3 Ay ertelemeli 36 ay bedelli askerlik kredisi

3 Ay ertelemeli 36 ay bedelli askerlik kredisi
3 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.
Askerlik konusu son yıllardır en çok gündemimizde olan konulardan birisiydi. Yoğun operasyonlar ve içerisinde bulunduğumuz stratejik zorunluluklar paralı askerlik olan uzman çavuşluk alımını artırdı. Vatansever birçok gencimizin başvurusu ile ordumuz da ki asker ihtiyacı azaldı. Ve uzun zamandır beklenen bedelli askerlik konusu için görüşmeler olumlu sonuç verdi.  Yasa meclis tarafından onaylandı. Binlerce kişinin beklentisi karşılandı. Maddi  durumu iyi olan birçok kişi bedelli yasasını değerlendirdi. Ancak çeşitli sebepler dolayısıyla askerliğe gitmek istemeyen fakat birikmiş parası bulunmayan gençlerimiz için de, bankalarımız 3 ay ertelemeli 36 ay bedelli askerlik kredisi sundular. Bu sayede vatani görevini paraya çevirmek isteyen beylere gün doğdu. En uygun bedelli kredisini veren banka hangisi yazımızın detaylarında..

Bedelli askerlik hakkında

Bedelli askerlik hakkında

Bedelli askerlik hakkında

25 Temmuzda meclisten onay görerek artık yasalaşan bedelli askerlik, bu haberi bekleyen 3 milyon gencimizi sevindirdi. Yasaya göre belirtilen yaş sınırına uyan (1 ocak 1994 den önce doğmuş olmak) vatani görevini para karşılığında gerçekleştirmek isteyen gençlerimiz  e devlet üzerinden başvurularını yaparak, 15 bin karşılığında askerlik görevini yapmış sayılacaklar. İyi bir işte çalışan bir gencimizi düşündüğümüzde kaba taslak 2 bin lira maaş aldığını düşünürsek 10 ayda 20 bin lira para eder. Askerlik yapmadan 15 bin lira ödemeyi yaparak iş değişikliği ve askerliğin zor şartlarını yaşamadan 5 bin lirada cepte kalacak. Bu düşüncede olan veya gerçekten zorunlulukları olan kimseler için bedelli askerlik çok sevindirici bir haber oldu. Ancak askere gitmek istemeyip, bedelli içinde birikmiş parası olmayan beyler için bankalarımız güzel bir seçenek sundular. 3 yıl vade ile 3 ay ertelemeli kredi vermenin kapılarını açtılar. Hangi bankalarımız ne kadar faiz oranı ile bedelli askerlik kredisi veriyor bir bakalım.

Ziraat bankası bedelli askerlik kredisi faiz oranları

Bedelli askerlik kredisi

Bedelli askerlik kredisi

Birçok önemli konuda olduğu gibi, bedelli askerlik için kredi işlemlerinde de Ziraat bankası en uygun faiz oranını uygulamaktadır. İhtiyaç kredisi niteliğinde olan bu kredi için başvuran beyler için kimlik fotokopisi ve gelir belgesi ile başvuru yapmak yeterlidir. Fakat her kredi işlemi sorgulamasında gerekli görüldüğü üzere kredi notunuzun istenen düzeyde olması gereklidir.(1200-1300 puan arası) Eğer bu koşulları taşıyor iseniz 15 bin lira için 48 ay taksitlendirme seçeneği ile %0,67 faiz oranında kredi vermektedir. En düşük taksitlendirmeler bankamızda 480 lira civarında seyretmektedir. Krediyi almak için geliriniz yeterli gelmiyor ise aile yakınlarınızdan birisinin maaşını ek gelir göstererek veya teminat göstererek işleminizi kolaylaştırabilirsiniz. Başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

İNG Bankası bedelli askerlik kredi fırsatı

İNG Bankası bedelli askerlik kredi fırsatı

İNG Bankası bedelli askerlik kredi fırsatı

Özel destekli bir banka olmasına rağmen devletimizin her türlü finansal hizmeti için destek paketi hazırlanmaktadır. Bunlardan bir tanesi de bedelli askerlik yasalaştığı andan itibaren, ihtiyacı olan gençlerimize ilk kredi fırsatı veren banka olmuştur. Faiz oranlarının bu denli yüksek olduğu bu yıl bedelli askerlik kredisi için % 2.30 civarında bir faiz oranı uygulamıştır. 36 ayda ödeme imkanı tanınırken aynı zamanda 3 ay ödeme yapmadan da kredilerinizi almaya başlayabilirsiniz. 15 bin kredi başvurunuz için yaklaşık olarak 26 bin geri ödeme alan bankanın başvuruları için buraya tıklayabilirsiniz.

Yapı kredi bankası askerlik kredisi şartları neler?

askerlik kredisi Yapı kredi bankası

askerlik kredisi Yapı kredi bankası

Diğer bankalarımıza göre en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi Yapı kredi bankasıdır. Uygun faiz oranları, müşteri memnuniyetinin esaslarından bir tanesidir. Kredi notunuz yüksekse nüfus cüzdanınız ile başvuru yapmanız yeterli. 36 aya kadar vade fırsatı ve %2.76 faiz oranı ile milyonlarca gencimize bedelli askerlik seçeneğini sunmuştur. 15 bin liralık bir miktar için minimum aylık ödemeler 500 liradan başlamaktadır. Vade süreniz uzadıkça faiz oranınız yükselir ve aylık taksit miktarınızda daha fazla olur. Bu sebeple imkanınız varsa 12 aylık bir vadelendirme yaparak 5 bin daha az ödeme şansına da sahipsiniz.

Bedelli kredisi Vakıfbank

Ziraat bankasından sonra en çok teşvik ve hibe ödemeleri Vakıf bank bünyesinden gerçekleştirilir. Özel bankalara göre devlet bankalarımız daha az faiz oranı kullandırdıklarından en çok tercih edilen bankalardır. 15 Bin liralık bedelli askerlik ödemesi için 48 ay taksit yapıyor ve faiz oranı %1.99 üzerinden kredi kullandırıyor. İhtiyaç kredisi oranı ile hemen hemen aynı düzeyde seyreden oranlar bütçenizi zorlamayacak şekilde aylık ödemelere bölünmüştür. 12 aylık vade için yaklaşık olarak 15 bin miktara karşılık 17 bin geri ödeme yapılacaktır. Ancak vade oranı 48 ayları bulur ise toplam ödemeniz 25 bini bulacak. Yani toplam 15 bin için 10 bin faiz ödemesi yapacaksınız. En karlı yatırımlar da olduğu gibi bedelli askerlik kredisi için de geniş kapsamlı bir banka araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan İlksan ikraz kefilsiz kredi hesaplama ödeme tablosu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat bankası 300 koyun kredisi 5 milyon TL şartları
Ziraat bankası 300 koyun kredisi 5 milyon TL şartları

Ziraat bankası çiftçilere Tarım Kredi Kooperatifleri ile el ele verecek 300 koyuna kadar alacakları 5.000.000 TL kadar faizsiz kredi imkanı...

Kapat