Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

2 Yöntemle Ne Kadar Kredi Alabilirim Sorunun Cevabı

2 Yöntemle Ne Kadar Kredi Alabilirim Sorunun Cevabı

Bankalardan adınıza tanımlı birer kredi miktarı olduğunu biliyor musunuz. Hatta adınıza ne kadar kredi çıkacağının yanı sıra kaç lira üst limitli kredi kartı kullanabilirsiniz bunu bile isterseniz öğrene bilirsiniz. Şimdi sizlere birinci olarak hangi bankalarda mevduat hesabınız varsa adınıza tanımlanmış olan hazır kredi miktarlarını nasıl öğrene bileceğinizi. İkinci olarak ise ne kadar kredi hem bireysel hemde konut için hesaplama yönteminden bahsedeceğim. Son olarak ise kredi kartı başvurusunda bulunacakların kaç TL kadar üst limitli kredi kartı alabileceklerini göstereceğim. İşte adınıza tanımlanmış toplam kredi miktarları!

Neler Var?

Bankalardan Ne Kadar Çekebilirim Sorgula, Hesaplama Yöntemi

Bankalardan ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenmenin sadece 2 tane yolu vardır. Bunlardan bir tanesi matematiksel olarak yapacağınız hesaplama işlemi bir diğeri de adınıza hazır olarak tanımlanmış kredi limitleri tir. Bu her iki işlemini de evinizden çıkmadan çok rahat bir şekilde kendiniz de yapabilirsiniz. Böylece HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu bir zat oluşturduğum gibi sizlerde kendi ne kadar kredi çekebilirim sorunun yanıtına vara bilirsiniz. Bu hesaplama ve sorgula işlemleri tam olarak 2 şekilde sağlanmaktadır.

 1. Aylık gelirinize ve çekeceğiniz kredi miktarına göre
 2. e-Devlet üzerinden adınıza tanımlanmış olan kredi miktarlarını görerek.

Şimdi her iki yöntem ile çok merak etmiş olduğunuz bankalardan ne kadar kredi çekebilirim sorusuna yanıt vereceğim. Şayet, FİNDEKS KKB Kredi Notu değeriniz yüksek ise kesinlik ile sizi temin ederim ki bu hesaplama sonucundaki kredinizi çok rahat çekebilirsiniz.

1- Gelire Göre Hesaplama İşleminin Yapılması

Şayet bireysel kredi notu değeriniz de sorun yok ise sizler için biraz sonra yapacağımız hesaplama neticesinde ne kadar kredi çekebilirsiniz sorunuzun yanıtını kendiniz bulabilirsiniz. Bireysel kredi notu normalde kaç olmalı? bilmiyorsanız şayet bunu ilk olarak öğrenmenizi hesaplama işlemine başlamadan önce tavsiye ederim. Şayet kredi notunuz 1700 puan üzerinde ise o zaman kaç TL konut yada bireysel ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz bunun hesaplama işlemini aşağıdaki formül üzerinden yapabiliriz.

💰Konut kredi çekecekler için aylık ödemesi hane gelirinin %75 oranını geçmemesi. Yani aylık geliriniz 1.000 lira ise en fazla taksit ödemeniz 750.00 lira olması gerekir

💰Bireysel ihtiyaç kredisi çekecekler ise kredinin aylık ödemesi hane gelirinin %50 oranını geçmeyecek şekilde olması gerekir. Yani aylık geliriniz 2.000 lira ise çekeceğiniz kredinin taksit ödemesi en fazla 1.000 TL olaması gerekmektedir.

Şimdi hem bireysel ihtiyaç kredisi hemde konut kredisi kullanacakların aylık gelirlerine göre ne kadar üst limitli kredi çekebileceklerini formülü ile gösterdik. Bir kaç tanede bu formüle göre hesaplama işlemi yapıp, diğer alt başlıklara geçmek istiyorum.

 • Bireysel ihtiyaç kredisi için örnek hesaplama: Diyelim ki 3.000 TL hane geliriniz var. Hane gelirinden kastımız bir hanede eş ve çocuklarınız ile birlikte kazanmış olduğunuz gelirdir. Şayet topla geliriniz 3.000 TL ise o zaman çekeceğiniz kredinin aylık taksit ödemesi en fazla %50 oranını geçmeyeceği için 1.500 TL olaması gerekmektedir. Şimdi ne kadar kredi çekebiliriz diye sorarsanız bunun hesaplama işlemi o anki kredinin faiz oranı ile çekeceğiniz kredinin vadesine göre belli olamakta dır. Siz bunun hesaplamasını kendiniz yapmak istiyorsanız kredi başvursun da bulunacağınız bankanın sitesi üzerinden yada https://kredi.hesaplama.net/ sitesinden kolaylık ile vade ve faiz oranını girerek yapabilirsiniz.
 • Konut kredisi hesaplama: Ne kadar konut kredisi çekebileceğiniz yine hane gelirinize göre belirlenir. Bu hesaplamadaki oran ise aylık konut kredisi taksit ödemenizin hane gelirinizin %75 oranına çıkmaması gerekmektedir. Yani aylık hane geliriniz 5.000 TL ise formül: 5.000 * 75 % = dememiz gerekir. Bu da 3.750 TL yapacaktır.

Bu arada ufak birde hatırlatma yapmak istiyorum. Özellik ile bireysel ihtiyaç kredilerinde aylık geliriniz ne kadar yüksek olursa olsun banka tarafından belirlenmiş olan bireysel ihtiyaç kredisi tavanının üzerinden kredi çekemezsiniz. Ancak bireysel ipotekli ihtiyaç kredisi ile üst limitlerde tüketici kredisi kullana bilirsiniz. Bu yöntem ile yüksek miktarlarda kredi kullanacaklar için ise tavsiyem Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu gerçekten harika olduğunu söyleye bilirim.

2- Adıma Ne Kadar Kredi Tanımlanmış e-Devlet Üzerinden Öğrenin

Artık e-devlet üzerinden bir çok işlemi yapabiliyorsunuz. Geçenlerde 5 Dakikada Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ? diye bir araştırma yapıyordum ki karşıma harika bir şey çıktı. Karşıma çıkan bu harika şey ise mevduat hesabım olan bütün bankalarda var olan kredilerimin miktarı. Daha da güzeli yine aynı şekilde hesabım olan bütün banklardan ne kadar kredi çekebilirim onun miktarıydı. Sadece karşıma çıkan o ekranda kredi kullanabileceğim miktarlardan ziyade bir de kaç TL üst limitler de kredi kartlarımın olduğu ve halen istersem kaç lira üst miktarlarda kredi kartı alabileceğim de gözükmekteydi. Türkiye Bankalar Birliği tarafında yapılan bu çalışmayı gerçekten çok şahane buldum. Peki, sizler bu ekrandan nasıl bu bahsetmiş olduğum adınıza ne kadar kredi tanımlanmış göre bilirsiniz.?

 1. İşlemlere başlamadan önce ilk olarak PTT ‘den 2 TL karşılığında bir e-Devlet şifrenizin olması gerektiğini lütfen unutmayınız.
 2. e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama motoruna ” Bankalar Birliği Risk Raporu ” kelimeleri sizinde görmüş olduğunuz gibi yazalım.blank
 3. Karşımıza ” Risk Merkezi Raporu Başvurusu ( Türkiye Bankalar Birliği ) diye bir bölüm çıkacak. Buna giriş yapalım.
 4. Şimdi ise kredi limiti ile borç miktarı öğrenme kutucuğuna tıklayıp ardından ‘ DEVAM ” diyelim.
 5. Yeni açılan sayfada bilgilerimiz doğru ise ” BAŞVUR ” diyelim
 6. Başvuru bilgileri bölümüne girelim
 7. ” RAPORU GÖRÜNTÜLE ” sekmesini tıklatalım.
 8. Açılan yeni sayfaya cep telefonumuza gelen şifreyi girelim.
 9. Güvenlik amaçlı yine gelen şifremizi girelim.

Artık karşınıza çıkan sayfada sizde benim gibi hangi bankadan adıma ne kadar kredi tanımlanmış görebilirsiniz.

blank

2000, 3000, 4000 TL Maaş Alıyorum Ziraat Bankasından Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

Bireysel ihtiyaç kredisi çekeceklerin en gözde bankaların arasında Ziraat bankası ilk sıralarda gelmektedir. Bankadan 2.000 TL yada 3.000 veya 4.000 lira maaşı olup kredi çekecekler için ne kadar çekebilirsiniz bir hesaplama yaptık. Yapmış olduğumuz bu hesaplama kredi notu değeri sorunsuz olanlar içindir.

 • 2.000 lira maaşı olan bir Ziraat bankası müşterisi aylık taksit ödemesi en fazla 1.000 lira olacak şekilde bir kredi kullana bilmektedir. Bu da 60 ay vade için en fazla 38.000,00 TL kredi çekebilir anlamına gelmiştir.
 • 3.000 lira maaş alanlar ise aylık taksit ödemesi en fazla 1.500 lira olacak şekilde kredi çekebilir Buda Ziraat bankasından en fazla 58.000 lira kredi kullana bilir anlamına gelmektedir.
 • 4.000 TL gelire sahip olanlar ise 77.000 liraya kadar Ziraat bankası kredi başvursun da buluna bilir.

Aylık gelirlerinize göre normal şartlarda Ziraat bankasından belirtilen miktarlarda kredi alabilirsiniz. Ancak, her bankanın bir kredi üst limit olduğu için size 40.000 TL yada 50.000 liradan fazla bireysel ihtiyaç kredisi vermeye bilirler. Bu neden ile diğer kalan kredi kullana bilir limitiniz başka bir bankadan tedarik edebilirsiniz. Örneğin Şimdi Al 3 6 Ay Yada 1 Yıl Sonra Ödemeli İhtiyaç Kredisi veren bankalardan herhangi biri olabilir.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın