DEVLET Kredi

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçilere Kredi Veriyor (100 Bin TL)

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçilere Kredi Veriyor (100 Bin TL)

Resmi gazete yayımlanan tebligat ile 2020 de Ziraat Bankası çiftçilere 100 bin TL kadar faizsiz kredi vermektedir. 5570 sayılı kanunun 1. maddesine göre ÇKS belgesine sahip çiftçilerimiz bu imkanlardan Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden istifade edebilmektedirler. ” Hayvansal Üretim Konuları ” ve ” Bitkisel Üretim Konuları ” haricinden Ziraat Bankasının sağlamış olduğu olanaklardan ” Su Ürünleri Avcılığı ” alandakiler de yararlana bilmektedir.

Faizsiz Çiftçi Kredileri 2020 Başvuruları

Ziraat bankası 2020 tarihi itibarı ile yayımlanan resmi gazete ile çiftçilerimize bir çok alan için 100.000 TL kadar %100 faiz desteği sağlamaktadır. Sağlanan bu faiz desteği ile çiftçilerimiz özellik ile ”YATIRIM DÖNEMİ” aşamasından bir çok alan için Ziraat bankasından faizsiz kredi alabilmektedirler. 100.000 TL kadar verilen Ziraat bankası faizsiz kredileri peki hangi alandaki çiftçilerimizi kapsıyor.

 1. Sütçü, Etçi, Kombine Sığır Yetiştiriciliği sektöründe yer alan İMALAT ve YATIRIM alanındaki çiftçilerimiz
 2. Yaygın Hayvansal Üretimi yapan çiftçilerimiz
 3. Damızlık Düve Yetiştiriciliği için ilk defa ”YATIRIM” yapacak olan çiftçilerimize
 4. Kanatlı Sektöründe Damızlık Yetiştiriciliği yapacak yada yapan çiftçilerimize
 5. Su Ürünleri Sektöründe yer alan çiftçilerimize
 6. Yem Bitkisi Üretimi yapan çiftçilerimize
 7. Yurt İçi Sertifikalı Tohum yada Fide alacak olan çiftçilere
 8. Sera Modernizasyonu için yatırım yapacaklar
 9. Modern Basınçlı Sulama Ekipmanı alımı yapacaklar
 10. Damızlık Süt Sığırcılığına ilk defa yatırım yapacaklar
 11. Küçükbaş Hayvan Besiciliğine ilk defa yatırım yapacaklar

Ziraat bankasından faizsiz olarak en az 100 bin TL kadar faizsiz olarak kredi alabilmektedirler.!

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Devletin faiz desteği sağlayarak çiftçilerimize Ziraat bankasından verilecek olan 100 Bin TL kadar olan faizsiz kredinin bazı şartları mevcuttur. Bu şartlar hem çiftçimizi hemde alınacak olan canlı hayvanı bağlamaktadır. Dolayısı ile Ziraat bankası faizsiz kredi şartları 2 başlık halinde yer almaktadır. İlk olarak faizsiz kredi ile alınacak olan hayvanlardan resmi gazetede yer alan şartlara değinelim.

Hayvanlarda Aranan Nitelikler:

Damızlık Süt Sığırcılığı: Damızlık süt sığırcılığı için Ziraat bankasından 100.000 TL faizsiz kredi alacakların alacakları hayvanların TÜRKVET sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Ayrıca alınacak olan damızlıkların damızlık belgesinin mevcut olması gerekmektedir. En fazla bir kere doğum yapmış en fazla 36 aylık olması da aranan şartlar içerisinde yer almaktadır. Bu yaş sınırı mandalar için 48 aya kadar çıkmaktadır.

Damızlık Düve Yetiştiriciliği: En az 50 baş alım yada üzerinde bir alım yapmanız gerekmektedir. 4 ile 13 aylık düve alımları için Ziraat Bankası faizsiz kredi imkanları sağlanmaktadır.

Küçükbaş Süt Hayvancılığı: Küçükbaş hayvanların 9 ile 25 aylık arasından olması şarttır. Ayrıca, küçükbaş hayvanların Koyun, Keçi Kayıt sisteminde yer alması gerekir.

Damızlık Et Sığırcılığı: 36 Aydan büyük olmayan Hereford, Angus, Şarole ve Lumuzin ırkı büyükbaş hayvan alımları yapılması gerekmektedir. TÜRKVET sisteminde yer alan ya bir kere doğum yapmış yada en fazla ilk yavrusuna gebe olabilir.

Küçükbaş Besicilik: En az 6 aylık ve en az 100 baş küçükbaş hayvan alınması gerekmektedir.!

Damızlık Kanatlı Hayvan: Etlik yada yumurta tavukçuluğu için en az 10.000 adet. Damızlık tavuk üretimi için en az 1000 adet. Hindi için ise en az 5 bin adet alım yapılması gerekmekte siniz.

Çiftçilerimizde Aranan Şartlar:

ÇKS Belgesi

✅ Tarım İlçe Müdürlüklerinden alınacak olan işletme tescil belgesi

✅ İşletmeye ait tapu belgesi

✅ Tarım Kredi Kooperatifinden alınacak olan borcu yoktur yazısı

✅ 3 Adet kefil, kefillerden bir tanesi devlet memuru olması duruma göre talep edilebilir. Ayrıca mutlak kefillerin gelir belgesine sahip olması gerekmektedir.

✅ Hayvancılığı köyde yapacaklardan köy azaların da imzası olan ” Köyde Hayvancılık Yapıyor ” belgesi

✅ Son dönem ödemesi olan herhangi bir fatura

✅ Vergi dairesinden alınan devlete herhangi bir borcu yoktur yazısı

Not: ”İŞLETME DÖNEMİ” içerisinde Ziraat bankası faizsiz kredi imkanlarından yararlanmaya hak sahipleri ipotek olarak bakmış oldukları hayvanların küpe numaralarını gösterebilir.!

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi 2020 Başvurusu

Ziraat bankası faizsiz çiftçi kredisi başvurusu için yukarıdaki aranan şartların yanı sıra iyi bir ”Kredi Notu” değerine sahip olmanız mutlak şarttır. Aksi taktirde ne kadar kefil bulur iseniz bulun başvurunuz merkez tarafından onay almayacaktır. Şayet Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama işleminde notunuz düşük ise o zaman tek çare Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapmanızdır. Ziraat bankasından faizsiz çiftçi kredisi alacak olan çiftçimizin kredini notunun en az 1500 puan ve üzerinde olması gerekmektedir.

Ziraat bankası çiftçi kredilerinin hiç biri ne yazık ki İnternet üzerinden yapılmamaktadır. Başvuru işlemlerinin hepsi Ziraat bankası şube kanalları üzerinden şahsen olarak yapılmaktadır. Ziraat bankası çiftçi müşterileri için ”TARIMSAL KREDİ” departmanını oluşturmuştur. Bilindiği üzere nerede ise bütün bankalarda

 1. KOBİ
 2. Bireysel

Müşteriler departmanı olur. Ama, Ziraat bankasında çiftçilerimiz için ekstra olarak ”TARIMSAL KREDİ” departmanı mevcuttur. Başvuru işlemlerinizi doğrudan kimlik belgeniz ile yapabilirsiniz. İlk ön başvuruda ilgili memur sizlerin biraz öncede bahsetmiş olduğum gibi kredi notunuzu sorgular. Şayet sorgulama işlemi başarılı bir şekilde sağlanır ise daha sonra kredi başvurusu için talep edilen evraklar ile müracaatlarınızı işleme alacaktır.

Ziraat Bankası Çiftçilere Düşük Faizli Kredi

Ziraat bankası özellik ile emekli maaşını kendilerinden alan çiftçilerimize %0.10 varan düşük faizler ile kredi imkanları sağlamaktadır. Normal şartlarda zaten düşük faiz imkanı sağlayan Ziraat bankası ekstra bu indirim ile siz çiftçilerimize sadece kimlik belgeleri ile 60 aya varan vadeler ile 50.000 TL kadar kredi imkanları sağlamaktadır. Ekstra indirimsiz olarak güncel Ziraat bankasının çiftçilerimize vermiş olduğu düşük faizli kredi imkanlarına ait hesaplama tablomuzda yer almaktadır.

Ziraat bankasının ŞUBAT AYI kredi faiz oranı aylık olarak %1.12 olmaktadır.!

 • 15.000 TL için 12 ay vadeli kredi kullanır iseniz aylık taksit ödemeniz 1.361,87 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız ise en fazla 16.342,44 TL olacaktır.
 • 25.000 TL için 24 ay vadeli kredi kullanacak olan çiftçimizin aylık geri ödeme miktarı en fazla 1.225,61 TL olacaktır. Toplamda ise geri ödeme miktarı 29.414,64 TL olacaktır.
 • 28.000 Lira 48 ay ödemesi 795,36 TL toplamda ödeme 38.177,62 TL
 • 35.000 TL için 36 ay olarak aylık geri ödeme miktarınız 1.232,71 TL olacaktır. Toplam geri ödemesi ise 44.377,56 TL olmaktadır.
 • En üst limit olan 50 bin TL ve en fazla vade olan 60 ay için geri ödeme miktarı 1.219,31 TL olacaktır. Kredi vadesi sonrasında ise cebinizden çıkacak olan toplam para  73.158,26 TL olur.

Ziraat bankasının çiftçilerimize 60 ay olarak vermiş olduğu bu kredi imkanların başvurularını İnternet üzerinden gerçekleştire bilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir tane formu doğru bir şekilde doldurup göndermenizdir.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçilere Kredi Veriyor (100 Bin TL) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com