Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

40 + İçin En İyi Kırışıklık Giderici Krem Maske Bitkisel Yağlar Kürler

40 + bay ve bayanların nerede ise %98'inde de yüzde kırışıklıklar ve çizgiler belirmeye başlar. Bu görünüm gerçekten de karşı taraf için yaşlanmaya başladığımızın en belirgin kanıtıdır. Her ne kadarda bu kırışıklıklar ve çizgiler yaşa bağlı belirginleşse de ama bir kader değildir! Çünkü yüzünüzün anıl ve göz çevresinde oluşan bu kırışıkları ve çizgileri kozmetik kremlerle çok kısa sürede yok edebilirsiniz. Hatta tavsiye edeceğimiz en iyi olarak gördüğümüz 9 krem den herhangi birini düzenli kullanmanız durumunda eskisinden çok daha iyi bir surata sahip olabilirsiniz.

40 + İçin En İyi Kırışıklık Giderici Krem Maske Bitkisel Yağlar Kürler

Yüzünüzdeki kırışıkları gidermenin çözüm yolu sadece kozmetik kremlerden geçmemektedir. Kırışıklık gideri kremlere alternatif olarak bitkisel bir çok yağ da sizin bu sorununuzu çözüme kavuşturacaktır. Kırışıklık giderici doğal yağların yanı sıra bir kaç karışımla oluşturulacak kürlerden ibaret maskelerde son derece fayda gösterdiği gözlemlenmiştir. Peki, yüzünüze botoks etkisi göstererek gerginleştiren, kırışıkları gideren bu kremlerler, bitkisel yağlar ve kürler nelerdir? Nasıl yapılır?

Neler Var?

Yüz Kırışıklığı Nasıl Giderilir? Kırışıklıklar İçin Ne Yapmalıyız?

Kendimde dahil olmak üzere 40 yaş üstü bay ve bayanların en çok cildinde yaşadıkları sorunlardan bir tanesi yüzdeki kırışıklar olmaktadır. Hem de en çarpıcı göze batan bölge anıl ve göz çevresindeki kaz ayaklarıdır. Şayet sizlerde ben gibi yüzümüzde yaşanan kırışıklardan rahatsız iseniz. O zaman güzel bir haber ile konumuza başlayabiliriz. Yüzdeki bu kırışıkları gidermek aslımda bizlerin elinde olmaktadır. Yüzde oluşan kırışıklıkları nasıl giderilir diyorsanız da bunun için sizlere bir çok farklı çözüm önerisi verebiliriz. Kırışıkları gidermek için ne yapmalıyız diyen bay ve bayan arkadaşlarımız için önereceğimiz bu yöntemler ise aşağıda mevcuttur.

 1. İlk olarak yaş karşıtı kremler ile
 2. İkincisi bitkisel yağlar kullanarak
 3. Üçüncüsüne gelecek olursak doğal organik kürler sayesinde

Eğer ki 4. yöntem olarak cerrahi bir operasyonu düşünmüyorsanız bu yöntemler mükemmel sonuçlar vermektedir. Bana kalırsa cerrahi operasyona da hiç gerek yok diyebilirim. Bence yüzdeki kırışıkları özelliklede alın bölgesinde oluşanları gidermek için bu 3 yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

 • Talihsiz bir kaza sonucu vücudunuzun her hangi bir yerinde kesik izi mi oluştu. Sizlere hemen bu konuda da çözüm önerimiz var. Jilet Bıçak Cam İzi Nasıl Geçer? Kapatan En İyi Krem Tavsiyesi özellikle de kendim uygulamış olduğum bir kremden bahsettim. Paylaşmış olduğum görseller ile bende ki değişimi emin olun ki sizlerde fark edeceksiniz. Gerçekten efsane bir krem!

Yaş ilerledikçe göz çevresi, alın bölgesi ve yüzümüzde oluşan kırışıkları gidermek için hangi yöntemi tercih etmemiz gerektiğini de bana sorarsanız. Aslında bu biraz da maddiyatla alakalı olduğunu söyleyebilirim. Nedeni ise özellikle kırışıklık giderici kremler şayet herhangi bir indirim yada kampanyayı denk getiremediyseniz fiyatları bir hayli cep yakacağını sizlere şimdiden söyleyeyim. Eğer ki, kırışık giderici kremleri alacak bir bütçeye sahip değilseniz de ikinci seçenek olarak bitkisel yağları tercih edebilirsiniz. Şayet kırışıklık giderici bitkisel yağlara da bütçeniz yetersiz geliyorsa, son çözüm önerisi olarak, fazla külliyeti olmayan doğal organik kürleri deneyebilirsiniz.

Yüzünde olan kırışıklıklardan rahatsız olan arkadaşlarımız için öneride bulunduğumuz 3 yöntem arasında herkesi ve her bütçeyi düşünerek en iyi olanlarını sizler için yazımızın devamında paylaştık. Her bütçeye uygun olan kremler ve bitkisel yağlar ile evinizde dahi rahatlıkla yapabileceğiniz bu kürlerin neler olduğunu ise aşağıdaki başlıklarda bulabileceğinizi unutmayın! Bence kesinlikle yazımızın devamını okuyarak bilgi alın derim!

Yüz Kırışıklığı Evde Nasıl Giderilir? En İyi Çözüm Önerisi Nedir?

Yüz kırışıklığı nasıl giderilir? En iyi çözüm önerisi nedir? Bu konuda sizlere önerimiz iki tane olmaktadır. Birincisi aktarlardan satın alacağınız bitkisel organik yağlar ile oluşturacağınız kürler olmaktadır. Kırışıklarınızı gidermek için doğal yağların genel olarak bir çoğumuzun evinde bulunmaktadır. Eğer ki, yoksa da girişte de söylediğim gibi uygun fiyatlar ile aktarlardan temin edebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise belki de evinizden dahi çıkmadan evinizdeki imkanlarla yine oluşturacağınız kırışık giderici kürler olmaktadır. Yüz kırışıklığı evde nasıl giderilir diye sorduğunuzda önermiş olduğum bu iki yöntem de oldukça uygun cep yakmamaktadır. Ayrıca, şunu söyleyebilirim, sizlere vereceğimiz yöntemler sayesinde aynı şekilde uygulamanız halinde kozmetik ürünlere taş çıkaracağından da hiç şüpheniz olmasın. O kadar söyleyebilirim.

Yüz kırışıklıklarını evde gidermek isteyen arkadaşlarımız için önereceğimiz yağlar ve kürlerine neler olduğunu aşağıda oluşturmuş olduğumuz başlıklarda tüm detayları ile ayrıntılı bir şekilde ele aldık. Yüz kırışıklıklarınız için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bitkisel yağ ve kürlerin nasıl hazırlanacağınızla kalmayıp, nasıl kullanmanız gerektiğinde yazımızın devamında anlattık. Şunu unutmamanız gerekir. Kırışıklık giderici bitkisel yağ ve kürlerin hazırlanması kadar doğru bir şekilde kullanılması da son derece önemli olduğunu bilmeniz gerekir. Şimdi gelelim, kırışıklık giderici en iyi doğal yağlar ile kürler hangileriymiş görelim.

Kırışıklık Giderici Bitkisel Doğal Yağlar Hangileridir?

Yüzünüzde oluşan kırışıklıkları bitkisel yollar sayesinde yok edebileceğinizi yukarıdaki başlık altında anlatmıştım. Sıra geldi bu kürlerin nasıl yapılacağına. Kozmetik olmaksızın yüzünüzdeki kırışık ve sarkmalar dan kurulmak için evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal kırışıklık giderici bitkisel yağlar sayesinde cildiniz gerilerek parlak bir görünüme kavuşabilir. Sadece yüzdeki kırışıklıklar için değil bu bitkisel yağlar güneşten dolayı yüzde oluşan lekelerin giderilmesi içinde son derece faydalı olduğunu söyleyebilirim.

Yüzünüzün bebeksi bir görünüm de olmasını isterseniz uzmanlar tarafından da önerilen bu kürleri gönül rahatlığı ile yapıp kullanabilirsiniz. Tabi yapacağınız bu kürlerin sizlere yan etkisi olur mu? diye sorarsanız. Bence olmaz diye düşünüyorum. Fakat vücudunuza reaksiyon gösterdiğini bildiğiniz bir bitki ise onu tercih etmemeniz gerektiğini söyleyebilirim. Şimdi sırası ile sizler için araştırmasını yapmış olduğumuz bu kürlerin neler olduğunu hep beraber görelim.

1- Avokado Yağı Cildinizi Bebeksi Görünüm Kazandırarak Çok İyi Gelecek!

Eminim ki sizlerde de biraz kulak aşinalığı vardır. Avokadonun vücudumuza faydalarını say say bitiremeyiz. Sadece tüketim amaçlı olarak alınan bu meyve aynı zamanda cildimiz için de bulunmaz bir nimet olduğunu söyleyebilirim. Avokadonun içeriğinde A vitamini, yağ asitleri ve omega yağı gibi maddeler bulunmaktadır. Barındırmış olduğu bu maddeler sayesinde sadece cildinizi nemlendirip bebeksi bir görünüme sahip olmanıza sağlamakla kalmamaktadır.

blank

Avokado-Yağı-Cildinizi-Bebeksi-Görünüm-Kazandırarak-Çok-İyi-Gelecek

Bununla birlikte aynı zamanda zararlı güneş ışınlarından da koruduğunu söyleyebilirim. Bu sayede yüzünüzde oluşan güneş lekeleri ve ince çizgilerin oluşmasına da engel olur. Avokado yağını cildinize uygulamadan önce çok daha fazla bir şekilde verim alabilmeniz için şu şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

 • Cam bir kavanozun üzerine 2 yemek kaşığı avokado yağını koyun.
 • Üzerine  3 veya 4 damla kadar lavanta yağını da ilave edin.
 • Kavanoz içerisinde yapmış olduğunuz karışımı iyice bir karıştırın.
 • Daha sonrasın ise gece yatmadan önce temiz cilde yani yüzünüzü yıkayıp yedirerek iyice sürün.

Kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu karışımı aktarlardan veya internet üzerinden temin edebilirsiniz. Fiyat olarak 50 veya 60 TL arasında alabilirsiniz. Dediğim gibi bu karışımı tavsiye üzerine gece yatmadan önce temiz cilde düzenli bir şekilde uygulamanız olacaktır. Yaklaşık olarak 8 ile 10 gün içerisinde cildinizdeki değişimi sizlerde fark edeceksiniz.

2-Limon Yağı Cildinizi Temizler Aynı Zamanda Yüzünüzü Parlatır!

Akneli bir cildiniz varsa eğer limon yağı bire bir çözüm diyebilirim. İçerisinde bulundurmuş olduğu antioksidan etkisi sayesinde cildinizi sadece canlandırmakla kalmayıp yüzünüzde oluşan ince çizgiler içinde bulunmaz bir bitkisel yağdır. Uzmanlar tarafından kullanımı ise yine gece yatmadan önce temiz cilde masaj yaparak uygulanmasıdır.

blank

Limon-Yağı-Cildinizi-Temizler-Aynı-Zamanda-Yüzünüzü-Parlatır

Şayet limon yağını sabah uygulamak istiyorsanız, mutlaka uyguladıktan sonra dışarıya çıkacaksanız mutlaka yüzünüze güneş koruyucu kullanmanız önerilir. Tavsiye olarak gece yatmadan önce kullanılması önerilen limon yağına ilave olarak bitkisel karışımı hazırlamanız şu şekildedir.

 • Temiz bir kaba 50 Ml kadar soğuk sıkım zeytin yağını koyalım.
 • Üzerine 3 veya 4 damla kadar limon yağı ilave ediniz.
 • İyice karıştırın.

Limon yağı ve zeytin yağı ile hazırlamış olduğunuz bu karışımı yıkamış olduğunuz temiz cildinize gece yatmadan önce iyice nüfus edecek şekilde yedirerek sürün. Cildinizi temizleyip parlatan, yüzünüzü güzelleştiren limon yağından sonra cilt için yine önereceğimiz diğer bir bitkisel yağımız lavanta yağı olmaktadır.  Peki ya o zaman haydi gelin şimdi lavanta yağının çiziklere nasıl uygulandığını görelim.

3- Lavanta Yağı Yüzünüze İpeksi Bir Doku Kazandırır Tüm Kırışıklıkları Yok Eder!

Lavanta yağının içerisinde bol miktarda antioksidan bulunmaktadır. Tabi bununla birlikte harika bir de anti bakteriyel özelliğine sahip olmaktadır. İçerisinde bulundurmuş olduğu bu iki özellik sayesinde cildinizi güzelleştirmekle kalmayıp akne içinde son derece faydalı bir bitkisel yağ olduğunu da bilmenizi isterim. Yüzünüzü rahatlatır. Bunun yanında, aynı zamanda cilde parlaklık vererek ipeksi bir doku kazandırır.

blank

Lavanta-Yağı-Yüzünüze-İpeksi-Bir-Doku-Kazandırır-Tüm-Kırışıklıkları-Yok-Eder

Lavanta yağı ciltteki kırışıkları da gidermek içinde son derece büyük etkisi vardır. Hatta yok eder denecek kadar büyük bir etki. Yüzüne değer ve önem verenler için Cilt güzelliğiniz için lavanta yağı kullanmanızı öneririz. Peki bu yağı kullanacakların uygulaması gerekilen karşım nasıl elde edilir? Diyen arkadaşlarımız için işte cevabımız.👇

 • Temiz bir cam kabın içerisine 50 ml Hindistan yağını koyun.
 • İçerisine 3 veya 4 damla kadar Lavanta yağ ilave edin.
 • Oluşturmuş olduğunuz bu karışımı iyice karıştırın.
 • Gece yatmadan önce yıkamış olduğunuz temiz cildinize masaj yaparak uygulayın.

Şayet bu karışımı düzenli bir şekilde yüzünüze uygularsanız. Bitkisel Lavanta yağı ve Hindistan yağı sayesinde harika bir cilde en az 10 gün içinde kavuşabilirsiniz. Cildiniz için önermiş olduğumuz bitkisel yağlardan Lavanta yağından sonra üzüm çekirdeğinin yağı da gerçekten mucizeler yarattığını söyleyebilirim. Nasıl mı? Haydi gelin görelim.

4- Üzüm Çekirdeği Yağı Yüz Kırışıklıkları İçin Bire Bir Çözüm!

Cildinizdeki kırışıklıkları özellikle de yüzünüzde oluşan kırışıklıkları gidermek adına bitkisel yağlar içerisinde önerilenlerin arasında üzüm çekirdeği yağı da bulunmaktadır. İçerisinde bulundurduğu E vitamini sayesinde cildi çok hızlı bir şekilde onararak sizlere harika bir görünüm kazandırdığını söyleyebilirim. Cilt tarafından çok hızlı bir şekilde emilim sağlamaktadır. Bu sayede de etkisini çok kısa bir süre içerisinde göstermektedir.

blank

Üzüm-Çekirdeği-Yağı-Yüz-Kırışıklıkları-İçin-Bire-Bir-Çözüm

Ayrıca, üzüm çekirdeği yağını hazırlamak için de içerisine herhangi bir ilave bitkisel yağ karışımına da gerek duyulmamaktadır. Dolayısıyla hemen kullanıma geçebilirsiniz. Nasıl kullanılmasını merak eden arkadaşlarımız için

 • Günün herhangi bir saatinde üzüm çekirdeği yağını direk temiz cildinize uygulayın.
 • Cildiniz yağı emene kadar iyice bir masaj yapın. Uygulaması işte bu kadar basit.

Cildine değer verenler ve güzelliğiniz için üzüm çekirdeği yağını bulamayanlar için önereceğimiz diğer bir bitkisel yağ ise havuç tohumu yağı olmaktadır. Detaylar bir alt başlığımızda bulunmaktadır.

5- Havuç Tohumu Yağı Cildinizi Yeniden Oluşturur Canlandırır!

Havuç tohumu yağını uygulamaya başladığınızda cildinizin ne kadar nemlendiğini kendiniz bire bir fark edebilirsiniz. Bununla birlikte cildinize canlılık sağlayan bir yağ olmaktadır. Ayrıca tüm bunlara ilave olarak havuç yağının içerisinde bulundurmuş olduğu vitaminler sayesinde iltihap sökücü özelliğine de sahip olmaktadır. Havuç yağını kullanarak cildiniz için en iyi verimi almak isterseniz bir çok bitkisel yağ ile kür hazırlayabilirsiniz.

blank

Havuç-Tohumu-Yağı-Cildinizi-Yeniden-Oluşturur-Canlandırır

Bu aşamada havuç yağı kürü nasıl hazırlanır? Hazırladıktan sonra uygulamasını nasıl yaparım diye merak eden arkadaşlarımız için işte cevabımız burada!

 • Cam bir kase yada kavanozun içerisine 2 çay bardağı avokado yağını koyalım.
 • Üzerine 2 damla olacak şekilde havuç yağı ilave edelim.
 • Sonrasında iyice bir karıştıralım.
 • Bu şekilde havuç yağı kürümüz hazırdır.
 • Bu karışımı parmak uçlarımızla veya bir pamuk ile cildimizdeki sorunlu gördüğünüz bölgelere uygulamanız yeterli olacaktır.

Görmüş olduğunuz üzere havuç tohumu yağı hazırlanması ve uygulanması da bu kadar basit. Bundan sonra şimdi sıra geldi cildimizde özellikle yaş biraz geçtikten sonra yüzümüzde oluşan kırışıklık giderici en iyi diğer bitkisel yağımızın ne olduğunu görmeye.

6- Zeytin Yağı Cildinizi Besleyerek Korur Anında Fark Edilecek Mükemmel Bir Görünüm Sağlar!

Zeytin yağının özelliği soğuk çekim olmasıdır.  Şunu söyleyebilirim. Soğuk çekim zeytin yağının nelere faydası yok ki! Resmen bir mucize. Zeytin yağı sadece vücudumuzun sağlığına faydası ile kalmamakla birlikte, cildimiz için de sonra derece önemli bir bitkisel yağ olmamaktadır. Yüzünüzde oluşan kırışıklar, ellerimizin üzerinde oluşan çatlaklar için zeytin yağ son derece önemli rol oynayan bir bitkisel yağdır.

blank

Zeytin-Yağı-Cildinizi-Besleyerek-Korur-Anında-Fark-Edilecek-Mükemmel-Bir-Görünüm-Sağlar

Hele bir de sizlere aşağıda anlatacağımız bir şekilde kür hazırlarsanız işte o zaman mucizelerini sizlerde fark etmiş olacaksınız. Cildinize uygulayacağınız zeytin yağı için en üst düzeyde verim alabilmeniz için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir.

 • 1 tatlı kaşığı zeytin yağ içine 2 veya 3 damla kadar limon suyunu ilave edin.
 • Hazırladığınız bu karışımı uyumadan önce cildinizi iyice bir temizleyin.
 • Sonrasında sorunlu gördüğünüz bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Bu karışımı yapmanız halinde sizlere sadece bir hafta veriyorum. En fazla 10 gün içerisinde zeytin yağının harika etkisini sorunlu cilt bölgenizde kendiniz fark etmiş olacaksınız. Bunu da sizlerle paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi nar çiçeği yağının faydalarına.

7- Nar Çiçeği Yağı Cildiniz İçin Bir Harikalar Yaratıyor!

Nar çekirdeğinden oluşan nar çiçeği yağı cildinizin sağlık bakımında en iyi koruyan bitkisel yağlar içinde yer aldığını bilmenizi isterim. Özelikle de kanser ve akne gibi cilt sorunlarınız için nar çiçeği yağı bulunmaz bir bitkisel şifa kaynağı olmaktadır. Sadece cilt hastalıkları ile mücadele etmekle kalmayan Nar çiçeği yağı aynı zamanda kırışık giderici olarak da kendini ön planda tutmaktadır.

blank

Nar-Çiçeği-Yağı-Cildiniz-İçin-Bir-Harikalar-Yaratıyor

Harikalar yaratıyor diye boşuna söylemiyorum. Alın ve özellikle göz çevresinde oluşan ince çizgiler yani kaz ayakları dediğimiz çizgilerin yok edilmesi için Nar çiçeği yağı sizler için  harika bir doğal çözüm olacağını söyleyebilirim. Kür olarak hazırlanması ve düzenli bir şekilde kullanılması önerilen nar çiçeği yağının hazırlanmasına geçebiliriz. Ne dersiniz?

 • Temiz bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı nar çekirdeği alalım.
 • Kaba koymuş olduğumuz bu yağın içerisine 3 yada 4 damla kadar da lavanta yağı ilave edelim
 • Hazırlamış olduğumuz karışımı iyice karıştıralım.
 • Son olarak cildinizdeki sorunlu bölgeye iyice yedirerek sürelim.

Sizlere harikalar yaratacağını söylemiştim dimi. Nar çiçeği yağını kullanmaya başladığınızda etkisini fark edeceksiniz. Fark edince de bu bitkisel yağdan bir daha asla vaz geçemeyeceksiniz. Sizde de harikalar yarattığını görmek için her gün düzenli bir şekilde kullanmanızı öneririz.

8- Biberiye Yağı Akne Egzama (Dermatit) Gül Hastalığına En İyi Gelen Yağ Kürü!

Sizlerin de bildiği üzere bir çok cilt hastalıkları bulunmaktadır. Etrafımızda genel olarak en yaygın görüneni ise egzama, (dermatit) akne ve gül hastalığı gelmektedir. Ciltle oluşan bu üç hastalık görünüm bakımında da hiç hoş karşılanmamaktadır. Tedavisi için önerilen en iyi bitkisel yağ ise Biberiye yağı olmaktadır.

blank

Biberiye-Yağı-Akne-Egzama-(Dermatit)-Gül-Hastalığına-En-İyi-Gelen-Yağ-Kürü

Dudaklarınızda dahi oluşan cilt sorunları için bile Biberiye yağını direk kullanabilirsiniz. Cilt hastalıklarına iyi gelen, doğal bitkisel biberiye yağının hazırlanması ve nasıl kullanılacağı ise şu şekildedir.

 • Temiz cam bir kabın içerisine yaklaşık olarak 2 kaşık Hindistan cevizi yağını koyalım.
 • İçerisine 4 veya 5 damla kadar Biberiye yağını ilave edelim.
 • İyice bir karıştıralım.

Elde ettiğimiz bu karışım akne, egzama, gül hastalığı ile mücadele eden arkadaşlarımız için Mucizeler yaratacağını söyleyebiliriz. Kullanımına gelecek olursak eğer, vücudunuzdaki sorunlu bölgeye gece yatarken yedirerek sürmeniz gerekecektir. Hastalıklardan sonra sıra geldi yüzdeki kızarıklık yada iltihap sorunu yaşayan arkadaşlarımız için çözüm önerisine.

9- Yüzde Oluşan Kızarıklık, İltihap Sorunlarına Kuşburnu Yağı İle Çözüm!

Kuşburnu yağı içerisinde bol miktarda E vitamini ve linoleik asit bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan bu vitaminler sayesinde de yüzde oluşan iltihap ve kızarıklık tedavi için son derece yararlı bir bitkisel yağ olmaktadır. Yüzdeki yada ellerdeki kızarıklık ve iltihabının yanı sıra kuşburnu yağının diğer bir özelliği ise ciltteki yaşlanmayı geciktirmiş olmasıdır.

blank

Yüzde-Oluşan-Kızarıklık,-İltihap-Sorunlarına-Kuşburnu-Yağı-İle-Çözüm

Yaşlılık korkusu ile mücadele edenler için kuşburnu çekirdeği yağının düzenli bir şekilde kullanılması son derece önemli olmaktadır. Etkisini tam anlamı ile görebilmeniz için kuşburnu yapını şu şekilde hazırlayabilirsiniz.

 • Yine temiz bir kabın içerisine 2 Yemek kaşığı zeytin yağını koyalım.
 • Üzerine 3 yada 4 yemek kaşığı kadar kuşburnu yağını ilave edelim.
 • Hazırlamış olduğumuz karışımı tavsiye üzerine tahta bir kaşık ile iyice karıştıralım.
 • Son olarak ise kürünüzü cildinizdeki ihtiyaç duyulan bölgeye yedirerek iyice masaj yapın.

Yukarıda vermiş olduğumuz diğer bütün kürler gibi öncelikle cildinizin ve uygulayacağınız bölgenin temiz olması gerekmektedir. Görmüş olduğunuz üzere buraya kadar her verdiğimiz doğal yağlar basit bir şekilde hazırlanıp uygulanmaktadır. Şimdi sıra geldi yüzdeki kırışıklığı giderici en iyi bitkisel kürün ne olduğuna. Haydi gelin başlayalım.

Yüzdeki Kaşıklık (Çizgileri) Giderici Evde Yapılan Bitkisel Kürler Neler?

Yüzünüzde oluşan ince çizgiler yada kırışıklıkların giderilmesi için tam etkili olan 2 tane bitkisel kür tarifini sizlerle paylaşacağım. Kırışıklık giderici kürlerimizin mimarı ise herkes tarafından bilinen işinin profesörü olan sayın İbrahim SARAÇOĞLU olmaktadır. Evinizde basit bir şekilde hatta kolayca yapabileceğiniz kırışıklık giderici bu kürler adeta yüzünüze botoks etkisi de yaratacağını şimdiden sizlere söyleyebilirim.

Bu konuda biliyor ki piyasada çok fazla kırışıklık giderici bitkisel kür tarifleri bulunmaktadır. Hatta İbrahim SARAÇOĞLU tarafından da tavsiye edilen bir çok bitkisel kırışıklık giderici kürler bulunmaktadır. Fakat bizim bu noktadaki farkımız çok fazla bay ve bayan tarafından uygulanmış ve en iyi sonucu alan 2 tane bitkisel kürleri sizlerle paylaşmamız olacaktır. Haydi şimdi hazırsak eğer gelin hep beraber yüzdeki kırışıklığa en iyi gelen bu 2 bitsek kürleri malzemeleri ile birlikte nasıl hazırlayıp, kullanacağımıza geçelim.

1- Yoğur Otu Kürü:

Prof. Dok. İbrahim SARAÇOĞLU tarafından yüzdeki tüm kırışıkları ve ince çizgileri gidermek için tavsiye edilen kürlerin başında yoğurt otu kürü bulunmaktadır. Kullanıcısı çok fazla olan ve memnuniyetleri son derece iyi mükemmel gözükmektedir. Peki ya bu kadar etkisi olan yoğurt otu kürü nasıl hazırlanmaktadır? Önce malzemelerimizi görelim.

Gerekli Malzemeler:

 1. Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında taze olan ve büyük etki gösteren yoğurt otu
 2. Yarım litre su

Kürün Hazırlanışı:

 1. Yarım liste suyu herhangi bir tencereye alıp, kaynatalım.
 2. Kaynayan temiz suyun içine yoğurt otunu ilave edelim.
 3. Kısık ateşte en fazla 6 dakika kadar kaynatalım.
 4. 6. dakika dolduktan sonrada altını kapatalım.
 5. Hazırladığınız kürü çok fazla soğutmadan ılımaya bırakalım.

Kullanımı:

Ilıyan yoğurt otu kürünü 15 dakika boyunca yüzünüze masaj yaparak sürün. En iyi sonucu alabilmek için bu karışımı her gün sorunlu bölgeyi temizleyerek gece yatmadan önce uygulamanız önerilmektedir.

2- Elma Kayısı Kürü:

Prof. Doktor İbrahim SARAÇOĞLU tarafından cilde adeta botoks etkisi sağlayan bir diğer önermiş olduğu kür ise elma, kayısı kürü olmaktadır. Kullanıcı yorumlarına bakarsanız sizlerde ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz. Yapılışı ve uygulanması son derece kolay ve basittir. Ayrıca da yılın her mevsimi kolayca hazırlayarak cildinizin sorunlu bölgesine uygulaya bilirsiniz. Malzemeleri ve hazırlanışını sizler için aşağıda paylaştık. Tüm bunlarla beraber nasıl uygulamanız gerektiğine de yer verdik.

Gerekli Malzemeler:

 1. Sert bir tane kırmızı elma
 2. Ser bir adet kayısı

Kürün Hazırlanışı:

 1. 1 adet kırmızı elmanın kabuğunu ince olacak bir şekilde soyalım.
 2. Ardından sert bir adet kayısıyı ortadan ikiye bölelim.
 3. Küçük çaplı bir tencereye iki Türk kahvesi fincanı olacak şekilde su ilave edelim.
 4. Daha sonra hazırladığımız elma ve kayısıyı ilave edelim.
 5. En fazla 5 yada 6 dakika kaynamaya bırakalım.
 6. Lapa haline getirelim.
 7. Son olarak ise elde etmiş olduğumuz lapa kıvamlı karışımı belandır dan geçirelim.

Kullanımı:

Kayısı ve elma kürünü kullanıma geçmeden önce yüzünüzü iyice bir temizleyin. Şayet kullanıyor iseniz tüm kozmetiklerin yüzünüzden çıktığından emin olun. Ardından hazırlamış olduğunuz kürü yüzünüze kalın bir tabaka halinde sürün. 30 dakika kadar yüzünüzde beklettin. Zaten anında en fazla 10. dakikadan sonra etkisini görmüş olacaksınız. Kullanıcısı ve etkisi büyük olan kür tariflerini de sizlerle paylaştıktan sonra şimdi son olarak en iyi kırışıklık giderici kremlerden bahsetmek istiyorum.

En İyi Kırışıklık Giderici 10 Tane Krem Tavsiyeleri Burada!

Özellikle de 40 yaş üstü bay ve bayanların çoğunda artık yüzde kırışıklar oluşmaya başlamaktadır. Çoğunluğa baktığımızda bu kırışıklar anıl ve göz çevresinde meydana gelir. Yaş ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan bu ince çizgileri ve kırışıkları ortadan yağ, kür veya maddi durumu olanlar kremler ile çözüm bulabilirler. Maddi durumu elverişli olanlar kırışık giderici kremleri tercih etmeleri halinde bizim tavsiye ettiğimiz en iyi kremleri düzenli bir şekilde kullanırlarsa eğer, yaşlanmayı da en az 10 yıl ertelemiş olurlar. Şuanda benimde kullanmış olduğum ve kullanıcılar tarafından da en iyi yorumları almış olan kırışık giderici kremler şu şekilde olmaktadır.

 1. Bizzat kendim kullanmış olduğum ve kesin çözüm aldığım L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem birinci sırada yerini almaktadır. Aşağıda paylaşmış olduğum resim bana ait olup bu ürünü kullanıp memnun kaldığımın kanıtıdır.

  blank

  En-İyi-Kırışıklık-Giderici-10-Tane-Krem-Tavsiyeleri-Burada

 2. Nivea Q10 Kırışık Karşıtı Yüksek Güneş Korumalı Gündüz Kremi Gkf30
 3. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serum
 4. Ialuset Hyaluronik Asit Krem
 5. Sebamed Wrinkle Filler Moisture Cream
 6. PROCSIN Gözenek Sıkılaştırıcı Kolajen Seti
 7. Bee’o Apibeauty Arı Zehirli Propolisli Arı Sütlü Anti-Aging Yüz Bakım Kremi
 8. Avon Anew Renewal Power Serum
 9. Lierac Sunissime Fluide Protect Anti-Age Global SPF50 +
 10. Nivea Yaşlanma ve Leke Karşıtı 50 Faktör Yüz Kremi

Tam 10 markayı en iyi kırışıklık giderici krem olarak paylaştık. Yukarıda da söylediğim üzere bu markaların arasında bulunan, listemizin 1. sırasını alan, kremi bende kullandım. Gerçekten etkisini 3. kullanıştan sonra göstermeye başladım. Çevremdekilerde bunu far etti. Kırışıklık giderici doğal yağlar ve kürler ile uğraşmak istemeyenler ve maddi durumu olan kişiler bu kremleri kullanabilir. Fiyatlarını merak eden arkadaşlarımız için şuan 80.00 TL gibi bir fiyat aralığında başlamakta. Markasına göre değişkenlik göstererek 500.00 TL kadar yükselebilmektedir. Bu kremleri satın almak isteyen arkadaşlarımız buradan fiyatları ve markaları görüp satın alabilirler.

YASAL UYARI!

Sayfamızda sizlere verdiğim bütün kürler, yağlar tavsiye niteliğinde olmaktadır. Cildi hassas olanlar, alerjisi olan arkadaşlarımız kür ve kremleri doktorunuza sormadan kesinlikle kullanmamanızı öneririz.

Son olarak sizlere konu ile alakalı olan bir videoyu paylaşmak istiyorum. Aşağıya bırakmış olduğum bu video sayesinde daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Konu ile alakalı bilgilerinizi bizimle paslaşmanızı sizlerden rica ediyorum. Kim bilir? Belki de sayenizde bir çok kişinin derdine derman olacaksınız. Bu sebepten dolayı aşağıda bulunan yorumlar kısmında sorularınızı, görüşlerinizi ve bilgilerinizi bizimle paylaşmanız bekliyoruz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın