1 saat içinde acil para bulma yöntemlerinden 4 kesin olanı nedir ?

1 saat içinde acil para bulma yöntemlerinden 4 kesin olanı nedir ?
11 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 57 kez okundu.
Nakit ihtiyacı olanların kara kara düşündüğü bu günlerde para lazım diyen vatandaşlarımız için kapsamlı bir yazı hazırladık. Para kullanımı maalesef insan için en önemli her zaman ihtiyaç duyulan hava,su kadar gereklidir. Beslenme, barınma, sağlık gibi tüm önemli gereksinimler söz konusu olduğunda para hep baş roldedir. Hele ki aile geçindiren, sorumlulukları olan bir bireyseniz gerçekten olmadık zamanlarda nakite sıkışabilirsiniz. Sizde böyle bir durumdaysanız borç para nereden bulabilirim diyorsanız, sizler için derlemiş olduğumuz 1 saat içinde acil para bulma yöntemlerinden 4 kesin olanını okumanızı tavsiye ederiz.

Acil para nasıl bulurum?

Acil para nasıl bulurum

Acil para nasıl bulurum

Gün geçmiyor ki sağlık, eğitim, veya kaza gibi durumlar için paraya gereksinim duymayalım. Bilhassa evli ve çocuğumuz varsa her an gelişecek ani para ihtiyaçlarına hep hazırlıklı olmalıyız. Bankalar ilk para bulma kapımızdır. Fakat kişinin bankalara da borcu var ise, sicili bozuksa ihtiyaç kredisine dahi başvurması  sonuçsuz kalır. Peki böylesi bir durumda yapılacak ilk şey nedir? Hangi yollarda acil para bulurum diyorsanız doğru yerdesiniz. Bunlardan ilki düzenli olarak kullanmış olduğunuz cep telefonu operatörü üzerinden (Turkcell, Vodafone,Türk Telekom) cep telefonu kampanyalarından faydalanmak. Telefonu veya tableti satın alıp bozdurmak. İkincisi Evkur, Media Market, Teknosa gibi köklü ve büyük kuruluşlardan eşya alarak satabilir. Nakit’ e çevire bilirsiniz. Senet ile ödünç alıp bozdurma, Faktoring firmalarından borç para alma, elden taksitle elektronik eşya alıp ikinci ele satarak anında nakit sorununuzu giderebilirsiniz. Peki adım adım bu yollardan nasıl para bulunur bakalım.

GSM operatörü faturanıza telefon alıp satarak para bulabilirsiniz

GSM operatörü faturanıza telefon alıp satarak para bulabilirsiniz

GSM operatörü faturanıza telefon alıp satarak para bulabilirsiniz

Zor günlerde yakın çevrenizden para bulmak, banka kredisi almak imkansız olabilir. İşte bu noktada imkansız kaldığınızda size bir önerimiz var. Borç para almak yerine kullanmış olduğunuz faturalı hattınızın üzerine kişisel puanınıza göre dilediğiniz pahalılıkta telefon alabilirsiniz. Özellikle I phone ve Samsung’ un üst serileri 8 bine kadar bir fiyata sahiptir. Aylık faturanıza kesilecek olan bu taksitli ödemeler karşılığı cep telefonunu alacak ikinci el telefon satan dükkanlara gidip yeni alındığına dair faturası ve kutusuyla gitmeniz halinde 8 bin liraya aldığınız cihazı maksimum 500 bin lira zarar ederek 7 bin liraya  gün içerisinde hatta 1 saat içerisinde nakit para sıkıntınızı gidermiş olursunuz.

Evkur’ dan elektronik eşya alıp satarak acil para kazanabilirsiniz

Evkur' dan elektronik eşya alıp satarak acil para kazanabilirsiniz

Evkur’ dan elektronik eşya alıp satarak acil para kazanabilirsiniz

Senelerdir elden taksitle olmak üzere senetli satış yapmaktadır. Peşin paraya alamayacağınız televizyon, tablet, ve tüm beyaz eşyaları buradan taksitle almanız mümkün. Sizin para ihtiyacınızı giderecek aşamalar şu şekilde; siciliniz bozuk değilse gidip beğendiğiniz ürünü taksitle satışa sunar. Seçmiş olduğunuz ürünü almadan önce ikinci el olarak satışını yapacağınız yer ile görüşüp pazarlık yapmalısınız. İstediğiniz miktarı size nakit olarak dönecek ise banka anlaşmalı olan bu mağazaya uygun siciliniz ile başvurarak hemen onay mesajını alarak aylık senet karşılığında 10 bini geçmeyecek şekilde faturalı elektronik eşya alabilir. Gün içerisinde satarak nakite çevirebilirsiniz.

Tanıdık kuyumcudan senet ile altın alma

Tanıdık kuyumcudan senet ile altın alma

Tanıdık kuyumcudan senet ile altın alma

BDDK‘ nın getirmiş olduğu düzenlemelerde eskiden altın ve benzeri kıymetli eşyaları 12 aya varan taksitler ile alabiliyorduk. Fakat yasal sınırlamalar maalesef bu hakkımızı da elimizden alarak taksit seçeneğini 4 aya indirmiş oldu. Fakat elinde ki altın stokunu eritmek isteyen, fazlaca kar etmek isteyen kuyumcular senet imzalatarak gramın biraz üstünde faturalandırarak altın verebiliyor. Tabi ki bunu her kuyumcu yapmıyor. Size güvenen müşterisi olduğunuz kuyumcular ile irtibat sağlayarak borç aldığınız altını ister sonra peşin  isterse taksit halinde elden ödeyebilirsiniz. Tefecilere başvurmaktansa güven veren kuyumcularla iş yapmak daha sağlıklı olacaktır. Senet imzalanırken mümkün olduğunca hanelerinin boş olmamasına ve doğru miktar yazıldığına dikkat etmenizi önemle belirtelim.

Faktoring firmalarından borç para alma

Normal koşullarda para arayıp bulamayan kimseler genellikle tefeci yada güvenilir olmayan kimselere evlerini, yurtlarını senet karşılığında teslim ederek para alırlar. Tüm bunlar sizi riske düşürecek elinizdekinden de olma durumuyla karşı karşıya bırakacaktır. İşte bu işi  resmi yollarla yapan faktoring firmaları size güvenle para temin edecektir. BDDK’ nın denetiminde olan şirketlerin atmış olduğu her yasal adım  sayesinde para lazım olduğunda ihtiyacınız kadarını alıp, aldığınız miktarın biraz fazlasını ödemek şartıyla, fazla faiz yükü binmeden yasal yol ile anlık para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Tefeciler her ne kadar parayı verirken güler yüzlü olsalar da geri tahsil etme şekilleri hiç hoş olmayan durumlar halinde olur. Bu yanlış girişim sonucunda çok ocaklar sönmüş, çok kimse bunalıma girmiştir. Yasal anlamla bankalardan ihtiyaç kredisi alabilmek veya bu şansınız yoksa bahsettiğimiz gibi faktoring şirketlerine başvurmak sizin faydanıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mobil PubG uyumlu destekleyen cihazlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git