Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma

2022 itibarı ile 10 sene geçmişe dönük kredi kartı aidatlarınızı geri alabilirsiniz. Kredi kartı aidatı geri alma dilekçe örneği örneği ile yapacağınız başvuru ile daha önce kesilmiş olan bütün kredi kart aidatlarınızı nasıl alacağınızdan resimli bir şekilde bahsettim.

5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma

Ayrıca, dilekçe ile kart aidatı almak için başvuru yapmanıza rağmen banka kredi kartı aidatınızı geri ödemezse, nasıl  e-devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvuru yapabileceğiniz de yine sizler için uygulamalı olarak yer verdim.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma 2022

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun 33/3 de yer alan ”Kart çıkaran kuruluşlar, yıllık ücreti olamayan kart tahsis etmelidir”  hükmüne istinaden kredi kartı aidatlarınızı tam 10 sene gerisine kadar geri alabilirsiniz. En az 60 TL olarak senelik kesilen kart aidatı 10 seneye vurunca 600 TL den 1.200 TL kadar bulan rakamlara ulaşmaktadır. Geçmişe yönelik kesilen bütün kredi kartı aidatlarınızı almak için izlemeniz gereken yol ise şu şekildedir.

 1. İlk olarak ”Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçe Örneği” ile kredi kartınızdan aidat kesen bankanın ”Genel Müdürlüğüne” başvuruda bulununuz.
 2. Başvurunuzun cevabı size dilekçeniz ilgili banka müdürlüğüne ulaştıktan 20 gün içinde yazılı olarak gelecektir.
 3. Şayet başvuru cevabı olumlu ise yapmanız gereken herhangi bir şey yoktu.
 4. Fakat dilekçe ile kart aidatı başvurusunda bulunmanıza rağmen banka size ret cevabı veriyor ise o zaman e-devlet üzerinden ”Bireysel Müşteri Hakem Heyetine” başvuruda aşağıdaki gibi bulunmanız gerekir.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçe Örneği

Dönem için kesilmiş yada geçmiş zamanlarda kesilen kredi kartı aidatını geri almak için bir dilekçe yazmanız gerekir. Sizler ile paylaşmış olduğumuz dilekçe örneği ile geçmişe dönük olarak kesilen kart aidatlarınızı geri alabilirsiniz. Harcadıkça En Çok Puan Veren 5 Kredi Kartı dahil olmak üzere her türlü kredi kartının aidatını aşağıdaki dilekçeyi doğru bir şekilde doldurup ilgili bankanın genel müdürlüğüne göndererek geri alabilirsiniz. Kredi kartı aidatını geri alma dilekçe örneğini doğru bir şekilde doldurduktan sonra dilekçenizi ilgili banka genel müdürlüğüne posta üzerinden yada kargo ile göndere bilirsiniz.

                                                                   …………………………. Bankası Genel Müdürlüğü’ne

Konu: Kredi Kartı Ücreti Hakkında

……. ……… …….. ………. …….. Kredi kartının sahibiyim

……./……./20…… son ödeme tarihli hesap bildirim cetvelinde yer alan ……. ……. TL tutarında kart yıllık üyelik ücreti talebiniz haksız olup, hesap cetvelindeki bu tutarı ödemeyi kabul etmiyorum.

Benden kredi kart aidatı olarak talep edilen ….. ….. TL kredi kart yıllık üyelik ücretin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu dilerim.

Ad Soyad:

İmza:

Telefon Numaram:

Kredi kartı aidatını geri alma dilekçe örneğini Word formatın da bilgisayarınıza yada cep telefonunuza indirmek için lütfen tıklayınız.

E- Devlet Kart Aidatı Geri Nasıl Alınır?

10 sene öncesine kadar bütün kesilmiş olan kredi kartı aidatlarını toplu olarak e-devlet üzerinden yapacağınız itiraz ile geri alabilirsiniz. Günümüzde en az senelik olarak kesilen tutar 60 ile 70 TL en çok ise 120 ile 150 TL gibi bir rakam göz önünde bulundurur ve bunu 10 sene ile çarparsak ciddi rakamlardan geri ödemeyi bankalardan alabilirsiniz. Bütün geçmiş dönemlerde kesilen kredi kart aidatlarını geri almak için ilk olarak yapmanız gereken bir dilekçe ile ilgili banka genel müdürlüğüne başvuruda bulunmanız olacaktır. Dilekçe ile başvuru yapmanıza rağmen halen kredi kartı aidatını geri ödemeye banka yanışmıyor ise o zaman devreye e-devlet üzerinden ”Bireysel Müşteri Hakem Heyeti” girebilir. Kredi kartı kapattırma iptal ettirme yolları neler olduğunu sizlere anlattıktan sonra şimdi sıra geldi e-Devlet üzerinden kredi kartı aidatını geri alabiliriz buna değinmeye.

 1. İlk önce Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti sayfasına giriş yapalım.
 2. Bilgilendirme metnine ”DEVAM ET” diyelim
 3. Sağ üst taraftan ”+ Yeni Başvuru” diyelim
 4. Yeni açılan sayfaya ”TAMAM” diyelim
 5. Şimdi karşımıza 8 adımdan oluşan bir form çıkacak.
 6. Buradaki adımların ilk ikisi sizinde resminde görmüş olduğunuz gibi bilgilendirme formunda oluşur

  Kredi-Kartı-Aidatı-Geri-Alma-yolu

 7. 3 adımda kimlik bilgilerinizin girildiği adımdı
 8. 4 adımda başvuru talebinizi ve banka ile ilgili bankadan cevap alıp alınmadığın girildiği alandır.
 9. Kredi kartı aidatını geri alma dilekçenize rağmen bankanın size iletmiş olduğu ret yanıtının eklendiği alan
 10. Belge ekleme
 11. Ön izleme
 12. İşlem sonucu

bölümleri ile e-Devlet üzerinden kredi kartı aidatınızı geri alma işlemini tamamlaya bilirsiniz. Detaylı bilgi ve yardım almak isterseniz 0-850-222-28-22 numaradan destek alabilirsiniz.

Değerli arkadaşlar sizler de kredi kartı aidatınızı geri almak için bu başvuru yoluna gitmeden önce benim gibi senelik olarak kesintiyi kolaylık ile almak için şu yöntemi deneye bilirsiniz.

 1. Ben ilk kesintiyi kredi kartı ekstram da gördüğüm zaman banka şubesine gittim. Oradaki bireysel müşteri danışmanına kredi kartımdaki aidat kesintisinin geri almak istediğimi belirttim. Sağ olsun ilgili memur bana hazır olan bir dilekçeyi doldurttu. Yaklaşık bir hafta içerisinde kesilen kredi kartı aidatımı geri aldım.
 2. İkinci seferde ise bu kez bu işlemi müşteri hizmetlerini direk arayarak gerçekleştirdim. Bunun için ise direk müşteri hizmetlerine bağlanmak için İnternet bankacılığındaki telefon aracılığını kullandım. 3 Tuşla Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma bahsetmiş olduğum bu yöntem ile bağlanmış olduğum müşteri temsilcisine yine kredi kartı aidatımı geri almak istediğimi aksi taktirde kapatacağımı beyan ettim. Gerçekten de kart aidatımı geri iade etmemiş olsalardı kapattırma işlemlerini başlatacaktım. Daha sonra müşteri hizmetleri bana kesilen kredi kartı aidatım için 2 tane teklif sundu.
  1. Tamamen faizsiz olarak 1.000 TL kredi verme
  2. Kesilen miktar kadar hediye alış veriş parası yükleme

Ben bu iki teklifin hiç birini kabul etmedim ve netice olarak müşteri hizmetleri kesilen kredi kartı aidatını tarafıma sağ olsun iade etti. Hangi banka diye soruyorsanız Türkiye İş Bankası derim ve kartı ise Maksimum kredi kartı dır.

Ziyaretçi Yorumları - 13 Yorum
 1. Köksal özcan dedi ki:

  Yıllık kart aidat

 2. Hafize özsoy dedi ki:

  Bu işlem doğrumu bunun yalan olduğunu ve insanların kartlarının boşaltılıp üstlerine kredi çekiliyor diyorlar

  1. Admin dedi ki:

   Hafize hanım, başvuru işleminizi iadeli taahhütlü olarak kartınıza ait banka genel müdürlüğüne dilekçe ile yapacaksınız. Bu işlemde de dolandırılacağınızı düşünüyorsanız hangi bankaya ait kartınız var ise söyleyin bize o bankanın genel müdürlük adresini verelim sizlere doğrudan giderek orada başvuruda bulunun o zaman ne diyelim.

 3. ilyas dedi ki:

  mail atsak oluyormu acaba. birde geçmişe dönük olanları nasıl yapacaz

  1. Admin dedi ki:

   Mail de olabilir ama bizim edindiğimiz bilgi neticesine göre dilekçe ile başvuru yapılması yönünde.

 4. Serkan dedi ki:

  İptal ettirdiğim kredi kartı’nın aidatını geri alabilmem mümkünmü?

  1. Admin dedi ki:

   Eğer ki kesinti oldu ise alabilirsiniz.

 5. Birgül altay dedi ki:

  Kiredi kartı aidatinı geri almak istiyorum

 6. Sabri Balaban dedi ki:

  Banka kredi kartı aidatları

 7. Emine dedi ki:

  Kartımın

 8. Emine dedi ki:

  Kartımın hbsc aidatını

 9. İsmail dedi ki:

  Kredi kartı aidat geri ödemesi için arz ederim

 10. Veysel ateş dedi ki:

  On yillik Kredi kartina odenen ucretin iadesini istiyorum arz ederim

Bir Yorum Yazın