Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

1 Defada Sanal Para Alıp Satarak Para Kazanma (Bitcoin Waves Link)

Sanal parayı duymadım diyen yoktur sanırım. Hayatımıza ilk defa BTC yani Bitcoin diye giren kripto para bir çok kişi hızlı bir şekilde zengin etti. Yıl oldu 2022 hala da sanal para ile çok kazananlar gün geçtikçe artmaktadır. Her ne kadarda çok fazla kazanmasam da aylık bu işten ortalama 10.000 TL gibi bir para kazanan birisiyim. Evde, işte her yerde sizlerde bir çok arkadaşım gibi kolay yoldan sanal para ile para kazana bilirsiniz.

1 Defada Sanal Para Alıp Satarak Para Kazanma (Bitcoin Waves Link)

Bunun nasıl yapılacağını sizlere kanıtlarım ile anlatacağım. Ayrıca sizlere tavsiye edeceğim altcoin olarak Waves ve link birimlerindeki kazançlarımı büyük bir zevk ile göstereceğim. Hadi bakalım şimdi dijital para olarak da adlandırılan sanal para alıp satarak 2022 yılında nasıl kolay yoldan zengin olunur hep birlikte görelim.

Neler Var?

Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?(Bitcoin)

13 sene özel bir sektörde kadrolu bir işçi olarak çalıştıktan sonra çok  para kazanma yollarından bir tanesinin çalışarak olmadığını sonunda anladım. Gerçi biraz geç oldu anlamam ama sonunda doğru yolu buldum😎 Sizlerde çok para kazanmak için ömrünüzden benim gibi 13 sene geçsin istemiyorsanız bunun için ne yapmak lazım diye kendinize soruyorsanız kesinlik ile doğru yerdesiniz. Eğer ki biraz olsun tavsiyelerimi dinler ve bu içeriği sıkılmadan sonuna kadar okur iseniz ufak bir sermaye ile ayda 10.000 TL rahatlık ile kazana bilirsiniz. Aslına bakılır ise kazandığım bu paraları sizler ile burada paylaşmam ne kadar doğru onuda bilmiyorum ama bunun niyetine girdik bir kere😉Şayet aklınızda eğer KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır? bunun ile bir işletme nasıl kurarım diye bir soru yoksa o zaman çok para kazanmak için sizlere tavsiyem sanal para alıp satmaktır. Bunu yapmak için adımlar halinde ilerleyeceğim. Bu adımlar içerisinde sizlere söz vermiş olduğum gibi kazandığım bir miktar paralarının kanıtını da göstereceğim.

Sanal Para Borsasına Nasıl Kayıt Olunur? (PARİBU)

Sanal para alıp satarak çok para kazanmak için ilk olarak bunun nasıl yapılacağını bilmeniz gerekir. Çok para kazanmak için başlayacağım ilk nokta sanal paranın nasıl alınacağı ve sonrasında ise nasıl satılacağı dır. Sanal para adı altında bir sürü coin vardır. Bunların babası BTC yani Bitcoin ‘tir. Birde alt coin diye adlandırılan kripto paralar vardır. Bunlar da çeşitli isimler ile kripto para borsasında boy göstermektedir. Genelde sanal para borsasında bu isimler kısaltılmış olarak yer alır. Buna en büyük örnek ise Ethereum (ETH) ChainLink (Link) gibi tir. İster BTC olsun ister ise alt coin diğer sanal para birimleri olsun hepsinin alım satımını kolaylık ile bu borsalardan yapabilirsiniz. Tabi bu borsalardan bu işlemi yapabilmek için bir kayıt olma işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Kayıt olma işlemini gerçekleştirmeye başlamadan önce ise bu işlemi hangi sağlayıcı firma ile başlayacağımızı iyi seçmeniz oldukça önemlidir. Ben bu firmalar içerisinde PARİBU ile çalışmaktayım. Kolay ara yüzü ve takip ettiğim kripto paralar bu borsada yer aldığı için PARİBU ile çalışmaktan oldukça memnunum. Ayrıca mevduat hesabımın Akbank da olması ve Akbank ile PARİBU da anlaşmalı olarak 7/24 işlem yapabildiğim için bu tercihimden şimdilik gayet memnunum. Şimdi gelelim sanal para nasıl alınır satılır için PARİBU ‘dan hesap açma işlemini gerçekleştirmeye.

 • İlk olarak PARİBU ana sayfasına giriş yapalım.
 • Karşımıza ana sayfada doğrudan HESAP OLUŞTUR FORMU çıkacaktır. Ücretsiz hesap oluşturun bölümündeki bilgileri doğru bir şekilde girelim.
  • Adınızı ve soy adınızı
  • Cep telefon numaranızı
  • Elektronik posta adresinizi
  • Şifrenizi (Şifreniz BÜYÜK, küçük karakter ve sayılardan oluşmasına özen gösteriniz)
  • Kullanım sözleşmesini kabul ediyorum ve aydınlatma ve rıza metnini işaretleyelim.
 • Daha sonra hesabımı oluştur diyelim.
 • Hesap oluşturulduktan sonra cep telefonunuza bir onay mesajı gelecek.
 • Cep telefonumuzu onayladıktan sonra yine aynı sayfadan ”Giriş Yapı” butonuna tıklayın.
 • Açılan kutucuğa ”Cep Telefon Numaranızı” ve sonra aşağısına da ”Şifrenizi Girip” PARİBU hesabınıza cep telefonunuza gelen onay kodunu girerek giriş yapınız.

PARİBU Hesabı nasıl oluşturulup VİDEO anlatımı

Şimdi PARİBU hesabı oluşturduktan sonra sanal para alım satım işlemine başlamadan önce bazı ayarları yapmamız gerekiyor. Bu ayarların en önemlisi KENDİ ADIMIZA AİT IBAN NUMARASINI sisteme tanımlamaktadır. Bunu IBAN numaranızı biliyorsanız kolaylık ile yapabilirsiniz. Bunu yapmak için ise şu adımı sağlayın.

 • Giriş yaptığınız ana ekranın üstüne ”ÇEKİM İŞLEMLERİ” bölümüne gelin.
 • TL kategorisini seçin.
 • IBAN karşısın da resimde de göstermiş olduğum alt işaret kutucuğunu tıklayıp sonra + işareti ile yeni açılan pencereye IBAN numaramızı ve adımızı soya adımızı girelim. blank

Bu işlemi yaptıktan sonra sıra geldi PARİBU hesabımıza para göndermeye. PARİBU sadece Akbank ile anlaşmalı olduğu için mesai saatleri dışında sadece AKBANK üzerinden anında hesabınıza TL göndere bilirsiniz. Diğer bankalardan ise EFT olarak mesai saatleri içerisinde istediğiniz zaman gönderebilirsiniz. Peki, PARİBU banka hesap numarası ne? açıklayama ne yazacağız? İşte onuda öğrenmek için şu adımları yapın.

 1. Ana sayfada yer alan ”YATIRMA İŞLEMLERİ” bölümüne gelelim.
 2. TL hesabı oluştur diyelim.
 3. Resimde gözüktüğü gibi TL hesabınız ve size özel olarak sabit yatırma kodu oluşacaktır. IBAN numarası herkes için aynıdır. Ama ”Sabit Yatırma Kodu” farklıdır. Bu kod EFT/HAVELE yapacağınız zaman açıklama kısmına yazmanız gereken size özel bir koddur.(resimde olduğu gibi) blank
 4. Şimdi sanal para alım yapmak için kendi PARİBU hesabınıza TL gönderimi yapın. Yine diyorum, gönderdiğiniz hesap size ait ve açıklama kısmına ”SABİT YATIRMA KODU” bölümüne kendi kodunuzu girmeniz gerekiyor.

PARİBU hesabına TL gönderdikten ortalama 5 ile 10 dakika içinde sistemde gözükür. Bu size kısa mesaj olarak da bildirilir. Ayrıca ana menü üst köşede resimde olduğu gibi gözükür. blank

Hesabınıza TL geçtikten sonra şimdi geldi işin en kolay bir o kadar da zor yanı olan sanal para nasıl alınır bölümüne.

Sanal Kripto Para Nasıl Alınır Satılır? (Bitcoin BTC)

Kripto borsasında işlem yapmak için PARİBU hesabını oluşturduktan sonra sıra geldi sanal para nasıl alınır ve satılır konusuna. Burada işlem yapmak o kadar kolay ki sadece bir tuşa basarak hem alabilir hem satabilirsiniz. Ancak, iş alıp satmaktan ziyade hangi kripto parayı ne zaman alıp ne zaman satmakta. Şimdi ben hangi kripto parayı ne zaman alıp ne zaman satmanız gerektiği konusuna gelmeden sizlere den şayet yoksa hesap oluşturduğunuz PARİBU Mobil Uygulamasını cep telefonunuza indirmenizi istiyorum. PARİBU uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra giriş yapınız. Karşınıza bir çok BTC dahil coinler resimde benim ekranımda olduğu gibi sizde de gözükecek.

blank

Bu ekranda grafiklerde daha önce bahsetmiş olduğum coinlere ait kısa isimler ile yer aldığını göreceksiniz. Satın almak istediğiniz coin üzerine tıkladığınız zaman ise yine aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

blank

Bu ekrandan aşağıdaki işlemleri anında yaparsınız.

 1. ”ALIŞ” bölümünden + tıklatarak seçmiş olduğunuz coin o anki TL değerini görüp ”TOPLAM” bölümünde + tıklayarak toplam parasınızı seçerek ”AL” demeniz ile coin alımı yaparsınız. İsterseniz belli bir miktar TL girerek de aynı işlemi kolaylık ile yapabilirsiniz.
 2. ”SATIŞ” sekmesine geldiğinde ise yine ”Fiyat TL” yanındaki + tıklayıp güncel değerini belirleyip sonra altında yer alan coin adı karşısındaki + seçip ”SAT” demeniz yeterli olacaktır.

Alım ve satımda şunu unutmayın ki! şayet o an içinde alacağınız yada satacağınız coin alıcısı yada satıcı yok ise işlem ya gerçekleşmez yada alıcı olduğu kadar gerçekleşir. Ama çoğunluk ile anında işlem gerçekleşmektedir. Sadece ani yükselme yada alçalmalar da bu olay söz konusu olmaktadır.! Şimdi 1 defada sanal para alıp satma nasıl yapıldığını öğrendik. Geldik işin en can alıcı kısmına 😊 Acaba, hangi kripto parayı alıp satmalısınız?

Hangi Sanal Kripto Parayı Alıp Satmalıyım?

Ben ilk defa sanal para alım satım işine ETH ile başladım. Ama çok yanlış yaptığımı çok fazla geçmeden anladım. Bunun bir çok nedeni vardır. En büyük nedeni ise yüksek birim olduğu için kar marjı çok azdı. Aynı Kuyumcudan Kredi Kartı İle Altın Alma gibi alım satım maliyeti de yüksekti. Bunun farkına vardıktan sonra tam 3 ay boyunca alt coinlerin tepkilerini izledim. Bu bekleyişim bana kesinlik ile alım satım için iki tane alt coin olan Link ve Waves olarak karşıma çıktı. Bu bekleyişimin ve ETH den etmiş olduğum zararın meyvesini bu iki coin ile fazlası ile çıkardım. Diyeceğim şu ki arkadaşlar eğer ki sazan gibi atarlar iseniz çok büyük ihtimal ile kripto alım satım borsasında zarar ederseniz. Benim sizlere tavsiyem

 • Kesinlik ile alım satım yapamadan önce iyi takip edin.
 • Alacağınız coin benim  gibi link ve Waves gibi olsun

Ben bu iki coin ile ilk olarak 39.000 TL sonra da 45.000 TL alım satım ile yaklaşık bir ay içinde 7.000 TL kadar para kazandım. Halen de kazanmaya devam ediyorum. Bunu sizlere söz verdiğim gibi bazı kazandıklarımın rakamlarını burada gösterecek. Birde her kazandığım zaman buraya ekleme yapacağım. Böylece bende kripto para alım satımı ile ne kadar gelir elde ettiğimi takip etmiş olacağım. Resimde kardan çektiklerimin kanıtları. Ne yazık ki PARİBU tüm geçmişi göstermediği için sadece son 3 işlemimi gösteriyor.

blank

Kendi adıma da kazancımı not tutmak adıma oluşturduğum hesap kazanç özetim

 • 39.000 TL yatırım ile LİNK alımı alış 11:59 alış tarihim 11.28.2019 & Satış:12:98 kazanç 2.000 TL
 • 45:000 TL sermaye ile LİNK alımı alış 13:40 alım tarihim 11.30.2019 & Satış  13:64 tarih 01.08.2020 kazanç 1.750 TL
 • 45 Bin TL sermaye ile WAVES alımı alış fiyatı 5.04 tarih 01.14.2020 satış tarih 01.14.2020 satış fiyatı 5.11 kazanç 750.00 TL
 • 45 bin TL ile WAVES alımı 5.41 den tarih 01.15.2020 satış tarihi şükür bugün yani 31.01.2020 de 5.52 den 1.250 kar ile sata bildim. Sanırım bu coni biraz pahallı aldım.:)

Hesaplamaları kendim için tuttuğumu bir kez daha belirtmek isterim. Bu içeriği girmeden çok önceden bu gelirleri elde ettiğim için kazanç rakamlarımı aklımda kaldığı kadar yazdım. Ayrıca 4. gelire kadar olanların önceki kazançlarımın sadece raporuna ulaştığım kadarını buraya işleye bildim.

Altcoin Kripto Para Al Sat Taktikleri Nelerdir?

Evet, şimdi gelelim diğer bir önemli konu olan altcoin kripto para al sat taktiklerinin neler olduğunu. Ben doğrudan bizzat kendimin uygulamış olduğu kripto para al sat taktiklerini sizler ile paylaşacağım. Büyük ihtimal ile sizlerde kısa vadede bu taktikler ile para kazanmaya hemen başlaya bilirsiniz. Günlük olarak kazanmak için bu taktikleri sizlerde uygulamanız yeterli olacak. Çok fazla iddialı olmamak ile birlikte kısa vadede bu taktikler ile para kazanmazsanız en fazla 10 veya 15 gün içinde kazanmış olursunuz. İşte maddeler halinde kripto para al sat taktikleri.

 • Bu taktiklerin en başında takip gelir. Doğru günlük bir şekilde alacağınız kripto parayı takip etmeniz çok önemli. Takip işlemini yaparken alacağınız kripto paranın geçen seneki içinde bulunduğunuz ayda vermiş olduğu alçalma ve yükselme tepkilerini de mutlaka göz önünde bulundurun. Yıllık olarak bu verileri ”the crypto app” uygulamasını indirerek elde rahatlık ile edebilirsiniz. Ücretsiz olarak indireceğiniz bu uygulama ile alacağınız kripto paranın üzerine tıklayıp 3 yıla kadar olan aylık, saatlik iniş ve çıkışlarını resimdeki gibi görebilirsiniz. blank
 • Yukarıda verileri göz önünde bulundurarak geçtiğimiz yıl ve aylardaki düşme ve çıkma tahminleri oldukça işinize yarayacaktır. İkinci bir kripto para alım günlük satarak para kazanmadaki en önemli faktör ise yine yapacağınız analizlerle ortaya çıkmaktadır. Ben bu analizi yapmak için PARİBU ekranından yararlanıyor. Şuana kadar %90 kadar da vermiş olduğum kararlarda yanılmadım. Bakın aşağıdaki sizler için çizdiğim PARİBU 24 saatlik çizelgede coinler üzerine bir çizgi çizdim. Hepsi bir miktar yükselmiş ve sonra yine daha önceki seviyeye gelmiş. blank
 • Eğer ki bu en yüksek miktar iken alım yaparsanız çok büyük ihtimal ile yanarsınız 😊 Şayet coin çıktı ve ondan sonra dünkü seviyesine yine indi ise alım yaparsanız %50 kazanırsınız.
 • Ama günlük olarak aşağıdaki çizelgede olduğu gibi bir süre inip bir süre günlük en üst seviye çıkıyor ve siz indiği o an alım yaparsanız. Doğru zaman geldiğinde çok kazanmayıp deyip bozarsanız %90 başarılı olursunuz. blank

Umarım sizler için faydalı olacak kripto para al sat yaparak para kazanma taktikleri vermişimdir.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın