36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Almak İçin Kaç Ay Sigorta İsteniliyor ?

36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Almak İçin Kaç Ay Sigorta İsteniliyor ?
21 Ağustos 2019 tarihinde eklendi, 34 kez okundu.
İhtiyaç kredisi denildiğinde ufak miktarlı paraların bankalar tarafından müşterilerine sağlanması demektir. Özellikle bir yıldır yüksek faiz sebebiyle müşteri kaybeden bankalar son günlerde konut kredisi başta olmak üzere taşıt ve ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarını düşürerek birçok cazip kampanya oluşturdular. Fakat merak edilen bankalardan kredi çekmek için ne kadar sigortalı olmak lazım sorusu herkesin kafasını karıştırmakta. Sigortasız çalışan kimselerinde merakla beklediği bu konu hakkında aranılan tüm detayları bugün ele aldık. 36 Ay vadeli ihtiyaç kredisi almak için kaç ay sigorta isteniliyor gerekli koşullar neler siz kıymetli okurlarımız için tek tek açıkladık.

İhtiyaç kredisi alabilmek için kaç ay sigortalı olunmalı?

İhtiyaç kredisi alabilmek için kaç ay sigortalı olunmalı

İhtiyaç kredisi alabilmek için kaç ay sigortalı olunmalı

Bankaların müşterilerine zaman zaman cazip imkanlar tanıdığını biliyoruz. Ancak müşterisine teslim ettiği bu paranın karşılığı olarak da gelir belgesini görmek isterler. Çünkü müşterinin gelirinin olması bu krediyi ödemesi için olanağının olması demektir. Gelir belgesinin yanı sıra sigortalı bir işinin olması bankaya bir nevi teminattır. Şimdi gelelim bu kadar önemsenen sigorta konusuna. İhtiyaç kredisi başvurularında onay görebilmek için minimum 6 aydır aynı işletmede çalışıyor, sigorta priminizin düzenli yatıyor olması gereklidir. Bu şart hemen her bankada aynıdır. Ancak düzenli sigortalı olarak bir yerde çalışmış fakat yakın zamanda iş değişikliği yapmışsanız 1 veya 2 aylık sigorta ile de başvuru da bulunabilirsiniz. Onay görmeniz imkansız değil. Lakin bu noktada da karşınıza siciliniz çıkar. Bu ne demek der iseniz, kredi notunuzun yüksek olması ve bankalarla ödeme sorununuzun olmaması size sorunsuz kredi sunulmasını sağlayacaktır.

36 Ay vadeli ihtiyaç kredisi almak için kredi notu kaç olmalı?

36 Ay vadeli ihtiyaç kredisi almak için kredi notu kaç olmalı

36 Ay vadeli ihtiyaç kredisi almak için kredi notu kaç olmalı

Kredi almanın hepimiz için önemini biliyoruz. Yakın zamanda kredi notunun önemi ile herkesin bankalardan talep edebileceği miktarlar belirlendi. Ödemelerini zamanında yapan ve sicili düzgün olan kimseler çalışıyorlar ise sorunsuz her bankadan kredi talebinde bulunabilirler. Kredi puanlamasını göz önünde bulundurmamız gerekirse minimum ihtiyaç kredisi başvurusu için notunuzun 1000-1300 arası olması gerekmektedir. 800 ve altı puanı olan müşteriler banka için risk grubunu oluşturmaktadır. Bu nedenle bu aralıkta notu olan kimselere kefil veyahut ipotek şartı ile kredi olanağı sağlanır. Kredi puanınızı oluşturan ögelerin en önemlisinin kredi kartı ödemeleriniz. Kredi kartı borçlarınızı ve faturalarınızı günü gününe ödemiş olmanız puanınızın yükselmesine yardımcı olur. Düşün puanınız böylece kısa sürede yükselmeye başlar. En yüksek puanın 1700 -1900 arası olduğunu da belirtmek isteriz. Bankalardan sorunsuz olumlu yanıt alabilmek için ise aranan puan 1300’dür.

Ak bank 36 ay vade ile 10 bin lira ihtiyaç kredisi veriyor

Ak bank 36 ay vade ile 10 bin lira ihtiyaç kredisi veriyor

Ak bank 36 ay vade ile 10 bin lira ihtiyaç kredisi veriyor

Küçük çaplı ödemelerimiz için 10 bin her zaman gerekli olacak bir miktardır. Birçok bankanın da 10 bin lira gibi bir miktarı bazen gelir belgesiz dahi temin ettiğini söyleyebiliriz. Ancak yaptığımız araştırmalar sonucu kredi kullanıcıları için %2.01 faiz oranı ve 36 ay vade seçeneğiyle en uygun fırsatı tanıyan banka Ak banktır. Şuan düşüşte olan kredi faizlerini de göz önünde bulunduracak olursak, bizce kredi çekmenin tam zamanı. 10 bin liralık başvuru için kısa bir hesaplama yapacak olursak;

  • %2.01 faiz oranı ile 10 bin liralık başvurunuz için 36 ay taksitlendirme ödeme ile toplam geri ödeyeceğiniz tutar 15.075,10 TL dir. Aylık ödeyeceğiniz taksit ise 418,75 TL dir. Dilerseniz hemen başvuru için Ak bank’ ın mobil bankacılık uygulamasını indirerek hemen müracaat edebilirsiniz. Detaylı başvuru bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvurusu esnasında istenilen belgeler

Bankaların aramış olduğu kriterler aşağı yukarı bellidir. Bunların başında 18 yaşını doldurmuş olmak, gelirinizin olması ve kredi notunuzun istenilen düzeyde olması gelmektedir. Bu hususlarda sorununuz yok ise bahsedeceğimiz birkaç evrak ile istediğiniz bankanın şubesine müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

  • TC kimlik belgenizin fotokopisi,
  • Çalıştığınız kurumdan onaylı gelir belgesi(maaş bordrosu, SGK dökümü)
  • Eğer ipotek şartı aranıyorsa teminat gösterilecek gayrimenkulün tapu fotokopisi,
  • Kefil isteniyorsa, o kişinin kimlik fotokopisi ve gelir belgesi,
  • Esnaf iseniz, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, bilanço ve gelir tablosu
  • İkametgah belgesi veyahut son 3 aya ait ödenmiş herhangi bir faturanız başvuru sırasında sizden istenecektir. Bankaların bu şartlar içerisinde size kredi vermesi % 98 dir. Diğer %2 ‘lik bir kısımda farklı sebeplerden dolayı krediniz onay görmez. Güncel verilere bakacak olursak ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisinden ziyade konut kredisi faiz oranları son zamanların en düşüşte olan oranıdır. İmkanınız varsa şuan %0.99 olan bu oranı değerlendirmenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan 15.000 Lira Aktif bank 'dan Sicili Bozuk Olana Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git