Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

4 Bankadan Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? (Tüketici Finansmanı)

4 Bankadan Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? (Tüketici Finansmanı)

Bankaların hiç biri sizlere faizsiz olarak tüketici kredisi veriyorum demez. Faizsiz olarak ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız bu şartları sizlerin oluşturmanız gerekir. Bir çok haber ve İnternet sitesinin faizsiz kredi haberlerine kesinlikle bu nedenle kanmayınız. Ama, sektörde yer aldığım 20 senelik tecrübelerime biraz itimat ederseniz bir çok bankadan oluşturacağınız ortam sonrasında 1.000 TL den başlayıp 5.000 TL kadar faizsiz olarak tüketici kredisi kullana bilirsiniz. Bahsedeceğim bu başvuru yönteminde bankaların isimleri çok da önemli değildir. HALKBANK yada Ziraat Bankası hatta Denizbank dahi olabilir. Bilmeniz gereken tek doğru şey ise nasıl bu ve diğer bankalardan faizsiz olarak kredi alabileceğiniz tir. İşte bu sırrı da ben sizlere ilk defa burada paylaşacağım. Gerçi biraz meşakkatli olacak ama netice olarak tamamen faizsiz olarak ihtiyaç kredisi kullana bileceksiniz.

Faizsiz Kredi Almanın Sadece 2 Yolu Vardır

Bir çok yerde faizsiz olarak bankalar kredi veriyor diye haberler duyuyor olabilirsiniz. Emin olun bunlardan %90’nı yalan haberden başka bir şey değildir. Bankalar faizsiz olarak sadece belli dönemlerde promosyon adına faizsiz olarak kredi verir. Onun haricinde şayet bankalardan faizsiz olarak ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız bu şartları kesinlikle sizin oluşturmanız gerekir. Aksi taktir de durduk yere hiç bir bankadan bırakın 5.000 TL gibi bir rakamı 1.000 TL dahi faizsiz olarak kredi kullanamazsınız. İlk olarak bunu söylemekle sizlere bu içeriğe başlamak istedim. Peki, başlıkta da bahsetmiş olduğum gibi şartları zorlayarak ve diğer 2. yöntemle nasıl bankalardan faizsiz olarak kredi çekebilirsiniz? Bunun ülkemizde iki yolu vardır. Bunlardan bir tanesi katılım bankaların sağlamış olduğu sözde faizsiz kredi olanaklarıdır. Bu bankalar faiz terimin yerine sizlere kar payı adı altında kredi imkanı sunarlar. Kar payı altında ihtiyaç dahil olmak üzere konut hatta araç alımları için kredi imkanı sağlayan bu bankaların hangileri olduğunu merak ediyorsanız, hemen sizlere sıralayalım.

 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım
 • Türkiye Finans
 • Kuveyt Türk
 • Albaraka

İsmini saymış olduğumuz bu katlım bankaların nasıl çalışma prensibine sahip olduğunu sizlere açıkladıktan sonra diğer iddia etmiş olduğum neredeyse bütün bankalardan faizsiz kredi alma yolundan bahsedeceğim.

Katılım Bankaları Nasıl Faizsiz Kredi Veriyor?

Katlım bankaları nasıl oluyor da faizsiz kredi veriyor diye soruyorsanız, sizlere ilk olarak bankanın çalışma prensibini anlatmakla konuya başlamam gerekiyor. Konuyu ele almadan önce ama şunun altını özellikle çizmem gerekirse yukarıda ismini saymış olduğum katılım bankalar faizsiz olarak kredi vermiyor. Sadece faiz terimin adı ‘Kar Payı’ olarak değişiklik göstererek taksitli nakit olanağı sağlıyorlar. Helal bankacılık olarak da isimlendirilen bu bankaların çalışma prensibi ise şu şekildedir.

 1. Satın almak istediğiniz ev, araba yada ihtiyacınız olan mobilya gibi faturalandırma yapılacak ürün gurubunu sizin bulup beğenmeniz gerekiyor.
 2. Daha sonra satın almak istediğiniz bu ürün için herhangi bir katılım bankasına başvuru yapmanız gerekir.
 3. İpotekli Bireysel İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? da ki aynı aranan şartlara sahipseniz başvurunuz anında değerlendirilmeye alınır.
 4. Banka bir görevliyi sizin adınıza satıcıyla irtibata geçmek adına görevlendirir
 5. Banka görevlisi satıcıyla sizin adınıza pazarlık dahi yaparak alış işlemini gerçekleştirir
 6. Daha sonra size satın alınan araç, ev yada faturalandırılma yapılmış tatil dahil olmak üzere bankanın kar payı koyularak satış yapılır.

Olay tamamen bundan ibaret. Burada siz kesinlikle faizsiz olarak kredi kullanmış olmuyorsunuz. Ama, bir çok din adamının ayrışmış olduğu helal kredi imkanlarından yararlanmış olabiliyorsunuz. Bu bankaların içerisinde ben en çok Türkiye Finans Katılım Bankasını seviyorum. Bunun sebebi ise ihtiyaç anlamında sağlamış olduğu finansman için kredi notunu en alt değerlerde kabul ediyor olmasıdır. 800 900 1200 Puana Kredi Veren Bankalar da belirtmiş olduğum diğer bankalarla neredeyse aynı şartlarda sizlere finansman sağlaya bilmektedir. Bankanın finansman kar paylarını da merak ediyorsanız, aşağıda güncel olarak bunu bulabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.54 %1.59

Örnek olarak geri ödemeleri;

25.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
9 3.049,45 TL 27.445,11 TL
18 1.654,09 TL 29.773,73 TL
24 1.308,04 TL 31.393,03 TL
30 1.102,18 TL 33.065,34 TL
36 966,39 TL 34.789,95 TL

Türkiye Finans Katılım Bankasının sağlamış olduğu imkanlar oldukça güzel bence. Aklınıza, fikrinize yattı ise bütün alımlar için hemen başvuru yapmak için de https://bit.ly/33rTUz9 bu adresi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Evet, katılım bankaları nasıl faizsiz kredi veriyor ve sağladığı imkanların neler olduğunu sizlere bahsettik. Şimdi gelelim benim faizsiz kredi almak için iddia ettiğim diğer yöntemin ne olduğuna.

1000 TL yada 5000 TL Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Hangi bankalar faizsiz kredi veriyor diye arayışa bence girmenize hiç lüzum yoktur. Ben yerinizde olsam nasıl faizsiz olarak bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirim arayışlarına girerim. Gerçi bu her iki arayış içinde olanlardan biriyseniz de kesinlikle doğru yerdesin. Hepinizin tek amacı ama öyle ama böyle bankalardan neticede faizsiz olarak kredi kullana bilmek. Bunun için de bankalardan faizsiz kredi kullana bilmeniz için biraz sizin çaba göstermeniz gerekiyor. Bu aslında çabadan ziyade biraz da blöf yapmaktan geçiyor dersen daha doğru olacak. Şayet, emekli promosyonları kapsamında faizsiz kredi kullanma şansına sahip değilseniz faizsiz kredi almak için tek yol benimde uygulamış olduğum bu yöntemdir. Hemen lafı fazla dolandırmadan sizlere neredeyse bütün bankalardan nasıl faizsiz kredi alabilirsiniz ondan bahsedeyim.

Muhtemelen cebinizde bir kredi kartı vardır. Benimde bir çok kişi gibi cebimde kredi kartı birden fazla bir şekilde yer almaktadır. Geçtiğimiz günlerde ismini vermek istemediğim özel bir bankaya ait kredi kartımı kapatmak istedim. Bu işlem için banka şubesine gittiğimde beni müşteri hizmetlerini aramaya yönlendirme yaptılar. Bende nazikçe peki dedim. Ama, aklıma da bana bir çok teklif geleceğini gelmedi desem yalan olur. Her neyse, müşteri hizmetlerini aradığım vakit kendilerine kredi kartımı kapatmak istediğimi ve şubenin size yönlendirme yaptığını söyledim. Bunun nedeni bana sorduklarında artık ihtiyacım kalmadığını belirttim. Aman, Allah’ım… müşteri hizmetlerindeki görevli kredi kartımı kapatmamam için o kadar çok imkanlar saydı ki! Hediye paradan tutunda iş faizsiz krediye kadar dayandır. Harcadıkça En Çok Puan Veren 5 Kredi Kartı Hangisi? de bu arada kredi kartı almak istiyorsanız mutlaka bir gezinin derim. Her neyse, ben hediye parayı kabul etmedim. Müşteri hizmetleri bana ilk olarak 1.000 TL faizsiz kredi 12 ay vadeli olarak kullanma teklifinde bulundu. Ben ne yapayım o kadar meblağı dediğimde iş 5.000 TL kadar çıktı. Ne mutlu bana 🙂 Kredi kartımı bu teklif sonrası kapatmadım ve 5.000 TL faizsiz kredimi de kaptım. Bence sizlerde bu yöntemle bir çok bankadan faizsiz olarak ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Deneyin, haklı olduğumu sizlerde göreceksiniz. Şimdi, faizsiz krediyle ilgili olarak en çok sorulan diğer başlıklara geçmek istiyorum.

Ziraat Bankası 100 bin TL Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Ziraat bankasını bilmeyenimiz duymayanımız yoktur sanırım aramızda. Türkiye’nin belki  de en köklü bankalarından bir tanesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Bilmeyenler içinde Ziraat bankasının devlete ait bir kamu bankası olduğunu söylemek istiyorum. Sermaye bakımından bu denli güçlü olan Ziraat bankası peki faizsiz olarak kredi veriyor mu? Ben bu soruya evet diye cevap vereceğim. Ama, bu durumda hangi hallerde ve kimlere nasıl faizsiz olarak tüketici yada işletme kredisi verdiğini ise sizlere açıklamam gerekiyor sanırım. İlk olarak başlıkta da belirtmiş olduğum Ziraat bankasının nasıl 100 bin TL faizsiz olarak kredi verdiğine değineceğim. Devamında ise diğer sağlamış olduğu diğer faizsiz kredi olanaklarından bahsedeceğim.

Ziraat bankası 100 bin TL olarak faizsiz kredi imkanlarını sadece çiftçilerimize vermektedir. Tarımsal yada hayvansal alanda yatırım yapacak olan çiftçilerimiz Ziraat’tan 100 bin TL hatta daha fazla meblağlarda faizsiz olarak kredi kullana bilmektedirler. Şayet bu içeriği okuyan bir çiftçimiz iseniz muhakkak Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi içeriğine bir göz atmanızı önerim. Ziraat Bankası Yem Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır da ki imkanlar dahilinde bile herhangi bir ihtiyacınızı karşılamak için faizsiz kredi çekebilirsiniz. Ziraat bankasının çiftçiler haricinde faizsiz kredi imkanları peki nelerdir? Hemen onu da açıklık getireyim.

 1. Bilindiği gibi bundan bir kaç yıl önce bankalar emekli maaşı vermek adına kıyasıya bir rekabete girdi. Girilen bu rekabet ortamında ise emekli maaşlarını kendilerinden almaları halinde faizsiz olarak kredi kullandırma taahhüdünde bulundular. Şayet emekli iseniz bu şekilde maaşınızı Ziraat bankasına taşıyarak faizsiz olarak ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.
 2. Ziraat bankası devlete ait bir banka olduğu için ekonomik kriz yada korona virüs gibi salgın hastalıklarda esnaf ve bireysellerin arkasında duran bir bankamızdır. Bu gibi zor durumlarda Koronavirüs Esnafa Hibe Faizsiz Kredi de bahsetmiş olduğum imkanları devletimiz Ziraat üzerinden seferber eder.

Bu saymış olduğum iki neden haricinde Ziraat bankası şuana kadar faizsiz olarak bir ihtiyaç kredisi vermemiştir. Ayrıca, vereceğini de ben hiç düşünmüyorum. 3 Tuşla Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yolu sayfamıza girerek bu bahsetmiş olduğum imkanları arayarak sorgulatabilir siniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi Başvurusu Hakkında

Kuveyt Türk bir çok alanda ihtiyaçlarınızı karşılamak için faizsiz olarak kredi vermektedir. Bunlar, araç alımından başlayıp ev, düğün hatta haç veya umre gibi dini görevlerin yerine getirilmesi bile olmaktadır. Başvuru yapılacak ihtiyaç konusuna göre faiz oranları değişiklik göstere bilmektedir. Ayrıca yine, finansman türüne göre de kullanılacak olan faizsiz kredinin geri ödeme vadesi değişiklik göstermektedir. Ben Kuveyt Türk katılım bankasının sağlamış olduğu bu faizsiz kredi olanaklarına geçmeden önce bilmenizi istediğim bir konuyu ilk olarak açıklık getirmek istiyorum. Bu ise; Kuveyt Türk nasıl oluyor da sizlere faizsiz olarak kredi veriyor? Yada veriyor mu? Aslına bakılırsa Kuveyt Türk sağlamış olduğu finansmanı sizlere faizsiz olarak vermiyor. Sadece kar payı altında vermiş olduğu paraya belli bir komisyon ekleyerek veriyor. Yani kısacası burada faiz=kar payı oluyor. Ama, yapılan uygulama farklı olduğu için bir çok din adamı olarak bu mubah olarak gözükmektedir. Ben bu konu hakkında uzmanlık alanım olmadığından ötürü yorum yapmamayı tercih ediyorum. Bunun yerine yapılan uygulamayı sizlere anlatmayı daha doğru buluyorum. Ben Kuveyt Türk katılım bankasın faizsiz kredi olarak sağlamış olduğu imkanın nasıl işlediğini anlatayım. Artık helal mi? haram mı? yada faizli mi? yoksa faizsiz mi? bunun kararını siz verin.

Örnek olarak, hac yada umre için nakit paraya ihtiyacınız var diyelim. Bilindiği gibi bu yada bugün gibi seyahatlerin bir çoğu artık günümüzde seyahat acenteleri tarafından sağlanmaktadır. Seyahat acentesine başvuru yaptığınız zaman size faturalı olarak bir bedel çıkartır. Bu bedeli Kuveyt Türk bankasına götürdüğünüz zaman size kendi kar paylarını koyarak ödemelerini yapar. Örneğin: 16.000 TL ise vadeye göre ve kar payına göre 5.000 TL koyarsa 21.000 TL olur. Bu tutarı da sizlere taksite böler ve geri ödeme imkanı sağlar.

Durum tamamen bundan ibaret arkadaşlar. Artık faizli mi oluyor? faizsiz mi oluyor? buna siz karar verin. Ama, ben yine de konu hakkında bir video paylaşmak istiyorum. Bakalım videomuz da ki hocamız bu konu için ne söylüyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın