Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

2 Yıl Ödemesiz Eğitim Öğrenci Kredisi (Üniversitelere Özel)

Üniversite kazanmak eminim ki çok mutluluk verici. Fakat bir o kadarda günümüzde maddi anlamda düşündürücü. Bu maddiyat düşüncenizi sadece yüksek okul değil, orta ve lise seviyenizdeki yapacağınız dershane giderlerinizi de banka kredileri ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Nerede ise bütün bankalar özel faiz indirimleri ile her türlü eğitim alacak olan gençlerimiz için kredi olanağı sağlamaktadır.

2 Yıl Ödemesiz Eğitim Öğrenci Kredisi (Üniversitelere Özel)

KYK üzerinden eğitimler için hibe alma, 2 seneye kadar ödemesiz olarak sağlanacak olan bütün finansmanlar, sizlerin güzel bir eğitim hayatı yaşamanıza yardımcı olacaktır. Peki bu eğitim giderlerin kredi ile sağlanması için siz değerli velilere 2023 yılında hangi bankalar kredi sağlamaktadır. En uygun koşullar ile bankaların düzenlemiş olduğu kampanyalar nelerdir? İşte, eğitim masraflarını taksit ile ödemek isteyenler için harika fırsatları sağlayan o bankalar.

Neler Var?

KYK Burs Öğrenim Kredisi Kimlere Verilir? Şartlar Nedir?

Yüz binlerce öğrencimize KYK hem geri ödemesiz hem de öğrencinin isteğine bağlı olarak kredi olanağı sağlamaktadır. Başvurularda aranan öğrencide en büyük nitelik maddi durumunun devlet verileri ile karşılaştırıldığı zaman  gerçekten elverişsiz olmasıdır. Peki, bu şart haricinde KYK bursları başvuru şartları başka nelerdir, kimler bu bursu alabilir?

 • Lisans, ön lisans öğrencileri
 • Açık öğretim fakültesi öğrencileri (Sadece öncelikli kesim yani şehit, gazi yakını, anne babası olmayanlar, sosyal güvenlik kurumunda büyüyen ihtiyaç sahiplerine verilir.)
 • Yüksek lisans öğrencilerine
 • İkinci öğretimde okuyanlara
 • Vakıf üniversitesinde okuyanlara verilmektedir.

Başvuru işlemlerinin kabul tarihi genelde her yıl EKİM AYININ İLK HAFTASI olarak belirlenmektedir. Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılmaktadır! Başvurular için doğrudan e-Devlet adresi ise https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-bakanligi burasıdır. Bu sayfaya girdiğiniz zaman KYK Burs kredisi başvuruları açıldığında kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Başvuru formu doldurulması esnasında sizden maddi durumunuza ait genel bilgiler istenilmektedir. Bu bilgiler girildiği zaman gerekli incelemeler yapılmasına müteakip devlet bütçesine göre;

 1. Öğrenciye geri ödemesiz kredi
 2. Ya da 2 yıl ödemesiz kredi imkanı verilmektedir.

Burs yada kredi almaya hak kazanan öğrenciler yurt kayıt listesinde isimlerini gördükten sonra e-Devlet üzerinde yer alan taahhütname formunu doldurması yeterli olacaktır.

KYK burs ve kredi hakkında sıkça sorulan soruları ve cevaplarını BURADA bulabilirsiniz. Devletimizin zor durumda olan öğrencilere sağlamış olduğu diğer bir yardım olan Devlet Öğrencilere Para Veriyor da ki SED yardımını da dikkate almanızı öneririm.

KYK borçların yapılandırılması hakkında videomuzu izlemenizi öneririm. İçeriğinden gerçekten faydalanabileceğinizi düşünüyorum.

KYK burs öğrenim kredisi kimlere verilir ve şartları nelerdir detayları ile birlikte öğrendiğimizi düşünüyorum. Şimdi sıra geldi. Eğitim öğrenim kredisi ne demek bu sorularınızın cevaplarına.

 • Durumu olmayanlara devletimizin destek çıktığı gibi belediyelerimizin e destek çıktığını biliyor muydunuz? Şayet sizlerde İstanbul’da ikametgah ediyorsanız İBB’ nin vermiş olduğu yardım ve desteklerden yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yardım Kartı Başvurusu nasıl yapılır. Adresinden bilgi almak olacaktır.

Eğitim Öğrenim Kredisi Ne Demek?

KYK üzerinden burs ve geri ödemeli kredi hakkında sizlere detaylı bilgi verdikten sonra artık diğer bir sorunun cevabını verebiliriz. Bu ise eğitim ve öğrenim kredisi diye bilinen bankalar tarafından sağlanan olanaklardır. KYK üzerinden kredi alamayan yada almayı düşünmeyenler için finansman olarak tek başvuru yapabilecekleri yer bankalardır. Bankalar öğrencilerin her türlü giderleri için kredi imkanları sağlamaktadır. Ancak.! Özellik ile belirtmek istiyorum ki bu finansmanları sadece aile fertlerinize vermektedir. Tabi, yaz sezonlarında sigortalı olarak yarım dönem dahi herhangi bir yer de çalışmış ve 18 yaşından büyük iseniz sizlerde yararlana bilmektesiniz. Bankaların ”Eğitim ve Öğrenim Kredisi” vermesinin tek amacı kuşkusuz ki! ulaşa bildikleri kadar toplu müşteriye ulaşmaktır. Bu neden ki nerede ise bütün bankalar eğitim ve öğrenim kredisi vermektedir. Peki, eğitim kredisi için hangi bankaları tercih etmelisiniz?

Eğitim Kredisi Veren Bankalar 2023 Hangileri?

Devlet geri ödemesiz kredi haricinde eğitim alacaklar için de geri ödemeli olarak kredi veren bir çok banka şüphesiz vardır. Ancak bu bankalar içinde iyi bir seçim yaparak başvuruda bulunmanızı tavsiye ederim. Başvuru için ilk göz önünde bulunduracağınız kriter kredinin faiz oranı olmalıdır. İkincisi ise geri ödeme planlamasının size uygun olarak tanzim edilmesidir. Şunu da açık bir şekilde belirtmek isterim ki! Eğitim Kredisi olarak verilen kredilerin hepsi aslında birer ”Bireysel İhtiyaç Kredisi” olmaktadır. Tek farkı ise çoğunluk ile eğitim giderleri için kullanılacağından ötürü banka tarafından uygulan faiz indirim kampanyasıdır. Fazladan vade imkanları ne yazık ki eğitim kredilerinde sağlanmaz. Eğitim kredisi için benim sizlere tavsiye edeceğim bankalar ise sırası ile şunlardır.

 1. Vakıfbank
 2. Ziraat Bankası
 3. Türkiye Halk Bankası
 4. Denizbank
 5. Akbank
 6. TEB
 7. İş Bankası
 8. QNB Finansbank

Bu bankaların eğitim giderleri için sağlamış oldukları kredi tekliflerini sırası ile değerlendirmeniz de fayda olacaktır.

Vakıfbank Eğitim Kredisi Bence 1 Numara!

Eğitim kredisi kullanacak iseniz bence ilk adresiniz kesinlik ile VAKIFBAN olmalıdır. Bunun nedeni ise ilk olarak düşük faiz oranı gelmektedir. İkinci sebebi ise 3 ay ödemesiz olarak kredinizi kullana bilirsiniz. Son olarak size tavsiye etme sebebim ise şayet şuan için bankanın düzenlemiş olduğu bir kampanya var ise 1 ile 12 aylık vadeler için ciddi faiz indirimli olarak bu krediyi alabilmeniz tir.

Kampanyanın şuan mevcudiyeti için lütfen 0-850-222-07-24 numaralı telefonu arayınız.

3 ayda bir olarak dahi kredi ödeme imkanı sunan VAKIFBANK, artan, azalan ve değişken taksit miktarları ile sizlere geri ödeme planında oluşturacaktır. 50.000 TL kredi için sadece 250 TL işlem ücreti ödeyerek 36 ay vadeli olarak nakit paranızı alabilirsiniz.

 • Bankanın ŞUBAT ayı için uygulamış olduğu kredi faiz oranı aylık %1.91 olmaktadır.
16.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 1.540,22 TL 18.482,57 TL
14 1.348,94 TL 18.885,22 TL
16 1.205,83 TL 19.293,36 TL
20 1.006,30 TL 20.125,94 TL
24 874,18 TL 20.980,27 TL
28 780,57 TL 21.856,18 TL
32 711,04 TL 22.753,20 TL
36 657,54 TL 23.671,32 TL

İlk öğrenim dönemi için bana 16.000 TL yeterli ve bunun başvurusunu da Vakıfbank’tan yapacağım diyorsanız, başvuru işlemlerinizi cep telefonlarınızdan şu şekilde yapabilirsiniz.

 • ”KREDI” yazınız bir boşluk bırakınız ”TC Kimlik Numaranızı” giriniz yine bir boşluk bırakıp ”Aylık Gelirinizi” girip mesajı 5724 numaraya atınız!
 • ÖRNEK: KREDI 1111111111111111 2500

En kısa sürede başvuru neticesi cep telefonuna kısa mesaj olarak gelecektir. Farklı tutarlarda 2 yada 3 ayda bir dahi ödeme planı oluşturmak istiyorsanız https://bit.ly/3jyIU96 adresinden bu işlemi sağlaya bilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Öğrenim Kredisi

Çocuklarının eğitim hayatlarını daha rahat bir şekilde geçirmek için kredi başvurusunda bulunacaklar için tavsiye edeceğim ikinci banka Ziraat’tır. Bunun en büyük nedeni ise kuşkusuz yine düşük kredi faiz oranlarıdır. Banka diğer devlete ait bankalarda olduğu gibi müşterilerine düşük faizli olarak kredi olanağı sağlar. Ayrıca ”Ders Çalışmak Sizden, İhtiyaçlarınızı Karşılamak Bizden” slogan ile müşterilerine düşük faizli olarak eğitim kredisi kampanyası da sağlamaktadır. Başvuru işlemleri için her ne kadarda sizleri Ziraat banka şubelerine yönlendirmiş olsa da bunu İnternet bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz. Ayrıca İnternet bankacılığı üzerinden ister mobil ister ise bilgisayar fark etmeksizin Ziraat bankasından gelir belgesiz, sigortasız kredi olarak finansman kullana bilirsiniz.! Lütfen bu olanaklar ile kredi başvuru için şu adımları sergileyin.

 1. İlk olarak bankaya giderek bir mevduat hesabı ücretsiz açtırın. O sırada ilgili memurdan kendiniz için tek kullanımlık bir İnternet bankacılığı giriş şifresi oluşturmasını talep ediniz.
 2. Ziraat Mobil uygulamasını indirin, yada bireysel İnternet Bankacılığına BURADAN giriş yapınız.
 3. Menüden kredi başvurusu bölümüne gidin.
 4. İhtiyaç duyduğunuz rakam ve vadeleri girerek talep de bulunun.

Şayet başvuru talebiniz kabul edilir ise aşağıdaki faiz oranlarından yararlanarak kredi kullana bilirsiniz.

 • ŞUBAT ayında Ziraat bankası kredi faiz oranı aylık sadece %1.89 olmaktadır. 100.000 TL kadar eğitim öğrenim giderleri için kredi kullana bilirsiniz. Geri ödemesi ise aylara göre tablomuzda görmüş olduğunuz gibi olacaktır.
27.500 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 2.624,08 TL 31.488,99 TL
15 2.163,97 TL 32.459,52 TL
18 1.858,26 TL 33.448,74 TL
21 1.640,78 TL 34.456,51 TL
24  1.478,45 TL 35.482,73 TL
30 1.253,00 TL 37.590,05 TL
34 1.148,09 TL 39.035,22 TL
36 1.104,71 TL 39.769,74 TL

Ayrıca, kredinizi Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama da bahsetmiş olduğumuz gibi kolaylık ile öğrene bilirsiniz.

HALKBANK Öğrenci Eğitim Kredisi 2023 Faiz Oranları

Halkbank ”Çocuklarınız İçin Parlak Bir Gelecek” isimli başlattığı eğitim kredisi kampanyası ile 100.000 liraya kadar kredi imkanı sizlere sağlamaktadır. Bu kredinin benim en beğendiğim yönü ise yüksek miktarda kredi kullanmanızdır. Onun haricinde ise en büyük özelliği ise şunlardır.

 • Normal kredi faiz oranlarına göre %0.10 daha düşük faiz imkanlarından yararlanıyor olmanız
 • İlk taksiti 2 ay sonra ödemeli olarak kullanma olanağı sağlaması
 • Taksit ödemelerinizi 3 ayda 1 olarak yapabiliyor olmanız
 • Kredi tahsis ücreti olmaksızın eğitim kredisi kullanma olanağına sahip olmanız.

blank

Halkbank Eğitim kredisinin amma da çok özelliği varmış 🙂 Bankanın kredi faiz oranları ve örnek geri ödeme tablosu ise şu şekildedir.

 • Sizin de → BURADA ← görmüş olduğunuz gibi ŞUBAT ayı Eğitim Kredisi Faiz Oranı %1.89 oranından bağlamaktadır. 10.000 TL için uygulanan işlem ücreti 52.20 TL olmaktadır. 100.000 TL geri ödemesi ise bu faiz oranından yararlanacak için şu şekilde olur.
100.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 9.486,18 TL 113.834,23 TL
14  8.290,46 TL 116.066,42 TL
16 7.395,38 TL 118.326,19 TL
18 6.700,74 TL 120.613,46 TL
20 6.146,40 TL 122.928,12 TL
22 5.694,09 TL 125.270,12 TL
24 5.318,31 TL 127.639,34 TL

Şayet gelir belgesine sahip ve kredi notu değerinize güveniyor iseniz başvuruları size en yakın Halkbank şubelerinden yapabilirsiniz. Detaylı bilgiyi de 0-850-222-04-00 numaralardan öğrene bilirsiniz.

Akbank, TEB, İş Bankası, Denizbank Öğrenci Kredisi

TEB, AKBANK, İş Bankası ve Denizbank özel sermayeli bankalar olmaktadır. Bu bankalarda ”Eğitim Kredisi” adı altında finansman sizlere sağlayacaktır. Listemiz de yer alan bu diğer bankaların faiz oranları belli dönemlere göre ilk 3 sırada yer alan bankalara göre daha düşük olabilmektedir. Bu oranlar özellik ile sömestri tatilinin bitmesine yakın bir zaman kala başlatılan kampanyalar ile değişiklik göstermektedir. Hali ile biz sizlere her ne kadarda eğitim kredisi için yukarıda yer alan ilk 3 bankayı tavsiye etmiş olsak da bu 4 bakanımızın da imkanlarını bir göz atmadan geçmeyin derim. Bu 4 bankamızın bu ay uyguladıkları 60 aya kadar faiz oran tablosu da şöyledir.

AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.23 %2.26

Akbank’tan ayrıca kredi kullanarak alacağınız kredi kartlarınızı arzu ederseniz 9 Ay Akbank Kredi Kartı Yapılandırma yapıla bilinmektedir.

TEB 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.64 %1.77 %1.90

 

İş Bankası 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.05

 

Denizbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%3.27

Evet, sizler için eğitim kredisi veren bütün bankaların bu ay sağlamış olduğu imkanları bir araya getirdik. Şimdiden öğrencilerinizin eğitim dönemlerini başarılı bir şekilde geçirmesini temelli ediyoruz. Konu hakkında aklına soru işareti takılan öğrencilerimiz varsa, aşağıdaki yorumlar kısmına yazarlarsa eğer, en kısa süre içinde geri dönüş sağlanmaktadır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 1]
Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. Çağla A. dedi ki:

  Garanti Bankası herhangi bir eğitim kredisi vermemektedir. 2 Gün önce görüştüm, sadece ihtiyaç kredisi veriyorlar herkesin bilgisine…..

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Bizde zaten Garanti bankası eğitim kredisi veriyor diye bir başlık atmadık zaten Çağla hanım. Bir yanlışınız olmasın.

 2. Alkan fidan dedi ki:

  Merhaba liseyi yeni bitirmiş oglum MSA mutfak sanatlar akademisyen okuluna ğidecek 1 yıl okul masrafı 46 bin tl bunun için 1 yıl ödemesiz kredi hanği bankadan alabiliriz

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Şekerbank 2 sene kadar ödemesiz öğrenim kredisi vermektedir.

 3. Nurten Eken dedi ki:

  Merhaba benim oğlum 2020 ödemesiz burs kazandı biliyorsunuzki pandemiden ötürü eğitim, sınavlar uzaktan oluyor, son sıvavın ders kaydını sistem hatasından dolayı gerçekleştiremedik ve bunu ilgililere bildirdik kaydının onlar tarafından yapılacağı teminatı verildi ve sınav günü kaydın yapılmadığını ve sınavdan muaf olduğunu gördük .Mağduriyetinin giderilmesi ve sistem hatası yüzünden giremediği sınavların mazeret sınavı yapılarak bu durumun düzeltilmesini dilekçe yoluyla beyan ettik, fakat kaydı gerçekleştirmesi gereken kişi sorumlulukĺ almadan zıt bir dilekçeyle durum aleyhimize çevirmiş talebimiz geri çevrilmiş yani…bu durum bursun yanmasına sebep olurmu nisan ayının bursunu alamadı bu durumdan ötürü olabilirmi acaba

Bir Yorum Yazın