • Daha önce borcunuz olan bankanın kredileri, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, ek hesap ve kredi kartı borcu olmalıdır.
 • Konut kredisi ve KMH borçları borç transfer kredisine dahil edilmez.
 • Borcunuz transfer edildiğinde transfer edilen miktar borcunuzun tamamıdır. Eksik ya da fazla transfer yapılamaz.  Karşı bankaya yapılan transfer işlemi 1 iş günü sonra gerçekleştirilmektedir.
 • Geçmiş borcunuzdan daha düşük miktarda borç kapatma talebiniz kabul edilmez. Şartlar dolayısıyla borcunuzun tamamını kapatmış olmalısınız.
 • Bankalar arası transfer işlemi için ücret talep edilmez. Herhangi bir ücret ödemezsiniz.
 • Kredi transferi işleminiz sonunda mutlaka borç dekontunun teslim alınması gereklidir.

Borç Kapatma Transfer Kredisi Belgeler Nelerdir ?

Borç kapatma transfer kredileri ne yazık ki İnternet üzerinden yapılmamaktadır. Bunun en büyük sebebi ise diğer mevcut bankalar da olan borçlu kredilerinizi sizin onayınız olmadan yapılandırma yapacak olan bankanın görememesidir. Dolayısı ile banka şubelerinden yapılandırma yapacağınız toplam borçlarınız için bankalar sizlerden bazı evrakları elden teslim edecektir. 12 Eylül 2019 yayımlanan resmi gazetenin MADDE 5 de yer aldığı gibi kredi borçlarının katılım bankaları ile faktoring firmaları dahil olmak üzere yeniden yapılandırma yapıla bilmesi için şu belgeler istenilir.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Düzenli maaşı olduğuna dair gelir bordrosu
 • İkametgah adresinizle birlikte 3 aylık abonelik faturası gerekmektedir. (elektrik, su, doğal gaz, İnternet, telefon faturası vb.)

Eğer bu belgeleriniz eksiksiz ise bankanızdan onay bildirimini beklemelisiniz. Bankanızın vereceği onayla kredi işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Bu belgeleri tanzim edenlerin kredi notu değerleri sorgulanır. Riskli bölgede değilseniz başvuru işlemlerinin anında başlatılır. Aylık gelirinize göre ve sizin talebiniz de göz önünde bulundurularak bir borç kapatma kredisi ödeme planı oluşturulur.

Borç Transfer Kredisi Ziraat Bankası Başvuruları✅

Ziraat bankası borç transfer kredisi kullanacakların belkide en gözde bankaları arasında 1. sırada yer almaktadır. Kuşkusuz ki bunun en büyük nedeni sergilemiş olduğu düşük faiz oranlarıdır. Lakin banka özellik ile kredi katı borç yapılandırmaları sadece kampanya kapsamında sağlamaktadır. Ama diğer farklı banka yada aynı bankaya ait ek hesap, ihtiyaç gibi bireysel krediler için sizlere 60 ay kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Düşük faiz imkanları ile bu fırsattan yararlanacaklar başvurularını Ziraat bankası şubelerine yapmaları çok daha doğru olacaktır. Detaylı bilgiyi ayrıca ücretsiz olarak 0-850-220-00-00 numaralardan da öğrene bilirsiniz.

 • Ziraat bankası en fazla 30.000 TL kadar borç transfer kredisi sizler için kullandırmaktadır. Banka vade olarak ise bireysel kredilerin yapılandırmak için 60 ay süresini uygulamaktadır.
 • EKİM ayında Ziraat bankasının kredi yapılandırma transfer işlemleri için uygulamış olduğu kredi faiz oranı aylık %1.35 olmaktadır.
 • 10.000 lira 12 ay vadeli kullanır iseniz aylık taksit ödemeniz 923,67 TL olacaktır. 24 ay vade için 506,23 TL olur, 36 ay geri ödeme miktarı 368,79 TL olacaktır. En üst vade olan 60 ayı tercih edenlerin geri ödeme miktarı ise 261,83 TL olacak dır.
 • 20.000 lira kullanarak mevcut kredi borçlarını yapılandırmak isteyenlerin 12 ay için ödemeleri 1.847,33 TL olacaktır. 24 ay vade için bu miktar 1.012,45 TL olur. 36 ay için ise geri ödeme 737,58 TL olmaktadır. En fazla vade olarak yararlanacağınız 60 ay için geri ödemeniz aylık 523,67 TL olacaktır.
 • 30.000 lira kullanarak borçlarını transfer edip yapılandırmak isteyenlerin aylık taksit ödemesi 48 ay için 903,98 TL olacaktır. 60 ay için ise bu taksit miktar ödemesi 785,50 TL kadar bulacaktır.
Sizde şayet farklı vade ve miktarlarda kredi yapılandırma hesaplaması yapmak istiyorsanız bu hesaplama makinesini kullana bilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Nasıldır ?

Vakıfbank bireysel kredilerin transfer ile yapılandırmasının yanı sıra kredi kartlarının yapılandırması için de kredi imkanı sağlamaktadır. Her iki başvuru için ayrı bir şekilde faiz ve vade uygulamaktadır. Buna göre;

Kredi Kartı Yapılandırma işlemleri için;

 • En fazla 18 ay vade
 • En üst limit olarak 20.000 TL kredi
 • 3 ay sonra taksitleri ödeme olanağı
 • Değişken taksit miktarlarında ödeme kolaylığı

müşterilerine sağlamaktadır. Bunun haricinde ise bir de ister Vakıfbank’ta olsun ister ise diğer bankalarda olsun mevcut kredilerinizi 60 aya kadar yapılandırma imkanı sağlamaktadır. Üstelik başvuruları İnternet sitesi üzerinden de kabul etmektedir. Siz yeter ki borç transfer kredisi için gerekli şartları taşıyın.! İşte bankanın bu ay sizlere sağlamış olduğu imkanları

Akbank Borç Kapatma Kredisi Fırsatları Devam Ediyor

Diğer bankalara ait kredi kartı borçlarınızı Akbank’a transfer ederek taksitlendirme yapabilirsiniz. Akbank farklı bankalarda yer alan kredi kartlarının toplam ödenmesine karşın 5 ile 12 aya kadar taksitlendirme yapmaktadır. En az 1.000 TL en fazla ise 20.000 TL kadar olan bütün kredi kartı borçlarınızı Akbank Axess kredi kartına transfer edebilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemler için Akbank sizden hiç bir ücret talep etmemektedir. Farklı bankalardaki kredi kartı borçlarınızı tek bir çatı altında Akbank’da bir araya getirmek için 2 yolu tercih edebilirsiniz.

 1. Akbank Mobil İnternet şubesi
 2. Size en yakın olan herhangi bir Akbank şubesi

Bu her yol üzerinden işlemlerin sağlana bilmesi için ilk etap da bir Axess kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Bankanın kredi kartı transferi için yapılandırma faiz oranları ise şu şekilde yer almaktadır.

Güncel olarak yapılandırma faiz oran tablosunu buradaki sayfadan da takip edebilirsiniz. Akbank kredi kartının haricinde başka bankalardaki ” Bireysel Kredi ” borçların transfer edilmesine olanak sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu imkanları tüketici kredisi faiz oranları ile karşılamaktadır. En fazla olarak 50.000 Liraya kadar bu imkanlardan yaralana bilmektesiniz. Bankanın bireysel krediler için faiz oranları ise içinde bulunduğumuz ay için şu şekildedir.

 • EKİM ayı için %1.77 faiz ile 10.000 lira 12 ay olarak aylık ödemesi 952,81 TL olur. 24 ay olarak ödemesi 536,17 TL olacaktır. 36 ay için ise geri ödeme miktarı 400,18 TL olacaktır. En üst vade 60 ay için geri ödeme miktarı 296,38 TL olacaktır.
 • 20.000 TL Akbank kredi transferi ile mevcut borçlarınızı 24 ay olarak yapılandırma yaparsanız aylık ödemeniz 1.072,33 TL olacaktır. 36 ay için ise geri ödeme miktarı 800,37 TL olacaktır. En üst vade 5 yıl için ise aylık taksit ödemeniz 592,76 TL olacaktır.
 • 30.000 TL 48 ay vade için aylık taksit ödemeniz 1.002,90 TL olacaktır. 60 ay için aylık eşit taksitli ödemeniz ise 889,14 TL bulacaktır.

Güncel faiz hesaplama ve başvuru sayfası BURADA sizler için yer almaktadır.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları✅

Şekerbank borç kredisi ile tam 100.000 TL kadar olanak sağlamaktadır. Diğer bankalarda yer alan kredi, kredi kartı veya mevduat hesabınızdaki eksi bakiyeleri dahil bu olanaklar ile tek bir çatı altına taşıya bilir 60 aya varan taksitler ile geri ödeye bilirsiniz. Banka sadece bu imkanı sağlarken sizden 500 TL bir işlem ücret kesintisi uygulamaktadır. Onun haricinde mevcut kredinizde yer aldığı gibi hayta sigortası’da sizlere uygulamaktadır. Şekerbank’ın sağlamış olduğu bu imkanların faiz oranları ve örnek hesaplama tablosu ise şu şekildedir.

 • Ekim ayı için bankanın borç transfer kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı aylık %2.29 tur. 10.000 TL için 60 ay ödemeniz 342,05 TL olur. 24 ay olarak ödemeniz ise 574,56 TL olacaktır.
 • 20.000 liranın 24 ay ödemesi ise 1.149,12 TL olur. 36 ay için ise aylık taksit ödemeniz 881,96 TL olacaktır. 48 ay için ise aylık ödeme miktarı 755,15 TL olacaktır.
 • 50.000 TL kullanacakların 60 ay ödemesi: 1.710,24 TL
 • 70.0000 TL 60 Ay ödemesi: 2.394,34 TL
 • En üst miktar olan 100.000 liranın 60 ay olarak aylık ödemesi ise 3.420,49 TL olacaktır.

Güncel faiz oranları ile yasal kesintilerin olduğu SAYFA BURADA yer almaktadır.

QNB Finansbank Borç Kapatma Transfer Kredisi Faiz Oranları

Diğer bankalardaki borçlarınızı QNB Finansbank ile ücretsiz olarak EFT yaparak kapatabilirsiniz. Farklı, farklı bankalardaki borçlarınızı bile birleştirerek yine isterseniz QNB Finansbank çatısı altında bir araya getire bilirsiniz. Banka bu amaç ile başvuruda bulunacak olan müşterilerine esnek geri ödeme imkanları sağlamaktadır. QNB Finansbank borç transfer kredisinin koşulları ise şu şekilde yer almaktadır.

Ayrıca banka müşterilerinin kredi notu değerlerine göre faiz oranları belirlemektedir. Şayet kredi notunuza güveniyor iseniz bizce borç transfer kredisi veren bankalar içerisinde tercih edeceğiniz ilk banka QNB finansbank olması gerekmektedir.

 • 📈 Ekim ayı için bankanın belirlemiş olduğu en düşük faiz oranı %1.32 en fazla ise %2.03 olmaktadır. Güncel olarak faiz oranları buradaki bağlantıdan sizlerde göre bilirsiniz.
 • 1.32 faiz oranları ile 10.000 TL kullanır iseniz 60 ay olarak ödemeniz 265,03 TL olacaktır. 48 ay için geri ödeme 304,39 TL olur. 36 ay için geri ödeme miktarı 371,72 TL olacaktır.
 • 20.000 TL 60 Ay olarak geri ödemesi 530,06 TL
 • 30.000 TL 60 Ay geri ödemesi 795,08 TL
 • 40.000 liranın ise 60 ay olarak geri ödeme miktarı 1.060,11 TL

olacaktır. HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan 60 Bin TL Eski Hükümlüye İŞKUR KOSGEB Hibe Projesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git