Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

15 30 50 100 Bin TL Az Orta Çok Sermaye İle Ne İş Yapılır?

İnsanın doğası gereği inanıp ta yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Sadece kendinize ve yapacağınız işe inanmanız gerekir. Herkesin de bilmiş olduğu gibi inanmak başarmanın yolundan geçer. Eğer inanırsanız  çok az bir sermaye ile sizleri ilerletebilecek farklı sektörlerde bir çok iş yapabilirsiniz. En az 15.00 TL en fazla ise 100.00 TL ile kendi işinizin patronu olup, yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey elinizdeki sermayeyi doğru bir şekilde kullanmak ve yapabileceğinize inanmaktır. Devamlılığı olabilen sizin de severek yapabileceğiniz, elinizin ve aklınızın yatkın olduğu işler arasında seçim yapmanız gerekmektedir.

15 30 50 100 Bin TL Az Orta Çok Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Sıfırdan iş kurup, ticarette en çok para kazanan kişiler arasında olabilirsiniz. Bizlerde sizlere yardımcı olmak amacıyla az, orta ve çok sermaye ile yapabileceğiniz iş modelleri hakkında bilgiler vermek istedik. Üstelik 2023 yılında en çok rağbet gören işlerden yazımızda bahsettik. Şayet aklınıza yatarsa başında durmadan yapılabilecek bir çok iş sektörü dahi bulunmaktadır. Haydi şimdi gelin hep birlikte, küçük sermayeler ile yapılabilecek işlerin neler olduklarını görelim😉

Neler Var?

Küçük ve Orta Sermaye İle Yapılabilecek İşler Nelerdir?(10 Bin 50 Bin Arası)

Evet arkadaşım öncelik ile sizlere söylemem gereken az bir sermayeniz dahi olmadan yani sermayesiz işler de yapabilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz eğer 5 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz Parasız İş Nasıl Kurarım? sayfasına giriş sağlayarak sizler için gerekli olan tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bilgiyi de vermiş olduğumuza göre, şimdi gelelim küçük çok az bir sermaye ile yapılabilecek işlerin neler olduğunu başlıklar altında gösterelim. Daha sonrasında ise gerekli tüm açıklamaları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 1. Stant Kiralama
 2. Makale Yazmak
 3. Organizasyon Ekibi Kurmak
 4. Ev Yemekleri Yapıp Satmak
 5. Çiğ Köfte Bayiliği
 6. Semt Pazarcılığı
 7. Aksesuar Dükkanı Açmak
 8. Dış Çekim Fotoğrafçılığı Yapmak
 9. Emlakçılık Yapmak
 10. E-Ticaret İşi Yapmak
 11. Seyyar Satıcılık Yapmak
 12. Parfüm Bayiliği Almak

gibi daha bir az sermaye ile yapılabilecek iş modelleri bulunmaktadır.  Daha fazla iş modelleri ve ayrıntılı bilgiler Sermayesiz Yeni En Karlı Zekice İş Fikirleri (Küçük Az Sermaye İle) adresimizde bulunmaktadır. Bizler bu yazımızda 2023 yılında en çok talep görülen ve getirisi sizleri mutlu edecek işlerden bahsetmek istedik. Şimdi gelelim yukarıda vermiş olduğumuz iş modellerinin ne kadar maliyet gerektirdiğini ve kazanacağınız miktarın ne kadar olduğunu görmeye.

1- Stant Kiralama

Bir miktar sermayeniz var ve kendinize ait bir iş kurmak istiyorsanız, stant açmak sizler için mükemmel bir iş olabilir. Sadece küçük sermaye ile işi kurabilir ve kar marjı yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Stant kiralamanın çok fazla sayıda imkanlar bulunmaktadır. Yapmanız gereken standı nereye ve hangi türde açmanız gerektiğine karar vermektir. Örnek verecek olursak eğer,

 • Yaya trafiğinin yoğun olduğu işlek caddeler üzerine kurabilirsiniz. Doğal taze sıkma meyve suyu satabilirsiniz. Özellikle sıcak aylarda ve turistin bol olduğu şehirlerimizde çok fazla rağbet görebilir.
 • Diğer bir seçenek ise AVM içinde stant kiralayabilirsiniz. Herkesin de bilmiş olduğu üzere  gün içerisinde alış veriş merkezlerine çok fazla sayıda hatta milyonlarca insan girmektedir. Bu sayede çok büyük bir müşteri potansiyeline sahip olabilirsiniz. Karar vermeden bir kaç gün önceden AVM’yi gezip eksik olduğunu düşündüğünüz sektör içinden bir iş seçmelisiniz. Kuracağınız yeri ayarlayıp kendi yatırımınızla yada bayilik aracılığı veren firmalardan yararlanabilirsiniz. Örnek olarak dondurma, waffle, çikolata şelalesi, çiğ köfte, organik gıdalar, oyuncak, sağlıklı içecekler, fast food, mısırcı, kahve ce çay, kozmetik ürünler, parfümeri, hediyelik eşya gibi ürünler satabilirsiniz
 • Belediye stantlarını az bir maliyetle kiralayıp, kendi yapmış olduğunuz el emeği olan ürünlerinizi, takı, örgü, aksesuar, el işi, ev yapımı doğal taze ürünlerinizi dahi satabilirsiniz.
blank

Stant-Kiralama

Sizlerin de örneklerde görmüş olduğunuz üzere stant kurarak bir çok farklı iş imkanına sahip olabilirsiniz. AVM içerisinde çiğköfte standı açacaksanız  Çiğköfte Evi Franchise Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? İstenilen Şartlar Nelerdir?  gerekli olan bilgiler vermiş olduğumuz adres üzerinden sizler için mevcuttur.

2- Makale İçerik Yazmak

Teknolojinin ilerlemesi ile internet siteleri popüler hale gelmektedir. Bu yüzden makale yazarak para kazanmanız sizler için çok iyi bir fırsat olabilir. Yalnız ilk yazacağınız dönemlerde bir çok zorluklarla karşılaşabilir ve zor gelebilir. Bu nedende azimli olmanız ve asla pes etmemeniz gerekmektedir. Eğer ilk defa makale, içerik yazıyorsanız özgün ve doğaçlama yaparak yazmanız gerekir. Emin olun ki bu yöntem sizler için çok faydası olacaktır. Bir kaç tane elinizde hazır makale olsun. Uzman olduğunuz ve konu hakkında bilginizin fazla olduğunu düşündüğünüz içerikleri oluşturun.

blank

Makale-Yazmak

Örneğin KOSGEB desteklerinden çok fazla bilginiz var bir kaç tane verilen destekler hakkında önemli bilgiler içeren makale hazırlayıp. KOSGEB desteği veren sitelere satabilirsiniz. İlk olarak satışlarınız bu şekilde gerçekleşebilir. Daha sonra seo uyumlu makaleler yazıp, kendi blog sitenizi oluşturabilirsiniz. Emin olun ki o zaman kazancınız daha fazla olur. Dediğim gibi ne kadar özgün çalışırsanız o kadar ilerleme kat edebilirsiniz.

3- Organizasyon Ekibi Kurmak

Düğün sezonu girdiği özellikle yaz aylarında en çok aranılan ve ihtiyaç duyulan düğün için organizatörler olmaktadır. Gerek evlilik gerekse sünnet düğünlerine önem veren kişiler düğünleri için farklı konseptler ve eğlenceler istemektedirler. Ve bu istekleri için her türlü bütçeyi vermeye razı olurlar. Siz yeter ki yenilikçi olun ve farklı konseptler sunun müşterilerinize. Çok az bir sermaye ile hayal gücünüzü kullanarak mükemmel işler yaratabilirsiniz. Emin olun ki karşılığını fazlası ile alabilirsiniz.

blank

Organizasyon-Ekibi-Kurmak

Düğün işi ile başlayıp her türlü organizasyonu yapabilirsiniz. Yaz kış işiniz devam eder. Şu anki yaşam şartlarına göre evleniyorsun düğün, hamile kalıyorsun bebek Show Rum, bebek oldu diye parti dişi çıktı diye parti, 6 ay kınası diye parti, doğum günü geldi diye parti. Anlayacağınız partiler asla bitmez. Sizin yapmanız gereken uzman kişilerle ekip kurmak ve işlerine gerçekten özen göstermek olacaktır. İlerleyen zamanlarda organizasyon şirketi kurmanız dahi çok yüksek olmaktadır.

4- Ev Yemekleri Yapıp Satmak

Özellikle çalışan kişiler yada öğrencilerin yoğun olduğu büyük şehirlerde ev yemeklerine talep çok fazla olmaktadır. İlk aşamada iş yeri açmanıza gerek kalmadan bu işi evinizde yapabilirsiniz. Hijyene önem verir, ve doğal ürünler kullanmaya özen gösterirseniz çok fazla talep görürsünüz. Üstelik bir el lezzetiniz varsa eğer ooo iste o zaman müşteriye yetişemezsiniz buna emin olabilirsiniz. Çünkü hem çalışan kişiler, hem de okuyan öğrenciler ev yemeklerine hasret kalıyor. Böylelikle sizlerde biraz birikim yapıp ileriye doğru gereken sermayeyi tamamladığınızda kendiniz ait iş yeri açabilirsiniz.

blank

Ev-Yemekleri-Yapıp-Satmak

Önceden evde yaparak isminizi duyurduğunuz için müşterinizde hazırdır. Beğenildiğinizde tavsiye üzere müşteri kitleniz artacaktır. Eğer gerekli sermayeyi toplamadan biran önce kendi dükkanımı açmak istiyorum derseniz KOSGEB Girişimciliği Geliştirme Destek Programının ne olduğunu öğrendikten sonra, yapacağınız işin KOSGEB tarafından destek alıp almadığınızı öğrenmek olacaktır. Bunu da KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? (2023 NACE Kodları)ile sayfa üzerinden öğrenmeniz mümkündür. Nasıl yapacağınıza dair gerekli olan tüm bilgiler vermiş olduğumuz adres içeriğinde bulunmaktadır.

5- Çiğ Köfte Bayiliği Almak

Az  bir sermeye ile kendi işimi kurmak istiyorum diyenler için gerçekten kaçırılmayacak mükemmel bir fırsat. Üstelik kar marjı da sizleri oldukça tatmin edebilir. Yani bayilik almak eskisi kadar zor değil. Özellikle 2023 yılında Franchise bayiliği verdiği için, isim hakkı parası almamaktadır.

blank

Çiğ-Köfte-Bayiliği

Son yıllarda çok fazla rağbet gören ve tüketimi aşırı çok olan çiğköfte bayiliği alarak yapmış olduğunuz sermayenin %100 ünü en az 6 ay içerisinde kazanmanız mümkündür. Nasıl mı? En Ucuz Çiğköfte Bayiliği Veren 10 Firma Hangisi? maliyetleri, iletişim adresleri ve koyacağınız sermayeye kadar tüm bilgiler bulunmaktadır.

6- Semt Pazarcılığı Yapmak

İkametgah etmiş olduğunuz mahallede  pazar tezgahı açabilirsiniz. Giyim yada yiyecek üzerine pazarda tezgah açma işi isteyerek yapmak isteyenler için çok fazla kazançlı olmaktadır. Şahsen kendi adınıza herhangi bir ustalık belgesine gerek kalmadan az bir maliyet ile tezgah açabilirsiniz.

blank

Semt-Pazarcılığı

Sadece yapmanız gereken eğer varsa sermayeniz tezgahı satın alabilir yoksa da uygun fiyatlara belediyeden kiralayabilirsiniz. Bunun için bir takım belgeler istenmektedir. Onlar da

 • Pazar yeri kiraysa eğer kira kontratı,
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Esnaf Odası kayıt belgesi
 • Gıda üzerine tezgah açacaksanız eğer portör muayene kartı

çıkarttırmanız gerekecektir. Sizler için bu konu hakkında daha fazla bilgi Pazarda Tezgah Nasıl Açılır? Şartları Nelerdir? detayları ile birlikte adresinde bulunmaktadır. Hangi ürünler üzerinde tezgah açmaya karar verdiğinizde %100 kar marjına sahip olabilirsiniz.

7-  Aksesuar Dükkanı Açmak

Az bir maliyetler ile telefon aksesuar dükkanı açabilirsiniz. Şu en trendler arasında telefon kılıfları bulunmaktadır. Günümüzde farklı telefon kılıfları kullanmak moda haline gelmiştir. Artık çok genç kesim dahil olmak üzere, yaşlı insanlarımızın elinde bile telefon bulunmaktadır. Geneli hatta çok fazla kullanıcısı olan akıllı telefonlardır. Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe yeni nesil bir çok telefon markası ve modeli oluştu. Bu sayede kılıf çeşitliliği de artış gösterdi. Sizlerde telefon kılıfı üzerinden az sermaye ile aksesuar dükkanı açabilirsiniz.

blank

Aksesuar-Dükkanı-Açmak

Bu konuda yapmanız gereken önemli bilgi olarak doğru kararlar verip, teknolojiyi yakından devamlı takip etmeniz gerekmektedir. Talep gören markalardan ilk etaptan azar azar sonra eğer oluru varsa fazladan getirmelisiniz. Getirdiğiniz ürün çeşidi elinizde patlamaması için kullanıcıları sürekli takibe almanız gerekmektedir. Hangi marka en çok rağbet görüyor, özellik olarak görünüm bakımından insanlar en çok neye talep gösteriyor bütün bunların takibini yapmanız gerekmektedir. Toptan fiyatı 2.00 TL olarak aldığınız aksesuarların satış fiyatı en az maksimum 10. 00 TL olmaktadır. Buda sizler için getirisi güzel bir iş imkanı olabilir.

8- Dış Çekim Fotoğrafçılığı Yapmak

Fotoğraflara yoğun ilginiz var ve çekim konusunda az da olsa biraz yeteneğiniz varsa kaçırılmayacak işlerden bir tanesi de fotoğrafçılıktır. Az bir sermaye koyalar yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Bu yolda tek yapmanız gereken gerçek donanımlı, bir çok özelliği olan fotoğraf makinası almak olacaktır. Sonrasında ise dükkan açmaya dahi gerek duymadan önce yakın çevrenizden başlayıp, tavsiye üzerinde dilden dile namınız yayılabilmektedir.

blank

Dış-Çekim-Fotoğrafçılığı-Yapmak

Çekmiş olduğunuz fotoların  basımlarını ise bir fotoğrafçı ile anlaşıp çok uygun fiyatlara çıkarttırabilir yada albüm hazırlatabilirsiniz. Yeni doğan bebeklerin çekimleri, sünnet olan çocukların çekimleri, evlenen adayların dış çekimlerini yapabilirsiniz. Bunun için güzel mekanlar, farlı konseptler bulmanız gerekmektedir. Ayrıca fotoğraftan anlamam yeteneğim yok ama iş aklıma yattı yapmak istiyorum diyenler. Halk eğitim merkezler bir çok konu hakkında eğitimler vermektedir. Sizlerde ikametgah ettiğiniz il ve ilçedeki halk eğitim merkezlerine giderek bilgi alabilirsiniz. Sadece tek bir organizasyon çekiminden an az 1.500.00 TL en fazla ise 3.000.00 TL kazanabilirsiniz.

9- Emlakçılık Yapmak

Kentsel dönüşümler ile birlikte müteahhitlerin yapmış olduğu binalar sayesinde etrafımızda bie  yeni kat kat binalar bulunmaktadır. Bu da demek oluyor ki, o binalarda yaşayacak kişi sayısının artması.

blank

Emlakçılık-Yapmak

Eğer bu gelişmeyi değerlendirip fırsata çevirebilirseniz gerçekten çok güzel işler yapabilirsiniz. Müteahhitler, ev sahipleri yada yatırımcılarla anlaşım, internet üzerinden reklam yapabiliriniz. Mülkiyetlere kiracı yada alıcı bulabilir ve kendinize bu işten vermiş olduğunuz kira bedeli kadar komisyon alabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.

10- E-Ticaret İşi Yapmak

Özellikle geçirmiş olduğumuz kapanmalarda ve pandemi döneminde tüketiciler evde çok fazla zaman geçirdikleri için e-ticaretin büyümesine neden olmaktadır. 2023 yılında toplam ticaret payı %10’dan %30′ a yükselerek, insanlar ihtiyaç duydukları ürünleri online olarak yapmaya başladılar.

blank

E-Ticaret-İşi-Yapmak

Bu sayede az bir sermaye ile iş kurmak isteyenlere kapılar açılarak iş imkanları ortaya çıktı. Ve kazanç miktarı sizleri tatmin edecek tuarlar arasında olduğuna emin olabilirsiniz. Konu hakkındaki daha fazla detaylı bilgi sizler için e-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? Satış Nasıl Yapılır? adresinde bulunmaktadır. Eğer kafanıza yatar, bende bu işi yapabilirim diyorsanız hiç zaman harcamadan ilk adım atarak araştırmalara girim derim.😉

 11- Seyyar Satıcılık Yapmak

Seyyar satıcılık yaparak hayatı mükemmel yaşayan çok fazla sayıda insanımız bulunmaktadır. Yani seyyar satıcı olarak işi küçümsemeyin çok getiriye sahip olan iş imkanları arasında olmaktadır. Sizlere yakın bir tanıdığımdan örnek verecek olursam eğer. Köyde yaşamış büyümüş okula okumamış bir tanıdık. Çocukların eğitimi için köyde okul olmadığından dolayı yanımıza şehir’e geldiler. Adamın elinde hiç bir meslek yok. E haliyle diplomada yok. Oraya form doldur buraya form doldur çağıranda yok. Kiracı olarak bizim evimizde oturuyorlar. Ay dediğin hemen geliyor. Adam baktı durum kötüye gidiyor olmayacak bir şey yapması lazım. Düşündü taşındı eşine pilav yaptırmaya karar verdi. Eşi evde pilavı yaptı, kocası dışarıda seyyar satıcılık yaptı. Allah var eşinin eli de o kadar lezzetliydi ki, yaptığı pilavlar akşama kalmıyor bitiyor. Adam azimle severek bu iş sayesinde kendine çok güzel bir ev aldı. Arabasını aldı ve çocuklarını şuan çok güzel üniversitelerde okutuyor. Daha ne olsun ki, normal şartlarda çalışan bir kişi bile bu imkanlara sahip olamıyor. Çünkü hayat pahalı, ayağımızı yorganımıza göre uzatmayınca neler olacağını biliyoruz. Ve karnımızı doyurabildiğimize şükrediyoruz. Ve bahsetmiş olduğum o kişi halen seyyar satıcılık yapıyor ne bir dükkan açtı nede o düşünceye girdi. Çünkü işini o kadar çok seviyor ve müşterisi var ki buna şükür diyor ve fazlasını istemiyor.

blank

Seyyar-Satıcılık-Yapmak

Hayatımızdan örnek te vermiş olduğumuz gibi seyyar satıcılık yaparak, kazanan ve halen ekmek yiyen bir çok kişi var etrafımızda. Şayet sizlerde seyyar satıcılık yapmak isterseniz. Kestane, mısır, helva, pamuk şekeri, pilav, çorap, toka, küçük ev aletleri gibi ürünler ile yapabilir. Yalnız kurallara uygun bir durumda bütün izinleri almanız dahilinde yapmanız gerekmektedir. Çünkü iş yapacağız diye çok fazla cezalar ödemek zorunda kalabilirsiniz. İlk olarak gerekli olan belgeleri ve kuralları öğrenmeniz gerekmektedir.

12- Parfüm Bayiliği Almak

Yine az bir sermaye ile parfüm bayiliği alabilir ve güzel gelirler elde edebilirsiniz. Son yıllarda orijinal parfümlerin maliyet oranları çok fazla artmasıyla, kullanıcılar açık parfüme daha çok yönelmiş durumdadır. Bu sizler için iyi bir fırsat olabilir.

blank

Parfüm-Bayiliği-Almak

Şayet sizlerde bu parfüm bayiliği almak isterseniz, Açık Parfüm Bayiliği Karlı Bir İş Midir (HESAPLAMALAR)ile birlikte daha iyi sağlıklı bir karara varabilirsiniz. Hatta bu konu için eğer bayilik almayı düşünür iseniz. BARGELLO Parfüm Bayiliği Nasıl Alınır? Maliyet Hesaplamasıile birlikte bilgi alabilir. Ve bu firmadan bayilik almanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü kullanıcı çok fazla ve aşırı derecede talep gören bir marka olmaktadır. Sizlerin de bu iş sayesinde güzel kazançlar elde edebileceğinizi düşünüyorum.

Orta ve Çok Sermaye İle Yapılabilecek İşler Nelerdir?(50 Bin 100 Bin Arası)

Evet arkadaşım, elinde az bir sermaye ile şu anki şartlara göre yapabilecek olduğunuz iş imkanlarını, ayrıntıları ile birlikte yukarıda sizler için paylaştık. Şimdi sıra geldi elimde orta derecede biraz fazla sermayem var 50.000 TL ile 100.000 TL arasında diyen arkadaşlarımız yapabileceği iş imkanlar nelerdir? Şimdi birazda bu iş sektörleri nelermiş onlardan bahsedelim, ayrıntıya geçmeden önce isterseniz iş modelleri nelermiş onları görelim,

 1. Butik açıp kendimiz işletmek
 2. Cafe cay ocağı açmak
 3. Evden eve nakliye işi yapmak
 4. Çocuk kreşi bakım evi açmak
 5. Oto yıkama dükkanı açmak
 6. Halı yıkama işi yapmak
 7. Çiçekçi dükkanı açmak
 8. Su bayiliği almak
 9. Turizm acentesi kurmak
 10. Okulda kantin açmak
 11. Çikolata dükkanı açmak
 12. Spor salonu açmak

gibi daha bir çok iş imkanı bulunmaktadır. Şu an sizler için kar marjı yüksek olan ve yapılabilecek olan iş imkanlarını düşünerek paylaşım yaptık. Ayrıca  60 Bin TL Hİbe İle Kendi İşinizi Devlet Destekli hibe alarak ta vermiş olduğumuz  iş imkanlarından faydalanabilirsiniz. Peki alacağınız hibeler nelerdir? nasıl olur derseniz? adresin içeriğinde sizler için gerekli olan tüm bilgiler vardır. Adresi ziyaret ederek bilgilere ulaşabilirsiniz.

1- Butik Açıp Kendimiz İşletmek

Genelde bayanların giyim için tercih ettikleri, ufak alış veriş dükkanları olan butiklerdir. Çünkü o mağazalarda yaygın olmayan kişiye özel ürünler bulunmaktadır. Sizlerde eğer butik açmak isterseniz öncelikle açmak istediğiniz butikte ne tarz ürünler satacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Satış yapacağınız ürünün hangi yaşlara hitap edeceğine ve kalitesine dikkat etmelisiniz. Daha sonra kararlı butik açmakta kararlı iseniz, gerekli olan evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

 • BAĞKUR’ a kayıt açtırmanız gerekir
 • Vergi dairesine gidip işlemlerinizi yaptırmalısınız
 • Ticaret odasına gidip kayıt olmanız
 • Ve son olarak iş yerinize ait ruhsatı alabilmek için belediye ve esnaf sanatkar odasına gitmelisiniz.
blank

Butik-açıp-kendimiz-işletmek

Gerekli olan tüm evrakları hazırladıktan sonra ve gerekli izinleri aldığınızda butiğinizi açmış olursunuz. Butik için alacağınız ürünleri İstanbul’ daki toptancılardan daha uygun fiyatlar ile alabilir. Abartmamak kaydı ile kar koyup rahatlıkla satış yapabilirsiniz. Mesela bir ürünü değeri 30 TL’dir. Siz abartarak 60 TL satarsınız. Evet satabilirsiniz ama o müşteri bir daha sizi tercih eder mi? orası muallak. O yüzden hem müşteriyi hem de kendi dükkanınızı düşünerek satış fiyatlarını belirlemelisiniz. Bu konu hakkında kadınlara yönelik 6 Ay Ödemesiz İş Yeri Açan Kadınlara Faizsiz HALKBANK Kredi imkanları bulunmaktadır. Bu iş iş yerini açmak için verilen imkanlardan yararlanabilirsiniz.

2- Cafe Çay Ocağı Açmak

Çok kısa zamanda para kazanmak ve düzenli gelir elde etmek istiyorum diyen arkadaşlarımız için cafe yada çay ocağı açmak iyi bir fırsat olabilir. Hatta bu iş imkanı az bir sermaye ile bile olabilir. Çünkü çay Türkiye genelinde milli içeceğimiz halinde olmaktadır. Bu yüzde aşırı derecede talep olmaktadır. Sadece doğru yeri, doğru mekan bulmanız gerekmektedir. Vatandaşlarımızın çoğu oturup sohbet edecek sakin yerler aramaktadır. Üstelik çok lüks mekanlarda oturup bir çaya 5.00 TL vermektense tercihlerini uygun fiyatları olan sakin yerlerde yapmaktadırlar. Bu yüzden sizlerde yer seçimine dikkat etmelisiniz.

blank

Cafe-cay-ocağı-açmak

Ayrıca çay satışlarınızda mutlaka temizliğe önem vermelisiniz. Çay bardağı üzerinde hiç bir leke hatta su lekesi dahi olmaması gerekir. Çünkü böyle durumlarda müşteri memnuniyeti ve tavsiyeyi ön plana çıkar. İşinizi iyi yaparsanız 1 kişi 10 kişiye, 10 kişi 100 kişiye sizin iyi yada kötü olduğunuzu anlatabilir. İlerleyen zamanlarda kazancınız yükselip koyduğunuz sermayeyi kazandığınızda çayım yanında tost, simit, sandviç gibi kolay hazırlanabilen aperatif yiyeceklerde sunabilirsiniz. Bu sayede daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

3- Evden Eve Nakliye İşi Yapmak

Genel olarak ev taşıma herkes için yorucu ve korkutucu olmaktadır. Bu yüzden çoğunluk olarak evden eve nakliye işi yapan firmaları tercih etmektedirler. Yanılıyor uyum sizce, Şayet sizlerin de bu iş fikri aklınıza yatarsa, dikkat etmeniz gereken bir çok nokra bulunmaktadır. Evet ne kadar basit gözüken bir iş modeli olsa da fazlası ile dikkat gerektiren iştir.

blank

Evden-eve-nakliye-işi-yapmak

Çünkü insanlar mallarına ve eşyalarına özen göstermekte ve değer vermektedir. Değer vermiş oldukları eşyaların zarar görmesini kimse istemez. Bu yüzden kendinize deneyimli personeller almanız gerekmektedir. Evet bu iş bedenen yorucu bir iş modelidir. Yalnız karşılığında da yüksek paralar kazanmanızda ab açık ortadadır. Hakkınızı fazlası ile alır belki de ileride vinç dahi alabilirsiniz. Bu sayede de naklye firması kurup işinizde ilerleme imkanı yaratabilirsiniz.

4- Çocuk Kreş Bakım Evi Açmak

Genel olarak ülkemizde kadınlarımızın bir çoğu çalışmakta yada çalışmak zorundadır. Bu durumda ise çocukları olup çalışmak zorunda kalan annelerimizin en çok ihtiyaç duydukları çocuklarına güvenilir bakım evi yada kreş bulmaktır.

blank

Çocuk-kreşi-bakım-evi-açmak

Bu nedenle bu işi düşünenler için karlı ve potansiyeli gün geçtikçe yükselen bir iş imkanı olmaktadır. İlk etapta 60.00 TL 70.00 TL ile küçük sevimli çocuklarımızın mutlu olabileceği bir ortam kurabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda ise işinizi büyütüp daha kapsamlı kreşler açabilirsiniz.

5- Oto Yıkama Dükkanı Açmak

İş fikri olarak aslında oto yıkama dükkanı açmakta 2023 yılına göre mantıklı olabilir. Bu işi yapabilmek için uygun bir ortam hazırlamanız gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz dükkanın yeri ve mekanı sizin için önemli olmaktadır. Çünkü yapmış olduğunuz iş ses bakımından yüksek olduğu için evlere uzak mesafede bir alan olması gerekir. Yoksa çok şikayetler alabilirsiniz. Oto yıkama işi kimilerine göre zor olsa da kimilerine göre ise kazancı yüksek olduğu için kolay gelmektedir.

blank

Oto-yıkama-dükkanı-açmak

Şu anda Türkiye genelinde neredeyse herkesin bir otomobili bulunmaktadır. Bu yüzden oto yıkamalara fazlası ile ihtiyaç vardır. Ayrıca oto yıkama bayilikleri de verilmektedir. Eğer hesabınıza ve çalışma şartlarınıza uyarsa araştırmanızı tavsiye ederiz. Bu arada kafanızda illaki bir dükkan açma düşüncesi varsa eğer İş Yeri Devir Almayı KOSGEB Destekliyor Mu? Kredi Burada!araştırmanızı tavsiye ederim. Belki hazır bir iş yeri almak sizler için daha avantajlı olur. Kim bilir!😊

6- Halı Yıkama İşi Yapmak

Bildiğiniz üzere artık sokaklarda halı yıkayan hiç kimselere rastlamamaktayız. Çünkü faturalar aldı başını gidiyor. Halıyı yıkasan su faturası emin olun ki normal hali maliyetini geçecek duruma geldi. Bu yüzden genelimiz halılarını yıkamaya vermeyi tercih etmektedir. Tabi ki beklentileri de olmaktadır. İstedikleri halılar üzerindeki temizlik beklentilerini karşılamanız gerekmektedir. Zamanında alıp vermiş olduğunuz tarihte teslim etmeniz gerekmektedir. Bu işte de müşteri memnuniyeti çok fazla olmaktadır. Ne kadar çok müşteriyi memnun ederseniz o kadar çok müşteriye sahip olabilirsiniz.

blank

Halı-yıkama-işi-yapmak

Yukarıda ki örneklerde de vermiş olduğumuz üzere bu iş modelinde de 1 kişi 10 kişiye, 10 kişi 100 kişiye tavsiye eder ve geliriniz o kadar yükselir. Bu iş modelinde de sizleri tatmin edecek kadar gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu iş sektöründe KOSGEB’ tende destek alabilirsiniz. Sizler için gerekli olan bilgiler Halı Koltuk Yıkama KOSGEB Devlet Desteği içeriğinde bulunmaktadır. Muhakkak bilgi almanızı tavsiye ederiz.

7- Çiçekçi Dükkanı Açmak

Çiçekçilik mesleği yıllardır bilinen  ve iş yapılabilen bir sektördür. Çiçekçilik yapmaya karar verip ilerletemeyen kimse olduğu düşünmüyorum. Çünkü çiçekler her yerde, her iş ortamında dahi karşımıza çıkan ve bizleri mutlu eden, yüzümüzü güldüren canlı veya cansız varlıklardır. Örnekler verecek olursak eğer çiçekler çocukluğumuzdan başlar

 • Annemize, öğretmenize alabileceğimiz ilk ve en değerli hediye çiçektir.
 • Evlilik teklifinde bulunan gençler için etkileyici olan yüzükten önce çiçekler ve çiçekli bir ortamdır. Yani ihtiyaç gibi,
 • Doğum yapmış anneye bir çiçek göndermek
 • Dükkan açmış eşinize dostunuza çiçek göndermek
 • Düğün sezonlarında fazlası ile rağbet gören
 • Özel günler de, hastalıkta, sağlıkta  hatta cenazede
blank

Çiçekçi-dükkanı-açmak

dahi çiçeklere ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu mesleği ister internet üzerinden yapın isterse kendinize ait bir dükkan açarak yapın. Her halükarda kazanç kapınız olacaktır. Ayrıca müşteriye karşı iyi bir  iletişim, verilen hizmetten memnuniyet çiçekçiler için çok iyi bir avantaj olmaktadır. Bu sayede daimi müşterisi olabilir. Her ihtiyaç anında sizin sayenizde etrafındaki eşinin dostunun yanlarında olduğunu hissettirip, yüzlerinin gülmesine neden olabilirsiniz.

8- Su Bayiliği Almak

Evet arkadaşım suyun hayatımızdaki önemini anlatmaya gerek yok sanırım. Sağlığına önem veren kişiler artık şebeke suyu kullanmamaktadır. Hazır damacana  suları ve şaşal suları tercih etmektedirler. Bu yüzden su bayiliği almayı düşünürseniz bence en doğru kararı vermiş olursunuz.

blank

Su-bayiliği-almak

Peki bayiliği nasıl hangi firmadan ne şekilde alabilirim diyorsanız 28 Tane Su Bayiliği Veren Firmalar Ve İletişim Adresleri ile birlikte sizler için paylaşmış bulunmaktayız. İçlerinden hesabınıza ve uygun olanını tercih edebilirsiniz. Bu arada etrafınızdaki kullanılan markalarda dikkat etmelisiniz. Yaşamış olduğunuz il veya ilçede talep görmeyen bir markadan bayilik almak sizi ilerletmez.

9- Turizm Acentesi  Kurmak

Tatili sevenler ve tatil hakkında tüm bilgiye sahip olanlar için kaçırılmayacak bir iş fırsatı. Bence bu işe yatkınlığınız varsa hiç durmayın hemen arayışa geçmelisiniz. Bunu dükkan açmadan site üzerinden ev kiralayarak ta yapabilirsiniz. Yeter ki içinizde istek olsun evet ben bu işi yapabilirim deyin. Burada yapmanız gereken karşı tarafı kendiniz olarak düşünecek ve beklentileriniz doğrultusunda reklamınızı yapacaksınız.

blank

Turizm-acentesi-kurmak

Tatil yerinde ki ev sahipleri ile uygun fiyatlara anlaşıp, kısa dönem için özellikle turist kesime kiralama yapabilirsiniz. Bütün iletişimler sizinle gerçekleşecek rezervasyon, tanıtım, organizasyon, temizlik her şey size ait olacak. Ev sahibi ile sadece kontrat imzalanmış olacak oda gerekir ise, bazı kişiler onu dahi yapmıyor.

10- Okulda Kantin Açmak

Okulda kantin açmak hem eğlenceli hem de kazançlı olmaktadır. Eğitim alan öğrencilerimizin vazgeçilmezi olan kantini işletmek isteyenler asla batmazlar. Çünkü okul kantinleri hiç bir zaman boş kalmaz. Sizlerden tek istenilen hijyen temizlik ve öğrencilere satmış olduğunuz ürünlerin tarihlerine önem vermeniz istenmektedir. Tek başınıza yapabileceğiniz bir iş imkanıdır. Tabi ki yanınızda bir yardımcı olsa daha iyi olur ama kazancı bölmek istemiyorum diyorsanız da tek başınıza yapabilirsiniz.

blank

Okulda-kantin-açmak

Bu iş için okullar arasında ihaleler yapılmaktadır. Okul tarafından yapılan ihaleyi kazandığınızda kantin size ait olabilir. Bu iş için önceden araştırmasını muhakkak yapın işi iyice öğrenin. Sonrasında ise öğrencilere kendinizi güler yüzünüzle, tatlı dilinizle sevdirin. Yapmış olduğunuz işe önem verin ve devamlı düzenli ve tertipli çalışmaya özen gösterin. Çocuklarımızın sağlığı bakımından güvenilir markalar kullanın emin olun ki kazanan daima siz olursunuz.

11-  Çikolata Dükkanı Açmak

Çikolata dükkanı iş bakımından biraz zor olsa da yapılamayacak bir iş sektörü değildir. Öncelik ile dükkanınız için doğru bir lokasyon belirlemeniz gerekmektedir. Dükkan işini hallettikten sonra iç ve dış dekorasyonuna özen göstermeli ona göre hazırlık yapmalısınız. Örnek olarak farklı ilginç renkler ile karakterler ile oluşturabilirsiniz. Böylelikle dikkat çekerek müşteriye sahip olabilirsiniz. Çünkü acil olarak ihtiyaç olan bir şey değil sonuçta. İlk etapta biraz riskli görünse de aslında kar marjı çok yüksektir.

blank

Çikolata-dükkanı-açmak

Çikolata dükkanları düğün, nişan, parti zamanlarda çok fazla aranmaktadır. O yüzden reklamınızı iyi yapmanız ve isminizi gerekirse sosyal medya üzerinden duyurmanız gerekmektedir. Ayrıca çikolata şelalesi de yapabilirsiniz. Bunun için franchise bayilik veren bir çok firma bulunmaktadır. Onlar ile iletişime geçip çikolata dükkanı açabilirsiniz. Belki bu yöntem sizler için daha iyi bir avantaj olabilir. Ayrıca dükkanınıza vereceğiniz isimde sizler için avantaj sağlamış olacaktır. Sizlere yardımcı olmak amacı ile En Güzel Dükkan İsimleri (MODERN, Bereketli, Osmanlı, YARATICI) adresini buraya bırakıyorum.

12-  Spor Salonu Açmak

Ülkemiz genelinde çok fazla sayıda spor salonları açıldığınız fark etmiş olmanız lazım.  Özellikle formunu korumak isteyen arkadaşlarımızın tercihi öncelik olarak spor salonları olmaktadır. Bu yüzden spor salonu açmak isteyenler için bu iş fikri cazip gelebilir. Sağlık kulübü yada sağlıklı yaşam merkezi olarak adlandırılan spor salonu açmak için KOSGEB desteklerinden de yararlanabilmekte sizin. Spor Salonu Açmak İçin Devlet Desteği (FİTNESS AÇACAKLAR)Bu sizler için büyük bir avantaj olmaktadır.

blank

Spor-salonu-açmak-ve-işletmek

Eğer bu işi yapabilirim ve gerekli olan sermaye elimde var diyorsanız bence hiç düşünmemelisiniz. Çünkü özellikle 2020 ve 2021 yılında yaşamış olduğumuz pandemiden  dolayı almış olduğumuz kiloları vermek için büyük bir talep vardır. Genel olarak herkes şuan için forma dönenebilmek amacı ile spor salonlarını araştırıp başvurularını yaptırmaktadır. İş fikirleri aklınıza yatmış ama elinizde yeterli derecede sermaye yoksa eğer, bazı bankalar gelir belgesiz ihtiyaç kredisi vermektedir. Sizlerde verilen bu kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca karar vermiş olduğunuz iş fikrini eğer tutturursanız çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bankaların vermiş olduğu bireysel ihtiyaç kredilerinden yararlanmak isteyen arkadaşlarımız için bilgiler aşağıdaki tablomuzda mevcuttur.

2023 yılı ŞUBAT ayı Bireysel İhtiyaç Kredisinin Vadelerine Göre Faiz Oranları
BANKALAR 12 Ay 24 Ay 36 Ay
ZİRAAT BANKASI %1.89
VAKIFBANK %1.91
HALKBANK %1.89
İŞ BANKASI %2.05
ŞEKERBANK   %3.17
%3.33
DENİZBANK %3.27
AKBANK %2.23 %2.26
 • 2023 yılı ŞUBAT ayı için Ziraat bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı yukarıda da görmüş olduğunuz üzere 24 ay için %1.89 faiz uygulanmaktadır. Geri ödeyeceğiniz örnek ödeme planı ise, aşağıdaki tablo üzerinde mevcut bulunmaktadır.
100.000 TL Ziraat Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
8 13.738,19 TL 109.905,54 TL
12 9.542,12 TL 114.505,43 TL
14 8.346,48 TL 116.850,73 TL
16 7.451,64 TL 119.226,16 TL
18 6.757,32 TL 121.631,74 TL
20  6.203,37 TL 124.067,37 TL
22 5.751,49 TL 126.532,80 TL
24 5.376,17 TL 129.028,02 TL

Vermiş olduğumuz tablodaki kredinin ön başvurularını Ziraat İnternet bankacılığı, ATM ve 444-00-00 çağrı merkezlerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Evet arkadaşım makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Elimizden geldiği kadar ile sizlere bir çok iş imkanı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarım faydalanıp, yararını görürsünüz. Sormak istediğiniz soru yada farklı konu varsa muhakkak yorumlar kısmana yazmanızı rica ediyorum. Her zaman sorularınıza cevap verebiliriz. Sağlıcakla kalmanız dileklerimle😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın