DEVLET Kredi

4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları (Kaskosuz)

4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları (Kaskosuz)

İstediğiniz miktarda ihtiyaç kredisi çekemiyorsanız bunun en kolay çözümü şayet varsa otomobilinizi rehin edip kredi çekmektedir. Bu şekilde bankalar araç ipotek edildiği için verecekleri parayı teminata aldıklarından ötürü size ihtiyaç duyduğunuz bireysel tüketici kredisini çok daha kolay verecektir. Üstelik her ne kadarda 60 aydan fazla vadeli taşıt ipotekli kredi kullanamazsanız da bankanın mevcut bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranından çok daha düşük olarak yararlanabilirsiniz. Bu niyette olanlar için Türkiye’de en çok tercih edilen araç rehinli taşıt kredisi veren bankaları listeledik. Listemiz elbette tercih edilen bankaların uzun vade + düşük faiz oranları göz önünde bulundurularak oluşmuştur. Favori olarak görülen bu bankaların ayrıca birde güncel faiz oranları ile sizler için hesaplama yapmayı da ihmal etmedik.✔

Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020

Sıfır yada ikinci el bir aracınız varsa bunu bankaya rehin göstererek ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Kasko bedeline göre üst limitler de kullanacağınız araç kredisinin kuşkusuz size en büyük avantajı üst limitlerde çekebileceğiniz kredi miktarıdır. Ayrıca araç kredisi veren bankalar dan yine çekeceğiniz bu kedinin diğer bir büyük avantajı ise bankanın mevcut bireysel ihtiyaç kredisine göre çok daha düşük faizli kredi olanaklarından yaralanmanızdır. 1 Dk ‘da Vakıfbank İpotekli Kredi Alabilirsiniz.! de bu avantajın ne kadar olduğunu değinmiştik. Ortalama olarak bir faiz avantajı ne kadar diye bize sorarsanız %4 ile %10 arasında bankalara göre değiştiğini sizlere söyleye bilirim. Araç ipotekli olarak ihtiyaç kredisi veren bankalar bu oranı kendi inisiyatiflerine göre belirlemektedir. Peki, en iyi imkanlar ile araç ipotekli olarak bankalar hangileridir?

 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • QNB Finansban
 • Akbank
 • Denizbank
 • TEB

Hem geri ödeme vadesi, hem taksit aralığı hemde faiz oranlarına göre en uygun araç kredisi veren bankalarımız bu 7 bankamızdır.

Ziraat Bankası Araç İpotekli Kredi 2020

Araç rehinli olarak kredi kullanacakların en çok tercih ettiği bankaların 1 numarası Ziraat bankasıdır. Bu tercihin bir çok nedenini Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Harika Oranlar) da detaylı olarak zaten belirtmiştim. Ama bir defa da Ziraat bankasının ipotekli taşıt kredisinin avantajlarını sizlerle güncel faiz oranları işe yaptığım hesaplama tablosu ile birlikte paylaşayım.

 • İpotek edilecek olan aracın kasko bedelin %50 oranına kadar kredi çekebilirsiniz. (Normalde 30.000 yada maaş müşterisi olmanız halinde en fazla 40.000 lira olan ihtiyaç kredisi bu şekilde 100.000 TL kadar çıkmaktadır.)
 • Geri ödeme koşulları 3 ayda 1 olacak şekilde düzenlene bilir.
 • Normal kredi faiz oranına göre daha düşük faiz oranlarından yararlana bilirsiniz.

Ziraat bankasının bu avantajlar ile vermiş olduğu ipotekli ihtiyaç kredisinin başvuru işlemleri araca ait ruhsat ile bankadan yapılmaktadır.

Bilmeniz Gerekenler:

 • İpotek edilecek olan aracınızın kaskosu yoksa banka kasko yapacaktır.
 • Başvuru işlemleri için nüfus cüzdanınızı ve ruhsat belgenizi getirmeyi lütfen unutmayınız.
 • Gelir belgesi Ziraat bankası araç kredisi başvurularından banka şubesinden yapıldığı istenilir.
 • Araç ipotek edildiği için herhangi bir kefil istenilmez.!

Faiz Oranları & Hesaplama Tablosu

📈MAYIS 2020 yılında Ziraat bankası araç ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık %1.05 olmaktadır. Bu faiz oranları ile en fazla 60 ay vadeli olarak kredi kullana bilirsiniz.

 • 40.000 TL 48 ay vadeli olarak araç ipotekli kredi alırsanız size aylık taksit tutarı 1.115 TL olacaktır.
 • 50.000 TL 60 Ay olarak kredi kullanırsanız ise aylık ödemeniz 1.192 TL olur
 • 60.000 lira için 5 yıl vadeli geri ödemeniz 1.431 TL
 • 70.000 TL çekeceklerin aylık sabit ödemesi ise en fazla 1.669 TL
 • 80.000 lira 60 ay yani 5 yıl olarak geri ödeme sabit taksit tutarınız 1.908 TL olacaktır.

Akbank Araç ipotekli Kredi 2020 Şartı

Hep söylerim, benim özel bankalar içerisinde çalışmakta en zevk aldığım banka Akbank’dır. Bu güzel bankamızın sadece sevmediğim bir huyu var o da diğer bankalarda olduğu gibi ticari müşterilerine sağladığı sıra avantajı. Onun haricinde gerçekten müşteri memnuniyeti en üst seviyelerde olan bir bankamız. Akbank müşterilerini memnun etmek için araç ipotekli olarak ihtiyaç kredisi vermeye devam etmektedir. Özel bankanın özel ilgilisi ile şayet taşıt rehin ederek kredi kullanmayı düşünüyorsanız bu kesinlik ile bence Akbank olmalıdır. Yine diğer ipotekli kredi veren bankalarda olduğu gibi normalde 50.000 TL kadar kredi kullanabilirken araç ipotek ettirmeniz durumunda bu miktar 100.000 TL kadar Akbank’ da çıkmaktadır. Üstelik diğer bankalara göre Akbank ‘da faiz mantığı tam tersi olarak işlemektedir. Yani normal şartlarda kredi vadesi arttıkça faiz oranı artarken Akbank’ da kredinin geri ödeme vadesi arttıkça faiz oranı tam tersi düşmektedir.!

2020 Senesinin MAYIS ayı için Akbank araç ipotekli ihtiyaç kredisi için aylık 40.000 TL ve üzeri için aylık %1.45 faiz uygulamaktadır.!

 • 30.000 TL 36 ay olarak aylık taksiti 1.128 TL olur.
 • 40.000 TL 60 ay olarak geri ödeme miktarınız aylık 1.079 TL olacaktır. Toplamda ise ödemeniz 64.766 TL olacaktır.
 • 50.000 TL için ise 60 ay olarak geri ödeme aylık tutarınız 1.349 TL olur. Toplamda geri ödeyeceğiniz rakam ise 80.957 TL
 • 75.000 TL 5 sene olarak aylık ödemesi 2.023 TL olacaktır.

Akbank araç ipotekli kredi ön başvurusunu İnternet üzerinden şayet banka müşterisi iseniz Akbank Direkt uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

Vakıfbank Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi

Hem faiz hemde 3 ayda 1 geri ödeme imkanı sağladığı için Vakıfbank araç ipotekli olarak ihtiyaç kredisi kullanacaklar için en ideal bankalardan biri bence. Bana sorsanız ki üst limitler de ihtiyaç kredisi kullanacaksınız ve bundan ötürü mecburen aracınızı bankaya ipotek ettirmek zorundasın hangi kamu bankası ile çalışırsınız diye ben hiç düşünmeden Vakıfbank derim. Bunun benim için en büyük sebebi ise;

 1. 3 ayda bir geri ödeme imkanı sağlaması
 2. Mevcut ihtiyaç kredisine göre düşük faizli olarak finansman sağlaması

Vakıfbank Evlilik Kredisi Vermeye Devam Ediyor! müjdesinden sonra bu 2 harika özellikli ipotekli ihtiyaç kredisi bence pastanın üzerindeki çilek gibi oldu.

Vakıfbank Taşıt İpotekli İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

 • En fazla 48 ay vadeli olarak ipotekli ihtiyaç kredisi imkanlarından yararlanırsınız
 • Geri ödeme taksitlerinizi isterseniz 90 günde yani 3 ayda 1 olarak gerçekleştire bilirsiniz.
 • İpotek edilen araca kasko ve size hayat sigortası yapılır
 • Araç kasko bedelinin %50 kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

📊 Vakıfbank 48 ay araç ipotekli ihtiyaç kredisinin GÜNCEL FAİZ ORANI BURADA olduğu gibi aylık %0.98 oranındadır. Normalde banka tarafından kullandırılan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranından çok daha düşüktür.

 • 60.000 lira 48 ay ay vadeli olarak aylık taksit ödemesi 1.642 TL olacaktır. Toplamda ise geri ödeme miktarı 78.862 TL olur.
 • 70.000 lira için 48 ay olarak geri ödeme miktarı aylık 1.916 TL olacaktır. Toplam ise ödeme tutarınız 92.005 TL olacaktır.
 • 90 Bin TL için 4 yıl olarak ödemeniz aylık eşit taksitli olarak 2.464 TL olacaktır.

Başvuru işlemlerinizi Vakıfbank şubelerinden yada 0-850-222-07-24 numaradan yardım alarak gerçekleştire bilirsiniz.

QNB Finansbank Araç İpotekli Kredi🤩

O ENPARA uygulaman yok mu QNB Finansbank, beni kendine hayran bıraktın. Kesinlik ile en iyi mobil bankacılık uygulaması olan ENPARA en hızlı dijital kredi verenlerin 1. sırasındadır. Dijital Kredi Nedir Hangi Bankalar Verir? şayet merak ediyorsanız detaylar içeriğimiz de mevcuttur. Hem QNB Finansbank hemde ENPARA uygulaması üzerinden araç ipotekli olarak kredi çekebilirsiniz. Başvuru işlemlerini ister banka şubesinden isterseniz de şayet mobil uygulamanız varsa,

üzerinden yapabilirsiniz. Her iki şekilde de yapacağınız araç ipotekli kredisi için de QNB Finansbank şubelerine aşağıdaki belgeler ile gideceğinizi lütfen unutmayın.

 1. Rehin edilecek olan araca ait ruhsat
 2. Aracın kaskosu (yoksa banka tarafından yapılır)
 3. Kimlik belgeniz
 4. Gelir belgeniz
 5. İkametgah ilmühaberi

Getirmeniz yeterli olacaktır. Herhangi bir yanınızda kefil getirmenize lüzum yoktur. Bu arada bankanın MAYIS ayı için belirlemiş olduğu 60 aya kadar faiz oranı aylık sadece %0.89 oranındadır.

 • 100.000 Lira 60 ay boyunca aylık taksit ödemeniz 2.265,90 TL olur, toplamda da size maliyeti 135.954,02 TL olacaktır.
 • 120.000 Lira kullanırsanız da 5 yıl olarak aylık taksit ödemeniz 2.719,08 TL olur.

İnternet sayfası üzerinden ise başvurular sadece bu bağlantıdan kabul edilmektedir.

4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları (Kaskosuz) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com