Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

10 Bin TL Çiftçilere Faizsiz Bereketli Kredi Başvurusu

Çiftçilerimize 13.10.2020 yılında Tarım Kredi Kooperatiflerinden harika bir müjdeli haber geldi. Bundan sonra kullanmış oldukları tarımsal kredilerinin taksitlerini zamanında ödeyen çiftçilerimize 10 bin TL faizsiz kredi verilecektir.

10 Bin TL Çiftçilere Faizsiz Bereketli Kredi Başvurusu

Borçlarının zamanında ödeyen 850 bin Tarım Kredi Kooperatifi ortağının tamamına sağlanacak olan 10.000 TL faizsiz bereketli kredi paketinin başvuruları peki ne zaman başlayacak? Başvurular nereye yapılacak? 2023 yılında talep edilen şartlar ve dosya masrafları ne kadar? gibi sorularınızın yanıtını da sizler için bizler araştırıp verdik.

Neler Var?

10.000 TL Çiftçilerimize Faizsiz Kredi Verilecek

Bugününe kadar çiftçilerimize Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat bankası aracılığıyla bir çok kredi olanağı sağlamıştır. Tarımsal ve hayvansan alanda sağlanmış olan kredinin faiz oranlarını devletimiz resmi gazete yayımladığı tebligatla desteklemektedir. Böylece çok düşük faizlerle Tarım ve hayvan besiciliği alanında sağlanan kredilerle çiftçilerimiz ihtiyaç duydukları makine ve canlı alımlarını sağlamıştır. Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları da sizlere sağlan bu kapsamdaki örtü altı ve üstü ile hayvansal kredilerin faiz oranlarını görebilirsiniz. Tarım İl Kooperatifleri üzerinden sağlanan bu kredilerle çiftçilerimiz mecburi olarak bir şey almak zorundalar dır. Döner sermaye ihtiyaçlarını ise çiftçilerimiz sadece Ziraat Bankası Yem Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır da ki bahsetmiş olduğumuz olanaklarla sağlamaktadırlar. Ziraat bankasının yem kredisinin her ne kadar da faiz oranı çok fazla olmasa da neticede bir faizi bulunmaktadır.

blank

Temel ihtiyaçlarını (mazot, gübre, tohum gibi) gidermek isteyenlere artık sanırım bundan sonra yem kredisini pek tercih etmeyecekler. Hele birde kredi borç taksitlerinizi zamanında ödüyorsanız artık ‘Bereketli Kredi‘ ile 10.000 TL kadar faizsiz kredi kullana bileceksiniz. Peki, borçlarını zamanında ödeyen bütün çiftçiler 10 bin TL kadar olan bereketli kredi’den yararlana bilecek mi?

10 Bin TL Ziraat Bankası Bereketli Kredi Şartları Nedir?

Çiftçilerimize Ziraat bankası bir çok başlık altında kredi imkanı sağlamaktadır. Bitki üreten yada hayvancılık yapan bütün çiftçilerimiz bu imkanlardan şartlara uygun olmaları durumunda yararlana bilmektedirler. Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Desteği Şartları da Ziraat’ın canlı büyükbaş alımları için uyguladığı şartları listeme yapmıştık. Dana, düve almak için Ziraat bankasından kredi kullanacaklar bahsetmiş olduğum bağlantıyı inceleye bilir. Ziraat bankasının tarımsal ve hayvansal alanda yatırım yapacaklara sağlamış olduğu kredinin haricinde yeni bir kredi paketi daha gündeme geldi. Oluşturulan bu kredi paketiyle ihtiyacınız olan yakıt, gübre, tohum gibi giderleriniz için 10.000 TL kadar faizsiz kredi kullana bileceksiniz. Bereketli Kredi adıyla verilen 10 bin TL kadar olan kredinin peki şartları nelerdir?

 • Daha önce Tarım İl Müdürlüklerinden, Ziraat bankası aracılığıyla çekmiş oldukları kredilerin taksitlerini düzenli bir şekilde ödemiş olması
 • TARSİM (Tarım Sigortası) dan kredi kullandırılacak tarihi itibarı ile yararlanıyor olması.

gerekmektedir. Tabi bu şartlar Tarım İl Müdürlüğü’nün resmi İnternet sitesinde yer alan şartlar. Peki, sizce istenilen şartlar sadece bu kadar mıdır? Bence kesinlikle hayır! bana kalır ise en az aşağıdaki şu iki şartta talep edilir.

 1. Bereketli Kredi başvurusunda bulunacak olan çiftçimizin devlete vergi borcunun olmaması
 2. Kredi notu değerinin en az orta seviyelerde olmasıdır. Bireysel Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı? da bu değeri bulabilirsiniz.

Bu şartlar sonrasında 10 bin TL faizsiz ‘Bereketli Kredi’ başvurusunda buluna bilirsiniz.

Bereketli Kredi Başvurusu Nereye Ne Zaman Yapılacak!

10 bin TL Bereketli Kredi başvuru şartlarını taşıyanlar başvurularını hemen yapmaya başlaya bilirler. Tarım Kredi Kooperatifi başkanı sayın Fahrettin POYRAZ bey efendinin bizlerle paylaştığı ödeme tarihleri ise 2023 ocak, şubat ve mart aylarıdır. Yine kooperatif başkanımızın bize başvurular için göstermiş oldukları adres ise çiftçilerimizin bağlı oldukları Tarım İl Müdürlükleri tir. Sonuç olarak 10.000 TL bereketli kredi başvuruları 2023 tarihi itibarıyla kullandırılacaktır. 10.000 TL kadar verilecek olan Bereketli Kredi geri ödeme vadesi en fazla 12 ay olarak belirlenmiştir. Masraflar hariç 12 olarak geri ödeme planı ise aşağıda yer alan tabloda olduğu gibidir.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme
10.000 TL 12 833,33 TL

Şimdi çiftçilerimizden Bereketli Kredi hakkında bir çok soru almaktayız. Özellikle herkese mi 10.000 TL limitli olarak faizsiz kredi verileceği yönündedir aldığımız sorulara açıklık getirmek istiyoruz. Hayır, herkes 10.000 TL kadar limitli olarak faizsiz kredi almayacak. Ne kadar faizsiz olarak Bereketli Kredi alacağınızı 2019 ile 2020 sezonlarında kullandığınız kredinin miktarı belirleyecek. Bu dönemde kullanmış olduğunuz kredinin en fazla %10 oranına kadar olanını faizsiz olarak kredi kullana bilirsiniz. Diyelim ki! geçtiğimiz sezon 100.000 TL olarak tarımsal kredi kullandınız o zaman 10.000 TL kadar faizsiz kredi kullana bilirsiniz. Geçtiğimiz yıl eğer ki! 150.000 TL kullandıysanız bile yine üst limit olarak belirlenen 10.000 TL faizsiz krediden yararlana bilirsiniz. Kullandığınız farklı rakamlara göre kullana bileceğiniz faizsiz kredi miktarını biz sizler için hesaplama yaptık.

2021-2022 sezonunda kullanmış olduğunuz tarımsal krediye göre çekebileceğiniz en fazla faizsiz Bereketli Kredi miktarları şu şekildedir.

 • 10.0000 TL kullandıysanız en fazla 1.000 TL faizsiz olarak kredi çekebilirsiniz. Diğer meblağlara göre ise kullana bileceğiniz faizsiz kredi miktarları şu şekildedir.
 • 15.0000 TL için 1.500 TL
 • 20.000 TL çeken 2.000 TL
 • 30.000 TL kullanan 3.000 TL
 • 40.000 TL çekmiş olanlar 4.000 TL
 • 50.000 TL kredi kullanmışlar 5.000 TL
 • 60.000 TL gibi bir rakamla tarımsal kredi kullanan 6.000 TL
 • 70.000 TL geçtiğimiz sezon kredi çekmiş iseniz en fazla 7.000 TL
 • 80.000 TL olarak geçen sezon kredi çekenler en fazla olarak 8.000 TL
 • 90.000 TL kullandıysanız 9.000 TL
 • 100.000 TL en fazla kredi çekenler en üst miktar olan 10.000 TL faizsiz krediden yararlana bilir.

Konu hakkında sormak isteyen çiftçilerimiz bizlere yorumlarda sorularını iletebilirler. Lütfen sorularınızı iletirken bizim sizlere haber sağlamaktan başka bir amacı olmayan şahsi İnternet sitesi olduğumuzu unutmayalım arkadaşlar. Son olarak ise 5 İle 7 Vadeli Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Faiz Oranları güncel bir şekilde sayfamızda yer aldığını bilmenizi isterim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 9 Yorum
 1. Bayram Dumlu dedi ki:

  Baş vuru ne zaman yapabilirim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Başvurular başladı efendim..

 2. Sakaryalı dedi ki:

  Yalanınızı s… tefeciden daha betersiniz 9 bin borc fındık sezonunda 13 oldu hayırdır hala bu milleti kandırmaya urasıyorsunuz

 3. Mehmet zengin dedi ki:

  Ben MEHMET ZENGİN 2019 140 bin tl kredi almıştım zamanı gelmeden kapattım bana çikabilirmi

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Erken kredi kapatanlar için herhangi bir bildiri yer almamaktadır. Muhtemelen çıkacaktır. En üst limit olan 10 bin TL den yararlana bilirsiniz.

 4. adem güven dedi ki:

  peki ben hiç kredi kullanmadım bugüne kadar kullanabilirmiyim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Hayır ne yazık ki kullanamazsınız. Sadece geçen sene kredi kullanıp taksitlerinizi zamanında ödeyenler yararlana biliyor.

   1. hakan güzel dedi ki:

    KREDİ VERMEDİĞİ KİŞİLERİN NASIL DÜZENLİ ÖDEMESİNİ BEKLİYORSUNUZ

 5. Hakan dedi ki:

  İnanmayın arkadaşlar tarım Kredi kooperatifi tefeciden daha kötüdür zıraat bankası bile tarım kredi kooperatifindeki faiz oranını hesaplayamıyor ekonomi bakanı ne dedi tarım kredi çiftçi kuruluşu değil ticari bir kuruluştur yani kısacası faizzzz yuvasıdır uzak duran kazanır

Bir Yorum Yazın