Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları (KAÇMAZ!)

Çoğu zaman bankalar tarafından adımıza tanımlanan kredi üst limitleri yeterli gelmez. Bu gibi durumlarda ihtiyacımız olan kredinin alınması için en iyi yollardan biri de 4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları için başvuru yapmaktır. Bu amaç için araçlarının kasko değerlerine göre en fazla krediyi düşük faizlerle kullanmanız ise en doğal hakkınızdır. Ama, bu maksatla kullanmak istediğiniz otomobil rehinli kredilerde bazı unsurlara çok dikkat etmeniz gerekir. Yani, araç ipotekli kredi kullanırken sadece kredi üst limitleri ile faiz oranları sizlerin çıkarlarınızı savunmaz.

4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları (KAÇMAZ!)

Bunun yanında en önemli etken rehin edilecek araca uygulanacak olan kasko işlemleridir. Bundan dolayı taşıt ipotekli kredi kullanacaklar. Faiz oranları gibi kaskosuz ve sigortasız olarak bu olanağı sağlayan bankaları tercih etmeleri son derece mühimdir. Peki, sizlere 2023 yılında en uzun vadeler ile en iyi şekilde bu olanakları sağlayan bankalar hangileridir? İşte bizim tarafımızdan sık elenip biçilmiş ve sizlerin huzuruna getirilmiş bu 4 özel bankamız.

Neler Var?

Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2023

Araç yada taşıt veya otomobil artık siz her ne şekilde adlandırma yaparsanız yapın bu mülkiyetlerin üzerinden ipotekli olarak ihtiyaç kredisi veren bankalar bir hayli fazladır. 2023 yılında bu kervana katılan banka sayısı da bir hayli artmış durumdadır. Yüksek miktarlarda bireysel tüketici kredisi kullanmak isteyenler için en iyi çözüm hiç şüphesiz ki araç ipotekli kredi veren bankalar tarafından sağlanan olanaklara başvuru yapılmasıdır. Hangi bankalar bu imkanı sağladığından ziyade en iyi olanaklarla bu fırsatı sunan bankaların hangileri olduğunu bilmemiz çok daha doğru olacaktır. 1 Dk’da Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Alabilirsiniz de özellikle vurgulamış olduğum gibi araç ipotekli kredinin sizlere sağlamış olduğu avantajlar bir hayli fazladır. Otomobilinizi aşağıda yer alan bankalara rehin ettirmenizle sadece yüksek miktarlarda kredi kullanma olanaklarına sahip olmak ile kalmazsınız.

 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Denizbank
 • TEB

Onun haricinde otomobil rehinli kredinin sizlere sağlamış olduğu ayrıcalıkların en başında gelen ise düşük faizlerle kredi kullana bilmenizdir. Bu iki harika avantajın yanı sıra otomobil rehinli krediler de en sık soruların soruların yanıtını ise aşağıda yer vermek istedim. Sizler de şayet aklınıza takılan sorular bulunuyorsa bize bunları yorumlarda hiç çekinmeden iletebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular:

 • Kredi Notu Düşüklere Araç İpotekli Kredi Ayrıcalık Sağlar Mı?
  • Araç ipotekli olarak kredi kullanacakların bir kesimini de kredi notu düşük olanlar oluşturmaktadır. Zira, kredi notu düşük olanlar bankalardan kredi kullanamaz yada istedikleri miktarlarda krediyi alamazlar. Bundan ötürü şayet size ait olsun yada olmasın herhangi bir aracı rehin gösterirseniz kredi notunuz düşük olsanız bile kredi kullana bilirsiniz.
 • Araç İpotekli Kredilerin Geri Ödeme Vadesi Kaç Ay?
  • Araç ipotekli ihtiyaç kredilerin geri ödemeleri vadeleri bankalara göre değişiklik göstermektedir. En az 48 en fazla ise 60 ay vadeli olarak taşıt ipotekli bankalardan kredi kullana bilirsiniz.
 • Araç İpotekli Kredi Kullanmak Mantıklı Mı?
  • Eğer ki! gerçekten bankanın adınıza tanımlamış olan kredi üst miktarı size yeterli gelmiyorsa araç rehinli olarak kredi kullanmanız mantıklıdır.
 • Taşıt İpotekli Kredinin Masrafları Nelerdir?
  • Aslına bakılırsa araç ipotekli kredinin ekstra bir masrafı yoktur. Tabi aracınıza kasko yaptırmayı düşünmüyorsanız. Sizin de buradan anlayacağınız gibi otomobil ipotekli kredinin size en fazla masrafı şayet aracınızda kasko yoksa bunun banka tarafından zorunlu olarak sağlanmasıdır. Onun haricinde rehin bedeli her ne kadarda bankalara göre değişiklik gösterse de 40 ile 60 TL geçmeyecektir.

Otomobil rehinli krediler için sıklıkla sorulan soruları da yanıtladıktan sonra artık en iyi şartlar ile bizlere bu olanağı sağlayan bankaların hangileri olduğuna geçebiliriz.

Ziraat Bankası Araç İpotekli Kredi 2023

Ziraat bankasının resmi İnternet sayfasına baktığımız zaman aşağıda sizin de göreceğiniz gibi araç ipotekli olarak kredi seçeneğini göremedim. Rehinli olarak verilen kredilerde arsa, ev ve iş yeri olarak gözükmektedir. Bunun üzerine sizler için tek çare olarak araç ipotekli olarak kredi verilip verilmediğini öğrenmek amacı ile müşteri hizmetlerini aradım. 3 Tuşla Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yöntemini kullanmak yerine ilk olarak Bilecik iline bağlı Bozüyük ilçesindeki banka şubesini aradım. Her zamanki gibi bankaya ulaşamadım ama.. Ondan sonra Bilecik il merkezini aradım oraya da ulaşamayınca Söğüt ilçesini aramaya karar verdim. Nihayet Bilecik/Söğüt Ziraat bankasında muhatap olacak bir yetkiliyle görüşebildim. Yetkiliye araç ipotekli olarak kredinin resmi İnternet sitemizde gözükmediğini bu imkanın olup olmadığını sordum. Yetkili samimi bir şekilde bana olduğunu ve rehin edilecek olan aracın %75 kadar kredi kullandırabildiklerini söyledi. Ancak, bunun yanında özellikle altını çizerek bana benimde bildiğim bir ayrıntıdan bahsetti.

blank

Bu ayrıntı ise aracınızın değerini her ne kadarda yüksek olursa olsun gelir beyanınızın esas olduğudur. Yani, banka yetkilisi bana şunu anlatmak istedi. Eğer ki! aylık hane geliriniz kullanacağız kredinin aylık taksit ödemelerini karşılamıyorsa aracınızı ipotek ettirseniz bile size aracın kasko değerinin %75 kadar kredi veremeyiz. Hemen aklıma şu soru geldi, peki Ziraat bankası araç ipotekli kredinin avantajı nedir? Banka görevlisi tarafından bana verilen cevap;

Kredi notundan dolayı istedikleri miktarlarda kredi kullanamayanlardan ek teminat olarak ev, arsa yada araç ipoteği istemekteyiz.

Bu paragraftan hepimizin de anlayacağı gibi Ziraat bankası ipotekli olarak ihtiyaç kredisi daha çok gelir beyanı eksiklerinden ötürü istediği miktarda kredi kullanamayanlara hitap etmektedir. Peki, bu durumda olan vatandaşlarımız Ziraat bankası otomobil ipotekli olarak tüketici kredisi çekmeleri için neler gereklidir?

blank

Bilmeniz Gerekenler:

 • İpotek edilecek olan aracınızın kaskosu yoksa banka kasko yapacaktır.
 • Başvuru işlemleri için nüfus cüzdanınızı ve ruhsat belgenizi getirmeyi lütfen unutmayınız.
 • Gelir belgenizi mutlak suretle getiriniz.
 • Araç ipotek edildiği için herhangi bir kefil istenilmez!

Bu şartlarda başvuru yapacaklar işlemlerinin nasıl başlatmaları gerektiğini Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu da bütün bağlantıları ile paylaştığımı belirtmek isterim. Bu sebepten ötürü buna hiç değinmeyeceğim. Ama, bankanın araç ipotekli olarak 60 ay vadeli vermiş olduğu kredinin faiz ile geri ödeme koşullarına aşağıda sizler için yer veriyorum.

 • Ziraat Bankası ŞUBAT 2023 de araç ipotekli olarak 36 ay vadeli vermiş olduğu kredinin aylık faiz oranını ‘ÇALIŞANIN ARTIK KREDİSİ” ile %1.61 de sağlamaktadır. Şayet, maaşınızı Ziraat bankasından alıyorsanız bu avantajlar ile kullanacağınız kredinizin geri ödemesi ise şu şekilde olacaktır.
80.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 7.533,21 TL 90.398,58 TL
18 5.304,32 TL 95.477,70 TL
24 4.197,18 TL 100.732,23 TL

Ziraat Bankası İcralık İkinci El Araç Satış İhalesi de ilginizi mutlaka çekeceğini düşündüğüm için sizin harika bir sayfa hazırladığımı bilmenizi istiyorum. Bu hatırlatmayı da yaptıktan sonra şimdi artık sizler için tavsiye edeceğim araç ipotekli kredi veren bankalardan ikincisine geçiş yapabiliriz.

VAKIFBANK Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi

Araç rehinli olarak kredi kullanmak isteyenlere 2. önereceğim banka VAKIFBANK ‘tır. Aslında ilk olarak tavsiye edeceğim banka VAKIFBANK ama neden 2. sıraya bu harika bankayı aldım bir türlü kendime anlam veremedim. Her neyse, araçlarını rehin ettirerek kredi çekmek için şayet VAKIFBANK tercihinde bulunursanız banka size gerçekten harika imkanlar sağlayacaktır. Bunlardan bana kalırsa en iyisi kesinlikle diğer bankalar gibi tüketici kredisi faiz oranlarıyla size ipotekli kredi kullandırmamış olmasıdır. Dolayısı ile bankanın otomobil rehinli olarak vermiş olduğu kredinin faiz oranı çok daha düşüktür. Diğer harika yanı ise aylık taksit ödemelerinizi 3 ay ödemesiz olarak başlamanızdır. Bu 2 gerçekten süper ayrıcalık bile bence Vakıfbank’tan araç rehinli olarak kredi kullanmak için yeterli bir mazerettir. Peki, 2023 yılında banka tarafından sağlanan bu imkanlar hakkında diğer bilmeniz gerekenler nelerdir?

Vakıfbank Taşıt İpotekli İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

 • En fazla 48 ay vadeli olarak ipotekli ihtiyaç kredisi imkanlarından yararlanırsınız
 • Geri ödeme taksitlerinizi isterseniz 90 günde yani 3 ayda 1 olarak gerçekleştire bilirsiniz.
 • İpotek edilen araca kasko ve size hayat sigortası yapılır
 • Araç kasko bedelinin %50 kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Vermeye Devam Ediyor! da yeni yuva kuracak olan çiftlerimiz için sağlanan olanakları bahsettiğimi belirtmek isterim. Şimdi ise yüksek tutarlarda düşük faizlerde bankanın vermiş olduğu taşıt rehinli kredinin faiz ve geri ödemelerine değineceğim.

 • VAKIFBANK 36 ay vadeli araç ipotekli ihtiyaç kredisinin faiz oranı aylık %1.79 oranındadır. Normalde banka tarafından kullandırılan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranından çok daha düşüktür. Kredi tahsis ücreti ise kullanacağınız kredi miktarının %0.5 oranı kadardır. Bu da 100.000 TL için 500 TL olacağı anlamına gelmektedir.
150.000 TL VAKIFBANK İpotekli Kredi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 14.439,52 TL 173.274,27 TL
15 11.930,37 TL 178.955,48 TL
17 10.753,36 TL 182.807,22 TL
21 9.079,23 TL 190.663,98 TL
24 8.195,41 TL 196.689,78 TL

VAKIFBAN tarafından sizlere sağlanan otomobil rehinli krediye başvuru yapmayı şayet düşünüyorsanız bunun İnternet üzerinden ön müracaatını gerçekleştire bilmektesiniz. Tek yapmanız gerekense https://bit.ly/39txnVd bu bağlantıdaki formu doldurmanız olacaktır.

Akbank Araç ipotekli Kredi 2023 Şartı

Hep söylerim, benim özel bankalar içerisinde çalışmakta en zevk aldığım banka Akbank’tır. Bu güzel bankamızın sadece sevmediğim bir huyu var o da diğer bankalarda olduğu gibi ticari müşterilerine sağladığı sıra avantajı. Onun haricinde gerçekten müşteri memnuniyeti en üst seviyelerde olan bir bankamız. Akbank müşterilerini memnun etmek için araç ipotekli olarak ihtiyaç kredisi vermeye devam etmektedir. Özel bankanın özel ilgilisi ile şayet taşıt rehin ederek kredi kullanmayı düşünüyorsanız bu kesinlik ile bence Akbank olmalıdır. Yine diğer ipotekli kredi veren bankalarda olduğu gibi normalde 50.000 TL kadar kredi kullanabilirken araç ipotek ettirmeniz durumunda bu miktar 100.000 TL kadar Akbank’ da çıkmaktadır. Üstelik diğer bankalara göre Akbank’ta faiz mantığı tam tersi olarak işlemektedir. Yani normal şartlarda kredi vadesi arttıkça faiz oranı artarken Akbank’ da kredinin geri ödeme vadesi arttıkça faiz oranı tam tersi düşmektedir.!

 • 2023 Senesinin ŞUBAT ayı için AKBANK araç ipotekli ihtiyaç kredisi için aylık 40.000 TL ve üzeri için faiz oranları;
AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.96 %1.94

geri ödemeler ise;

85.000 TL AKBANK İpotekli İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 8.308,50 TL 99.701,96 TL
14 7.292,78 TL 102.098,97 TL
15 6.887,39 TL 103.310,84 TL
18 5.944,45 TL 106.999,97 TL
21 5.274,72 TL 110.768,96 TL
24 4.775,72 TL  114.617,47 TL

AKBANK araç ipotekli kredi ön başvurusunu İnternet üzerinden şayet banka müşterisi iseniz Akbank Direkt uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Araç İpotekli Kredi🤩

Yenilikçi bankacılığın bana kalırsa lideri QNB Finansbank olmaktadır. Araç rehinli olarak kredi kullanacaklar için belki de en hızlı çözümü bu sayede bankamız sağlamaktadır. Bu amaçla kesinlik ile en iyi mobil bankacılık uygulaması olan ENPARA en hızlı dijital kredi verenlerin 1. sırasındadır. Dijital Kredi Nedir Hangi Bankalar Verir? şayet merak ediyorsanız detaylar içeriğimiz de mevcuttur. Hem QNB Finansbank hem de ENPARA uygulaması üzerinden araç ipotekli olarak kredi böylelikle kolaylıkla çekebilirsiniz. Başvuru işlemlerini ister banka şubesinden isterseniz de şayet mobil uygulamanız varsa,

üzerinden yapabilirsiniz. Ön başvurunuz onaylandıktan sonra her iki şekilde de yapacağınız araç ipotekli kredisi için de QNB Finansbank şubelerine aşağıdaki belgelerle gideceğinizi lütfen unutmayın.blank

 1. Rehin edilecek olan araca ait ruhsat
 2. Aracın kaskosu (yoksa banka tarafından yapılır)
 3. Kimlik belgeniz
 4. Gelir belgeniz
 5. İkametgah ilmühaberi

Getirmeniz yeterli olacaktır. Herhangi bir yanınızda kefil getirmenize lüzum kesinlikle yoktur. Bu arada bankanın ŞUBAT ayı için belirlemiş olduğu 36 aya kadar faiz oranı aylık sadece %3.19 oranındadır.

150.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 14.524,08 TL 174.289,00 TL
15 12.015,38 TL 180.230,64 TL
20  9.520,57 TL  190.411,22 TL
24 8.283,50 TL 198.804,00 TL

İnternet sayfası üzerinden ise başvurular sadece bu bağlantıdan kabul edilmektedir. Konu hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa eğer, aşağıda bulunan yorumlar kısmına yazarsanız. Merak ettiklerinizin cevaplarını en kısa süre içerisinde sizlere sunmuş oluruz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın