42 İle Hibe 81 Şehre Faizsiz Traktör Desteği Vermektedir

42 İle Hibe 81 Şehre Faizsiz Traktör Desteği Vermektedir
2 Mart 2016 tarihinde eklendi, 23.648 kez okundu.
Ülkemizde şuan 2 kurum traktör almak için destek vermektedir. Bunlardan bir tanesi çiftçimizin her daim yanında olan Ziraat bankası bir diğeri’de TKDK olmaktadır. Bu kurumlardan biri sizlere çok avantajlı kredi sağlarken bir diğeri de hibe traktör desteğini %70 kadar vermektedir. Faizsiz olarak destek kapsamındaki traktör markalarından alım yapmanız halinde ayrıca bir çok avantajları da beraberinde yakalaya bilirsiniz. Daha önce hazırlamış olduğu proje ile TKDK dan hibe teşviki ile traktör alan bir çiftçimizin röportajının da yer almış olduğu içeriğimiz de bütün sorularınızın cevabını bulabileceğinize inanıyorum.

2019 Traktör Hibe Desteği Hangi Kurum Vermektedir

Şayet hibe olarak tarım iş makinesi almak istiyorsanız bunun için başvuru yapacağınız belkide tek kurum TKDK’dır. Kurum 2020 senesine kadar Avrupa Birliği Uyum kapsamı adı altında çiftçilere hazırlamış oldukları proje ile %70 varan hibe vermektedir. Vermiş olduğu hibe olanakları ile bir çok çiftçimiz tarım aletlerine kavuşmuştur. Çağrı ilanları ile verilen desteklerden yararlana bilmek için mutlak suretle TKDK tarafından desteklenen iller içinde yatırım yapmalısınız.

TKDK Çağrı İlanları:

 • 2019 yılı dahil olmak üzere bütün çağrı ilan duyurularını doğrudan buradan öğrene bilirsiniz. Şuan için başlamış olan çağrı ilan tarihleri ise aşağıdaki gibidir.
 • 15.08.2019 tarihinde ” Çiftçilik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi ” destek başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Bu çağrı ilanlarını takip etmeniz halinde şayet de aşağıdaki iller içerisinde yer alıyorsanız hazırlanan proje ile sıfır olarak alacağını traktör için %70 varan hibe imkanlarından yararlana bilirsiniz. Hibe olarak desteklenen 42 ilimiz ise şunlardır.

Şayet bu iller içerisinde yer alıyorsanız en kısa sürede %70 varan tarım iş makine hibesi almanız için burada yer alan il koordinatörlükleri başvuru yapmanız gerekmektedir.

TKDK Traktör Desteği Proje Örneği

TKDK kapsamında bir çok projeniz için hibe alabilirsiniz. Şimdiye kadar bir çok çiftçimiz bu hibeler ile bir çok tarım makinesi sahibi olmuştur. Bunları proje örneklerinde sizlerde görebilirsiniz. Çiftçilerimizin daha çok tarım makineleri için verilen destek kodu: ” Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi ” adı altında verilmektedir. Bugüne kadar bu tedbir kodu ile hazırladıkları proje kapsamında tarım aletleri alan çiftçilerimizin röportajlarını aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.

Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi
Faydalanan Yatırım Yapılan İl Destek Oranı Tanıtım Bağlantısı
Hacı Himmet Esği Aksaray %50 1
Necattin Çaydaşı Ardahan %50 2
Hayrullah EFE Çankırı %50 3
Mustafa YURTSEVEN Isparta %50 4
Sadettin KOÇAK Sivas %50 5
Erdin PERTAV Şanlıurfa %50 6

Şimdi sizlerden özel olarak 3 ve 4 tanıtım bağlantısındaki yorumları dikkatlice okumanızı rica ediyorum. Ben bu röportajın bir tanesini ileri zamanlarda silinmemesi amacı ile aşağıda paylaştım.

Sizlerde gördüğünüz gibi kurum sadece traktör alımı için değil. Yardımcı ekipman olan kültivatör, pulluk ve ekim makine alımları içinde desteğini sağlamaktadır.

2019 Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu

Devlet kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat bankası traktörünü yenilemek veya sıfır traktör almak isteyen çiftçilerimize 5 yıl ödemeli uygun faiz imkanları ile traktör kredisi imkanı sunmaktadır. ÇKS belgesine sahip bütün çiftçilerimiz bu düşük faiz imkanları ile traktörlerine sahip olabilmektedir. Tabi Ziraat bankasından traktör kredisi alabilmeniz için sadece ÇKS belgesi çıkartmanız yeterli gelmiyor. Banka tarafından talep edilen bazı şartlara da uygun olmanız gerekir. Peki bu şartlar nelerdir ?

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu Şartları Nedir ?

 • Sıfır traktör alacak olanların mutlaka Ziraat bankası ile anlaşmalı olan firmalardan traktör alması gerekmektedir.
 • İkinci el traktör alacakların mutlaka aldıkları traktörlerin en fazla 5 yaşında olması gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu yapan çiftçinin ipotek olarak koyun, dana, inek gibi ipotek edilebilecek hayvanları varsa hayvanları üzerinden yoksa her hangi bir taşınmaz tapusu getirmesi gerekmektedir.
 • Mutlaka çiftçimizin KKB kredi notu değeri sorgulanır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Güncel Nedir ?

Ziraat bankası traktör alımları için ” Taşıt Kredisi ” imkanlarını çiftçilerimize sağlamaktadır. Ancak bu oran ÇKS sahibi traktör alımları için devlet desteği ile senelik %6 kadar düşmektedir. Aylık ise bu oran %0.50 civarlarında seyir etmektedir. Şayet alacağınız traktör için aşağıda yer alan özellikleri de kabul ederseniz.

 • Alınacak olan traktör ister sıfır isterse 5 yaşını doldurmamış olsun geri ödemeleri başvuru yapan çiftçinin talep etmesi halinde 3-6-12 ay aralıklar ile ödeme planlanması yapılmaktadır.
 • Sıfır olarak devlet destekli traktör almak isteyen çiftçilerimiz alınacak olan traktörün kasko değerinin %75 kadarı ile kredi imkanlarından faydalanabilmektedir.

Ödeme tablonuz şu şekilde olacaktır.

 • 50.000 TL 60 ay 994,78 TL olacaktır. Toplam geri ödemeniz ise 59.687,20 TL
 • 70.000 TL 60 ay olarak geri ödemeniz 1.392,70 TL
 • 80.000 TL 5 yıl vadeli olarak geri ödeme miktarı 1.591,66 TL
 • 90.000 TL 60 ay olarak geri ödeme taksit miktarı 1.790,61 TL
 • 100.000 TL kullanıp bunu 60 ay olarak geri ödeyeceklerin aylık taksit miktarı 1.989,57 TL olacaktır.

Not: Faiz oranları değiştiği zaman yeniden hesaplama’da güncelleme olacaktır. Hesaplama senelik %6 aylık ise %0.50 ele alınarak yapılmıştır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları ( GÜNCEL )

Ziraat bankası ÇKS sahibi olmayan çiftçilerimize de traktör kredisi vermektedir. Ancak ne yazık ki bu kredinin faiz oranı biraz daha farklıdır. Banka ÇKS sahibi olamayan çiftçilerimize sağlamış olduğu krediyi ” MOTORLU TAŞIT KREDİSİ ” adı altında vermektedir. Sizler için güncel faiz oranları ile bir hesaplama yaptık. İşte içinde bulunduğumuz aya ait Ziraat bankasının traktör kredisi faiz oranları.

📈 Ziraat bankasının EKİM ayı için belirlemiş olduğu traktör kredisi faiz oranı aylık %1.25 olmaktadır.

 • 50.000 TL için 60 ay olarak aylık ödemeniz 1.269,67 TL olacaktır. Toplam ödemeniz ise 76.180,36 TL tekabül edecektir.
 • 60.000 TL kullanacaklar için 60 ay ödemesi 1.523,61 TL olur. Toplamda ise geri ödeme miktarı 91.416,09 TL olacaktır.
 • 70.000 TL için 5 yıl olarak aylık ödeme miktarınız 1.777,54 TL olur. Geri ödeme toplam miktarınız ise 106.652,56 TL olacaktır.

Başvuru işlemlerini İnternet üzerinden 📝bir form doldurarak hemen yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Devlet Geri Ödemesiz Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

42 İle Hibe 81 Şehre Faizsiz Traktör Desteği Vermektedir Konusuna 25 Yorum Yapıldı
 1. Ali yılmazcelik dedi ki:

  BENDE TRAKTÖR ALMAK İSTİYORUM AMA BU İZMİR İÇİN GEÇERLİ DEĞİL Mİ BUNUN İÇİN BANA BİLGİ VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM

 2. İliğin salihoglu dedi ki:

  Yazık bu ayrımcılık neden Kilis icin bu imkan yoksa kimin icin var illerin çıkardığı millet vekili sayısına gore mı değerlendiriliyor

 3. İliğin salihoglu dedi ki:

  Gemi yakıtına o KDV fakat traktöre ÖTV ve KDV

 4. Sezer dedi ki:

  Sigortali calisanim ama cks m var bana cikarmi 52 donum sulu arazim yarisi bag bana hibe destegi olurmu…

  1. serkan dedi ki:

   tkdk yı bilmem ama 5 yıl ödemeli sistemden istediğin marka traktörü istediğin beygir gücünde alabilirsin bence almak istediğin traktör bayii ye git orada sana traktörü satar gönderirler :))

 5. Mustafa dedi ki:

  Başvuru tarihi belli mi? Ipard çağrı dönemi tarihi belli mi?
  Sanliurfa dan başvuru yapıcam, ona göre bilgi verirseniz sevinirim.
  İyi Çalışmalar

 6. Salih dedi ki:

  Neden bilinclendirmiyorsunuz insanlarii 05425304328
  Traktör hibesi almak istiyorumkimse hibeden haberi yokk

 7. Zeki dedi ki:

  Kardeşim çok güzel yazmışsın eline sağlik, ziraat bankası na gidince senin yazdıklarını gibi değil hayvan varlığını kabul etmiyor. Hisseli tapu olmaz diyor vs. Bu nasıl çiftçiye destek bana göre tamamen köstek.hayırlı işler

 8. Hasan dedi ki:

  Selamünaleyküm bende hibe desteği almak istiyorum destek devam ediyomu bilgisi olan varmı

 9. Ali ihsan celik dedi ki:

  Merhaba kayseri neden yok ben anlamadım kayserinin sanayicisi zengin diyemi bizlere hibe yok.bizler neden daydalanamiyoruz

 10. ercan dedi ki:

  2017 de %50 hibe olacak mı

 11. hasan kolaman dedi ki:

  Antalya okadar cokmu zengin antalyaya niye yok hibe kıredi neden bunlar insan deyilmi bunlar yoksa köyleri cokmu zengin bende almak istiyorum işyapmak istiyorum ihdiyacım var 05358787773 cevap bekliyorum

  1. murad dedi ki:

   Hasan bey Antalya dan yapmış olduğunuz başvuru isteğinize onay verdik.

   1. BUĞRA dedi ki:

    murad Bey merhaba,

    başvuruları nasıl yaparız nasıl faydalanabiliriz?

 12. Mehmet dedi ki:

  Murat bey bızde almak istıyoz ne gereklı basvurmak icin

 13. Mehmet dedi ki:

  05324553714

 14. burhan özmen dedi ki:

  Ben Batmanda ikamet ediyorum Batman kayapınar beldesinde benim adıma 1 adet 12 dönüm arazim ver ayriyeten amcamla hisseli olarak 14 dönüm var 1/2 .bunları ben Siirt fıstığı olarak ektim ve devletten herhangi bir talebim olmadı ama acil ihtiyacım olan şey direk ve tel desteğidir ve bahçe traktörü.Bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.05052999668

 15. Süleyman dedi ki:

  İnternet ortamındaki bilgiler hepsi yalan yanlıştır.ilk okuduğunda bu iş tamamdır diyorsun araştırdığın zaman bu yazılanların hiç birinin doğru olmadığını öğreniyorsun.tkdk traktör hibe yardımı yazıyor aradığında öyle bir şey olmadığını söylüyorlar.bu işlere bakanların bu yalan yanlış bilgilere müdahale etmesi gerekir.detaylı bir şekilde açık ve net bir açıklama yapmalarını istiyorum saygılarımla.

 16. Coşkun deniz dedi ki:

  Slm murat bey bu konuyla sizmi ilgileniyorsanız bende müracaat yapmak istiyorum

 17. SAİT dedi ki:

  BUNE KARDEŞİM MİLLETİ KANDIRMAYIN YAPACAKSANIZ BİŞEY YAPIN YOKSA BOŞA KONUSUP MİLLETİ KANDIRMAYINN CİFCI KZANSINN KARDEŞİM CİFCİ OGRASIYO BEDAVA VERİYO MŞİLLET PAR KAZANIYO BÖYLBİ ADELET YOK

 18. rıza otacı dedi ki:

  hanımla benim 230 dönüm tarlamız var kırıkkaleye neden hibe destekli traktör yok bende hibe destekli traktör almak istiyorum .ayrıca 3000 tl aylık gelirim var

 19. Oktay dedi ki:

  Aynen Kırıkkale ye neden destek yok bizde almak istiyoruz

 20. Nevzat Polat dedi ki:

  Adıyaman da bu destek niye yok ben almak istiyorum bana cevap verirseniz

 21. yalcın dedi ki:

  adanaya karmı yagdı

 22. Mustafa dedi ki:

  Selam arkadaşlar devlet destekli traktör almak İcin ratbankasinami bas vurmak gerek.

Sayfa başına git