Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

100 Avro Çalışan Anneye Devlet Kreş Desteği (2021 Desteklenen İller)

100 Avro Çalışan Anneye Devlet Kreş Desteği (2021 Desteklenen İller)

Sigortalı olarak çalışan ve bu durumdan dolayı çocuğunu kreşe gönderen annelere 2021 ‘de müjde. Devletten sizlere aylık 100 avro mali destek geldi. Hibe olarak verilecek olan bu destek ile çocuğunuz kreş ödemelerini sağlaya bilirsiniz. Ayrıca, senede bir defaya mahsus olarak verilen ilave 100 avro ile de çocuğunun ihtiyaçlarını karşılaya bilmektesiniz. Kurumsal Çocuk Bakımı Projesi kapsamında verilecek olan bu hibe imkanlarından 0 ile 60 ay arasında çocuğu olan binlerce annemiz yararlana bilmektedir. Avrupa Birliği ile başlatılan bu projeden toplamda 26 milyon avronun üzerinde bir kreş bakım yardım parası annelere ödenecektir.

Çalışan Anneye 100 Avro Kreş Yardım Parası 2021 Başvuruları

Sigortalı olarak çalışan annelere müjdeli haber geldi. Artık Kurumsal Çocuk Bakımı Projesi kapsamında çocuklarınızı kreşe göndermeniz halinde devletten 100 avro hibe alacaksınız. 0 ile 60 ay arasındaki çocukları kapsayan bu projeden yararlanacak olan ailelere ilaveten 100 avroda eğitim alış verişlerinin sağlanması için yine hibe ödemesi sağlanacaktır. SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen bu projeden binlerce anne nasıl yararlanabileceğini sizler için açıklık getirdik. Şartlara uygun ailelere toplam 26 milyon avronun üzerinden verilecek devlet destekli kreş hibesi için şimdilik proje kapsamındaki iller 7 ilimiz için geçerlidir. İlk olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya illerinde başlatılan devlet destekli kreş yardımı projesi ilerleyen yıllarda daha kapsamlı illerde uygulanmaya başlatılacaktır.

Devlet Destek Kreş Hibe Yardımı Hangi İllerde Var?

Çalışan anneye verilecek olan 100 avroluk kreş yardım parasının alına bilemesi için annenin ilk olarak sigortalı olarak desteklenen iller içerisinde ikametgah ediyor olması gerekmektedir. Avrupa Birliği ile başlatılan kreş desteği projesi ilk olarak ülkemizde 5 ilde başlatılmıştı. Şimdi ise bu proje daha çok genişletilerek 7 ilimize çıkarılmıştır. Devlet destekli olarak kreş desteği alacak bu şanslı 7 ilimiz ise;

 • Ankara
 • Antalya
 • Bursa
 • Elazığ
 • İstanbul
 • İzmir
 • Malatya

içinde bulunduğunuz yıl için kreş hibesinden yararlanacak olan illerimiz bunlardır. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 5 Tane hangisi olduğunun tanıtımı siz bayanlar için daha önce yapmıştık. Şimdi sıra geldi çalışan annenin kreş hibe desteğinden yararlana bilmesi için il harici aranan diğer şartların neler olduğuna.!

Çalışan Anneye Kreş Desteği Hibe Başvurusu Şartları Nedir?

24 ay boyunca çocuklarınıza 72 aylık olana kadar verilecek olan devlet destekli hibe kreş parasından istifade edebilmeniz için desteklenen iller içinde ikametgah ediyor olmanızın haricinde diğer şartlardı sağlıyor olmanız gerekmekte siniz. Bu şartlar nelerdir? derseniz,

 1. Ön kayıt anında 0 ile 60 ay dahil olmak üzere çocuğa sahip olmanız
 2. Çocuğunuz ile aynı evde ikametgah ediyor olmalısınız
 3. Kesin kayıt tarihi itibarı ile iş verinin yanın da tam olarak 4A sigortalı olarak çalışıyor olmalısınız
 4. Kesin tarih itibarı ile aylık geliriniz brüt asgari ücretin 2 katını aşmıyor olması gerekmektedir
 5. Proje uygulanan iller içerisinde faaliyet gösteren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığın veya Milli Eğitim Bakanlığı ‘na bağlı anaokulu, kreş veya gündüz bakım evine göndermeniz gerekmekte siniz

Bu şartları da sağlıyorsanız çalışan anneye verilecek olan aylık 100 avro kreş destek hibesi imkanlarından yararlana bilirsiniz.

Kreş Parası İçin Nereye Başvurulacak?

Çalışan anneye 24 ay boyunca verilecek olan 100 avro kreş yardım parasının başvuruları İnternet üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılmaktadır. SGK aracılığı ile yapabileceğiniz kreş yardım parası ön başvuru işlemleri aşağıdaki işlemleri sıralayarak sağlayabilirsiniz.

 1. ilk olarak https://uyg.sgk.gov.tr/AvrupaBirligiveDisIliskilerProjePortali/InstacareBasvuru/home.xhtml adresine giriş yapalım.
 2. e-Devlet giriş diyelim
 3. Başvuru yapmak için tıklayın da ” Başvuru Yap ” diyelim.
 4. Karşımıza çıkan anket tarzı formu dolduralım ve ” DEVAM ET ” diyelim.
 5. Şimdi karşımıza eğitimli bakıcılık desteği almak isteyen annenin bilgilerinin girilmesi gerekilen bir form daha gelecek. Bu formu da doldurup ” DEVAM ET ” dediğimiz zaman kreş yardım parası başvurusunun ön müracaatını tamamlamış olacağız.

Başvuru hakkında detaylı video anlatımı https://bit.ly/2ruUjSA

 

Ziyaretçi Yorumları - 6 Yorum
 1. hediye demirer dedi ki:

  başvurduktan sonra nasıl bilgi alabilirim

 2. Rabiya dedi ki:

  Kreş üçreti 2020 ne zaman alınır

  1. Admin dedi ki:

   Şuan e-devlet üzerinden destekler halen aktif olarak gözükmüyor. Lütfen sayfamızı takip edin tarihi sizler ile paylaşacağım.

 3. Didem dedi ki:

  Calisan calismayan anne diyor valismayan annede basvurabilir mi 0 60 ay denilmis bebegim var 9 aylik yararlanabilirmiyim

 4. Halime dedi ki:

  Subat ayi icinde odemeler baslicak denildi ne zaman verilmek acaba

 5. Hacer dedi ki:

  Başvuru yapıyorum neden oluşmuyor çocuğum 3 yaşında niye olmuyor

Bir Yorum Yazın