Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Halkbank İhaleyle Satılık İcralık Evler 2. El Araçlar (KELEPİLER)

Halkbank çok fazla sayıda icra yoluyla el koyup ihale yöntemiyle satışa çıkarmış olan konuta ve 2.el araca sahip bir bankadır. Bunun sebebi ise bankanın uygun faiz oranları sağlaması ve fazla bir şekilde ev ile ipotekli kredinin kullanılması için talep görmesidir. Çeşitli nedenlerden ötürü borçlarını ödeyemeyen kişilerin rehin göstermiş oldukları evleri, daireleri ve arabalarını ihale yoluyla satmaktadır. Halkbank düşük rakamlarla ihale başlatarak gayrimenkul ve 2. el araç almak isteyenlere bu şekilde olanak sağlamaktadır.

Halkbank İhaleyle Satılık İcralık Evler 2. El Araçlar (KELEPİLER)

Halkbank’ın uygulamış olduğu bu yöntem ile bir çok insanımız ev sahibi olmuştur. Sizlerde 2023 yılında icradan Halk bankası üzerinden ev, arsa, daire, dükkan, iş yeri, araç satın almak için peki nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor? Ayrıca, hacizli olarak satışa çıkarılan evleri, araçları nerede nasıl göre bilir ve bankanın şartları nelerdir? diye merak ediyorsanız. Gerekli tüm bilgiler makalemizde mevcuttur.

Neler Var?

Türkiye Halk Bankasından İcralık Evler İnternet Sitesi Adresi

Türkiye Halk Bankası İcra İşleri Daire Başkanlığı tarafından el koydurmuş olduğu evleri kendi İnternet sitesi aracılığıyla satmaktadır. Halkbank icralık satış sitesinden çok fazla şekilde apartman dairesi ve müstakil ev yer almaktadır. Bunun en büyük sebebi ise düşük faizlerle müşterilerine ev almaları için kredi sunmasıdır. Ve yine aynı şekilde yüksek miktarlarda kredi kullana bilmeleri adına ipotekli kredi olanağı sağlamasıdır. İpotekli Kredi Nasıl Alınır? En İyi 4 Bankanın Teklifi! de yüksek miktarlarda kredi kullanmak isteyen arkadaşlarımızın, izlemesi gereken yolu söylemiştik. Şimdi ise ekibimiz tarafından yapmış olduğum geniş çaplı araştırmalar neticesinde Halkbank icralık evleri göre bilmek için girmeniz gereken İnternet sitesinin adresini paylaşıyoruz.

Türkiye Halk bankası icrayla el koymuş olduğu evleri listelemek için kendi İnternet sitesini kullanmaktadır. Bankanın tamamen icralık konutları satmak adına oluşturmuş olduğu İnternet sitesinin adresi https://bit.ly/2FzNB4x olmaktadır.

Paylaştığımız bu İnternet sitesi adresinde Halkbank’a ait bütün icralık, hacizli evlerin satışlarını görebilirsiniz. Hatta aruz ederseniz İnternet sitesinin filtreleme özelliğini de kullanarak il ve ilçe seçimi yapıp ihaleye girmek istediğiniz yerdeki satılık icralık konutları da görebilmekte siniz. Bu işlemi yapmak içinde basit şu iki adımı resimde olduğu gibi yerine getirmeniz yeterlidir.

blank

Türkiye-Halk-Bankasından-İcralık-Evler-İnternet-Sitesi-Adresi

İnternet sitesine girdiğiniz taktirde yukarıdaki resimde de görmüş olduğunuz üzere ilk olarak ‘MESKEN’ seçeneğini işaretleyelim, daha sonra ise ‘İL ve İLÇE’ girişini yapalım eve ‘FİLTRELE’ diyelim. Karşımıza seçmiş olduğumuz il ve ilçeye ait bütün Halkbank icralık satılan evlerin listesini böylece görmüş olacağız. Peki, bu evlerin ihalesine nasıl katıla bilirsiniz? Şimdi gelelim asıl konuya 🙂

Halkbank İcralık Evlerin İhalesine Nasıl Katıla Bilirsiniz?

Neredeyse bütün bankalar artık icralık evlerin ihalesini kendi İnternet sitesi üzerinden sağlamaktadır. Herhangi bir aracı firmayla muhatap olmak istemeyen bankalar. Yapmış oldukları bu uygulama ile konutların satışı için komisyon ödemek zorunda da kalmaz. Bunun bir örneğini hatta isterseniz Vakıfbank İcralık 2. El Araçlara Başvuru Yapılması içinde göre bilirsiniz. İcralık evlerin ihale yoluyla satışları için ise izledikleri yol genel olarak hepsinde aynıdır. Bunu nereden biliyorsunuz diye sorarsanız. İcralık ilanlarla o kadar çok içerik yazdım ki! İsterseniz bunun bir örneğini 7 Dk’da Ziraat Bankası İcralık Evlerin İhalesine Katılma görebilirsiniz. Peki, Halkbank icralık evlerin ihalesine nasıl katıla bilirsiniz? Ben bunu daha kolay bir şekilde anlaşılabilmesi için adımlayarak sizlere anlatacağım.

 1. İlk olarak sizlere yukarıda paylaşmış olduğum HALKBANK icralık evlerin satış ihalesi İnternet sitesine girmelisiniz.
 2. Bu sitede yine resimli bir şekilde açıklamış olduğum gibi ihalesine girmek istediğini evi seçmeniz gerekir. İhalesine katılmak istediğiniz evi beğenip seçtikten sonra ilana ait ‘NO’ da ki numarayı bir yere not almalısınız. İlan numarası (NO) resimde de göstermiş olduğum gibi ilana ait ‘GENEL ÖZELLİKLER’ bölümünün hemen sol tarafından yer almaktadır.

  blank

  İcralık-Evlerin-İhalesine-Nasıl-Katıla-Bilirsiniz

 3. İhalesine katılacağınız evin ilan numarasını bir yere kayıt aldıktan sonra aynı sayfada yer alan ‘TEMİNAT BEDELİ’ miktarını da cebinize koymalısınız. Ve artık doğruca size en yakın HALKBANK şubesine gitmeniz gerekir. Teminat bedeli evin muhammen bedeli yani minimum satış miktarın %3 oranıdır. Bu bedeli ihale satış sitesinde ‘Genel Özellikler’ bölümünde bulabileceğiniz gibi isterseniz sizde hesaplamasını yapabilirsiniz. Hesaplama işlemi için formül şu şekildedir. 250.000 evin muhammen bedeli diyelim bunu 3 ile çarpıp % işareti seçerek = demeniz yeterlidir. Örneğin: 250.000*3%= 7.500 TL gibi
 4.  İlan numarası ile evin teminat bedelini cebimize koyup Türkiye Halk Bankası şubesine gittiğimizde bu numaradaki ilana teklifte bulunacağınızı herhangi bir bireyseldeki görevliye söyleyin.
 5. Banka görevlisi sizden aşağıdaki belgeleri tanzim etmenizi isteyecektir.
  1. İlahesine girilecek olan gayrimenkul için satış şartnamesi. (Bu şartname bankada olduğu gibi isterseniz buradan da indirebilirsiniz.) Şartnamenin bütün sayfaları ıslak imzayla ile imzalanması gerekir.
  2. Muhammen bedelin %3 oranını yatırdığınızı gösteren dekont
  3. Kimlik fotokopimiz
  4. Noter onaylı ıslak imzalı icralık ev alabilmek için yetki belgesi
 6. Bu belgeleri de hazırladıktan sonra banka yetkilisi bizim Türkiye Halk Bankası icralık evlerin ihalesine giriş yapabilmemiz için cep telefonumuza bir SMS atacak.

Atılan bu SMS de yer alan şifrenizle sisteme https://bit.ly/3awZ0xb bu adresten giriş yapmalısınız. Giriş işlemi sonrasında ilan vereceğiniz eve ‘Şimdi Teklif Ver’ fiyat teklifinde buluna bilirsiniz. İcralık ev için fiyat teklifinde bulunurken minimumun yanı en az artış miktarı yada üzerinden rakam girmeniz gerekir.

Halk Bankası İcralık Evlerin Satın Alınması Nasıl Olur?

Halk Bankası icralık evler için fiyat teklifi vermeniz durumunda artık sizde ihalenin bir parçası haline gelirsiniz. Mevcut fiyat teklifinin üzerine çıkarsanız da ihalenin bitiş tarih ve saatine kadar sahibi olarak yer alırsınız. Sizin üzerinize fiyat teklifinde bulunan birisi olmaması halinde ise 1 teklifle ihaleyi kazanmış olursunuz. Bundan sonraki süreç ise satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesine gitmektedir. İcradan ihale yoluyla kazandığınız evi satın almak için de vermiş olduğunu ihale fiyatına ait bedeli 15 gün içerisinde bankaya yatırmanız gerekir. İhale bedelini Halkbank şubesine yatırdıktan sonra evin satışını banka tarafından yetkilendirilen memur aracılığıyla satın alabilmekte siniz. İhalede kazanılan konuta ait ihale miktarını bankaya yatırmak için yeterli bir bütçeye sahip değilseniz size bir krediyle çözüm yolunu banka sağlamaktadır. Yapı Kredi Bankası İcralık Hacizli Araç Satışı için de yer alan bu olanaklar 180 ay vadeli konut kredisi olarak sağlanmaktadır. Ayrıca hiç bir gelire sahip değilseniz. Sizlerden gelir belgesi talep etmeden kredi imkanı sağlayan Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl vermektedir. Bunu bizzat kendim kullandığım için gönül rahatlığı ile sizlere önerebiliyorum. Türkiye Halk Bankasın icralık ev alımları için uygulamış olduğu konut kredisinin faiz ve geri ödemeleriyse şu şekilde olmaktadır.

ŞUBAT ayında 120 ay vadeli HALKBANK konut kredisinin faiz oranı sıfır alımlara aylık %1.59 oranındadır. 2. el ev alacaklar için ise bu oran aylık %1.61 olmaktadır.

Sıfır ev  alacaklar için geri örnek ödemesi ise;

250.000 TL HALKBANK Sıfır Ev Kredisi Hesaplama
Vade Taksit Maliyet
60 6.250,84 TL 375.050,89 TL
90 4.973,51 TL 447.615,62 TL
120 4.389,40 TL 526.727,26 TL

Satın alınacak icralık ev için yapacağınız kredi ön başvurusunu https://bit.ly/2Y38gUT bu bağlantıdan bütün alanları doldurduktan sonra gerçekleştire bilirsiniz. Halk bankasının ihale yolu ile icralık konutları satın almak için uygulamış olduğu tüm yolları sizlere aktardığımı düşünüyorum. Şimdi ise sıra geldi yine Halk bankasının ihale yolu ile icralık araçları satışa nasıl çıkardığının bilgisini vermeye. Haydi gelin hep birlikte ihaleden araç nasıl alınıyor onu görelim. Ne dersiniz? 😉

Halkbank İhaleden 2. El İcralık Araç Alımı Nasıl Olur?

Genel olarak diğer bankalar vatandaşlarımızın kullanmış oldukları kredinin karşılığında teminat olarak ev, daire, arsa, dükkan, işyeri gibi gayrimenkulleri almayı tercih ediyorlar. Halkbank ise vatandaşlarımızın mal sahibi olmaları açısından daha da kolaylık sağlayarak, evi yada dükkanı olmayanlar için araçlarının teminat göstermesini istemektedir. Bu yöntem ile haliyle daha fazla müşteri kitlesine sahip olmaktadır. Borç karşılığı alınmış olan araçların tüm vergileri banka tarafından yatırılmaktadır. Vergi ilişkileri kesilen tüm icralık araçlar ”Çekme Belgeli” olarak satışa çıkmaktadır. Bu nedenlerden  dolayı da eğer aracın fenni muayenesi, bakımı gibi diğer hususlar alıcıya ait olmaktadır. Aracın muayenesine ilişkin olarak yapılan diğer masraflarda alan kişiye aittir. Bu bilgilerden sonra Halkbank ihaleden 2. el icralık araçların nasıl alındığına gelecek olursak,

 • Yine yukarıda ihaleden icralık ev alımı gibi aynı işlemler sırasıyla yapılmaktadır. Yalnız bunun için aşağıdaki resimde göstermiş olduğumuz üzere ‘ARAÇ SATIŞ’ butonuna tıklamalısınız.

  blank

  Halkbank-Araç-Satış

 • Halkbank web sitesi araç satışa tıkladınız. Ve karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıktı.

  blank

  Halkbank-ihaleye-girmiş-olan-araçlar

 • İçerisinde beğendiğiniz araba varsa fiyatı da sizlere makul geldi, sizin şartlarınıza uyum sağladıysa ev alımındaki gibi ilk olarak Halkbank şubesine teminat yatırmanız gerekecektir. Teminatı yatırdıktan sonra sizlere banka şifre vermiş olduğunuz e-posta aracılığı yada telefon üzerinden mesaj gelecektir.
 • Gelen şifre ile birlikte aşagıda resimde görmüş olduğunuz bilgileri doldurarak istediğiniz arabanın ihalesine katılasılarsınız.

  blank

  Halkbank-2.el-araba-ihalelerine-katılmak-için-giriş-bilgileri

 • Yada teminat bedeli olarak Halkbank 850 Gayrettepe Şubesi 01306101 no’lu TL hesabına, açıklama kısmına “………………… tarafından yatırılan ………….… Plakalı araç için gireceğim ihalenin teminat bedelidir” yazılarak havale yada EFT yapılmaktadır.
 • İhaleye katılan kişi yada bir firma ihaleden önce veya sonra, ihaleden vazgeçse dahi yatırmış olduğu geçici teminatı kaybedecektir. Bu sebepten dolayı emin olduktan sonra para yatırma işlemi yapmanız sizin faydanıza olacaktır.
 • Sonrasında ihale için başvuruda bulunan kişiye verilmiş olan şart namelerin tüm sayfalarına eksiksiz olarak ıslak imza atması gerekmektedir.
 • İmzaladığı sözleşmeler
 • Yatırmış olduğu teminat miktarının makbuzu
 • TC kimlik numarasının bulunduğu nüfus cüzdan fotokopisini

hazırlayarak sizlere en yakın Halkbank şubesine telsim etmeniz gerekmektedir. Halk bankasına ödemeniz gereken geçici teminat bedeli, aracın satış ilan bedelinin %3’ü olmaktadır. Teklif sahibi eğer birden fazla araç için teklif vermeyi düşünüyor ise bu durumunda her araç için ayrı teminat bedelini bankaya yatırması zorunlu olmaktadır. Sizlere Halk bankasının 2. el araç ve gayrimenkul ihalelerine nasıl katılacağınıza dair tüm bilgileri vermeye çalıştık. Umarım çorbada birazda olsun tuzumuz bulunmuştur. Bizlere sormak istediğiniz sorularınız yada anlayamadığınız bir konu varsa aşağıda bulunan yorumlar kısmına sorularınızı, görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlayabiliriz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Serdar CEYLAN dedi ki:

  Harika bir anlatım olmuş, çok teşekkür ederim.

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz, sormak istediğiniz soruları çekinmeden bizlere sora bilirsiniz.

 2. Semiha Çalışkan dedi ki:

  Teminat bedeli ihaleyi kaybedenlere iade ediliyor mu acaba

Bir Yorum Yazın