Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Toplu Para Yatırarak Emekli Nasıl Olunur? (3 Şart Yeterli)

Bugün milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren erken emeklilik konusunu ele aldık. Emeklilikte  yaşa takılanların daha çok gündemde olduğu son günlerde, herkesin merak ettiği 3 şartla toplu para yatırarak emekli nasıl olunur araştırdık. Bildiğiniz gibi ülkemizde yaşam standartlarının altında, asgari ücretle işçilerin çalıştırıldığını biliyoruz. Öyle ki geçen zamanın çalışan kimselere getireceği en büyük iyilik emekliliktir. Yorulmuş bedenler ve ileri yaşların getirdiği sağlık problemleri bir kişinin çalışmadan düzenli maaş alabilmesi için gerekli nedenlerdir.

Toplu Para Yatırarak Emekli Nasıl Olunur? (3 Şart Yeterli)

Çünkü senelerce sigortalı çalışmış, maaşını aldığı yılların hakkını fazlasıyla vermiştir. Devletimizin de yapmış olduğu bu yeni düzenlemelere bakarak kısa yoldan emekli olabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için SGK’ya prim günlerinizi toplu bir şekilde ödemeniz gereklidir. SGK daha önceki yıllarda emekli olmak isteyen vatandaşlarımız için Ziraat  Bankası başta olmak üzere Halk ve Vakıfbank ile protokol imzalamıştı. Maalesef ki, 2023 yılında anlaşma süresi dolduğundan dolayı protokol kapsamı altında kredi çekerek prim borçlarınızı ödemeniz mümkün değil. Fakat emekli olmak isteyen vatandaşlarımıza Denizbank, HSBC banka olmak üzere bir çok banka emekli olmak isteyen kişilere halen kredi imkanı sağlamaktadır. Geçmiş SSK yada BAĞKUR prim borçlarınızı ödeyerek, yaşınızı doldurmanız halinde kredi ile halen emekli olma hakkına sahipsiniz. Peki 2023 yılında emekli olabilmek için bankalar tarafından verilen kredi için istenilen diğer şartlar nelerdir? Detaylarıyla birlikte hepsi yazımızda bulunmaktadır.

Neler Var?

Toplu Para Yatırarak Emekli Olma Şartları 2023

Emeklilik demek, eşittir her ay düzenli gelen konforlu para demektir. 2023 yılı şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda ise her emeklinin muhakkak üniversite okuyan bir çocuğu, evlenecek yaşta bir evladı olması muhtemel. Çünkü emeklilik yaşı öylesine geç ki gelecek nesil istatistiklere göre 55-60 yaşını geçmiş oluyor. Halk dilindeki mezarda emeklilik kavramı da böylece gerçekleşmiş oluyor. Ancak birikmiş prim günlerinizi toplu olarak kapatabilirsiniz.

 • Bayanlarda doğum borçlanması
 • Erkeklerde ise askerlik borçlanmaları

ödendiği taktirde vaktinden daha erken bir zamanda emeklilik hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bunun için 3 önemli şartı taşımanız gerekmektedir.

Toplu para yatırarak emekli olma şartları nelerdir

Toplu para yatırarak emekli olma şartları nelerdir

Üç önemli şartlardan bahsetmek gerekirse;

 • ilki belirlenen yaş sınırında olmak.
 • İkincisi  istenilen prim gününü çalışarak veya parasına ödeyerek doldurmak.
 • Son olarak ise; sigorta başlangıç tarihinin SSK’nın belirttiği dönemde olması gerekmektedir.

Bu üç ana maddeyi sağlamanız halinde kısa sürede emeklilik dilekçenizi verebilirsiniz. Güncel yaş düzenlemesine göre erkeklerde emeklilik yaşı 60 bayanlarda ise yıpranma payından kaynaklı 58 tir. Lakin hanım kardeşlerimizin dünyaya getirdiği çocuk sayısı emeklilik yaşını öne çekmektedir. Buda bayanların erkeklere göre daha şanslı olduğunu göstermektedir.

Şimdi diyelim ki; emekli oldunuz. Sizleri bu yolda mükemmel fırsatlar beklemektedir. Öncelik olarak emeklilik hakkına sahip olarak, emekli maaşınız aylık olarak bağladı. Almış olduğunuz bankadan diğer bir bankaya maaşınızı taşıdığınızda sizleri çok güzel fırsatlar beklemektedir. Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Hızlı Taşıma Nasıl Yapılır? (e-DEVLET) üzerinden bilgisini verdikten sonra. En Çok Emekliye Promosyon Parası Veren Bankalara göz atmanızı tavsiye ederim. Kaçırılmayacak fırsatlar olduğunu söyleyebilirim.

Toplu para yatırarak emekli olma şartlarını gördüğümüze göre. Şimdi sıra geldi kadınlarımız için doğum borçlanması yaparak erken emekli olma fırsatlarına.

Doğum Borçlanması Erken Emeklilik Sebebi

İş hayatında kadınlar her zaman önemli bir rol oynamaktadır. Yaşam standartlarının da yükselmesi hanede ki hanımların da çalışmasını maalesef zorunlu kılıyor. Çalışmayanlar ise tek maaş ile geçim sıkıntısı çekiyor. Ve evde yapabileceği ek iş arayışına giriyor. Sizce de öyle değil mi? Arkadaşlar. Bu konuda da siz ev hanımlarımıza bir önerimiz bulunmaktadır. Evinizde paketleme işi yapıp güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bunun içinde tek yapmanız gereken Evde Karton, Plastik Bardak Paketleme İşi Yapmak İsteyenler adresinden gerekli bilgilere ulaşım sağlamak olacaktır.

Hanımlar için doğum borçlanması erken emeklilik sebebi

Hanımlar için doğum borçlanması erken emeklilik sebebi

Önemli bu bilgiyi sizlerle paylaştıktan sonra konumuza dönecek olursak. Hem anne hem çalışan olmanın getirdiği zorlukları az çok tahmin edebiliyoruz. Bunun mükafatı olarak Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığımızın da özel ricası ile her annenin doğum yaptığı çocuk sayısı başına 2 yıl doğum borçlanmasından yararlanıyorsunuz. Ancak böylesi avantajlı bir durum için birkaç önemli koşulda gerekli bunlara bakmak gerekirse;

 • En önemli koşul sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi 3 çocuk şartıdır. 3 çocuk dünyaya getiren kadınlar sadece doğum borçlanmasından faydalanacak. (3 çocuk şartı aranması nüfus sayısının artması için bir teşviktir.)
 • Doğumdan sonra 2 sene içerisinde hiçbir kurumda sigortalı olarak çalışmamış olmalısınız.
 • Doğum yapan annenin bebeğinin dünyaya canlı olarak gelmesi ve 2 yaşa kadar sağ olması aranılan diğer şartlar arasında. İkiz gebelikler de 4 yıl değil 2 yıl olarak kabul edilmektedir.
 • 3 çocuk için toplam 6 yıl (2160 gün ) doğum borçlanmanız kabul edilir. İşte çalışamadığınız bu 6 yıl süresince devlet size çalışmışsınız gibi prim ödemenizi sağlamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için en yakın Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek prim gününüzü hesaplatıp, erken emeklilik için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu şartları taşımanız halinde erken emekli olma fırsatından siz değerli annelerimizde yararlanmış olur. Kadınların kanında olsa gerek ki, emekli olsalar dahi kendilerine bir meşgale bulmaktadırlar. Yani asla boş durmak, saatlerce TV karşısında keyif yapmak onlara göre değil. Bu sebepten dolayı yine evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz bir paketleme işinden bahsetmek istiyorum. Evde keyif yaparak oturduğunuz yerden kuruyemiş paketleyebilirsiniz. Evde Kuruyemiş Paketleme Nasıl Yapılır? (Firmaların Numaraları) hem de bu sayede sizlere ek olacak güzel gelirler elde edebilirsiniz. Şimdi gelelim, erkekler için askerlik borçlanmasını ödeyerek nasıl erken emekli olabileceklerine.

Askerlik Borçlanmasını Ödeyerek Erken Emekli Olun

Son günlerde yapılan  değişiklikler sayesinde askerliğin 6 aya düşmesi ile gelecek nesillerden böyle bir imkan kaldırılmış olsa da. Geçmiş zamanda 1 veya 2 sene askerlik yapmış beylerimiz için askerlik borçlanması 1 yıl erken emeklilik demek. Hanımlar kadar şartları keskin olmamakla birlikte askerde olduğunuz bu süre zarfının parasını size devlet ödeme fırsatı tanıyor.

Askerlik borçlanmasını ödeyerek erken emekli olun

Askerlik borçlanmasını ödeyerek erken emekli olun

Bu fırsattan yararlana bilmek için ise askerlik dönemdeki borçlarınızı hesaplamanız gerekir. Biz şimdi sizlere bir hesaplama tablosu çıkartacak olursak,

 • 5 ay yani 150 gün
 • 12 ay için ise 360 gün
 • 15 ay askerlik yapan 450 gün
 • en üst süre olan 18 ay askerlik yapan ise 540 gün

üzerinden hesaplama yapılması gerektiğini sizlere söyleyebiliriz. Bu aylara biz sizler için 2023 senesinin 7 ayından itibaren ödenmesi gerekilen asgari ücret bürüt üzerinden bir pirim ödemesi tablosunu çıkardık.

GÜN EN ALT (ASGARİ ÜCRET) ÜST MİKTAR
150 GÜN 5,724.00 TL 37,206.00 TL
360 GÜN 13,737.60 TL  89,294.40 TL
450 GÜN 17,172.00 TL 111,618.00 TL
540 GÜN 20,606.40 TL 133,941.60 TL

2023 Yılının ikinci dönemine göre yapılan askerlik borçlanmaları için de aşağıdaki kredi faiz oranlarından yararlana bilirsiniz.

Askerlik ve Doğum Borçlanması İçin Kredi Alabilirsiniz

Emeklilik yaşınıza erişmiş sadece askerlik ve doğum borcu ödemeleriniz için belirli bir miktar toplu paraya herkes gibi sizin de ihtiyacınız olabilir. Yukarıda girişte de özellikle belirtmiş olduğum üzere erken emekli olabilmek adına bankalar bizlere bir çok fırsat sunmaktadır. Erken emeklilik için 35 bin gibi bu küçük limitler için birçok banka müşterilerine kredi fırsat paketleri sunuyor. Bunların başında Ziraat bankası geliyor olsa da şuan en büyük rağbet 866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor gelmektedir. Yok benim kredi notum bana bankalardan kredi çıkmaz, yada az bir para lazım hiç bankaya bulaşmak istemiyorum diyorsanız o zaman 1 Dakika ‘da Faturalı Hatta Anında Kredi Başvurusu tam size göre. Bu fırsatlardan yararlanmanız halinde daha erken emekli olabilirsiniz. Ben yararlanmak istiyorum diyorsanız;

Bankalardan Kredi Çekecekler İçin İstenilen Belgeler:

 • Kimlik belgesi,
 • Prim borcunuzu gösteren SGK belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • İkametgah belgesi veyahut son 3 aya ait faturanız ile müracaatınızı yapabilirsiniz. Sizde yukarıda bahsettiğimiz 3 emeklilik şartını taşıyorsanız başvuruda geç kalmayın..

Konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmeniz için aşağıya bir video bırakıyorum. Bu video sizin yararınıza olacaktır. Muhakkak izlemenizi öneririm.

Kredi ile emekli olacaklar için önereceğimiz bankalardan bir tanesi kısa vadeler için HSBC bankasıdır. Bankanın bu ay uyguladığı 12 ay vade için %2.67 24 ay için %2.97 faiz oranı 36 ay için ise bu oran %3.07 olmaktadır. En fazla askerlik borçlanması olan 16.911 TL 2023 yılında ŞUBAT ayı için geri ödemesi ise tabloda olduğu gibi oluşur.

16.911 TL Askerlik Borçlanmasının HSBC Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 1.719,67 TL 20.636,02 TL
16 1.367,38 TL 21.878,11 TL
18 1.250,88 TL 22.515,85 TL
22 1.082,92 TL  23.824,50 TL
24  1.060,19 TL 25.444,49 TL
30 926,86 TL  27.805,87 TL
32 894,33 TL  28.618,34 TL
34  865,98 TL  29.443,56 TL
36 855,63 TL 30.802,78 TL

Sadece kimlik numaranız ile bu kredinin başvurusunu yapmak için https://bit.ly/2M42ewZ adresini kullanabilirsiniz. Aklınıza takılan sizleri bu konuda ilgilendiren sorularınız varsa eğer, aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Sizlere yardımcı olabilmek adına en kısa süre içerisinde dönüş sağlanacaktır.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası Emekli Olmak İçin Kredi Veriyor Mu?

Özellikle yukarıda giriş kısmında da bahsettiğim üzere 2023 yılı öncesine kadar bahsetmiş olduğumuz bu bankalar erken emeklilik için uygun koşullarda sabit %1.69 faiz oranında kredi imkanı sağlamaktaydı. Geri ödeme vadesi ise 36 ay olmaktaydı. Bu bankalar sayesinde kredi ile emekli olacakların çekecekleri kredinin taksitleri ise emekli maaşlarından otomatikman kesilecekti. Prim borçlarından dolayı emekli olamayanlar için belki de alınan en güzel ve  en iyi karar gerçekten de buydu. Çünkü SGK bu bankalar yani Ziraat bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank ile bir protokol imzalamıştı. Fakat bu protokolün ne yazık ki zamanı 2023 yılında doldu. Ve yenilenmedi. Şimdi herkesin aklında bu sorular bu bankalar halen erken emekli olabilmek adına kredi veriyor mu? Hazırsanız eğer hadi şimdi buna da en son hali ile açıklık getirelim. Bunu sizlere üzülerek söylüyorum kredi ile erken emekli olmak için Ziraat, Halkbank yada Vakıfbank’a maalesef ki başvuruda bulunmanız mümkün olmamaktadır.

 • Fakat bu sizleri üzmesin. Çünkü hiçbir gelir belgeniz olmasa dahi kredi veren bir çok banka bulunmaktadır. Bun bankalardan yardım alabilirsiniz. 5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Maaş Bordrosuz) olarak hangileri sizler için biz araştırdık. Vermiş olduğumuz linke tıklamanız halinde tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Askerlik, doğum prim borcunuzu ödemek için kredi çekebileceğinizi söylemiştik. Borçlanma konusuna ilişkin eksik primlerinizin ödenmesiyle emekli olacaklara kredi veren bankamız 2023 yılında şuan sadece ”Denizbank” olmaktadır. Eksik prim ödemeniz için üstelik 3 ay hiç ödemesiz olarak kredi vermektedir. Bu bankadan başvuru yapacak arkadaşlarımızdan bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgeler ise şu şekildedir.

Denizbank Krediyle Emekli Olmak İsteyen Vatandaşlarımız İçin Talep Etmiş Olduğu Belgeler;

 1. Denizbank şubesinden alacağınız bireysel kredi başvuru formu.
 2. Bizzat kendinize ait olan nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi.
 3. SGK binasından çıktısını alacağınız SGK pirim borcu yazısı olan resmi belde.
 4. Gelir belgesi.
 5. Son aya ait olan ödenmiş resmi bir faturanız.

Bu belgeler ile başvuru da bulunabilirsiniz. Şimdi erken emekli olabilmek için kredi hesaplamasına geçebiliriz. Denizbank erken emekli olmak için kredi kullanacak vatandaşlarımıza uyguladığı kredinin faiz oranı ise en son %3.27 oranında olmaktadır. Güncel faiz oranlarını da yine buradan görebilirsiniz. Biz  şuan ki 2023 ŞUBAT ayında ki en son hali ile bir hesaplama tablosu oluşturduk.

Denizbank Krediyle Erken Emekli Olma Kredisi İçin Hesaplama Tablosu

Miktar (TL) Vade (Ay) Aylık Ödeme
50.000 12  5.138,94 TL
24 3.075,83 TL
36 2.423,28 TL

Denizbank kredi ile emekli olacak vatandaşlarımızdan il arayacağı şart ise; KKB notu olmaktadır. Kredi notunuz eğer düşük ise nasıl hızlı bir şekilde yükseltebileceğinizi de sizin için 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Nedir? sayfamızda ele aldık. Buradan yararlanabilirsiniz.

Kefilsiz olarak Denizbank kredi ile erken emekli olmanın şartlarını hep beraber gördük. Gerekli evrakları ve güncel faiz oranlarına göre geri ödeme planının tablosunu da oluşturduk. Kredi ile emekli olmak isteyenler için en çok merak edilen bir konu içinde aklınızda soru işaretleriniz varsa eğer bizimle paylaşımda bulunabilirsiniz. Şuan sizin sorularınızı almak için bu konuyu da burada sonlandırıyoruz değerli arkadaşlarım.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 3]
Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. Nuriye dedi ki:

  Merhaba
  25.03.1967 doğum tarihim
  07.03.2003 sigorta girisim
  672 gün primim var.Toplu para ödeyip 58 yaşında emekli olabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   En son çıkaran yasa ile olabilirsiniz olarak gözükmektedir, ama yinede SGK kurumuna giderek bir teyit ettirmekte fayda vardır.

 2. Engin yılmaz dedi ki:

  Merhaba iyi günler bayanlar ile alakalı ufak bir sorun olacak eşim ile evlenmeden 5 yıll önce bir şirkette sigortalı olarak çalışıyor du ve Evlenmemize 1 ay kala işten çıktı evlendik 2 tane çoçuğumuz var 3 üncü çoçuğa hamile hayırlısıyla ve suanda ev hanımı kısaca evlenmeden önce eşim sigorta olarak çalışıyor du evlendik 5 yıldır ev hanımı bu konuda onun emekli olması için ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler iyi çalışmalar dilerim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Pirim ödemesi yapmanız gerekiyor, şuan pirim günü dolmamış ki

 3. Engin yılmaz dedi ki:

  3 çocuk için toplam 6 yıl (2160 gün ) doğum borçlanmanız kabul edilir. İşte çalışamadığınız bu 6 yıl süresince devlet size çalışmışsınız gibi prim ödemenizi sağlamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için en yakın Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek prim gününüzü hesaplatıp, erken emeklilik için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bahsettiğiniz bu yasadan eşim faydalanabilir mi ? Bu konuda detaylı bilgi almak istiyorum lütfen eşim ile evlenmeden Önce sigortalı çalışıyordu evlenmemize 1 ay kala işte çıkarıldı ve 5 yıldır evliyiz 2 çoçuk 3 üncü çoçuk ALLah nasip ederse Doğumu olcacak ancak bahsettiğiniz yasadan eşim suan ev hanımı faydalanmaktmı lütfen teşekkürler ederim

Bir Yorum Yazın