DEVLET Kredi

1 Numaralı Ziraat Bankası Keçi Besiciliği Kredisi Verendir

1 Numaralı Ziraat Bankası Keçi Besiciliği Kredisi Verendir

Kamu bankaların ( Ziraat bankası ) dan sonra özel bankalar da keçi besiciliği yapacak olan çiftçilerimize kredi vermeye başlamıştır. Özellik ile Şekerbank tarafından çok düşük faizler ile ( yıllık %11 ) verilen keçi kredisi bir çok genç çiftçimiz için ekmek kapısı yaratılmasına vesile olmuştur. Yüksek kaliteli sütü sayesinde peynir veya süt ticareti yapacaklar için devlet desteklerininde 2020 ‘da artması bu alanda yatırım yapan tüm çiftçilerimizin yüzünü güldürmüştür. Devlet desteği ile senelik %4 gibi faiz oranları ile Ziraat bankasının 60 aya varan imkanları ile keçi sürüsü kurabilirsiniz.

Devlet Destekli Keçi Kredisi Nasıl Alınır ?

İlk olarak keçi besiciliği ama süt ama et üzerine yapacaklar için devlet teşvik imkanlarını ele alalım. Şayet size uygun gelmez ise kamu ve özel bankaların imkanlarından bahsederiz. Devlet desteklerini kurmuş olduğu kamu kurumları ve bankaları ile yıllık bütçe planlanması dahilinde hayvancılık hibe veya çok düşük faizli kredi imkanları ile sunmaktadır. Sürekli hayvancılık hibe kredisi imkanı sunmasa ‘da çok düşük faizli ve ödeme kolaylığı olan devlet destekli hayvancılık kredisi imkanını vatandaşlarımıza sunmaktadır. Bu imkanlardan faydalanmak isteyenler için kamusal sermayeli mevduat bankası olan Ziraat bankası 1 numaralı adres olarak gözükmektedir. Ziraat bankası hayvancılık kredisi ve yem kredisi olmak üzere keçi kredisi imkanını vatandaşlarına sağlamaktadır. Devlet teşvikli hayvancılık kredisi başvurusu yapan vatandaşlara devlet almış olduğu hayvana göre bir veya bir kaç tanede hibe hayvan vermektedir. Devlet hayvancılık teşvikleri ile keçi almak isteyenler için istenilen şartlar aşağıdaki gibidir.

Ziraat Bankası Keçi Kredisinin 2020 Başvuru  Şartları Nedir ?

Ziraat-Bankası-Keçi-Kredisi-Başvuru-Şartları-Nedir

Yukarıda başlık altında da belirttiğimiz gibi hayvancılık yapmak isteyenler için devlet teşviklerin yer aldığı kurum  Ziraat bankasıdır. Ziraat bankası hayvancılık kredisi imkanları ile keçi veya diğer kanatlı kümes, süt hayvanı, arı, at gibi hayvan almak isteyenler iki şekilde bu hizmetten faydalanabilirler. Bu teşviklerden bir tanesi hayvancılık bir diğeri de yem kredisi imkanı dır. Bu her iki teşvikten faydalanmak isteyenlerinde kredi kullanmaları için ya hayvancılık ile uğraşmaları yada kendilerine ait bir taşınmaz mal varlığının olması gerekmektedir. Hayvancılık ile uğraşanlar direk olarak Ziraat bankasına başvuru yaparak yem kredisi alabilirler. Üzerlerine kayıtlı hayvana göre kredi çıkmakta ve talep etmeleri halinde kredilerini yıllık olarak da ödeyebilirler. Hayvan sayısını veya ihtiyaçlarını bu şekilde sağlayabilirken arzu etmeleri halinde koyun keçi kayıt sistemine kayıtlı hayvanları hayvan kredisi üzerinden de alabilirler. Hiç bir şekilde daha önceden hayvancılık ile uğraşmamış olan vatandaşlar ise Ziraat bankası hayvan kredisi veya yem kredisi alabilmeleri için her bankada olduğu gibi Ziraat bankasında da ipotek değeri olan bir taşınmaz göstermeleri ve il / ilçe tarım müdürlüğüne sicil kaydı yaptırmaları gerekmektedir. Bunun haricinde ise sizlerden istenilen şartlar şunlardan oluşur.

 1. Mutlaka ÇKS belgesine sahip olmalısınız. Çiftçi Kayıt Sistemi Sorgulama işlemini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.
 2. Devlete herhangi bir vergi borcunuzun olmaması gerekmektedir. Bunu’da başlı olduğunuz vergi dairesinden öğrene bilirsiniz. Trafik cezanız bile olsa Ziraat bankasının imkanlarından yararlanamazsınız.!
 3. Her kredide olduğu gibi keçi alım kredilerinde’de Findeks KKB Notunuz düşük olmaması gerekir. En aşağıya 1600 puan ve üzeri olması gerekmektedir.!

Ziraat Bankası Keçi Kredisi Faiz Oranları Hesaplaması 2020

Ziraat-Bankası-Keçi-Kredisi-Faiz-Oranları-Hesaplaması

Ziraat Bankası şartlara uygun olan çiftçilerimize keçi kredilerini senelik %4 olarak vermektedir. Bu oran 12 aya bölündüğü zaman ise aylık %0.33 olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler için daha önceleri 5 Kurumdan Küçükbaş Koyun Kredisi Alma Ziraat Bankası isimli içeriğimiz’de bir kaç hesaplama yapmıştık. Oradaki hesaplamalar ile buradaki hesaplamalar aynıdır. Ancak orada en fazla 150.000 liraya kadar kredilerin hesaplaması yer almaktadır. Burada ise 150.000 liranın üzerindeki hesaplamalara yer vereceğiz.

 • 175.000 lira 60 ay vadeli senelik %4 aylık ise 0.333 faizli olarak kredi kullanacak olan çiftçimizin yıllık ödemesi 39.391.44 lira etmektedir.
 • 200.000 TL 5 sene boyunca 1 yıllık ödemeniz ise 42.858.72 lira yapar. Toplam geri ödeme miktarınız ise 225.093,98 TL olacaktır.
 • 225.000 liranın 5 yıl boyunca senelik ödemesi 50.6546.12 TL yapmaktadır. Toplam geri ödemesi ise; 253.230,61 TL olmaktadır.
 • 250.000 lira kredi kullanarak kredi keçi almak isteyenlerin 12 aylık ödemesi 56.273.52 lira yapar. Kredi bitiminde cebinizden çıkacak toplam miktar 281.367,36 TL’dır.

Ara hesaplama yapmamızı isteyen çiftçilerimiz bizlere ücretsiz olarak ulaşabilir. Hesaplama işlemlerini’de yine hiç bir bedel ödemeden bizlere ileterek gerçekleştire bilirler.

Keçi Kredisi Veren Bankalar Hangileridir ?

Her banka bırakın keçi alımları için kredi vermeyi hiç bir hayvancılık için size kredi vermez. Keçi alımları için sizlere kredi sağlayan bankaların Ziraat bankası haricinde geleni Şekerbank’tır. Şekerbank haricinde ise sizlere tavsiye edeceğim bankalar ise;

 1. Yapı Kredi Bankası
 2. İş Bankası
 3. Denizbank
 4. QNB Finansbank
 5. TEB
 6. Fibabanka
 7. Garanti BBVA

Gelmektedir. Bu listede yer alan bankaların haricinde keçi kredisi kullanamazsınız.

Saanen Keçisi KOSGEB Desteği Var mıdır ?

Ülkemizin hava ve yer yüzeyi şartlarına uygun bir cins olan saanen’ler oldukça meşhur bir keçi türüdür. Bunun en büyük nedeni ise vermiş oldukları süt miktarının fazla olmasıdır. Sizlerden gelen sorulara istinaden KOSGEB saanen keçi besiciliğe destek veriyor mu buna cevap vermek istiyorum. Aslında cevap çok basit, HAYIR.! Kesinlik ile KOSGEB canlı hayvan alımına destek vermektedir. Lakin, eğer ki siz diyorsanız ben saanen keçi besiciliği yapacak, onun et ve sütünü’de kuracağım bir ticaret hanede pazarlayacağım. İşte o zaman KOSGEB desteklerinden yararlanarak işletmenizi kurabilirsiniz. Kurum o zaman sizlere desteğini şu şekilde verir.

 1. İlk olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almalısınız.
 2. İkinci olarak eğitim sonrasında ” Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ” başvurusunda bulunmanız gerekir.

Böylece hem yeni kuracağınız işletme için hibe alabilirsiniz. Hemde işletmenizi 1 yıl sonrası’da ihtiyaç duyduğu 100.000 liraya kadar olan krediyi tamamen faizsiz olarak kullanabilirsiniz.!

1 Numaralı Ziraat Bankası Keçi Besiciliği Kredisi Verendir HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com