Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

1 Teklifle HALKBANK İcradan Hacizli Evleri Satın Alma (KELEPİLER)

1 Teklifle HALKBANK İcradan Hacizli Evleri Satın Alma (KELEPİLER)

HALKBANK çok fazla sayıda icra yoluyla el koyup ihale yöntemiyle satışa çıkarmış olan konuta sahip bir bankadır. Bunun sebebi ise bankanın çok fazla bir şekilde ev ile ipotekli kredinin kullanılması için talep görmesidir. Çeşitli nedenlerden ötürü borçlarını ödemeyenlerin rehin göstermiş oldukları evleri ihale yoluyla satan banka, düşük rakamlarla gayrimenkul almak isteyenlere bu şekilde olanak sağlamaktadır. İcradan Halk Bankası üzerinden ev satın almak için peki nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor? Ayrıca, hacizli olarak satışa çıkarılan evleri nerede nasıl göre bilir ve bankanın şartları nelerdir?

Türkiye Halk Bankasından İcralık Evler İnternet Sitesi Adresi

Türkiye Halk Bankası İcra İşleri Daire Başkanlığı tarafından el koydurmuş olduğu evleri kendi İnternet sitesi aracılığıyla satmaktadır. HALKBANK icralık satış sitesinden çok fazla şekilde apartman dairesi ve müstakil ev yer almaktadır. Bunun en büyük sebebi ise düşük faizlerle müşterilerine ev almaları için kredi ve yine aynı şekilde yüksek miktarlarda kredi kullana bilmeleri adına ipotekli kredi olanağı sağlamasıdır. İpotekli Kredi Nasıl Alınır? En İyi 4 Bankanın Teklifi! de yüksek miktarlarda kredi kullanacakların izlemesi gereken yolu söylemiştik. Şimdi ise ekibimiz tarafından yapmış olduğum geniş çaplı araştırmalar neticesinde HALKBANK icralık evleri göre bilmek için girmeniz gereken İnternet sitesinin adresini paylaşıyoruz.

Türkiye Halk Bankası icrayla el koymuş olduğu evleri listelemek için kendi İnternet sitesini kullanmaktadır. Bankanın tamamen icralık konutları satmak adına oluşturmuş olduğu İnternet sitesinin adresi https://bit.ly/2FzNB4x olmaktadır.

Paylaştığımız bu İnternet sitesi adresinde Halkbank’a ait bütün icralık, hacizli evlerin satışlarını görebilirsiniz. Hatta aruz ederseniz İnternet sitesinin filtreleme özelliğini de kullanarak il ve ilçe seçimi yapıp ihaleye girmek istediğiniz yerdeki satılık icralık konutları da görebilmekte siniz. Bu işlemi yapmak içinde basit şu iki adımı resimde olduğu gibi yerine getirmeniz yeterlidir.

Türkiye-Halk-Bankasından-İcralık-Evler-İnternet-Sitesi-Adresi

İnternet sitesine girdiğiniz taktirde ilk olarak ‘MESEK’ seçeneğini işaretleyelim, daha sonra ise İL ve İlçe girişini yapalım eve ‘FİLTRELE’ diyelim. Karşımıza seçmiş olduğumuz il ve ilçeye ait bütün HALKBANK icralık satılan evlerin listesini böylece görmüş olacağız. Peki, bu evlerin ihalesine nasıl katıla bilirsiniz? Şimdi gelelim asıl konuya 🙂

İcralık Evlerin İhalesine Nasıl Katıla Bilirsiniz?

Neredeyse bütün bankalar artık icralık evlerin ihalesini kendi İnternet sitesi üzerinden sağlamaktadır. Herhangi bir aracı firmayla muhatap olmak istemeyen bankalar bu şekilde konutların satışı için komisyon ödemek zorunda da kalmaz. Bunun bir örneğini hatta isterseniz Vakıfbank İcralık 2. El Araçlara Başvuru Yapılması içinde göre bilirsiniz. İcralık evlerin ihale yoluyla satışları için ise izledikleri yol genel olarak hepsinde aynıdır. Bunu nereden biliyorsunuz diye sorarsanız İcralık ilanlarla o kadar çok içerik yazdım ki! İsterseniz bunun bir örneğini 7 Dk’da Ziraat Bankası İcralık Evlerin İhalesine Katılma görebilirsiniz. Peki, HALKBANK icralık evlerin ihalesine nasıl katıla bilirsiniz? Ben bunu daha kolay bir şekilde anlaşılabilmesi için adımlayarak sizlere anlatacağım.

 1. İlk olarak sizlere yukarıda paylaşmış olduğum HALKBANK icralık evlerin satış ihalesi İnternet sitesine girmelisiniz.
 2. Bu sitede yine resimli bir şekilde açıklamış olduğum gibi ihalesine girmek istediğini evi seçmeniz gerekir. İhalesine katılmak istediğiniz evi beğenip seçtikten sonra ilana ait ‘NO’ da ki numarayı bir yere not almalısınız. İlan numarası (NO) resimde de göstermiş olduğum gibi ilana ait ‘GENEL ÖZELLİKLER’ bölümünün hemen sol tarafından yer almaktadır.

  İcralık-Evlerin-İhalesine-Nasıl-Katıla-Bilirsiniz

   

 3. İhalesine katılacağınız evin ilan numarasını bir yere kayıt aldıktan sonra aynı sayfada yer alan ‘TEMİNAT BEDELİ’ miktarını da cebinize koyup artık doğruca size en yakın HALKBANK şubesine gitmeniz gerekir. Teminat bedeli evin muhammen bedeli yani minimum satış miktarın %3 oranıdır. Bu bedeli ihale satış sitesinde ‘Genel Özellikler’ bölümünde bulabileceğiniz gibi isterseniz sizde hesaplamasını yapabilirsiniz. Hesaplama işlemi için formül şu şekildedir. 250.000 evin muhammen bedeli diyelim bunu 3 ile çarpıp % işareti seçerek = demeniz yeterlidir. Örneğin: 250.000*3%= 7.500 TL gibi
 4.  İlan numarası ile evin teminat bedelini cebimize koyup Türkiye Halk Bankası şubesine gittiğimizde bu numaradaki ilana teklifte bulunacağınızı herhangi bir bireyseldeki görevliye söyleyin.
 5. Banka görevlisi sizden aşağıdaki belgeleri tanzim etmenizi isteyecektir.
  1. İlahesine girilecek olan gayrimenkul için satış şartnamesi. (Bu şartname bankada olduğu gibi isterseniz buradan da indirebilirsiniz.) Şartnamenin bütün sayfaları ıslak imzayla ile imzalanması gerekir.
  2. Muhammen bedelin %3 oranını yatırdığınızı gösteren dekont
  3. Kimlik fotokopimiz
  4. Noter onaylı ıslak imzalı icralık ev alabilmek için yetki belgesi
 6. Bu belgeleri de hazırladıktan sonra banka yetkilisi bizim Türkiye Halk Bankası icralık evlerin ihalesine giriş yapabilmemiz için cep telefonumuza bir SMS atacak.

Atılan bu SMS de yer alan şifrenizle sisteme https://bit.ly/3awZ0xb bu adresten giriş yapmalısınız. Giriş işlemi sonrasında ilan vereceğiniz eve ‘Şimdi Teklif Ver’ fiyat teklifinde buluna bilirsiniz. İcralık ev için fiyat teklifinde bulunurken minimumun yanı en az artış miktarı yada üzerinden rakam girmeniz gerekir.

Halk Bankası İcralık Evlerin Satın Alınması

Halk Bankası icralık evler için fiyat teklifi vermeniz durumunda artık sizde ihalenin bir parçası haline gelirsiniz. Mevcut fiyat teklifinin üzerine çıkarsanız da ihalenin bitiş tarih ve saatine kadar sahibi olarak yer alırsınız. Sizin üzerinize fiyat teklifinde bulunan birisi olmaması halinde ise 1 teklifle ihaleyi kazanmış olursunuz. Bundan sonraki süreç ise satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesine gitmektedir. İcradan ihale yoluyla kazandığınız evi satın almak için de vermiş olduğunu ihale fiyatına ait bedeli 15 gün içerisinde bankaya yatırmanız gerekir. İhale bedelini HALKBANK şubesine yatırdıktan sonra evin satışını banka tarafından yetkilendirilen memur aracılığıyla satın alabilmekte siniz. İhalede kazanılan konuta ait ihale miktarını bankaya yatırmak için yeterli bir bütçeye sahip değilseniz size bir krediyle çözüm yolunu banka sağlamaktadır. Yapı Kredi Bankası İcralık Hacizli Araç Satışı için de yer alan bu olanaklar 180 ay vadeli konut kredisi olarak sağlanmaktadır. Türkiye Halk Bankasın icralık ev alımları için uygulamış olduğu konut kredisinin faiz ve geri ödemeleriyse şu şekildedir.

TEMMUZ ayında 120 ay vadeli HALKBANK konut kredisinin faiz oranı sıfır alımlara aylık %1.38 oranındadır. 2. el ev alacaklar için ise bu oran aylık %1.47 olmaktadır.

Sıfır ev  alacaklar için geri örnek ödemesi ise;

250.000 TL HALKBANK Sıfır Ev Kredisi Hesaplama
Vade Taksit Maliyet
60 6.605,68 TL 396.340,56 TL
90 5.363,04 TL 482.673,06 TL
120 4.810,19 TL 577.224,65 TL

Satın alınacak icralık ev için yapacağınız kredi ön başvurusunu https://bit.ly/2Y38gUT bu bağlantıdan bütün alanları doldurduktan sonra gerçekleştire bilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Serdar CEYLAN dedi ki:

  Harika bir anlatım olmuş, çok teşekkür ederim.

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz, sormak istediğiniz soruları çekinmeden bizlere sora bilirsiniz.

Bir Yorum Yazın