4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları

4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları
28 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 95 kez okundu.
İçerisinde bulunmuş olduğumuz son 3 yılda kredilere talep yüzde 90 oranında arttı. Bankalardan kredi kullanmak içinde bir takım teminat şartları gerekmektedir. Bilhassa yüksek miktarlı olmayan kredi başvuruları için araç ipoteği en ideal seçeneklerden birisidir. Rehin olarak gösterilecek araba üzerine nasıl kredi çekilir sorusunu hemen herkesin merak ettiğini biliyoruz. Bizlerde size daha kapsamlı bilgiler verebilmek adına 4 bankanın araç ipotekli ihtiyaç kredisi fırsatlarını araştırdık. İpotekli kredi hesaplamalarına da yer verdiğimiz yazımızdan en güncel faiz oranlarına da erişim sağlayabilirsiniz.

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019

Bankalara kredi başvurusu talep eden müşteriden bir takım şartlar istenir. Bunların başında kredi notunun yeterli bir düzeyde olması, kişinin banka sicilinin düzgün olması gereklidir. İpotek koydurmak istediğiniz aracınızın, çekmek istediğiniz tutarı karşılayacak bir değerde olması şartı aranır. Beklenmeyen giderleriniz için sizlerde ihtiyaç kredisine gereksinim duyuyor iseniz, aracınızı rehinli göstererek almak istediğiniz miktarı bankadan talep edebilirsiniz. Maksimum 60 ay vade oranları ile kredi veren bankalar için aracın modeli ne olursa olsun, taşıtın % 50 si kadar kredi limiti tanınacaktır. Aracınız ister sıfır isterse ikinci el olsun. Mevcut değeri sizin istediğiniz miktarın ödenmemesi durumunda bankanın kendini güvenceye alması için gereklidir. Bizlerde hangi bankalar daha çok rağbet görüyor, uygun faiz oranlı bankalar hangisi sizler için araştırdık. İncelemelerimize göre 4 bankanın daha çok müşteri kitlesinin bulunduğunu gördük. Bu bankalar Akbank, Vakıfbank, QNB Finansbank ve TEB bankasıdır.

Araç rehinli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Araç rehinli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır

Araç rehinli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır

İnsanların önemli ihtiyaçları her zaman olmaktadır. Bu durumlarda bankalar müşterinin geçmiş kredi işlemlerini incelerler. Düzgün bir sicile sahip iseniz sorunsuz bir şekilde gelirinize göre başvurabilirsiniz. Ancak geçmiş dönemlerde bankalarla icra ve soruşturmaya düşen dosyanız varsa, düzenli geliriniz yoksa banka kendine teminat arar. Bunları da kıymetli gayrimenkul ipoteği veya sicili düzgün kefil koşulu ile sağlar. Başvuru için İnternet üzerinden online ön başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında kısa mesaj yoluyla müracaat edilebilir. Fakat en geçerli başvuru yöntemi bizzat bankanın bir şubesine giderek kredinizi talep edebilirsiniz. Başvuru esnasında yanınızda bulundurmanız gereken belgeler;

 • TC Kimlik belgesi fotokopiniz,
 • Aylık gelir durumunuzu gösteren maaş bordrosu,
 • Teminat göstereceğiniz aracın eksper raporu, ruhsat fotokopileri,
 • İkametgah belgesi veya  şahsınıza ait fatura belgesidir. Eğer ki banka maaşı aldığınız şube ise bu belgelerin birkaçına gerek bile kalmayacaktır. Şayet tüm koşulları sağlıyor iseniz kredinizi 2 gün içerisinde bankanızın bir şubesine giderek teslim alabilirsiniz. Gelelim bu 4 bankanın sunmuş olduğu fırsatların özellikleri neler?

Akbank otomobil ipotekli ihtiyaç kredisi

Kredi tutarının başvurularda da önemli olduğunu biliyoruz. Akbank’ dan kredi almak için ilk evvela 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Sonrasında banka soruşturma geçirmemiş ise 60 ay vade ile kredi vermektedir. 50 bin liralık ihtiyaç kredisine aracınızı ipotek ettirerek %2.30 faiz oranı ile hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanın sizden istediği evraklar;

 • Kimlik belgesi,
 • Gelir belgesi,
 •  İkametgah belgesi,
 • Son 3 aya ait kendi adınıza fatura,
 • Araç eksper raporudur.
 • 50 bin liralık rehinli ihtiyaç kredisi için hesaplama yapmak gerekirse %2.60 faiz oranı ve 60 aylık vade için aylık taksit ödeme tutarı 1.853.35 TL. Geri ödenecek toplam tutar 111.200.73 liradır. Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank araç ipotekli ihtiyaç kredisi

Sıfır veya ikinci el araçlarınızın eksper tarafından belirlenmiş olan değerin %50 si kadar ihtiyaç kredisi alma hakkınız vardır. 48 Aylık vade imkanı ile %2.06 faiz oranı ile 50 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Sağlam bir sicile sahip ve çalışan birisi iseniz yukarıda bahsettiğimiz evraklarınızı teslim ederek 2 gün içerisinde kredinizi teslim alabilirsiniz. Banka tarafından rehin alınan araca kasko sigortası, kredi çeken kimseye ise hayat sigortası yapılmaktadır. Ön başvuru için tıklayınız.

 • 35 bin liralık ihtiyaç kredisi için 48 ay vade ile %2.06 faiz oranıyla aylık taksitli ödeme tutarınız 1.253.38 liradır. Geri ödenecek tutar ise 60.162.37 liradır.

QNB Finansbank taşıt rehinli ihtiyaç kredisi başvurusu

QNB Finansbank taşıt rehinli ihtiyaç kredisi başvurusu

QNB Finansbank taşıt rehinli ihtiyaç kredisi başvurusu

Son günlerin en favori bankası olan QNB Finansbank aracınızı teminat kabul ederek 60 ay vade seçeneği ile maksimum 50 bin lira ihtiyaç kredisi vermektedir. Faiz oranı ise diğer tüm bankalardan düşük %1.79 dur. Kredinizin onaylanmasından itibaren aracınız sigortalanır. Kredi borcunuz bitene kadar bu sigorta kapsamında yer alır. Aynı şekilde sizin bireysel hayat sigortanız da banka tarafından karşılanacaktır. Online başvuru için tıklayınız.

 • 25 bin ihtiyaç kredisi için bir hesaplama yapacak olursak 60 ay vade ile %1.79 faiz oranı ile aylık geri ödenecek taksit miktarı 745.20 lira geri ödenecek toplam tutar ise 44.712.28 liradır.

TEB’ den araç teminatlı ihtiyaç kredisi fırsatı

TEB' den araç teminatlı ihtiyaç kredisi fırsatı

TEB’ den araç teminatlı ihtiyaç kredisi fırsatı

CEPTETEB ile son zamanların en kapsamlı ihtiyaç kredisini sunmaktadır. TEB minimum 3 en fazla 60 ay vade imkanı ile 50 bin liraya kadar aracınızı ipotek ettirerek %2.15 faiz oranı ile kredi vermektedir. CEPTETEB uygulamasını play store’ den indirerek cep numaranızı ve belirlemiş olduğunuz şifre ile kendinize özel bir hale getirerek mobil cüzdan olarak kullanabilirsiniz.

 • 10 bin liralık limit için 24 ay vade ile aylık taksit tutarı 564.08 lira. Toplam geri ödeme ise 13.537.92 liradır. 20 bin liralık başvurularınız da ise 48 ay vade seçeneği ile aylık taksit 1.128.000 lira toplam ödeyeceğiniz miktar ise 27.074.000 liradır. En güncel faiz oranlarına aşağıda ki tablodan ulaşabilirsiniz.

[table id=1 /]

Bir önceki yazımız olan 3 ay ertelemeli QNB Finansbank bayram kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git