Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

3 Adımda PTT Araç Sigortası Poliçesi Oluşturun

PTT anlaşma yapmış olduğu tam 11 sigorta acentesi ile araçlarınızı en ucuz fiyatlar ile sigorta poliçesi oluşturma hizmeti vermektedir. Sıfır yada 2.el araçlarınız için fiyatlar ile sigorta yaptırmak istiyorsanız bunu sadece 3 adım ile sağlayabilirsiniz. Ticari araç sahiplerinin de çoğunluk ile tercih ettiği PTT araç sigortası hizmeti süresi gelen poliçeleriniz için sizleri tam 1 ay önceden otomatik olarak uyarmaktadır.

3 Adımda PTT Araç Sigortası Poliçesi Oluşturun

PTT şubeleri üzerinden zorunlu trafik sigortası için teklif almak isteyen araç sahipleri, bu işlemi kolaylık ile 2022 yılında Online olarak T.C kimlik ve araç plakanız ile iletişim bilgilerinizi girerek buradan yapabilirsiniz.

Neler Var?

PTT Araç Sigortası Yapıyor Mu?

Araç sigortalarına yapılan zamlar ben dahil olmak üzere bir çok sürücüyü araba aldığına adeta pişman etti. Özellik ile ticari araç olarak trafikte gözüken taşıtlar ise gerçekten eski model dahi olsa yüksek rakamlar ile senelik trafik poliçesi çıkmasına neden olmaktadır. Hele birde 30 yaş sınırına takılıyor iseniz vay halinize.. Size çıkacak olan trafik sigortası fiyatlarını düşünemiyorum dahi. En az araç kaskosu kadar trafik sigortası ödersiniz. Ama, her ticari faaliyette olduğu gibi araç sigortası poliçesi hazırlanmasında da rekabet firmaların artması ile vardır. Sizin bu fırsattan yararlanarak çok ucuz teklifler almanız için yapmanız gereken tek şet ise sadece bir formu doldurmanız yetmektedir. PTT bu rekabette aracılık yaparak ekmek yemek için ise tam 9 firma ile anlaşmıştır. PTT kesinlik ile akıllı bir kurum vesselam, adamlar aynı sahibinden.com gibi hiç bir aracı yok ama Türkiye’nin en çok araç satan bayisi gibi sigorta hizmeti vermektedir. İcralık Hacizli Emekliye PTT’den Kredi Müjdesi den sonra sıfır ile 2.el binek ve ticari araç sahipleri için PTT tarafından anlaşma sağlanan bu firmaların sigorta teklifleri gerçekten şahane. Gelin şimdi isterseniz PTT tarafından araç sigortası tekliflerini nasıl alacağımıza değinmeden önce anlaşma sağlanan bu 9 firmanın hangileri olduğuna bir bakalım.

 • Bereket Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Fiba Emeklilik ve Hayat
 • Generalali Sigorta
 • Gruopama Sigorta
 • Güneş Sigorta
 • HDI sigorta
 • Mapfre Genel Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Unico Sigorta

Evet, PTT ile anlaşmalı olarak çalışan bu 9 sigorta şirketinden aracınız için sigorta poliçesi oluşturma teklifini nasıl alabiliriz, resimli hatta videolu olarak aşağıda yer verdim. Ucuz araç sigortası yaptırmak isteyenler mutlaka PTT den teklif almadan başka acentelere başvuru yapmasın.

PTT Sigorta Nasıl? Teklif Alma İşlemleri

PTT’nin araç sigorta fiyatlarının nasıl olduğunu görmenin en harika yolu teklif almaktan geçmektedir. Bilindiği gibi araç sigortalarını belirleyici bir çok temel husus vardır. Yaşınız, şimdiye kadar hasarsızlık ile aracının binek yada ticari olması bu temek hususların en başında gelir. Bu neden ile en iyi şekilde PTT sigortanın ücretlerini görmek için 2 dakikanızı ayırıp teklif almak en doğru yoldur. Sizler için 9 farklı sigorta şirketi ile anlaşma sağlayan PTT sigorta dan teklif almak için ihtiyacınız olanlar ise;

 1. Araca ait olan ruhsat belgesi
 2. Araç sahibine ait kimlik belgeleri

Şayet bu belgeler yanınızda ise artık kolaylık ile sadece 2 dakika içerisinde PTT’den araç sigortası teklifimizi öğrene biliriz. Peki, bu sorgulama işlemini nasıl yapacaksınız? Adımlar halinde sizlere işte ilerleyeceğiniz yol haritası.

 1. İlk önce adresine girmemiz gerekiyor.
 2. Sayfaya giriş yaptığımız zaman karşımıza resimde olduğu gibi bir form çıkacak. blank
 3. Forma kimlik bilgilerinizi, araç plakanızı ve iletişim için cep telefon numaranız ile elektronik posta adresinizi giriniz ve daha sonra ”TEKLİFLERİ LİSTELE” deyiniz.
 4. Bu dedikten sonra karşımıza bu kez  araç bilgilerinin girilmesi gerekilen sayfa açılacaktır.
 5. Buradaki araç bilgilerini doğru bir şekilde girildikten sonra yine en altta ”TEKLİFLERİ GÖR” derseniz poliçeniz oluşturulacaktır.

Ama, ne hikmet ise ben bu ikinci adımı bir türlü oluşturamadım. 3 defa denedim olmayınca sinir bastı 🙂 PTT araç sigortası teklifi almak için çok daha pratik yola başvuru yaptım. Peki, ne yaptım.

 • 0-850-724-77-88

Numarayı aradım, karşıma çıkan sesli anons sonrası 4 tuşuna bastım. Hiç sıra beklemeden beni karşılayan operatöre İnternet sitesinden araç sigortası için teklif alamadığımı beyan ettim. Benden aşağıdaki bilgileri istedi.

 1. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaram
 2. Araca ati ”Tescil Belge Seri Kod” ile Numarası

Hemen bilmeyenler için 2. maddede yer alan bilgilerin ruhsatta nerede yazdığına değinelim. Bunun için resim çekerek sizleri bilgilendirmek istedim.

Bu ruhsatta yer alan ”Tescil Belge Seri Kod” bölümünün olduğu yer. Resimdeki ”AH” olan bölüm

blank

Bu ise ”Tescil Belge Seri No” olduğu yer burada da ”774684” olan yer

blank

Bu bilgileri vermeniz durumunda sizlere ortalama 5 dakika sonra bir dönüş olacaktır. Sigorta teklifleri e-mail olarak verilmediğini belirtmek isterim. Çünkü ben sizler ile bütün dökümleri yazılı olarak paylaşmak için elektronik posta ile teklifleri almak istediğimi belirttim banak bu şekilde bir uygulamalarının olmadığını operatör söyledi. En azından 11 Haneli TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama e-Devlet şifresini almak için PTT şubelerine gitmek zorunda olduğu gibi değiliz 🙂

PTT Araç Sigortası Yorumları

Araç zorunlu sigortalarına gelen fahiş zamlardan sonra PTT çok daha ucuza sigorta hizmeti vermek için 9 sigorta acentesi ile anlaşma yaptı. Yorumları bizler için bırakan kullanıcılarımız bu fiyat farkının ne kadar olduğunun bizler ile paylaştı. Bende bu içeriği girdiğim zaman sizler için 2015 model renault clio aracımız için bir zorunlu sigorta fiyat teklifi talebinde bulundum. Henüz ne yazık ki teklif tarafıma iletilmediği için sizler ile içerikte paylaşamadım ama söz yorumlar köşesinde bunu paylaşacağım. PTT haricinde zorunlu olarak araç sigortası teklifini almak isteyenlere benim sürekli çalıştığım bir ağabeyimizi de önermek istiyorum. Bilecik/Bozüyük de sigorta acentesi sahibi olan bu ağabeyimizin adı Şaban MANGIR. Sağ olsun bana sürekli olarak kasko ve araç sigortasında çok cazip fiyatlar ve taksitler sağladı. Bence sizlere de bu imkanları sağlayacaktır. Kendisine Murat YALÇINKAYA’nın selamı var derseniz eminim ki elinden geleni yapacaktır. İletişim numarası ise 0-539-208-67-34 dır.

Bu arada fiyat teklifi geldi 34 yaşındaki biri için Camlı kamyonet, Fiat Ducota için senelik 2.295 TL PTT sigorta en ucuz olarak fiyat verdi. Yorumlarda yazacaktım ama zaman ile arka planda kaldığı için buradan paylaşmak istedim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın