Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Sorgulanır (5 ETKİLİ YÖNTEM)

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Sorgulanır (5 ETKİLİ YÖNTEM)

Sadece 5 dakika gibi kısa bir süre zarfı içerisinde FİNDEKS Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi notu değerinizi en doğu şekilde öğrenebilirsiniz. Bu kadar kısa sürede kredi notumu peki nasıl öğrenebilirim diye bizlere soruyorsanız sizlere bir çok yöntemden bahsedebiliriz. Bu yöntemlerden ister cep telefonunuz ile SMS atarak isterseniz de Ziraat, Garanti yada Yapı Kredi bankalarından yada harici birini tercih ederek birini tercih edebilirsiniz. Artık hangi yöntem sizin işinize ve cebinize geliyor ise o seçimi size bırakıyoruz. 😊

Neler Var?

TC İle Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

blankBugün devlet destekli olarak 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Ziraat Bankası İnek Kredisi almaya dahi kalksanız mutlaka önünüze kredi notu değerlendirmesi çıkacaktır. Kısacası finansman anlamında her ne türlü bir ilişkiye girecek olur iseniz olun kredi notu sizin önünüzde yer alan ciddi bir engeldir. Tabi bu engel sadece kredi notu düşük olanlar içindir. Şayet iyi bir kredi notuna sahip iseniz bu engel size çok daha avantaj sağlayan bir yol olacaktır. Bu avantajların en başında ise yüksek kredi notunuz dan dolayı bankaların kullanacağınız kredinin faiz oranında ekstra bir indirime varmasıdır. Tabi kredi notunuz ile bu engellin var olup olmadığını yada yüksek not değeriniz den dolayı bahsetmiş olduğumuz avantajın varlığının öğrenilmesinin tek yolu kredin değerimizi öğrenmekten geçmektedir. Kredi notunuzu nasıl öğrenebilirim sorusunun bir çok yanıtının olduğunu söylemiştik. Bu yanıtların içerisinden bir tanesi de TC kimlik numaranız ile sorgulama yapılmasıdır. T.C numaranız ile kredi notu sorgulama işlemi için ilk olarak hattınıza göre 10 TL ile 12.50 TL gözden çıkarmanız gerektiğinin altını çizmem gerekir. Şayet bu bedeli gözden çıkardı iseniz en hızlı şekilde kredi notunuz sorgulamak için yapmanız gereken işlem tüm hatlar için aşağıdaki gibidir.

 • Cep telefonunuzun SMS kısmına ” T.C. Kimlik Numaranızı ” ve boşluk bırakıp ” Doğum Yılınızı ” yazıp bu mesajı 1112 göndermeniz yeterlidir.

Hattınız Vodafone yada Avea veya Turkcell olabilir, TC ile kredi notunuzu öğrenmek için tek yapmanız gereken işlem budur.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir e-Devlet Üzerinden!

Kredi notunu bedava öğrenmek isteyenler için e-Devlet uygulaması yeni bir döneme imza attı. Artık postaneden sadece 2 TL vererek e-Devlet şifresi alan herkes kendi bireysel kredi notu değerini hiç ücret ödemenden öğrene bilecek. e-Devlet üzerinden bedava kredi notunu öğrenmek isteyenlerin yapmaları gereken işlemler ise şu adımlardan oluşmaktadır.

 1. İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-bankalar-birligi-risk-merkezi-raporu-basvurusu adresine giriş yapalım.
 2. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu sayfasına otomatikman yönlenecek siniz. Burada daha önce başvuruda bulunanalar için + YENİ BAŞVURU çıkacaktır. İlk defa başvur da bulunacaklar için ise ” BAŞVURU ” butonu yer alacaktır. blank
 3. Kredi Limit ve Borç Bilgileri Raporu kutucuğunu işaretleyerek ” DEVAM ” diyelim.
 4. Yeni açılan ” BAŞVURU BİLGİLERİ ” bölümüne de ” BAŞVUR ” diyelim
 5. Şimdi ” Başvuru Bilgileriniz ” bölümüne girelim.
 6. ” RAPORU GÖRÜNTÜLE ” diyelim
 7. Açılan sayfaya cep telefonumuza gelen şifreyi girelim.
 8. Yine güvenlik amacı ile aynı şifreyi önümüze gelen yere girelim.

Karşınıza çıkan sayfada bütün kredi ve kredi kartı limitlerinizi artık görebilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim Garanti Bankası

Bankaların hepsinden olduğu gibi Garanti bankasından da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Garanti bankası üzerinden mevcut kredi notunuzu hem ücretli hemde ücretsiz olarak iki şekilde öğrenme imkanınız var. Ben hem ücretli hem ücretsiz olarak bu iki yöntem üzerinden kredi notu nasıl öğrenilir bundan bahsettikten sonra artık hangisini deneyeceğinizi sizlere bırakacağım. Şayet 1 Saat İçinde Senetle Borç Veren Kuyumcular Firmalar dan dahi herhangi bir ticari ilişkisinde dahi bulunacak olsanız bu iki yöntem birini deneyerek kredi notu değerinizi mutlak suretli ile bilmeniz gerekmektedir.

1.YÖNTEM ( ÜCRETSİZ )

 • Şayet Garanti Bankası BBVA müşterisi iseniz yerinizde olsam kesinlik ile ücretli olarak kredi notumu öğrenme seçeneğini seçmezdim. Direk herhangi bir Garanti bankası şubesine gider, kredi kullanmak istiyorum derdim ufak bir hesaplama işlemi yaptırırdım. O arada zaten direk kredi notumu öğrenmek için T.C kimlik numaramı sordukları an kredi notu değerimin kaç olduğunu sorar öğrenirdim. Ben hep bu şekilde kredi notumu öğrendim.

2.YÖNTEM ( ÜCRETLİ )

 • Bu yöntem üzerinden ücretli olarak gece saat 24 de dahi öğrenmek için Garanti bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Şayet garanti bankası müşterisi iseniz bir de İnternet bankacılığına giriş için şifreniz varsa o zaman hemen anında kredi notu değerinizi Garanti İnternet bankacılığı üzerinden öğrenebilirsiniz. İster Garanti BBVQ Mobil Uygulaması üzerinden isterseniz de doğrudan İnternet sitesi üzerinden bu işlemi rahatlık ile yapabilirsiniz. Hangi yöntem üzerinden giriş yaparsanız yapın doğrudan yapmanız gereken sisteme giriş yaptıktan sonra ” BAŞVURU ” sonra açılan sayfada ” KKB RAPORU ” demelisiniz.blank
 • Karşınıza çıkan seçenekten ” RİSK RAPORU ” bilgileri alacağınız adresi girmeniz durumunda Garanti bankası risk raporunuz belirtmiş olduğunuz adrese gelecektir.

Her iki işlem üzerinden kredi notunuzu öğrenmeniz bu kadar basit.

Kredi Notu Öğrenme SMS Numaraları

Findesk Kredi Kayıt Bürosu kredi notunu öğrenmek isteyenler için bir çok aracılık ile hizmet vermektedir. Vermiş oldukları bu hizmet ağının bir tanesi de operatörler üzerinden SMS ile sorgulama olanaklarıdır. Hattınız ne olursa olsun ( Avea, Turkcell, Vodafone ) hiç fark etmeksizin kredi notu öğrenme işlemlerini artık tek bir SMS ile hemen yapabilirsiniz. 20 Bin Lira Sigortasız Kredi Veren Bankalar dahi kefil bile istemeseler kredi notu değerine baktıkları bu günümüzde sizler de sorgulatma işlemini aşağıdaki olduğu gibi hemen yapabilirsiniz.

 • Marka modeli ve kullandığınız hat hiç fark etmeksizin T.C. kimlik numaranızı cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek ardında bir boşluk bırakıp sonra sadece doğum senenizi girip bu mesajı 1112 numaraya göndermeniz yeterli olacaktır.

Başvuru işlemini yaptıktan kısa bir süre sonra kredi not dokümanınız size yine kısa mesaj olarak gelecektir. Bu işlem için ücret olarak 12,5 TL kadar bir bedel ödeye bilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim Ziraat Bankası

Ziraat bankası müşterileri kredi notlarını Ziraat Bireysel yada Ticari İnternet şubesinden giriş yaparak bir kaç adım ile öğrenebilirler. Ziraat bankasının İnternet bankacılığı menüsü o kadar zengindir ki bulamayacağınız tek şey devlet destekli olarak Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları ‘dır. Onun haricinde bütün ihtiyacınız olan olanakları bankanın İnternet şubesi üzerinden kolaylık ile öğrene bilirsiniz. Ziraat bankası İnternet şubesi üzerinden Kredi ve Çek Risk Raporunuz öğrenmek için sırası ile şu adımları sergileyiniz.

 1. İlk olarak Ziraat İnternet bankacılığı şubesine giriş yapalım
 2. Ardından sol ana menü de yer alan ” BAŞVURULAR ” ölümüne gelelim.
 3. Bu alanda resimde de görmüş olduğunuz gibi sol alt tarafta ” Çek ve Risk Raporu ” bölümü bulunmaktadır.blank
 4. Son olarak ise yine sizin açılan sayfada bilgileriniz çıkacaktır. Sistemde yer alan posta adresine şayet resimde de gözüken 12 TL ödemeyi kabul edip ” e-Posta Gönder ” derseniz risk raporunuzu almış olursunuz.blank

Ziraat bankası üzerinden kredi ve çek raporu öğrenme işlemleri ile ücretlendirmesi tek bir yol olarak bu şekilde yapılmaktadır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Hasan Hüseyin taş dedi ki:

  Kiredi notum ne kiredi ç eke bilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Kredi notu sorgulatma işlemini kendiniz yapmanız gerekir. Kredi notu skrounuzu bizler ile daha sonra paylaşırsanız kredi çekebilir misiniz çekemez misiniz sizlere buradan söyleriz.

 2. fethiye dedi ki:

  yarsımcı olurmusunz

Bir Yorum Yazın