36 ay Gelir Belgesiz İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 4 Banka

36 ay Gelir Belgesiz İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 4 Banka
12 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 76 kez okundu.
İhtiyaç kredisi başlı başına herkesi ilgilendiren bir durumdur. Şimdi olmasa bile ani gelişecek olan bir olay sizi maddi bir desteğe mecbur bırakabilir. İşte bu nokta da size yardımcı olacak  olan maaş bordrosuz kredi veren bankalardır. Bizlerde bugün bu önemli olanağı tanıyan 36 ay gelir belgesiz ipotekli ihtiyaç kredisi veren 4 bankayı araştırdık. Hangi bankadan kredi kolay alınır? Kefilsiz en uygun faiz oranları ve Ziraat bankası ihtiyaç kredisi seçenekleri hakkında tüm merak edilenler bugün burada..

Gelir belgesiz ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri?

Gelir belgesiz ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri

Gelir belgesiz ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri

Bildiğiniz gibi 2019 yılı başlangıcından itibaren vatandaş birçok alanda yüksek zamlara maruz kaldı. Bu sebeple eğitim, barınma, sağlık gibi giderlerimiz için bile bankaların ihtiyaç kredisine gerek duyabiliriz. Bankalarında verecekleri parayı güvence altına almak istemesi kefil veyahut gelir belgesi talebine neden olur. Oysa ki öğrenci, ev hanımları ve işinden ayrılan kimseler için bu kredi başvurusu daha çok gereklidir. Bunu kapsamlı düşünen bazı bankalar müşterilerine maaş bordrosuz, gayrimenkul teminatlı kredi imkanı sağlıyor. Bu bankaların başında Ziraat bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Ak Bank, Garanti belgesi gelmektedir. Sizlerde şuan çalışmıyorum nakit ihtiyacım var diyorsanız maaş bordrosuz bu bankalara nasıl başvurunuzu nasıl yapmalısınız bir bakalım.

Ziraat bankası gelir belgesiz ihtiyaç kredisi

Ziraat bankası gelir belgesiz ihtiyaç kredisi

Bankaların sunmuş olduğu olanaklarda her daim başı çeken Ziraat bankası, müşterilerine çalışmaması halinde dahi herhangi bir kefil ve ipotek şartı ile ihtiyacı kadar finansman desteği veriyor. Tüketici kredisi adı altında çekeceğiniz miktarı karşılayacak olan değerde herhangi bir mala rehin koydurmak sizin işinizi kısa süreliğine de olsa halledecektir. Yani şöyle 30 bin liraya ihtiyacınız var. Ancak çalışmıyorsunuz, fakat 60 bin lira değerinde bir otomobil veya eviniz var. Bu mallarınızın tapusu ile bankaya başvurarak gayrimenkul konut ise  değerinin % 80 i kadar ekspertiz onayı alabilirsiniz. Bu oran sizin konut, iş yeri, otomobilinizi teminatınız ile değişir. İş yeri için %75 oranında değer bulurken bu oran arsalar için %50′ dir. 48 ay vade oranı ile maaş bordrosuz şuan kredi çekebileceğiniz en güncel faiz oranı %1.80 dir. Örnek bir hesaplama yapmak gerekirse;

  • 30 bin liralık bireysel ihtiyaç kredisi başvurunuz için aylık %1.80 lik bir faiz oranı ile aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 48 ay için 1.010,17 TL dir. Toplam geri ödenecek miktar ise 48.488,15 TL dir. Ziraat bankası emekli ipotekli ihtiyaç kredisi hakkında bilgi almak için burayı tıklayınız.
TEB  ipotekli maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası son yıllarda müşterilerine en kapsamlı kredi seçeneklerini sunmaktadır. Bu nedenle müşteri kitlesini ikiye katlamıştır. Bu fırsatlardan bir tanesi de gelir belgesi olmadan herhangi bir gayrimenkulünüzü ipotek ettirerek ekspertiz değeri kadar kredi alabilirsiniz. CEPTE TEB ile sunduğu İnternet bankacılığı özelliğiyle işlemlerinizi gerçekleştirmek daha kolay. Güncel faiz oranı %1.69 olan bankanın konut ipoteği için kullandıracağı ekspertiz limiti % 60 ı kadardır. Ancak işletmeleriniz ve araç rehinleri için farklı bir eksper değeri uygulanacaktır. Ayrıca 60 aya varan uzun vade seçenekleri ile sizlere kısa ara ödeme fırsatı tanımaktadır.

  • 50 Bin liralık ihtiyaç kredisi başvurusu için 60 aylık vade ve %1.69 oran ile aylık ödeyeceğiniz miktar 1.448,17 TL dir. Toplam ödenecek tutar ise 86.889,75 TL dir.

Garanti bankası 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi

Garanti bankası 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi

Garanti bankası 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi

36 ay vade imkanı ile konutunu ipotek ettiren vatandaşa en uygun faizle kredi veren Garanti bankası size memur kefili ile de taksitli ihtiyaç kredisi olanağı sağlıyor. Onun dışında Mortgage sistemi olarak adlandırılan banka seçeneğin de sahip olduğunuz evinizi eksper eşliğinde ipoteğe tabii tutarak sabit faiz oranı ile 100 bin liraya kadar kredi alabilir. Hatta dilerseniz bu vade imkanını 60  aya kadar uzatabilirsiniz. Lakin evinizin değeri sizin çekeceğiniz limitin % 80 ini karşılayacak nitelikte olmalıdır. Güncel faiz oranına bakacak olursak, %2.18 ile şuanda hizmet vermektedir.

  • 35 Bin liralık kredi başvurusu için 60 ay vade seçeneği ve %2.18 oranıyla aylık ödeyeceğiniz taksit bedeli, 1.146.86 liradır. Toplam genel ödeme tutarınız ise 68.811.37 liradır.

Ak bank konut ipotekli ihtiyaç kredisi

Çalışanların gelir belgesini sunarak başvurduğu kredi seçeneklerine çalışmadan da başvuru yapabilirsiniz. Bunu ipotek veya kefil yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu devirde sicili düzgün, kredi notu yüksek değerlerde bulunan kefil bulmak oldukça güç. Bu yüzden sahip olduğunuz evinizi yada lüks otomobilinizin tapusunu bankaya götürerek sadece kimlik belgenizle müracaat edebilirsiniz. Ayrıca güncellenen vade oranları dahilinde 60 aylık taksitlendirmeler ile %2.09 faiz oranı 10 bin ile 50 bin lira arası kredi alabilirsiniz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız için bir hesaplama yapacak olursak;

  • 50 bin liralık kredi başvurunuz için 60 aylık taksitlendirme seçeneği ile her ay ödeyeceğiniz tutar 1.620,62 TL dir. Geri ödeyeceğiniz toplam para miktarı ise 97.237,28 TL dir. Bu ipotek süresinde rehin alınan malın tüm sigortaları banka kapsamında olur. Sizin borcunuz bitene dek banka güvencesi altında sigortalı sayılırsınız. Sizlerde uygun faiz ve ara ödemeler ile kredi almak istiyorsanız. Bütün bankalar arasında bir karşılaştırma yapmak sizin faydanıza olacaktır.<
    /li>

Bir önceki yazımız olan 866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git