Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

12 Ay Türkiye Aile Desteği Programı Alma Başvurusu Nasıl Yapılır?

06 Haziran 2022 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN sosyal medya sayfasından 2 müjdeli haber bildirdi. Paylaşılan bu iki müjdeli haber de ekonomik düzeyi düşük muhtaç ailelere yönelikti. Bunlardan iki tam 12 boyunca sürecek olan Türkiye Aile Desteği Programı tır. Bu program kapsamında toplamda 15 milyar TL ihtiyaç sahibi ailelere en az 1.000 TL ortalama 1.500 TL en çok ise 2.000 TL olarak dağıtılması ön görülmektedir. Cumhurbaşkanımız tarafından paylaşılan en son dakika diğer müjdeli haberi ise MEB'e bağlı ana okulu veya ana sınıfı desteği olmaktadır.

12 Ay Türkiye Aile Desteği Programı Alma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanlığı tarafından paylaşılan Türkiye Aile Desteği Programı ve Ana Okulu ve Ana Sınıfı Desteği başvuruları peki nasıl yapılacak? Her iki ihtiyaç sahibi ailelere verilecek olan bu destekler ne zaman başlayacak? Kimler yararlana bilecek? Destekler hakkında merak edilen bu 3 sorunun cevabını ise sizler için aşağıda yer verdik.

Türkiye Aile Desteği Programı Nedir? Kimler Başvuru Yapabilecek?

Türkiye Aile Desteği Programı nedir? Kimler başvuru yapabilir? Öncelik ile bu programın ince detaylarına girmeden ilk etapta sizlere bu iki fazlası ile merak edilen soruyu cevaplamak istiyorum. Bildiğiniz üzere 2019 da başlayan covid-19 hastalığından dolayı yaşanan ekonomik sıkıntılar hala devam etmektedir. Yaşanan bu sıkıntılılar sadece esnaflarımızı etkilemedi. Bunun beraberinde zor şartlarda hayatlarını devam ettirmeye çalışan ailelerimizi de çok yakında vurmuş oldu. Her şeye gelen zam üzerine fiyatlar Dünya genelinde aldı başını gitti resmen. Normal şartlarda dahi zaten hayatlarını sürdürmeye çalışan yoksul ailelerimiz. Devamlı gelen zamlar yüzünden şartların bu şekilde geriye gitmesiyle artık günlük yaşantılarını normal bir şekilde sürdüremez hale geldi. İşte tüm bu sebeplerden dolayı sosyal bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti bu ailelere el uzatarak destek olmak amacı ile bir çok ekonomik destek ve para yardım programı oluşturmuş olmakta. Türkiye Aile Desteği Programı destekleri arasında bulunan;

Hükümet tarafından yapılan bu destek, daha önceki yıllarda Ekonomik Destek Programı adı altında 98 milyar TL bir bütçe ile yapılmıştı. Şuan ise Türkiye Aile Desteği Programı adı altında toplamda 15 milyar TL olarak yeniden dağıtılacağının haberi verildi. Tabi bazı şartlar altında bu destek verilecektir. Peki ya bu programdan kimler yararlanabilecek? diye sorarsanız. İşte cevap!

Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bey efendinin sosyal medya aracılığı paylaştığı bilgilendirmeye göre Türkiye Aile Desteği kimlere verileceği hakkında bilgi olarak şu ifadeleri kullanmıştır.

”Ekonomik olarak dezavantajlı fakat, mevcut programlardan yararlanamayan, kesimlere yönelik” olacağını bildirdi.

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere yeni başlatılan Ekonomik Destek Programından yararlanacak olan kişiler bu ifadelerde yer aldığı gibi belirlenecektir. Kısaca bu kelimelerden siz ne anladınız diye bana soracak olursanız. Şu şekilde yorumlayabilirim.

  • Şuan için sürekli olarak verilen ekonomik destek programlarından yararlanamayan kişiler.
  • Yoksul durumdaki dar gelirli aileler diyebilirim.

Tabi, yine söylüyorum özellik ile yazımızın da başında da belirtmiş olduğum üzere haber daha çok yeni. İlerleyen zaman içerisinde daha da netlik kazanacağına eminim. Sizlerde takip etmek istiyorsanız eğer yapmanız gereken tek şey sayfamızın bildirimlerini aktif etmek olacaktır. Bu sayede anında gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Şimdi geçelim Türkiye aile destek programının ne zaman başlayacağına ve ne kadar süreceğine.

Türkiye Aile Desteği Programı Ne Zaman Başlıyor? Ne Kadar Sürecek?

Türkiye Aile Desteği Programı ne zaman başlıyor? Ne kadar sürecek? Bu kapsamda yapılacak olan destek ekonomik zorluk çeken ailelere kaç lira yardım parası verileceği şuan için net bir rakam verilmemektedir. Fakat ne kadar netlik kazanmasa da kesinleşen bazı şeylerde de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi yapılacak olan bu desteği ne zaman başlayacak olmasıdır. Yine burada Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bey efendinin paylaşımına göre sizlerle bunu paylaşıyorum. Yapılacak olan bu destek programı 2022 yılında Haziran ayının üçüncü haftası ile başlayacak olmasıdır. Bu açıklamada şu anlama geliyor. ”Türkiye Aile Desteği Programı en geç 21.06.2022 tarihinde başlayacağı anlamına gelmektedir.

Ayrıca siz değerli okurlarıma şunu da söylemeliyim. 2022 yılının Haziran ayının 3. haftası olarak başlayacak olan Türkiye Aile Desteği Programı 1 yıl olarak süreceğinin de bilgisi verilmiştir. Şimdi gelelim yapılacak olan destek programının miktarına.

En az 1.000 TL ortalama olarak 1.500 TL ve en çok miktar ise 2.000 TL olarak verilmesi söylenmektedir.

Peki ya şimdi Türkiye Aile Desteği başvuruları nereye yapılacak? E devlet üzerinden başvuru yapılabilecek mi? Haydi gelin başvuru adreslerini hep birlikte görelim.

Türkiye Aile Desteği Başvuruları Nereye Yapılacak? (e-Devlet Başvuru Sayfası Adresi)

Türkiye Aile Desteği başvuruları nereye yapılacak? Yapılacak olan program altında muhtaç ailelere en az 1.000 TL, ortalama 1.500 TL, en fazla ise 2.000 TL yardım parası verileceğinin planlaması yapılmaktadır. Bu destek programına başvuruları ise yine Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bey efendi tarafından yapılan paylaşıma göre 2022 yılının Haziran ayının üçüncü haftası başvurularının yapılacağının bilgisini verdi. Yine bu açıklama esnasında başkan tarafından yapılan bildirime istinaden başvuruların nereye yapılacağı da belli oldu. Bu açıklamalara göre Türkiye Aile Desteği Programının başvuruları 2 seçenek ile yapılacaktır. Bunlar ise

  • Birincisi e-devlet üzerinden
  • İkincisi ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden

yapılacaktır. Birinci seçeneği tercih eden arkadaşlarımız e-Devlet üzerinden yapılacak başvurular için adres olarak sanırım https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-yardimlasma-ve-dayanisma-vakif-ilanlari-basvuru-sistemi-5465 bu bağlantıyı kullanacaklardır.  İkinci seçeneği yani Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını tercih edenler ise yapılacak olan başvurular diğer tüm destek programı başvurularında olduğu gibi bizzat başvuruda bulunacak olan kişinin kendisi gidip yapması gerekecektir.

Türkiye-Aile-Desteği-Başvuruları-Nereye-Yapılacak-e-Devlet-Başvuru-Sayfası-Adresi

Evet değerli arkadaşlarım gördüğünüz üzere Türkiye Aile Desteği Programı hakkında en son yapılan açıklamalar bu şekilde olmaktadır. Dediğim gibi takipte kalın yine sizler için yeni gelişmeler oldukça paylaşım yapacağız. Şimdi yine Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklamaya göre bu destekle birlikte ayrıca beraberinde bir destek daha verileceğinin açıklamasını yapmıştı. Yine bunu da siz değerli okurlarım için kısaca paylaşmak istiyorum.

Ana Sınıfı ve Ana Okulu Yardım Desteğine Nasıl Başvuru Yapılacak?

Anasınıfı ve anaokulu yardım desteği nedir? Nasıl başvuru yapılacak. Yukarıda da söylediğim gibi dar gelirli ailelerin  çocuklarının eğitimi için çoğumuzun da bildiği üzere SED adı altında yarım parası süreli ve süresiz olarak yapılmaktadır.

Ana-Sınıfı-ve-Ana-Okulu-Yardım-Desteğine-Nasıl-Başvuru-Yapılacak

Bu yardım kapsamından yararlanamayan yada yararlanabilen aileler için ise yine 06.06.2022 tarihinde Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bey efendi bir müjdeli haber daha vermiş bulunmakta. Oda  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan anasınıfı yada anaokullarından ücretsiz olarak yararlanabilecekleri olmasıdır. Nasıl başvuru yapabileceğiz? Dediğiniz de başvurular için yine yapılan paylaşımda şu şekilde bir açıklamada bulunmuşlardır.

”Son bir yıl içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yapmış olduğu yardımlarından faydalanmış olan kişilerin herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın bu destekten yararlanabilecek olmalarıdır.”

Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bey efendi tarafından yapılan bu 2 müjdeli haberinde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını diliyorum. Şimdiden hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.


Şayet sizlerde bu tür haberlerden anında haberdar olmak istiyorsanız bu sayfamızın yanında birde https://www.youtube.com/kredim kanalımızı takip etmenizi öneririm. Konu hakkında bizlere sormak istediğiniz sorularınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın