1, 2 Yada 3 Aylık Sigortalı İhtiyaç Kredisi Bankalardan Çekebilir Mi ?

1, 2 Yada 3 Aylık Sigortalı İhtiyaç Kredisi Bankalardan Çekebilir Mi ?
8 Ağustos 2019 tarihinde eklendi, 55 kez okundu.
Banka işlemlerinde kolaylık sağlayan en önemli faktör gelir kaynağı göstermektir. Bilhassa müşterinin çalıştığı kurum SGK ve kamu güvencesi altında ise başvurunuz daha kolay onaylanmaktadır. Sağlık güvencesinin dışında sigorta bu sebeple çok önemlidir. Şimdilerde işsizliğin zirvede olduğunu bilerek işsiz kesime de ipotekle kredi veren bankalardan çokça söz ettik. Bugün ise çok merak edilen  1,2 yada 3 aylık sigortalı çalışan ihtiyaç kredisi bankalardan çekebilir mi? konusuna değineceğiz. Sizlerde yeni işe başlamışsanız acil para lazım diyorsanız yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?

Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Prosedür icabı bankaların müşterilerinden istediği bir takım kurallar mevcuttur. Bunlara genel mana da bakacak olursak kredi notu istenilen bu şartların geneline hitap eder. Yani şöyle kredi taksitlerinizin gününde ödenmesinden tutunda faturalarınız da bulunan açma kapama işlemleri dahi bu puanı etkilemektedir. Aynı zamanda bu puanı destekleyecek nitelikte ki en mühim faktör geliriniz ve ne kadar süredir çalışıyor olmanız. Sürekli iş değiştiren bir kimse iseniz büyük meblağlı kredilerde şansınız düşük. Fakat aynı iş yerinde en az 4 -6 aydır çalışıyorsanız ve kredi notunuz 1300 civarlarında seyrediyorsa, ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirsiniz. Bunun dışında konut kredisi başvurularında minimum 1 senedir aynı işletmede çalışıyor olsanız dahi kefil ve ipotek şartı muhakkak aranmaktadır. Belirttiğimiz gibi kredi notunuzun yüksek olması sizin başvurunuzu da kolaylaştıracak. İşe yeni başlasanız dahi krediniz onay görecektir.

3 Aylık sigortaya kredi veren bankalar hangileri?

3 Aylık sigortaya kredi veren bankalar hangileri

3 Aylık sigortaya kredi veren bankalar hangileri

Kredi başvurusunda bulunan çoğu kişi bir işe sahibim hemen kredi alabilirim düşüncesi taşır. Ancak durum sanıldığı kadar basit değil. Bankalar birbirinden farklı cazip kampanyalar düzenlerken müşterilerinden de geliri düzgün, çalışan olmalarını beklerler. Minimum 6 aydır aynı iş yerinde çalışıyor olmak ve banka geçmişinizin sağlam olması halinde ihtiyaç kredisinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. 3 ay üzerinden  kredi veren bankalar bulunsa da bu kurumlar en az 1500 kredi notunu sizden beklerler. Peki 3 aylık sigorta ile kredi olanağı sağlayan bankalarımız hangileri bir bakalım. Her zaman olduğu gibi uygun faiz imkanlarıyla Ziraat bankası ve Halk bankası kredi başvurularında başı çekmektedir. Sonra Ak bank, Garanti bankası, QNB Finans bank, HSBC, Deniz bank  bu sıralamayı takip etmektedir. Ancak faiz oranlarının sürekli değişim gösterdiği şu günlerde özel tabanlı bankaların oranlarını inceleyerek müracaat etmek sizin az ödeme yapmanızı sağlayacaktır. 3 aylık sigortanız bankaya yeterli gelmemiş, siciliniz sorunlu ise sizden ek teminat olarak ipotekli bir mal beyanı veya kefil şartı isteyeceklerini de unutmayın.

Konut kredisi başvurusu için ne kadar sigortalı olmak gerekir?

Konut kredisi başvurusu için ne kadar sigortalı olmak gerekir

Konut kredisi başvurusu için ne kadar sigortalı olmak gerekir

Ev kredisi almak bu sene içerisinde yükselen faizler sebebiyle hayal olmuştu. Piyasaları alt üst eden bu yüksek fiyatlara hükumet desteğiyle çözüm geldi. Güncel olarak konut kredisi şuanda %0.99 a düştü. Çoğu banka konut kredisi için kampanyalar düzenlemeye başladı bile. Ev kredisi miktarı yüksek olmasından dolayı bankanın aradığı güvenceler de teferruatlı oluyor. Özellikle başvuru yapan kimsenin en az 1 senedir aynı kurumdan sigortalı olması aranılan şartlar arasında. 1 senelik sigorta şartı ile birlikte düzgün bir bankacılık geçmişi ve icra takibine düşmemeniz gerekmektedir. Ayrıca konut kredilerinde genellikle uygulanan prosedür alınacak evin ipotek edilerek kredi olanağı sağlanmasıdır. Örnek olarak 150 bin lira değerinde bir eve kredi için başvuru yaptınız. Eksper 150 bin lira civarında bir değer biçti. Banka size krediyi verir. Lakin taksitlendirme yaptığınız vade sürecinde eviniz bankada rehin durumda olacak. Borcunuz bitene dek tüm sigortaları karşılanarak alım-satım  işlemi yapılamayacaktır. Ödemeleriniz biter bitmez eviniz tam manasıyla sizin olacak  üzerinde ki ipotek kaldırılacaktır. Eğer ki konut ipoteğe müsait değil ise kredi puanı yüksek olan bir adet kefil koşulu aranır.

Kredi notumu nasıl yükseltirim?

Yazmış olduğumuz çoğu bankacılık konusunda hep kredi notunun önemini vurguladık. Peki bu denli önemli olan kredi notunu yükseltmenin yolları nelerdir? birazda bu husustan bahsedelim istedik. Başlarda dosyalar dolusu evrak bankalarda biriktirilir. Takip işlemlerinden dolayı kimseler fişlenirdi. Ancak kredi kayıt bürosu ile açılan kredi notu sisteminde ufacık bir faturanızın olumlu veya olumsuz geri dönüşü sizin sicilinize işliyor. Kişinin üzerine olan kredi kartı faturaları, kredi taksitleri, normal fatura ve senetli taksitler kredi puanını oluşturur. Hızlı bir şekilde kredi  notunu yükseltmek istiyorsanız kredi kartı kullanmalı ve aylık ödemelerinizi hiç aksatmadan günü gününe yatırmalısınız. Bu şekilde ilerlediğinizde 1 sene içerisinde puanınız 1300′ e yaklaşacaktır. Çoğu banka içinde 1300 yeterli bir nottur. Yüksek bir puan demek geliriniz düşük olsa dahi onaylanmış kredi demektir. Kredi notunuzu artık E- devlet üzerinden ücretsiz sorgulayabilirsiniz. Sorgulamanın adımları için burayı tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 5 Harika Bankadan İkinci Derece İpotekli Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git