DEVLET Kredi

Ziraat Bankası İnek Kredisi 2020 (2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli)

Ziraat Bankası İnek Kredisi 2020 (2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli)

Büyükbaş etçil veya süt sığırcılığı yapma isteyen girişimci çiftçilerimiz 2020 yılı içinde yapacağınız müracaatlar ile ziraat bankasından düşük faizler ile kredi alarak bunu sağlayabilirsiniz. İster var olan inek sayınızı çoğaltmak isteyin, ister iseniz yeni başlayan bir girişimci olun bu imkanlardan yararlanmak çok kolay. Ziraat bankasının bütün ülke genelinde sağlamış olduğu 7 yıl vadeli düşük faizli krediler ile 100.000 TL kadar’da faizsiz kredi kullana bilirsiniz. 1 hatta 2 yıl ödemesiz olarak Ziraat bankası büyükbaş hayvancılık kredilerin şartları şu şekildedir.

Ziraat Bankası İnek Kredisi Faiz Oranları 2020

Hayvancılığı devletin faiz desteği sayesinde destekleyen Ziraat bankası resmi gazete yer alan faiz oranları ile inek alacaklara nakit olanağı sağlamaktadır. Ayrıca yine resmi gazete kapsamında Ziraat bankası 100.000 liraya kadar 1 sene ödemesiz 7 yıl vadelere kadar inek kredisi sağlamaktadır. Banka senelik faiz desteksiz olarak inek kredisi için belirlemiş olduğu oranı %8 tir. Bu oran aylık için ise 0.66 oranına tekabül etmektedir. Ancak resmi gazete yer alan faiz desteği ile bu oran alacağınız inek cinsine göre aşağıdaki tabloda olduğu gibi değişiklik göstermektedir.

ÜRETİM KONULARI YATIRIM DÖNEMİ İŞLETME DÖNEMİ KREDİ ÜST LİMİTİ
SÜT, ET, KOMBİNE SIĞIR YETİŞTİRİCİLİĞİ FAİZSİZ FAİZSİZ 100.000 TL
DAMIZLIK DÜVE YETİŞTİRİCİLİĞİ FAİZSİZ %0.16 7.500.000 TL
BÜYÜKBAŞ HAYVAN BESİCİLİĞİ %0.33 %0.33 5.000.000 TL

Şimdi bu faiz oranlarına göre sizlere bir kaç hesaplama yapmak istiyorum. Hesaplamada alacağım faiz oranı ” Büyükbaş Hayvan Besiciliği ” için uygulanan aylık %0.33 faiz oranıdır. Vade olarak ise 60 ay yani 5 yılı ele alacağım. Ödeme şekli ise senede bir defa olacak şekildedir.!

 • 50.000 TL kullanacakların yıllık ödemesi 11.244 TL olacaktır. Toplam maliyeti ise 56.273,51 TL olmaktadır.
 • 75.000 TL kullanacak olan çiftçimizin senelik ödemesi 16.872 TL tir. Vade sonrasında cebinde çıkacak olan rakam ise 84.410,20 TL olacaktır.
 • 100.000 lira kullanacak olan çiftçimiz yılda bir 22.500 lira öder. Toplam cebinden çıkacak olan para ise sadece 112.547,04 TL olmaktadır.
 • 150.000 TL için yıllık ödeme 33.756 lira toplam ise 168.820,50 TL geri ödemeni olacaktır

5 Kurumdan Küçükbaş Koyun Kredisi Alma Ziraat Bankası şartları ile nerede ise aynı olan Ziraat bankası inek kredisi hesaplamalarını sizler için yaptık. Bu rakamlar haricinde bir hesaplama talebinde bulunursanız lütfen bize iletiniz.

Ziraat Bankası İnek Kredisi Şartları 2020 ?

Ziraat bankası inek kredisi kullanacaklar 2 şekilde şart talep eder. Bunlardan 1 tanesi çiftçimizden bir diğeri ise alınacak olan ineklerden ( büyükbaş hayvanlardan ) buna göre;

Alınacak Olan Büyük Baş Hayvanlardan Aranan Şartlar Şunlardır:

 • Damızlık süt sığırcılığı; Alınacak olan hayvanın ırkı holstein siyah alaca veya kırmızı alaca olaması, manda, brown swiss, simental, jersey ırkı hayvanlardan en az 10 adet alınması
 • Damızlık düve; En az 50 baş alım yapılması
 • Etçil sığır yetiştiriciliği; En az 10 baş olmak üzere ırkları; angus, hereford, şarole, limuzin ırkından olması.
 • Büyükbaş besicilik; Manda dahil olmak üzere en az 10 baş hayvan alınması,

gerekmektedir. Alınan bu hayvanların cinsleri her ne olursa olsun mutlaka Türkvet kayıt sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.

Ziraat-Bankası-İnek-Kredisi-Şartları-Nedir

Büyükbaş Hayvan Alacak Olan Çiftçilerimizden Aranan Şarlar İse:

 1. Mutlaka ÇKS belgesine sahip olmalıdır.
 2. Muhtardan köyde hayvancılık yaptığını teyit eden belge istenilir.
 3. Findeks KKB kredi notuna bakılır ( en az 1600 puan aranır )
 4. Devlete ait herhangi bir borcu yoktur belgesi istenilmektedir.
 5. Bağ-kur dokümanı talep edilir.
 6. Yıllık gelir beyannamesi istenilir
 7. En az 1 yada 2 kefil talep edilir
 8. Mevcut inek var ise kayıtlı ineklerin küpe numaraları ipotek edilir. Yok ise de rehin amaçlı ev, tarla talep edilmektedir.

Devletten İnek Almak İstiyorum Şartları Nedir ?

Devletten hibe olarak inek yada herhangi bir canlı hayvan almak istiyorsanız size tek bir adres yardımcı olabilir o da il ve ilçe Tarım Müdürlükleri’tir. Tarım Müdürlükleri yılın belli dönemlerinde illere göre hibe 5 yada 7 başa kadar hibe hayvan olanağı sağlamaktadır. Bir çok çiftçimiz bu imkanlardan yararlanmıştır. Tarım Müdürlükleri tarafından genelde istenilen şartlar ise şunlar olmaktadır.

 1. 18 ile 40 yaş arasında yer almanız
 2. Öğrenci olmamanız gerekmektedir
 3. Sigortalı olarak herhangi bir işletmede çalışmıyor olmanız
 4. En az hayvancılık yapacağınız yerde 2 sene ikametgah ediyor olmanız
 5. Devlete herhangi bir vergi borcunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Bulunduğunuz il yada ilçede bu şekilde bir desteğin şuan için mevcut olup olmadığını ise ALO 177 veya ALO 174 telefon hatlarından öğrene bilirsiniz.

Devlet Bedava İnek Veriyor Mu 2020 ?

Evet, Devlet bedava olarak inek vermektedir. Bunu çiftçilerimize 2 şekilde sağlamaktadır. Devletin bedava olarak sağlamış olduğu bu 2 şekil ise şu şekildedir.

 1. Genç çiftçi projesi kapsamında hibe edilen inekler
 2. Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından verilen 5 ile 7 baş arasındaki ineklerdir.

Yukarıda Tarım Müdürlüklerinden nasıl hibe inek alındığından bahsetmiştik. Gelin şimdi isterseniz birazda ” Genç Çiftçi Projesi ” kapsamında nasıl hibe inek alınır buna değinelim. Her yıl senenin belli dönemlerinde devletimiz ” Genç Çiftçi Projesi ” adı altında hibe imkanları sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu olanaklar en son 30.000 liraydı. Proje kapsamında bir çok canlı hayvan alımı ile örtü altı ile üstü çiftçilik faaliyetleri gösterebilirsiniz. Projeye başvuru yapıp hak sahibi olan genç çiftçilerimize 30.000 TL değerinden hibe olarak inek verilmektedir. Genç Çiftçi Kaydınızı buradan oluşturabilir, ilgili dokümanları yine aynı adres üzerinden erişe bilirsiniz. Bunların yanı sıra yine Tarım Müdürlükleri kayıt altına almış oldukları büyükbaş hayvanlar için senelik olarak destek parası ödemektedir. Bu destekler çiğ süt ile buza ve besicilik olarak ayrılmaktadır. Kelle başı verilen destek miktarları ise şu şekildedir.

 • 4 Ay ve üzeri buzağı desteği 400 TL
 • Soy kütüğü desteği 500 TL
 • Döl kontrolü 50 TL
 • Süt primi ( Bakanlıkça bildirilir )

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan bu destek miktarlarının güncel listesini bu adrese erişim sağlayarak bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnek Kredisi 2020 (2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Raik dedi ki:

  İnek kredisini nasıl alabilirim kosullarını ısdenn taleplerini ögrenebılırmıyım.

 2. Selim karaz dedi ki:

  Devletten inek kıredisi nasîl allabilirim hibeli veye dúşuk faizli

DEVLETKredi.Com