Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

18 Tane Doğal Taş Nelere Faydalıdır? Burca Göre Hangi Taş Kullanılmalıdır?

Günümüzde insan sağlığına hem ruhen hem de bedenen en çok faydalı tam 18 tane doğal taş vardır. Bu doğal taşları kullananların yapılan araştırmaya göre de çok daha sağlıklı bir yaşam tarzları olduğu da bilinir. Sizde hayat akışınızda pozitif grafik çizmek istiyorsanız  bu doğal taşları kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu kararı verip, doğal taş satın almadan önce de fiyatlarının kaç para olduğundan ziyade daha önemli bilmeniz gereken bir şey vardır. Bu ise öncelikli olarak hangi doğal taşın nelere faydalı olduğudur.

18 Tane Doğal Taş Nelere Faydalıdır? Burca Göre Hangi Taş Kullanılmalıdır?

Hangi doğal taşın nelere faydalı olduğunu sizlere 18 tanesi üzerinden bahsettik. Buna göre kolayca kendiniz de ruh ve beden eksikliğinize göre hangi doğal taşı almanız gerektiğinizi böylelikle belirleye bilirsiniz. Tabi doğal taş satın almadan önce sadece ruh ve beden eksikliğinizi ön planda tutmamanız da gerekir. Buna ilave olarak burcunuza göre hitap eden doğal taşında hangisi olduğunu bilmeniz son derece önemlidir. Bu yüzde hangi doğal taşların nelere iyi geldiğine ilave olarak bir de burçlara göre taşınması gerekilen doğal taşların hangileri olduğunu da yine sizler için bir başlık altında yer verdim.

Neler Var?

Hangi Doğal Taş Nelere İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Eminim ki bir çoğumuz doğal taşların mucizelerini duymuş olmalılar. Kendinize uygun olan doğal taş seçimini yapmanız halinde bu mucizelere sizlerde en kısa süre içerisinde şahit olabilirsiniz. Bizlere fayda sağlayan ve iyi geldikleri şeyleri duyunca da bir çoğumuz gibi sizlerde inanamayacaksınız. Genel olarak baktığımızda, nelere iyi geliyor diyor diye merak ediyorsanız. Çoğunluk olarak biyolojik ve ruhsal rahatsızlıklara iyi geldiğini söyleyebiliriz. Yalnız şunu bilmenizi isterim öyle doğal taşlar da var ki tüm bunların yanı sıra bizlere birde para ve aşk getirir. Peki ya şimdi bakalım hangi doğal taş neye iyi geliyormuş. Sizlere bunları detaylı bir şekilde anlatmak istiyorum. Sonrasında size uygun olan hangi doğal taşı kullanacağınıza dahil bilgiler ile ilerleyelim.

Birde burçlarla ilgilenenler için burcunuza ve özelliklerinize göre hep birlikte kullanacağınız taşa karar verelim.

1- Zümrüt Taşı Nelere Şifa Olur? Faydaları Nelerdir?

Zümrüt taşı nelere şifa olur? Faydaları nelerdir görelim. Daha çok Zümrüt taşının faydası insanlara ruhen bir rahatlık sağlamasıdır. Ruhsal çöküntü içinde olan kişiler için tavsiye edilen en mükemmel bir taştır. Kullanım olarak daha çok küpe, yüzük ve kolye olarak tercih edilmektedir. Ayrıca fiyatından dolayı da bu taşı tercih eden kullanıcılarına bir haylide zenginlik bakımından hava katmaktadır. Peyi ya Zümrüt taşının diğer faydaları nelerdir? Ruhen rahatlama harici başka nelere şifa olur? Şimdi bu sorularınızın yanıtlarını aşağıda sıralayalım.

blank

Zümrüt-Taşı-Nelere-Şifa-Olur-Faydaları-Nelerdir

 1. İlk olarak bu taşı bulundurduğunuzda evinize yani hanenize bereket getirmektedir.
 2. Ruhumuzu rahatlatmaktadır.
 3. Ruhumuzu rahatlatması sebebi ile bulunmuş olduğumuz ortama neşe ve sevgi saçmış oluruz.
 4. Üzerimizde bulunan gerginliği alarak, rahatlamamıza yardımcı olmaktadır.
 5. Üzerimizde bulunan negatif enerjiyi tamamıyla alır ve yok eder. Bu sayede pozitif bir enerjiyle hayatımıza devam etmiş oluruz.
 6. Bence en önemlisi eşinize ve arkadaşlarınıza olan bağlarımız güçlenmektedir.
 7. Yorgun olan ve yavaş çalışan sindirim sistemimiz güçlenerek düzene girmiş olur.

EEE daha ne olsun arkadaşlar gördüğünüz üzere zümrüt taşının faydaları say say bitmiyor. Bir çok şeye şifa olmaktadır.

2- Elmas Taşının Özellikleri Neler? Neden Bu Kadar Çok Değerli Pahalıdır?

Elmas taşının özellikleri neler? Neden bu kadar pahalı? Arkadaşlar öncelikle şunu bilmenizi isterim. Elmas taşının pahalı olmasının nedeni özellikleri olmamaktadır. Zaten şöyle bir özelliklerine bakarsanız eminim ki sizlerde hak vereceksiniz. Diğer bir çok şifalı taştan pekte bir fazla görünen farklı olmamaktadır. Elmas taşının pahalı olmasının nedeni ise diğer tüm değerli şeylerde olduğu gibi az olmasından kaynaklıdır. Bildiğiniz üzere her zaman az olan her şey pahalı ve değerli olur. Yani anlayacağınız bu kanıtlanmış olan tez her şeyde olduğu gibi elmas için de geçerli olmaktadır. Elmas taşının az ve sağlam yapısının olmasının yanı sıra birde diğer özelliklerini görmeye ne dersiniz. Haydi gelin sıralamaya başlayalım.

blank

Elmas-Taşının-Özellikleri-Neler-Neden-Bu-Kadar-Çok-Değerli-Pahalıdır

 1. Bizleri dışarıdan bakılan kem gözlere karşı koruma altına alır.
 2. Kısacası tüm kötü huylu nazara karşı bizleri korumaktadır.
 3. Vücudunuzda bulunan tüm olumsuzlukları atmamıza yardımcı olur.
 4. Kendimize karşı olan özgüven duygumuzu yükseltir.
 5. İkili ilişkileri güçlendirdiğini de biliyoruz.
 6. Beden sağlığı kadar, ruh sağlığına olumlu yönde faydası olmaktadır.
 7. Son olarak kötü olan tüm hastalıklar karşı koruyucu özelliği de bulunmaktadır.

Elmas taşının pahalı olmasının sebebini ve diğer tüm özelliklerini bu şekilde hep beraber görmüş olduk. Şimdi ise diğer bir taşımız mercan taşı ile konumuza devam edelim.

3- Mercan Taşı Ne İşe Yarar? Özellikleri Neler?

Mercan taşı ne işi yarar? Özellikleri nelerdir? Mercan taşının sıralamadan önce sadece biyolojik olarak olmadığını bilmenizi isterim. Özellikle ruh sağlığını düşünen kişiler için de kullanılması gerekilen taşların başında mercan taşı gelmektedir. Ne işe yaradığını merak edenlerimiz için ilk olarak kalp ve damar rahatsızlıklarına faydalı olduğunun bilgisini verebiliriz. Mercan taşının diğer tüm özelliklerine bakacak olursak;

blank

Mercan-Taşı-Ne-İşe-Yarar-Özellikleri-Neler

 1. Stresi ortadan kaldırmaktadır.
 2. Yaşamınız boyunca sakin bir yaşantı yaşamanıza vesile olmaktadır.
 3. Çevrenizdekiler ile iyi ilişkiler kurmanızı sağlamaktadır.
 4. Varsa bir özgüven eksikliğiniz bu eksikliğin giderilmesine yardımcı olur. Yani öz güven eksikliğinizi tamamlamış olur.

Mercan taşının ne işi yaradığı ve özellikleri bu şekilde olmaktadır arkadaşlar.

4- Kaplan Gözü Taşının Faydaları Nelerdir? Beden Ruh Sağlığına Yararları Nedir?

Kaplan gözü taşının faydaları neler? Beden ve ruh sağlığı haricinde öyle bir yararı var ki! Emin olun ki sizlerde duyunca şaşıracaksınız. Kendi şahsi düşüncem, bana kalırsa bu özelliği nedeni ile bu taşa kaplan gözü dediler. Peki ya şimdi nedir bu taş diye merak ediyorsunuz değil mi? Hemen merak eden kişiler için söyleyeyim. Kaplan gözü taşı kullanmaya karar veren kişilere güç ve cesaret vermektedir. Bu sebepten dolayı da özellikle spor ile uğraşıyorsanız bu taşı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kaplan gözü taşının diğer faydaları nelerdir? Sorusunun yanıtı işte bilinmeyen en özel yanları aşağıda sıralı.

blank

Kaplan-Gözü-Taşının-Faydaları-Nelerdir-Beden-Ruh-Sağlığına-Yararları-Nedir

 1. Beden sağlığınız için çok büyük yararı bulunmaktadır.
 2. Ruh sağlığına çok iyi geldiğini biliyoruz.
 3. Kullanıcısına güç vermektedir.
 4. Kendinde özgüven eksiğini gören kişiler için önerilen bir taştır.
 5. Taşıyıcısına korkularından arınma hissiyatı vermektedir.
 6. Kıskançlık duygusunu yoğun yaşayan kişiler için de önerilmektedir.

Dedim ya size özelliklerinden dolayı kaplan gözü ismini almış olmalıdır diye. Haksız mıyım sizce de gördünüz bir çok özel yanları ve faydası bulunmaktadır.

5- Ametis Taşı Neye İyi Gelir? Özelikleri Nelerdir?

Ametis taşı neye iyi gelir? Özellikleri nelerdir? Rengi ile dikkatleri üzerine çeken bu harika taşın 6 alanda faydası olduğu öğrendik sizler ile de paylaşmak istiyorum. Bileklik ve künye olarak daha çok kullanılan Ametis taşının 6 tane özellikleri ise şu şekildedir.

blank

Ametis-Taşı-Neye-İyi-Gelir-Özelikleri-Nelerdir

 1. Vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 2. Üzerinizde bulunan negatif enerjiyi, pozitif bir enerjiye çevirir. Bu sayede hayata bakış açınız değişir.
 3. Alerjik hastalıklara bire bir çözüm. Alerjik hastalığınız varsa eğer (nezle, rinit gibi ) emin olun ki çok faydasını göreceksiniz.
 4. Gün boyu yaşadığınız stresi anında gidererek, vücudunuzun rahatlamasını sağlamaktadır.
 5. Kötü alışkanlıklarınıza olan bağımlıklarınızı ortadan kaldırmaktadır.
 6. Aurayı yani elektromanyetik alanı temizlemektedir.

Şimdi siz söyleyin bakalım ametis taşının çare olamadığı başka sorun varmıdır?

6- Kehribar Taşının Özellikleri Nedir?  Ne İşe Yarar? Faydaları Nedir?

Kehribar taşının özellikleri nedir? Ne işe yarar? Faydaları nedir? Öncelikle sizlere şunu söyleyebilirim. Muazzam bir ağrı kesici özelliğine sahip olmaktadır. Dinmek bilmeyen, bir türlü geçmeyen baş ağrıları, migren rahatsızlıklarını da son derece faydalı bir doğal taş olmaktadır. Sizleri bir hayli rahatlatarak yorgunluğunuz alır. Eğer dinlenememe gibi bir şikayetiniz varsa da  bu yüzden kehribar taşını elinizden düşürmemenizi bilmenizi isterim. Kehribar taşının diğer tüm özellikleri de merak ediyor musunuz?

blank

Kehribar-Taşının-Özellikleri-Nedir -Ne-İşe-Yarar-Faydaları-Nedir

 1. Vücudun her hangi bir yerinde meydana gelen anlamsız ağrıları anında kesmektedir.
 2. Çocukların diş çıkartmalarında acı çekmemelerine yardımcı olur.
 3. Büyük küçük her bireye enerji vermektedir.
 4. Bedensel ve ruhsal açıdan kişiyi dengede tutmaktadır.
 5. Stresi azaltmaktadır.
 6. Alerjik hastalıkların tedavisinde çok büyük faydası olmaktadır.

Gördüğünüz gibi kısaca her derde deva diyebiliriz. Özellikle de çocuklarda çok büyük etkisi olmaktadır. Hele de o diş çıkartma zamanlarında ağız akıntılarına dahil çözüm olmaktadır. Ayrıca çocuklar hiç bir şekilde ağrı sızı hissetmeden dişlerini rahatlıkla çıkartabilmektedirler.

7- Akik Taşı Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Akik taşı hangi hastalıklara iyi gelir? Faydaları nelerdir? Özellikle cilt hastalığı yaşayan kişilerde yani akne, egzama, sedef gibi rahatsızlıkları olanlarda çok faydalı olmaktadır. Künye ve kolye haricinde birde tespih olarak da yapılıp, satılmaktadır. Nazara kaşı olarak da koruyucu özelliği olduğu bilinen Akik taşının diğer tüm özelliklerine bakacak olursak;

blank

Akik-Taşı-Hangi-Hastalıklara-İyi-Gelir-Faydaları-Nelerdir

 1. Özellikle cilt hastalıklarında faydasının oldukça yüksek olduğunu biliyoruz.
 2. Metabolizmanızın hızlanmasını sağlayarak sizleri dinç tutmaktadır.
 3. Kilo problemi yaşayan kişiler için kilo vermeyi hızlandırmada kolaylık sağlamaktadır.
 4. Nazara karşı koruyucu özelliğe sahip olduğunu biliyoruz.
 5. Çevrenizle daha iyi bir uyum halinde olmanızı stressiz bir yaşam sürdürmenizi sağlamaktadır.
 6. Bağırsak ve mide rahatsızlıklarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Akik taşının hangi hastalıklara iyi geldiğini ve diğer faydalarını da görmüş olduk. Şimdi sıra geldi diğer bir taşımız jasper taşımıza.

8- Jasper Taşı (Bereket Taşı) Özellikleri Nelerdir? Nelere İyi Gelir?

Bereket taşı olarak bilinen Jasper taşının özellikleri nelerdir? Nelere iyi gelir? Jasper taşı özelliklerinin en başında olanı bereket getirmesi bulunmaktadır. Sevgiyi ve inancı temsil eden bir taş olmaktadır. Erkeklerin hormonlarını dengeleyici özelliğe de sahip olduğunu bilmenizi isterim. Özelliklerine baktığımızda sağlık yönünden de Jasper taşının bir hayli fazla olmaktadır. Kolye, künye olarak da kullanılan Jasper taşının size sağlamış olduğu diğer faydalarda nelerdir diyorsanız? İşte cevabımız.

blank

Jasper-Taşı-Bereket-Taşı-Özellikleri-Nelerdir-Nelere-İyi-Gelir

 1. Karaciğer ve dalak rahatsızlıklarına faydalıdır. Ayrıca karaciğer demişken Karaciğeri Temizleyen En Faydalı 6 Bitki 1 Kür Tarifiniz sizler için bağlantımızda paylaşmış bulunmaktayız.
 2. Kullanıcısının özgüvenini fazlasıyla arttırmaktadır.
 3. Çakraları açarak hızlandırmasına yardımcı olur.
 4. Erkeklik hormonlarını düzene sokmaktadır.
 5. Taşıyıcısına olduğundan fazla cesaret verir.

Bu özelliklerini görünce neden bereket taşı denildiğini anlamış olduk. Gerçekten de bakıldığında mükemmel görünen bir taşmış.

9- Opal Taşı Nedir? Faydaları Neler? Ne İşe Yarar?

Opel taşı nedir? Faydaları neler? Ne işe yarar? Bakıldığında mükemmel görünen göz alıcı renklere sahip bir taş olmaktadır. Faydalarını hemen kısaca anlatmak gerekir ise en çok zihne iyi geldiğini söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayı da okuyan öğrencilerin sınav öncesi taşımalarını tavsiye edebiliriz. Sadece beyini rahatlatmakla kalmayan Opal taşı bunla birlikte kaygıları da azalttığını bilmenizi isterim. Çocuklar bu sayede sınav kaygısı yaşamamış olurlar. Böylece çok daha doğru kararlar almalarını sağlamış olur. Tabi sadece çocuklar için değil tüm bireyler için bu geçerli olmaktadır. Opal taşının diğer özelliklerine bakacak olursak;

blank

Opal-Taşı-Nedir-Faydaları-Neler-Ne-İşe-Yarar

 1.  Uyku problemi çekenlere tavsiye edilen en birinci taştır.
 2. Aşırı düşünmeleri engellemiş olur.
 3. Kullanıcısına neşe vermektedir.
 4. Aşk yönünden de tutkuyu ve sevgiyi arttırmaktadır.
 5. Taşıyıcılarının kaygılarınızı azaltır ve rahatlamasına yardımcı olur.
 6. Vücudunuzdaki su oranının dengesini sağlamaktadır.

Kaygısı olanlar, aşk problemi yaşayanlar bence hiç düşünmeden bu taşı taşısın derim.😉 Üstelik görüntüsü de harika bir taştır.

10- Obsidyen Taşı Özellikleri Nedir? Neye Faydası Vardır?

Obsidyen taşının özellikleri nedir? Neye faydası vardır? Bu taşın özelliklerin de en dikkat çekeni geçmiş dönemde yaşanan travmaların bir an önce atlatılmasına katkı sağlaması olmaktadır. Geçmişteki anılarınızdan, yaşantınızı olumsuz etkileyen şeylerden bu taş sayesinde kurtulmuş olursunuz. Emin olun ki geleceğe çok daha iyimser bir şekilde bakarsınız. Bu sayede Obsidyen taşı sizi hayata bağlamış olur. Etrafa iyi düşün iyi oldun sloganı gibi pozitif enerji saçmış olursunuz. Obsidyen taşının diğer özellikleri ve nelere faydasının olduğunu şimdi sırası ile paylaşıyorum.

blank

Obsidyen-Taşı-Özellikleri-Nedir-Neye-Faydası-Vardır

 1. En büyük özelliği stresi azaltması olmaktadır.
 2. Koruyucu bir etkiye sahiptir.
 3. Eklem ağrısı çekenlere tavsiye edilmektedir.
 4. Kullanıcısına cesaret vermektedir.
 5. Taşıyıcısının öz güveni arttırır.
 6. Gücünüzü fazlası ile arttırmaktadır.

Dediğim gibi bu taşı taktığınızda kesinlikle iyi düşünüp her şeyin iyi olacağına sizlerde inanacaksınız.😉

11- Oniks Taşının Faydaları ve Tüm Özellikleri Nelerdir?

Oniks taşı faydaları ve tüm özellikleri nelerdir? Bunun yanıtına geçmeden bu taşın en beğendiğim yeri ile konumuza başlamak istiyorum. Beğendiğim bu özelliği ise şansızlık çektiğine inanları bu kötü gidişatlarına dur demesi olmasıdır. Şans açmasıyla, şans getirmesiyle bilinen Oniks taşının diğer özelliklerinden en dikkat çekeni ise de depresyona iyi gelmiş olmasıdır. Oniks taşının bu özelliklerinden sonra diğer faydalarını da görecek olursak;

blank

Oniks-Taşı-Faydaları-ve-Tüm-Özellikleri-Nelerdir

 1. Evinizdeki ve kazancınızın bereketini simgelemiş olur.
 2. Vücudunuzda oluşan stresi azaltmaktadır.
 3. Kullanıcısını sakinleştirmektedir.
 4. Odaklanmayı arttırmaktadır.
 5. Taşıyıcısına pozitif enerji vermektedir.

Oniks taşının faydalarını ve özelliklerini de gördüğümüze göre sıra geldi şimdi huzur veren florit taşına.

12- Florit Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları ve Özellikleri Nedir?

Florit taşı ne işe yarar? Faydaları ve özellikleri nedir? Ben bu soruların cevabını  Florit taşının en çok beğendiğim yanı ile vermek istiyorum. Oda karmaşık duygular içinde olanlara sağladığı faydası olmaktadır. Eğer yaşadığınız duygulardan emin değilseniz kesinlikle Florit taşını takmanızı tavsiye edebilirim. İşte o zaman göreceksiniz ki zamanla çok daha kendinizden emin olarak kararlar almaya başlamış olacaksınız. Florit taşının diğer fayda ve özelliklerine gelirsek de şunları sıralayabiliriz.

blank

Florit-Taşı-Ne-İşe-Yarar-Faydaları-ve-Özellikleri-Nedir

 • Taşıyıcısına huzur vermektedir.
 • Aynı zamanda taşıyıcısını sakinleştirmektedir.
 • Konsantrasyonu arttırmaktadır.
 • Baş ağrısı çekenler için çok faydalı olmaktadır.
 • Analitik düşünceyi artırmaktadır.
 • Odaklanmada yaşanan sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Ama en güzeli de içinizi huzur kaplamasıdır. İnsan tek huzurlu olsun geri kalan her şey olur. Sizce de öyle değil mi arkadaşlar.

13- Yakut Taşının Anlamı Ne? Harikalar Yaratan Bu Taşın Faydaları Nelerdir?

Yakut taşının anlamı ne? Harikalar yaratan bu taşın faydaları nelerdir? Bunun için ilk olarak özelliklerinin neler olduğunu bilmemiz gerekiyor. Özellikleri içinde en ön plana çıkanı ise geceleri kabuslar görenlerin yakut taşı sayesinde artık o kötü rüyalardan uzaklaşması olmaktadır. Yakut taşının en belirgin bir diğer özelliği ise, kişiyi fiziksel olarak dinç tutmasıdır. Gece rahatça uyumak keyifli bir uyku çekmek, günü enerjik geçirmek istiyorsanız yakut taşını üzerinizden ayırmamanızı öneririm. Yakut taşının diğer özellikleri ise şu şekildedir.

blank

Yakut-Taşının-Anlamı-Ne-Harikalar-Yaratan-Bu-Taşın-Faydaları-Nelerdir

 1. Kararlığa yardımcı olmaktadır.
 2. Kişinin öz güveni artırmaktadır.
 3. Fiziksel olarak kişiyi dinç tutmaktadır.
 4. Taşıyıcısına enerji vermektedir.
 5. Kendinize olan inancınızı artırmaktadır.
 6. Kullanıcısının sakinleşmesine yardımcı olur.

Bu özellikler bence her birimizin istemiş olduğu özellikler olmaktadır. Kim istemez ki dinç olmayı, kendine özgüveninin olmasını ve en önemlisi de inançlı bir şekilde hayatımıza devam etmeyi.

14- Lal Taşı Özellikleri Cinselliğe En İyi Gelen Taşlardan Bir tanesi!

Lal taşı özelliklerinin en başında cinsel yaşantı geldiğini duymuşuydunuz? Bu sebeple de lal taşının en iyi geldiği nokta cinsellik konularında yaşanan sıkıntıların giderilmesinden oluşmaktadır. Hormonları dengelemesini sağlamaktadır. Bunun beraberinde metabolizmayı hızlandırmasından dolayı cinsel isteksizlik yaşayanlara bir hayli faydalı bir taş olmaktadır. Lal taşının diğer özellikleri neler deseniz de sizlere hepsini sırası ile verebilirim.

blank

Lal-Taşı-Özellikleri-Cinselliğe-En-İyi-Gelen-Taşlardan-Bir-tanesi

 • Cinsel hayatınızı düzene sokmaktadır.
 • Yaşanan sıkıntıları gidermektedir.
 • Bel ağrısı çeken kişilere faydası çok büyüktür.
 • Hormonlarınızla dengenizi düzene sokar. Yani dengelemiş olur.
 • Vücuda kuvvet vermektedir.
 • Metabolizmanızı hızlandırmaktadır.
 • Kişinin üzerinde birikmiş olan negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmektedir.

En çok tercih edilen bu taş vermiş olduğumuz tüm özellikleri ile dikkat çekmektedir.

15- Pembe Kuvars Taşı Neyi Simgeler? Neye Faydası Vardır?

Pembe kuvars taşı neyi simgeler? Neye faydası vardır? Renginden de anlaşıldığı üzere pembe kuvars taşı sevgiyi yani aşkı simgelemektedir. Taşıyıcısına neşe vermektedir. Hayata daha pozitif bankasını sağlamaktadır. Bozuk ilişkilere iyi gelmektedir. Daha çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle kolye olarak takılmaktadır. Kolyenin yanı sıra birde küpe olarak da tercihen kullanılır. Hoş rengi nedeniyle doğal taş kullanmak isteyen bayanlar tarafından bir hayli fazla rağbet vardır. Vücuda da bir çok katkısı vardır. Bu katkılar ise şu şekildedir.

blank

Pembe-Kuvars-Taşı-Neyi-Simgeler-Neye-Faydası-Vardır

 • Kalbin iyileşmesine çok büyük faydalı olmaktadır.
 • Öfkeyi azaltmaktadır.
 • Gergin insanlara çok faydası bulunmaktadır.
 • Endişeyi ve stresi yok etmektedir.
 • Ritim bozukluğuna iyi gelmektedir.
 • İlişkiler arasındaki sorunları düzenlemektedir.
 • Kullanan kişinin hayata bakış açısına olumlu yönde etkisi bulunmaktadır.
 • Bu taşı taşıyan kişinin kendisi ile barışık olmasını ve kendisini sevmesini sağlamaktadır.

Pembe kuvars taşının neyi simgelediğini ve neye faydası olduğunu böylelikle görmüş olduk. Şimdi sıra geldi Amazon it taşının ne işe yaradığına ve özelliklerinin neler olduğuna.

16- Amazonit Taşı Ne İşe Yarar? Özellikleri ve Faydaları Neler?

Amazonit taşı ne işe yarar? Özellikleri ve faydaları neler? En belirgin özelliği karşı cinsinizin cinsellik yönünden bir isteksizliği varsa bu taşı ona mutlaka hediye etmenizi öneririm. Çünkü bu taşı taşıyanın cinsel arzuları tavan yapmaktadır. Bir nevi aşk taşı olarak ta Amazonit taşını ele alabiliriz. Bu taşın diğer tüm faydalarının neler olduğunu ise şu şekilde sıralayabiliriz.

blank

Amazonit-Taşı-Ne-İşe-Yarar-Özellikleri-ve-Faydaları-Neler

 1. Boğaz çakrası çekenlere şifa vermektedir.
 2. Cinsel duyguları arttırmaktadır.
 3. Kalp ve damar sağlığı için faydası oldukça yüksek olmaktadır.
 4. Üzerinizde biriken negatif enerjiyi atmanıza yardımcı olur.
 5. Cesaret verici özelliğe de sahip olmaktadır.

Her taşın kendine göre özelliği olduğu gibi amazonit  taşının da tüm özellikleri bu şekilde olmaktadır.

17- Ay Taşının Özellikleri Nedir?(Banlar Sizin İçin Harika Bir Taş)

Ay taşının özellikleri nedir? Ay taşı genç, olgun tüm bayanların kullanması gerekilen bir taş olduğunu söyleyebilirim. Bunun sebebi ise özellikleri tam kadınlara yönelik olmasıdır. Çünkü ay taşı bir çoğunuzun da tahmin edeceği gibi kadınsal bir çok hastalığın şifa kaynağı olmasıdır. Bunların en başında geleni ise regl döneminde yaşanılan ağrıların ortadan kaldırılmasıdır. Tabi ay başı ağrısı olarak da bilinen bu sancıları ortadan kaldırdığı için kullanıcısının o gerginliğini de yok etmiş olur. Ay taşının diğer özelliklerinin neler olduğunu merak ediyorsanız, hepsini sizler için aşağıda paylaştım.

blank

Ay-Taşının-Özellikleri-Nedir-Banlar-Sizin-İçin-Harika-Bir-Taş

 1. Sakinleştirici özelliğine sahip olması.
 2. Sürekli sinirli tavırlar sergileyen bay ve bayanlar için son derece faydalı olması.
 3. Uyku problemi çekenler için uykusuz gecelerinize bu taşı kullanarak son verebilirsiniz.
 4. Doğum yapacak olan bayanlarımız için için tavsiye edilir. Çünkü, doğal yoldan doğuracakların işini bir hayli kolaylaştırdığı söylenmektedir.
 5. Karşınızdakilere karşı daha iyimser olmanızı sağlamaktadır.

Kadınların en çaresiz ve fazlası ile ağrılı zamanlar adetli olduğu yani regli dönemleri olmaktadır. Bu taş sayesinde o döneminizi rahatlıkla geçirebilirsiniz.

18- Yeşim Taşının Faydaları Neler? Özellikleri Bir Harika!

Yeşim taşının faydaları neler? Yeşim taşı özellikleri bir çok şeye iyi geldiğini biliyor muydunuz? İyi geldiği şeyler sadece vücut biyolojisi için değil, ruh sağlığı içinde geçerli olmaktadır. Her ne kadar bulunması zor olsa da bana kalırsa özelliklerini görünce kesinlikle bu taşa sahip olmak isteyeceksiniz. Yüzük, künye, bileklik, küpe hatta tespih olarak dahi bu harika taş tan yapılmaktadır. Her ne şekilde kullanırsanız kullanın sizlere sağladığı faydaları ise şu şekildedir.

blank

Yeşim-Taşının-Faydaları-Neler-Özellikleri-Bir-Harika

 1. Sinir sisteminizi düzenlemektedir.
 2. Kaslarınızın ve eklemlerinizin üzerinde muazzam etkisi bulunmaktadır.
 3. Toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olmaktadır.
 4. Vücudunuzdaki bilinmeyen ağrıları gidermektedir.
 5. Ruhunuzu sakinleştirmeye yardımcı olur.
 6. Kalp sağlığınız için oldukça faydası vardır.

Tam 18 doğal taşların nelere fayda sağladığını sizler için yukarıda detayları ile ele aldık. Fakat şunu da unutmamalısınız ki kesinlikle bu bahsi geçenler bilimsel olarak kanıtlanmamıştır arkadaşlar. Bu sebepten dolayı da asla doktor tavsiyesi olmamaktadır.  Önerimiz ise yaşadığınız rahatsızlıklardan dolayı ilk önce doktorunuza muayene olmanızdır.

Doğal taşların nelere fayda sağladığını sizlerle paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi asıl merak edilen sorunun cevabına. Sizlerin doğal taşı hangisi olduğuna. Şayet benim doğal taşım hangisidir? Diyorsanız hemen burcunuza göre taşımanız gereken taşları görelim.

Benim Doğal Taşım Hangisi? Burca Göre Taşımanız Gerekilen Taş Hangisi?

Doğal taşların özelliklerini ve kişilere sağlamış olduğu faydaların neler olduğunu yukarıda sizler için paylaştık. Şimdi sıra geldi asıl soru olan benim doğal taşımın hangisi olduğuna? Bu sorunuzun cevabını tabi ki burcunuza göre cevaplayacağız. Bu sayede hangi doğal taşı kolye, küpe, tespih, künye, bileklik yada yüzük gibi takı olarak kullanmanız gerektiğinizin net yanıtını sizlere vermiş olacağız. Haydi şimdi hep beraber doğum yılınıza göre kullanmanız gerekilen o doğal taşları görelim.

Burcunuza Göre Taşımanız Gereken Doğal Taş
 • Koç: Ametist ve Akik Taşı
 • Boğa: Zümrüt ve Akik Taşı
 • İkizler: Yeşim ve Kaplan Gözü Taşı
 • Yengeç: Ay taşı ve Kaplan Gözü Taşı
 • Aslan: Elmas ve Kehribar Taşı
 • Başak: Amazonit ve Jasper Taşı
 • Terazi: Pembe kuvars ve Opal Taşı
 • Akrep: Lal taşı ve Obsidyen Taşı
 • Yay: Ametist ve Yakut Taşı
 • Kova: Florit ve Ametist Taşı
 • Oğlak: Jasper ve Oniks Taşı
 • Balık: Mercan ve Ametist Taşı

Kendi burcunuza göre sizlere uygun olan ve kullanmanız gerekilen taşın da hangisi olduğunu sizler için yukarıda paylaştık. Şayet sizlerde burcunuza göre uygun olan taş ile üzerinizde taşıyabileceğiniz bileklik istiyorsanız. Sizlere yardımcı olabiliriz.  Yapmanız gereken aşağıda bulunan yorumlar kısmına iletişim numaranızı bırakmanız olacaktır. Sizlere her taşlar ile ilgili her konuda yardımcı olacağımızı da söyleyebilirim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın