Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

3 Model ZY Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı Kaç TL Olacak! Ne Zaman Çıkacak?

ZY yerli elektrikli traktör almak isteyen çiftçilerimiz. Sizlere yerli üretim elektrikli traktör hakkında en son dakika gelişmelerini paylaşmak istiyorum. Buna göre yerli olarak üretilecek olan 3 model elektrikli traktörün kaç lira olacakları belli oldu.

3 Model ZY Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı Kaç TL Olacak! Ne Zaman Çıkacak?

Yerli traktörümüzün fiyatının ne kadar olacağının belli olmasının yanı sıra bir çok detayları da gün yüzüne çıktı. Böylece yerli üretim traktörümüzün kaç beygir olacağı, pil ömrünün ne kadar gideceği ve ne zaman üretilip piyasaya çıkacağı tarihte de belli olmuştur. Kredi kullanacak olan çiftlilerimizi de unutmadığımızı bilmenizi isterim.

Neler Var?

Yerli Üretim Elektrikli Traktör Ne Zaman Üretilip Satışa Çıkacak?

31 temmuz 2019 yılında, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN yerli elektrikli traktör tanıtımı yapmıştı. Bu tanıtım da yerli üretim traktör den çok Başkanımızın galoşlu ayakları konuşulmuştu. Çünkü hiç kimse yerli bir elektrikli traktör üretebileceğimizi zannetmiyordu. Bir çok kişi için yerli traktör üretmemiz bir hayaldi. Ancak, bu hayal gerçek oldu! Çünkü yerli üretim elektrikli traktörlerimizin üretimi başladı. Toplamda 3 farklı model olarak üretilecek olan yerli traktörlerimizden 105 beygir olanından tam 20 tanesinin üretimi başlanmıştır.

blank

Yerli-Üretim-Elektrikli-Traktör-Ne-Zaman-Üretilip-Satışa-Çıkacak

ZY Elektrikli Yönetim Kurulu Başkanı sayın Önder YOL, yerli traktörlerimizin 25 tanesinin üretim banttın da hazır bir şekilde beklediğini belirtti. Haziran 2023 yılında seri üretimin başlayacağını söyleyen sayın YOL, satışa çıkacak olan 25 traktörün ön siparişlerinin de alındığı söyledi. Peki, 105 ile 140 beygir güce sahip olan traktörler 2023 haziran ayında seri üretime başlarken, diğer 2 model ne zaman üretime başlayacak?

Elektrikli traktör projesinin mimarı olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİR’li diğer modellerin üretimi için aşağıdaki tarihleri bizlerle paylaştı.

  • 220 beygir güce sahip olan orta boy elektrikli traktörün seri üretimi 2023 yılının ocak ile mart arası aylarında.
  • 320  beygir den 1000 beygire kadar güç üreten en büyük boy elektrikli traktör ise haziran ayında üretime başlayacaktır.

Koronavirüs salgınından dolayı daha önce üretim yapılması planlanan elektrikli traktörler, Allah nasip ederse bu tarihlerde tarlalarımızda görücüye çıkacaktır.

Yerli Üretim Traktörlerin Özellikleri Neler? Pil Ömür Ne Kadar?

Şuan için yerli elektrikli traktör için 3 farklı model üretimi planlanmaktadır. 3 farklı model olarak üretilecek olan traktörlerin hepsinin özellikleri değişiktir. Dış görünümleri de yine modeline göre farklı olmaktadır. Özellik bakımından en göze çarpan ise traktörlerin beygir yani ürettikleri güç olmaktadır Zaten traktörlerin fiyatlandırmaları da buna göre belirlenmektedir. Yerli traktörlerde beygir gücünden sonra pil süreside son derece önem arz etmektedir. Hızlı dolum ve uzun süreli olarak traktörü işlev hale getirmesi için traktörün pil süresi de bu nedenle son derece önemlidir. Peki, bu 3 farklı üretilecek olan yerli traktörlerin özellikleri tam olarak nelerdir?

blank

Yukarıda resimde görmüş olduğunuz en ucuz yerli elektrikli traktör modelimizdir. Bununla birlikte en ufak ve en düşük güce sahip olan yerli elektrikli traktör modelimiz olmaktadır. Bu traktörümüz görünüm bakımında her ne kadar çirkin olsa da özellikleri bir çok mazotlu traktöre göre çok daha iyidir. Buna göre traktörümüz 140 beygir güç üretmektedir. Pilinin şarj olma süresi ise 20 dakika olmaktadır. Çalışma süresi ise 5 saate kadar çıka bilmektedir.

blank

Sizleri orta boy yerli elektrikli traktör modelimiz ile tanıştırayım. Benim tahminin en çok talep görecek olan modeldir. Traktörümüz 220 beygir güç üretimine kadar çıkması planlanmaktadır. Dünyada bu model elektrikli traktörler en fazla 105 beygir olarak üretilmiştir. Çalışma süresi ise 6 ile 7 saat arasından olacaktır. İlk üretim tarihi ise 2023 olarak planlanmıştır.

blank

Kendisine dünya pazarında Canavar olarak isimlendirmektedirler. En büyük boy elektrikli traktör modelidir. Dolayısıyla en yüksek güce sahip olan da traktörümüzdür. Bu canavar inanması zor ama Türk mühendisleri tarafından 1000 beygir güç üretimine kadar tasarlanmaktadır. Diğer bir en büyük özelliği ise son derece sessiz ve kokusuz olarak çalışabiliyor olmasıdır. Pil süresinin de en az 8 saat olacak şekilde planlanması beklenilmektedir.

Ziraat Bankasından İcralık Tarla Arsa Alma İlanları ilginizi çekeceğinizi düşünüyorum. Bundan dolayı güncel ilanları sizler için yer verdiğimi bilmenizi isterim.

Elektrikli yerli üretim traktörlerimizin genel olarak özellikleri bu şekilde. Peki bu traktörler Türkiye pazarına kaç TL den satışa çıkacak? İşte en çok merak konusu olan diğer bir konunun cevabı.

ZY Elektrikli traktörlerin diğer merak edilen özelliklerini https://www.zyelektrikli.com/traktor-ozellikleri bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yerli Traktör Kaç Liraya Satılacak? En Güncel Fiyatı Ne Kadar? Burada

Tarım ile uğraşanların bel kemikleri traktörleridir. Üretim yapabilmeleri için muhakkak bir traktör sahibi olmaları gerekir. Yardımcı ekipmanlarıyla birlikte böylece her türlü örtü altı ve üstü tarımsal faaliyetleri icra edebilmektedirler. Ekonomide de bir hayli söz sahibi olan tarımın, maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla bir çok ARGE çalışmaları sürekli olarak yapılmaktadır. Bugüne kadar bu kapsamda en çok daha çok verim için tohum üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Ancak, bu çalışmalar dünya pazarıyla rekabet etmemiz için ne yazık ki yeterli değildir. Bu nedenle sıra şuan için yerli üretim traktörlere gelmiştir. Bu sebeple de ülkemizde 3 farklı model yerli traktör üretilecektir. Modellerine göre belirlenen fiyatları da farklıdır. En güncel olarak yerli traktörlerin fiyatları ise şu şekilde planlanmaktadır.

  • Küçük boy elektrik traktör fiyatı (henüz belli değil)
  • 220 beygir güç üretecek olan orta boy elektrikli traktörün dünya pazarına fiyatı 390 bin TL. Ülkemizdeki çiftçilerimize ise 195 bin TL olacaktır.
  • En büyük boy elektrikli traktör fiyatı (henüz belirlenmedi)

Şuan için güncel olarak belirlenen yerli traktör fiyatları bu şekildedir. Elimize fiyatlar güncellenip geçtikçe sizler ile paylaşmaya devam edeceğimizi bilmenizi isterim.

Devlet destekli traktör almak isteyenler. Devlet Destekli Traktör Markaları Hangileridir? de desteklenen marka ve modelleri bulabileceğinizi bilmenizi istiyorum.

Bununla birlikte Ziraat Bankası’nın da katkılarıyla üretilen yerli elektrikli traktörlerimiz için kredi imkanları da sağlanmaktadır. Peki kredi imkanları nelerdir?

Ziraat Bankası Yerli Üretim Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

Bankalar traktör satın almak isteyenlere 0 ve 5 ila 7 yaşa kadar 2.el kredi sağlamaktadır. Yerli traktör alacaklar için de bu kredi imkanları sağlanır. Traktör satın almak için Ziraat bankası tercihinde bulunursanız da avantajlı faiz oranlarından yararlanırsınız. Bunun sebebi ise devletimizin hazine faiz desteği sağlamasıdır. Böylelikle ÇKS belgesi sahibi olmanız durumunda %75 varan faiz indirim imkanlarından yararlana bilirsiniz. (ÇKS Belgesi Nasıl Alınır, Alma Şartları Nedir? de bu belgenin detaylarını öğrenebilirsiniz.) İşletme belgeniz olmasa dahi bu kez Ziraat sizlere taşıt kredisi olanağı sağlar. Hazine faiz destekli olarak yerli üretim traktör alacaklar için özel bir hesaplama sayfası oluşturduk. 72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Nasıl Alınır? sayfamızda başvuru için gerekli şartları bulabilirsiniz. Hazine destekli olarak traktör alacaklar şayet şarta haiz değilse, aşağıda yer alan Ziraat bankasının traktör kredisini kullana bilirler.

Bankamızın güncel olarak uyguladığı faiz oranları ve geri ödeme planları ise şu şekildedir.

ŞUBAT 2023 ZİRAAT BANKASI TRAKTÖR KREDİSİ
BANKA SIFIR TRAKTÖR FAİZ ORANLARI
Ziraat Bankası  48 AY  VADE %1.61

2023 yılı ŞUBAT ayında 150.000 TL Ziraat banasından kredi çektiğinizi varsayarsak. Geri ödemeleriniz şu şekilde olmaktadır.

Miktar Vade (Ay) Aylık Geri Ödeme Toplam Maliyet
150.000 TL 8 20.416,50 TL 163.332,02 TL
12 14.124,77 TL 169.497,27 TL
15 11.614,52 TL 174.217,74 TL
20 9.113,42 TL 182.268,46 TL
24 7.869,71 TL 188.872,88 TL
28 6.986,51 TL 195.622,25 TL
30 6.635,03 TL 199.050,89 TL
33 6.189,72 TL 204.260,88 TL
36  5.820,85 TL 209.550,79 TL

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın